Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny art. ONETU o Grocie
Opublikował Wiadomość
adamex91 
3


Wiek: 39
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 101
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   Kolejny art. ONETU o Grocie

https://www.onet.pl/infor...dfjl0y,79cfc278
Cytat:
Sytuacja zmieniła się w styczniu. Udało nam się porozmawiać z żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy oraz wymienić korespondencję z zagranicznym ochotnikiem walczącym w Międzynarodowym Legionie Obrony Terytorialnej Ukrainy. Ich niezależne od siebie relacje pokrywały się z sobą, a także z treścią notatki polskich żołnierzy wojsk specjalnych.

Zidentyfikowani przez nas z imienia i nazwiska żołnierze walczący z Rosjanami podkreślali w bezpośrednich rozmowach i korespondencjach, że głównym problemem Grota jest "częste zacinanie się karabinka". Ukraiński żołnierz powiedział, że broń, którą zna, zacina się co 6-7 strzałów.

Więcej informacji dostarczył żołnierz międzynarodowego legionu. Jego batalion korzysta z Grotów, które zostały wyprodukowane w 2017 i 2018 r. Oznacza to, że są to karabinki z obarczonej największą liczbą wad wersji A1


Cały zeszły rok można było czytać opinie Ukraińców, którzy chwalą ten karabinek, a teraz znowu jakiś atak. Jak to wkoncu jest z tym Grotem?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Cytujesz niemieckie medium.

Ja oddałem sto dziewięćdziesiąt strzałów. I nic mi się nie zacięło.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
adamex91 
3


Wiek: 39
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 101
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Wiem, bardziej ciekawią mnie te testy i raport polskich specjalsów. Bo tego chyba Onet nie wymyślił? Ciekaw jestem gdzie tu jest drugie dno, jeszcze się okaże że to były używane karabinki Ukraińców, albo coś w tym stylu.

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2023 ]
https://mobile.twitter.com/PEmeryt/status/1633398156984475648?s=20

Do przemyślenia w sprawie artykułu:
Cytat:
W zamieszaniu wokół artykułu Onetu zastanawia mnie jak WS miały szkolić z obsługi Grota gdy formalnie go nie mają na stanie a i z użytkowaniem to też nie za bardzo.
Ale ja się nie znam i wracam do swoich wiewiórek
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 775
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

i napisał/a:
Cytujesz niemieckie medium.

Ja oddałem sto dziewięćdziesiąt strzałów. I nic mi się nie zacięło.


Ale w jakich warunkach strzelałeś ? Czy bronią mokrą, brudną, z kilkudniowym osadem prochowym na tłoku i w rurze gazowej ?

Czy czystą bronią z magazynu w warunkach panujących na strzelnicy.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Dajcie spokój było tyle razy ...

"Testy" tzw. "Moszny" to była jakaś parodia, facet nasypał mokrego piachu do Grota i "udowodnił" że broń nie działa ...

Weźcie dowolny AR-15, Kałacha czy cokolwiek zasypcie MOKRYM piachem i spróbujcie strzelać.

Faceta środowisko strzeleckie objechało ostro, ostatnio wpadł na "pomysł" że sportowcy nie powinni móc nosić broni, no chyba że przejdą specjalne "szkolenie", co ciekawe facet ma właśnie firmę szkoleniową z zakresu strzelectwa :cool: No co za przypadek.

Już o jego mądrościach by sprawdzać czy komora jest pusta palcem to nawet nie chcę wspominać.

Strzelałem z Grota kilka razy, raz mieliśmy zacięcie ale wynikało to z re-elaborowanej amunicji BN, z którą wiadomo jak jest. Poza tym broń strzela do przodu, nawet celnie. Jest parę rzeczy do poprawy, ale jest to broń jak każda inna.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
vandroyi 
2


Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 95
Skąd: Mazury-Podlasie
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Mnie bardziej interesuje drugie dno. Jak na buńczuczne zapowiedzi zrobienia porządku ze "szkalownikami" naszego cud karabinka to niewiele się dzieje, a nowe artykuły się pojawiają. Więc?

Co do merytoryki- GROT to ani cud ani ostateczne dno- ot taka mocno średnia półka. Trochę z niego postrzelałem (pewnie z kilkaset szt,). Celownik przeziernikowy jest porażką. Powinna być dedykowana optyka do każdej sztuki. No i cały cykl produkcyjno projektowy jak na moje nieco przydługo trwa. Od koncepcji do realizacji ok 20 lat....Cóż stało się. Teraz trzeba posłuchać użytkowników i poprawiać. Oczywiście w logiczny sposób a nie w taki jak obecnie. Czyli,że wszystko jest dobrze, ludzie szkalują ale dla świętego spokoju poprawimy to i owo zgodnie z tym co szkalują. Takie działanie źle wyglądają- także pod względem PR.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Wiecie.. opinie można produkować dowolne w zależności od zapotrzebowania. Myślę że logistycy w jednostkach z grotami mogli by więcej światła rzucić na temat. Ja wiem, że reklamacje to żaden wymysł antypolskich mediów, ale liczbami rzucał nie będę bo znam tylko z relacji.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Przypomina mi to cały ten hałas jak z lufami w VIS-ach 100M1 (w wojsku używacie nieco innej nazwy chyba), problem jest taki że część pistoletów ma ten problem że lufa się łuszczy już po kilkuset strzałach.

No generalnie kicha, ale FB Radom sumiennie lufy wymienia jak ktoś zgłosi reklamację.

No i w środowisku strzeleckim ciągle huczy jaki ten VIS 100 to g*wno, a to sraki a to owaki.

Natomiast nikt jakoś głośno nie jęczy że w pewnych seriach Glock 17 gen 5 lufy też się łuszczą :)

Taki mamy lekki syndrom sztokholmski chyba z polskimi wyrobami ... że są chętni by hejtować wszystko co polskie.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

vandroyi napisał/a:
Mnie bardziej interesuje drugie dno.


Ciekawe.
Mnie najbardziej interesuje żeby wojsko miało dobre karabinki.
Niestety w Polsce wszystkich interesują drugie dna.
Drugie dna nie nadają się do strzelania w kierunku przeciwnika.

Dyskusja o Grocie sprowadzona do drugich den z cała pewnościa doprowadzi do owocnego pojedynku na dna drugie i trzeecie, i z sukcesem wygra kro miał wygrać, a może nawet wszystkie strony.

Zastanawiam się czy wogóle karabinki sa żołnierzom do czegokolwiek potrzebne, wszak wystarczyc im powinny drugie dna?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

i napisał/a:
Cytujesz niemieckie medium.

Ja oddałem sto dziewięćdziesiąt strzałów. I nic mi się nie zacięło.

Amerykańsko-szwajcarsko-niemieckie.
Powtarzasz bzdury prawaków nieświadomie?

W tym artykule czasem nie ma tego niedorobionego biegłego z Magdalenki - Mosznera?
:gent:
Ostatnio zmieniony przez maciejko Sro 08 Mar, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vandroyi 
2


Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 95
Skąd: Mazury-Podlasie
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

michqq napisał/a:
vandroyi napisał/a:
Mnie bardziej interesuje drugie dno.


Ciekawe.
Mnie najbardziej interesuje żeby wojsko miało dobre karabinki.
Niestety w Polsce wszystkich interesują drugie dna.
Drugie dna nie nadają się do strzelania w kierunku przeciwnika.

Dyskusja o Grocie sprowadzona do drugich den z cała pewnościa doprowadzi do owocnego pojedynku na dna drugie i trzeecie, i z sukcesem wygra kro miał wygrać, a może nawet wszystkie strony.

Zastanawiam się czy wogóle karabinki sa żołnierzom do czegokolwiek potrzebne, wszak wystarczyc im powinny drugie dna?


Przy obecnym stanie sił zbrojnych to karabinki można zdać lub mogą być jakiekolwiek. Nie ma to znaczenia. Wydaje mi się, że wyżej opisałem też merytorycznie ale chyba nie chodzi Ci o rzeczowe argumenty. Rzeczowo to sprawa była omawiana setki razy. Rzeczowo to miano doprowadzić do skazania kłamców. i rzeczowo dalej sobie pismaki piszą. To jaki ten karabinek? Taki jak piszą czy taki jak utrzymuje MON i FB ? Osobiście po zajęciach zbierałem wypadnięte żołnierzom regulatory. Kiepska była jakość ich mocowania. Osobiście stwierdziłem, że magazynki są różne ( metalowe nie generują zacięć- plastikowe i owszem przy mocniejszym wciśnięciu) i dalej pytam co z tym ? Skoro to było już lata temu ? Hm? Ja po prostu jestem ciekaw jak przepychanka się skończy.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12829
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Przecież to nie chodzi o Grota

W ostatnich dniach po stronie Niemieckiej:
- prasa oskarżyła PL o mordowanie dziesiątek osób na granicy z BY
- ambasador DEU oskarżył PL o finansowanie RUS
- zaniżano PL a znacznie podwyższano dane o DEU pomocy wojskowej dla UKR
- ambasador DEU straszył "drugim wersalem" w przypadku żądania reparacji
- oskarżono (Der Spiegel) Polaków o fałszowanie historii Holokaustu na Wikipedii i wybielanie Polaków

do tego np.
Janka Ochojska w Europarlamencie robi wystawę o polskich przestępstwach na granicy z BY

Grot to tylk jeden z elementów ataku, suflowany przez niemiecki portal dla Polaków.
Nb. artykuł już przetłumaczony na rosyjski.

Dołóżcie sobie ostatnie smęty takiego Papli i innych miłośników bata na dupie, obraz się wyklaruje.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

michqq napisał/a:
Przecież to nie chodzi o Grota


Chodzi czy nie chodzi ale msbs został nieco przereklamowany. Sama trytytka daje do myślenia.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1207
Skąd: MSS
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Czy na zdjęciu jest Grot, czy jakiś inny typ karabinka :?: Bo jeżeli to Grot, to może okładek rękojeści nie potrafimy sami wyprodukować, tylko kupujemy w USA :???:

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Pctk9kpTURBXy9jMDdiMmJhN2I0MjFlM2E4OTU2NDExMzRlYTc0ZWFkYS5qcGeSlQMAH80JO80FMZUCzQOsAMLDgqEwBaExAQ
_________________
BORN TO RIDE
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023   

Jest kilka elementów dostarczanych zewnętrznie.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group