Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nocowanie/ mieszkanie na terenie JW
Opublikował Wiadomość
Fidelis 
3


Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 124
Skąd: Los Angeles
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   Nocowanie/ mieszkanie na terenie JW

Witam.

Nurtuje mnie pewien fakt, mianowicie w pewnej lotniczej JW spotkałem się, że pewien oficer mieszkał na terenie lotniska a dokładnie w pomieszczeniu gdzie jednocześnie pełni swoje funkcje. Będąc u tego pana zauważyłem lodówkę, kanapę, telewizor, kącik gospodarczy oraz osobistą toaletę do której dostęp miał tylko ów oficer.
Moje pytanie:
1. Czy zgodę musiał wyrazić Dowódca JW?
2. Kto ponosi koszty zużycia prądu, wody itd.?
3. Czy jest to legalne lub dopuszczalne ?
4. Jaki pogląd ma na to ŻW (i tutaj prośba o opinie Brzytwy)
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

Fidelis napisał/a:
Nurtuje mnie pewien fakt


Nurtuje, czy może przypadkiem, ów oficer nie nacisnął ci na odcisk? i szukasz na niego haka ...?
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 777
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

Oj tu chyba nawet chodzi o oficera starszego ...
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

Dajcie spokój. Ceny coraz wyższe (dla oficerów też), dorobić nie ma gdzie (bo trzeba coś umieć), dodatek mieszkaniowy mały, alimenty cisną..
Bieda, bieda. Telewizor, lodówka i papier w kiblu pewnie też od szefa poddziału gospodarczego. Ciekawe czy firma sprzątająca też przychodzi...
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Fidelis 
3


Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 124
Skąd: Los Angeles
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

focus napisał/a:
Fidelis napisał/a:
Nurtuje mnie pewien fakt


Nurtuje, czy może przypadkiem, ów oficer nie nacisnął ci na odcisk? i szukasz na niego haka ...?


Nie w żadnym wypadku - ja nie służę w tej JW :viktoria:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15965
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

Ten oficer w opiniowaniu z "Dyspozycyjność" chce otrzymać "Przewyższa wymagania". :lol: :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 460
Skąd: z wojska
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2023   

Na terenie JW, żołnierzowi zawodowemu, nie można spać a tym bardziej mieszkać. Zgody na takie działanie nie może dać nikt.
 
 
Diver 
6


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: EPWA
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2023   

Może ten oficer ma lodówkę, kanapę i dostęp do toalety, bo pełni dyżur w tym pomieszczeniu w wymiarze 24h?
_________________
It’s a whole lot better to go up
the river with seven studs
than a hundred shitheads.
 
 
Fidelis 
3


Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 124
Skąd: Los Angeles
Wysłany: Sro 03 Maj, 2023   

Diver napisał/a:
Może ten oficer ma lodówkę, kanapę i dostęp do toalety, bo pełni dyżur w tym pomieszczeniu w wymiarze 24h?


Zapewniam Cię, że nie bo ów oficer nie posiada kompetencji żeby pełnić dyżury 24h. Nawet wśród żołnierzy można usłyszeć stwierdzenia, że jest "cieciem"
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 03 Maj, 2023   

mati_s1 napisał/a:
Na terenie JW, żołnierzowi zawodowemu, nie można spać a tym bardziej mieszkać. Zgody na takie działanie nie może dać nikt.


Zgody nie może dać nikt, ale są sytuacje, że żołnierze mają np. przez tydzień dojazdowe minerstwo i przyjeżdżają z zajęć na JW w godzinach 17-18, a pod magazynem broni są o 6 rano. W dodatku mieszkają np. 60km od JW. Albo jeszcze lepiej, mają strzelanie nocne, kończą w okolicach 21, a na rano muszą już być w JW. Więc z doraźnym spaniem na jednostce nie ma problemów, jest ciche przyzwolenie i bardzo dobrze. Bo tworzenie sztucznych problemów to głupota totalna.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sro 03 Maj, 2023   

Tak jak napisał poprzednik, trzeba każdą sytuację rozpatrzyć indywidualnie. Jeden mieszka a nie powinnien bo mu szkoda kasy na wynajem mieszkania wydać a nie dostał miejsca w internecie a drugi ma zajęcia i nie będzie jeździł kilkadziesiąt km do domu. Pozdrawiam.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1740
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 04 Maj, 2023   Re: Nocowanie/ mieszkanie na terenie JW

Fidelis napisał/a:


1. Czy zgodę musiał wyrazić Dowódca JW?
2. Kto ponosi koszty zużycia prądu, wody itd.?
3. Czy jest to legalne lub dopuszczalne ?
4. Jaki pogląd ma na to ŻW (i tutaj prośba o opinie Brzytwy)


1. Oczywiście. Takie sytuacje się zdarzały np. rozwód, kochanka pogoniła kolegę, to sobie mieszkał za zgodą dowódcy na baterii, okręcie czy nie wiem gdzie. Bywało. Jak się robiła z tego afera, to zazwyczaj jechało się do takiego dowódcy i "prostowało sprawę". Do widzenia, jest internat, są pokoje itd.

2. Skarb Państwa, sumy niepoliczalne.

3. Nielegalne, to conajmniej kwestia dyscyplinarna. Przestępstwo nie, bo szkody nie da się policzyć - przekroczenie uprawnień art. 231 kk. W razie ujawnienia lub uzyskania informacji powinna iść informacja do wyższego dowódcy albo załatwienie sprawy z tym, który dał zgodę.

4. Proszę bardzo, to moje zdanie. Absolutnie nie ŻW. Od tego rzecznik prasowy KG ŻW! :cool:
_________________
....
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13531
Skąd: ---
Wysłany: Czw 04 Maj, 2023   

Jeśli nocowanie - czyli rozumiem, że kwestia sporadyczna, to ja nie widzę w tym problemu.
Ale jeśli mieszkanie to widzę już problem.
Taki żołnierz nie płaciłby przecież za nic: ani czynszu ani za media.
A to już byłoby dla mnie cwaniactwo.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 05 Maj, 2023   

Cytat:
2. Kto ponosi koszty zużycia prądu, wody itd.?


Cytat:
2. Skarb Państwa, sumy niepoliczalne.


Policzalne ;) Chyba jeszcze nie widziałeś jak inspektor podczas kontroli gospodarczej nalicza szkody za akwarium w kancelarii.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1740
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 05 Maj, 2023   

Ciekawe czy musiał kiedykolwiek tłumaczyć z takich tzw. wyliczeń przed sądem? Chętnie wziąłbym udział w takiej rozprawie :lol:

Już widzię jak prokurator na podstawie takich wyliczeń z d.... stawia komukolwiek zarzuty, tym bardziej dowódcy JW że przekroczył swoje uprawnienia zezwalając na mieszkanie x na JW czym spowodował szkodę w wodzie oraz en. elektrycznej na kwotę .... :lol:
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group