Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny art. ONETU o Grocie
Opublikował Wiadomość
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Piszesz o M-14, na amunicję 7.62x51?

Nie wiem po co mieli się szkolić na Grocie, dlaczego rzekomo mieli ich szkolić nasi specjalsi, jak równie dobrze mogliby to robić żołnierze WOT - od 2017 roku gdy dostali do rąk MSBSy, mogą nauczyć oraz powiedzieć o tej broni najwięcej w całych SZ RP.

Równie dobrze, można na szkolenie strzelców wyborowych wyciągnąć jakiś schowany na strychu Kar98k, wyczyścić go jako-tako i dać kursantówi, a ten będzie narzekał, że cóż.. broń nie jest celna, zacina się, są problemy z obsługą. Może dlatego, że ktoś ten karabin wcześniej dość intensywnie używał, hm?
Taki sam problem mieli i mają żołnierze rezerwy, którzy dostają na szkolenie kałachy mające na swoim "przebiegu" kilkadziesiąt roczników ZSW. Też nie będą sprawne, a kule będą leciały panu Bogu w okno.

Żemła będzie Żemłą.
Może niech napisze o tym, jak się traktuje żołnierzy rezerwy, o brakch w umundurowaniu i wyposażeniu indywidualnym żołnierza polskiego. To jest dobry temat, niewygodny dla MONu.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1710
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Gveir napisał/a:
dlaczego rzekomo mieli ich szkolić nasi specjalsi, jak równie dobrze mogliby to robić żołnierze WOT
żeby wstydu nie było.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Nie no, jasne, rozumiem.
Tylko całkowite dyskredytowanie WOTu jest więcej niż głupie. Jak w każdym RSZ, tak i tutaj są ludzie zdolni, mniej zdolni i totalni leserzy, którym wojsko uratowało tyłek przez co siedzą, ale są BMW.
Ergo, jeśli to było szkolenie zwykłej lekkiej piechoty, to WOT byłby jak najbardziej stosowny.
Po co angażować do tego specjalsów? Nie nauczysz zwykłego zająca niczego spektakularnego w ciągu dwóch tygodni czy ile trwało to szkolenie. Równie dobrze ktoś z zmechu czy desantu mógłby ich szkolić z takim samym powodzeniem. Np. weterani Afganistanu?

Myślę, że jeśli DWOT by chciało, mogłoby wydzielić taki zespół z swoich żołnierzy.
A nawet jeśli nie ich, to istniały MZS które szkoliły.. WOT.
Co za problem ich przerzucić do takiej roboty?
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1710
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Gveir napisał/a:
Co za problem ich przerzucić do takiej roboty?
tak właśnie jest, że jest grono żołnierzy przerzucanych co chwila w różne miejsca żeby pokazać, nauczyć, pochwalić się to dojdziesz do wniosku to tak jak z paradami równości są w wielu miejscach w Polsce ale to zazwyczaj te same osoby. I teraz pomyśl, że to Ty jesteś tym żołnierzem...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

przypadeek napisał/a:
Gveir napisał/a:
Co za problem ich przerzucić do takiej roboty?
tak właśnie jest, że jest grono żołnierzy przerzucanych co chwila w różne miejsca żeby pokazać, nauczyć, pochwalić się to dojdziesz do wniosku to tak jak z paradami równości są w wielu miejscach w Polsce ale to zazwyczaj te same osoby. I teraz pomyśl, że to Ty jesteś tym żołnierzem...


Rozumiem, że to nie jest najdogodniejsza sytuacja.
Jestem zdania, że specjalsów powinno się angażować w takie przedsięwzięcia w wyjątkowych sytuajcach, gdy potrzebna jest fachowa wiedza oraz umiejętności.

Do szkolenia niby-specjalsów z Ukrainy, którzy mogli okazać się zwykłymi piechociarzami, wystarczyłby wspomniany przeze mnie WOT. Tyle.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11569
Skąd: -)
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Gveir napisał/a:
Jestem zdania, że specjalsów powinno się angażować w takie przedsięwzięcia w wyjątkowych sytuajcach, gdy potrzebna jest fachowa wiedza oraz umiejętności.

Do szkolenia niby-specjalsów z Ukrainy, którzy mogli okazać się zwykłymi piechociarzami, wystarczyłby wspomniany przeze mnie WOT. Tyle.


Ani Ty ani Ja ani inni dyskutujący nad tekstem Żemły nie mają bladego pojęcia jaki był ZAKRES szkolenia żołnierzy ukraińskich przez żołnierzy polskich. Bardzo śmiało więc przydzielasz własciwy personel do właściwych zadań nie wiedząc wogóle jakie to były zadania.

Wszystko co wiemy to tyle, że jednym z narzędzi uzytych podczas szkolenia była partlia (używanych? przez kogo? jak długo? w jakich warunkach?) karabinków Grot, którą polscy żołnierze opisali byli dokładniej, pod kątem znalezionych niesprawności.

Jakim cudem wyciągasz z tego niedotekstu Żemły wnioski które wyciągnałeś - normalnie szacun.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

michqq napisał/a:
Gveir napisał/a:
Jestem zdania, że specjalsów powinno się angażować w takie przedsięwzięcia w wyjątkowych sytuajcach, gdy potrzebna jest fachowa wiedza oraz umiejętności.

Do szkolenia niby-specjalsów z Ukrainy, którzy mogli okazać się zwykłymi piechociarzami, wystarczyłby wspomniany przeze mnie WOT. Tyle.


Ani Ty ani Ja ani inni dyskutujący nad tekstem Żemły nie mają bladego pojęcia jaki był ZAKRES szkolenia żołnierzy ukraińskich przez żołnierzy polskich. Bardzo śmiało więc przydzielasz własciwy personel do właściwych zadań nie wiedząc wogóle jakie to były zadania.

Wszystko co wiemy to tyle, że jednym z narzędzi uzytych podczas szkolenia była partlia (używanych? przez kogo? jak długo? w jakich warunkach?) karabinków Grot, którą polscy żołnierze opisali byli dokładniej, pod kątem znalezionych niesprawności.

Jakim cudem wyciągasz z tego niedotekstu Żemły wnioski które wyciągnałeś - normalnie szacun.



Ale specjalnie napisałem taki przedrostek jak "niby", bo nie wiadomo kto to był.
Czy to nasi specjalsi, czy nie. Czy to ukraińscy specjalsi przyjechali, czy regularne wojsko.

To kolejna luka, która nie przydaje wiarygodności paszkwilowi Żemły.
Nigdy nie napisałem, że to pewniak. Są to moje domniemania, więc napisałem "niby".
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Ja może nie jestem zwolennikiem starych czasów, czerwonych regulaminów itp., ale warto przypomnieć, że na początku lat 90 usunięto z kodeksu karnego art. 326, który brzmiał następująco:
Cytat:
Żołnierz, który w raporcie, meldunku lub sprawozdaniu służbowym podaje nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie dla służby,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


może niesłusznie on zniknął.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023   

Dobrze dla wychowawczych, piszących meldunki o nastrojach. :lol:
 
 
Ditz 
5


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 555
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Ukraina kupuje Groty, ponoć ponad 10 000. Pozostawiam forumowiczom wnioski co do faktu wypuszczenia tego artykułu na krótko przed podpisaniem kontraktu.
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Taka już strategia portali internetowych. Zrobić zamieszanie (niech nazwa portalu pojawi się x-razy w wynikach wyszukiwarki) a potem generuje ruch (bo użytkownicy „cofają się do źródła”). A jak przychodzi do odpowiedzialności to nie bo to „dziennikarstwo” (nie mylić z „dziennikarską rzetelnością”).
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1430
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Takie podsumowanie przez inne medium.
https://www.msn.com/pl-pl...e782a28a3&ei=10

Znamienne, że w der Onecie tej wiadomości nie podają.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Widać wszyscy chcą się ogrzać w blasku sukcesu
https://www.msn.com/pl-pl...36a579ce5&ei=14
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
**** 
3


Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 103
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Zobaczcie od jakiego czasu Niemcy torpeduja nasze inicjatywy. Wszystko im przeszkadza:kopalnie,elektrownie,Odra i jej regulacje,lasy państwowe,karabinek i oczywiście nasza praworządność. Zamordowali tylu polaków,złupili nasz kraj a dziś stawiaja nam warunek że albo dobre stosunki partnerskie albo reparacje wojenne bo obu tych rzeczy mieć nie można. Wp,onet to sponsorowane media niemieckie to nie oczekujmy że szwaby napiszą coś pozytywnego. Do tego nasi niektórzy "patrioci" pomagaja im w szkalowaniu własnego państwa.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13518
Skąd: ---
Wysłany: Pią 17 Mar, 2023   

**** napisał/a:
Wp,onet to sponsorowane media niemieckie to nie oczekujmy że szwaby napiszą coś pozytywnego. Do tego nasi niektórzy "patrioci" pomagaja im w szkalowaniu własnego państwa.

1. Co do owych mediów elektronicznych: od zawsze było to wiadome.
2. Tyle lat minęło a Targowiczanie ciągle się rodzą.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group