Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny art. ONETU o Grocie
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

PDT napisał/a:

Chodzi czy nie chodzi ale msbs został nieco przereklamowany. Sama trytytka daje do myślenia.


Tobie daje do myślenia trytytka - mnie zaś - np iglica.

Ja tam nie wiem, będąc inżynierem nie z tej branży, ale co sobie myślę to sobie myślę.

Czytałem kiedyś wywiad z jednym z dyrektorów Mazdy, opowiadał o nowym silniku (Mazdy) który w zakładzie opracowano poświęcając na to wiele lat. Na pytanie "co było najtrudniejsze" odpowiedział, ze najtrudniejsze było zrobić żeby silnik pracował w każdych możliwych warunkach i w takich warunkach jeszcze - z dużą trwałością.

Paradoksalnie zrobienie silnika który "bierze paliwo i wałem kręci" nie jest wyzwaniem dla konstruktorów. Wyzwaniem - wieloletnim - jest własnie to co on powiedział.

gathern napisał/a:
broń strzela do przodu


No. Silnik pobiera paliwo i kręci.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: WL
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

adamex91 napisał/a:


Do przemyślenia w sprawie artykułu:
Cytat:
W zamieszaniu wokół artykułu Onetu zastanawia mnie jak WS miały szkolić z obsługi Grota gdy formalnie go nie mają na stanie a i z użytkowaniem to też nie za bardzo.
Ale ja się nie znam i wracam do swoich wiewiórek


Dlaczego WS miałyby szkolić z obsługi Grota?
A to nie było szkolenie specjalsów UKR przez specjalsów z PL w zakresie jakiś taktyk działania. A po prostu UKR byli wyposażeni w Grot i te wszystki usterki wyszly niejako przy okazji?
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Zamiast znęcać się na Grotem, to może by ktoś rzucił okiem na UKM-y (to akurat Tarnów), czy naprawiono już problemy z zacięciami ? :cool:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

gathern napisał/a:
może by ktoś rzucił okiem na UKM-y (to akurat Tarnów), czy naprawiono już problemy z zacięciami ?


Tarnów twierdzi że tak.
Kiedy się okazało że wystepują zacięcia na niemieckiej amunicji - opracowano poprawkę, i przy okresowych remontach KMów się ją stosuje/dodaje.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1214
Skąd: MSS
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

gathern napisał/a:
kilka elementów dostarczanych zewnętrznie.
:-o
Czyli wyważamy otwarte drzwi :( To może będzie taniej i jakościowo lepiej, kupując zewnętrznie :lol: Żeby się piwa napić, nie trzeba browaru budować :not2:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Padłem

Tabaluga
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1281
Skąd: Oxywie
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

gathern napisał/a:
Jest kilka elementów dostarczanych zewnętrznie.


W tym przypadku chodzi przecież o współzamienność niektórych elementów z bronią systemu AR15. Grot jest dostarczany z chwytem Grota, ale jak komuś nie pasuje - to droga wolna. MAGPUL, MFT, IMI, ERGO, WILSON, HERA - cokolwiek z AR15 będzie pasować i widać to na obrazku.
Magazynki również, układy spustowe również (ale czy w wojskowych - nie wiem).
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

W sumie, skoro Ruskie pod Bachmutem atakują łopatami, to takie zepsute Groty też się przydadzą... :szok3: :szok3: :szok3:
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1214
Skąd: MSS
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Harpooner napisał/a:
Grot jest dostarczany z chwytem Grota
:piwo: :oops1:
No, jak by był dostarczany z chwytem nie Grota, to byłby nie Grotem :lol: :brawo: :oops1: Chyba się udam do lekaża .....
_________________
BORN TO RIDE
 
 
fix16 
5


Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 438
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

i napisał/a:
Cytujesz niemieckie medium.

Ja oddałem sto dziewięćdziesiąt strzałów. I nic mi się nie zacięło.


Absurdalny argument. Tak jak by cytowanie jakiekolwiek innego, nie niemieckiego medium od razu powodowało że jest ono bardziej wiarygodne.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023   

Dużo o Twojej opinii mówi to co umieściłeś po słowie "Skąd".

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że ja nie darzę szacunkiem niczego co ma choćby konotacje niemieckie.
Irytuje mnie to, że niemieckie media usiłują kształtować opinie w Polsce.

Nigdy nie jeździłem i nie będę jeździł samochodem niemieckiej marki. Preferuję "Koreańczyków" i "Japończyków".

I nie - nie jestem rasistą. Niech sobie żyją w szczęściu i zdrowiu. Ale ... u siebie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023   

Cytat:
Czyli jednak Grot nie nadaje się do walki. Mimo to wysłaliśmy go Ukraińcom. Ta władza tak zatraciła się w kłamstwie, że jest gotowa wcisnąć ludziom każdy kit - dosłownie i w przenośni. Nie wspomnę już o atakach na @Edytazemla i @Wyrwal.


do niektórych bardziej przegrzanych użytkowników - tak mniej więcej wyglądają wasze posty. Kłamstwa, gruba przesada, obrona oszczerców
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023   

Wielu producentów karabinków AR-15 "plastiki" kupuje od innych dostawców, i to nie tylko plastiki, np. celowniki mechaniczne (przezierniki) na szynę też często nie są od producenta broni, a zewnętrznego dostawcę.

Ja w swoim Mossberg'u MMR sporo akcesoriów mam marki Magpul, łącznie z celownikiem mechanicznym (przeziernikiem).

O ile wiem FB Radom np. do pistoletu VIS 100 np. magazynki kupuje także od firmy zewnętrznej, akurat tu jest trochę lipa bo jeden z kolegów świeży w strzelectwie po strzelaniu nie wyczyścił magazynka i nie zakonserwował i mu ten magazynek praktycznie cały zardzewiał po kilku dniach :cool:

W sumie to się dziwię że w VIS 100 nie zastosowano magazynka z tworzywa, tylko dali metalowe.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023   

O ile w normalnych krajach istnieje coś takiego jak "dziennikarstwo śledcze", o tyle Żemła zmusza nas do uprawiania nowej specyficzniepolskiej dyscypliny - "czytelnictwo śledcze".

Czytamy i zastanawiamy się o co może chodzić PRAWDOPODOBNIE zamiast czytac i wiedzieć.

Prawdopodobnie, na moje oko, na mój nos, artykuł powinien się zacząć od słów, że żołnierze polscy szkolili żołnierzy ukraińskich w trakcie którego to szkolenia dostali do dyspozycji partię wczesniej użytkowanych karabinków Grot.

Na temat stanu tych uzywanych Grotów sporządzili raport. Inaczej kupy się nie trzyma, albowiem...

porze napisał/a:
Nigdy tak nieliczni nie popsuli tak dużo tak szybko.


...no właśnie.

Wcześniej eksploatowane Groty okazały się - w niektorych przypadkach - Grotami wcześniej WYeksploatowanymi.

I dopiero przy takim założeniu możemy spekulować dalej.
Niektore opisane uszkodzenia (połamanie iglicy, odpadanie plastiku na rączkach) przypominają wady zidentyfikowane na wczesnych wersjach Grota i później poprawione / poprawiAne.

Niektóre zas wady/uszkodzenia są niepoprawialne i wynikają ze źle przyjętych pomysłów konstruktorów (jak np proces wyekspoatowywania się imadełka obsady lufy, skutkujący awariami tegoż).

Niektore zas zarzuty są z kategorii wprost niepoważnych (że rozrzut karabinka który byłby zgodny z tym co w instrukcji karabinka jest za duży dla broni wyborowej? No jest - i co? To znaczy że Grot nie jest bronia wyborową. Cekaemem też nie jest.)

Tekst więc to pomieszanie z poplątaniem - coś dzwoniło, gdzieś dzwoniło, załózmy ze zgadniemy skąd dzwoniło, ale nie wiadomo w którym kościele, a może to był hejnał z wieży... ale pismak rzuci g.....m, no bo rzucić można i wierszówkę zapłacą.

Coraz niższy poziom pismaków: nic nie wiedzą, "nic napiszą", i jeszcze mają z tego powodu płacę i szacunek.

O tempora, o mores.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023   

Jak traktować w takim razie takie szczujnie jak ONET co do wiarygodności też innych materiałów o sytuacji w Polsce?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group