Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd za granice
Opublikował Wiadomość
Clinik100 
1


Dołączył: 24 Maj 2023
Posty: 1
Skąd: Krakow
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   Wyjazd za granice

Witam.
Mam pytanie odnośnie wyjazdów za granicę na urlopie . A dokładnie sytuacja wygląda następująco. W mojej jednostek dowódca przyjął kierunku że nikomu nie daje zgodny na wyjazd za granicę podczas urlopu. Moje pytanie jest takie jakie mogą być konsekwencje jeżeli wyjadę za granicę bez wcześniejszego złożenia wniosku do dowódcy JW. Z tego co widziałem w ustawie niema tam nic jeżeli chodzi o kary za takie przewinienie. Jedynie jest tylko napisane że może dowódca JW skierować sprawę do
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Clinik100 napisał/a:
W mojej jednostek dowódca przyjął kierunku że nikomu nie daje zgodny na wyjazd za granicę podczas urlopu.
Do wyjazdu za granicę nie jest potrzebna zgoda dowódcy.
Clinik100 napisał/a:
Moje pytanie jest takie jakie mogą być konsekwencje jeżeli wyjadę za granicę bez wcześniejszego złożenia wniosku do dowódcy JW.
Pewnie jakieś postępowanie dyscyplinarne i kara z zakresu kar wojskowych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Clinik100 napisał/a:
W mojej jednostek dowódca przyjął kierunku że nikomu nie daje zgodny na wyjazd za granicę podczas urlopu.


Po pierwsze, to żołnierz informuje dowódcę o zamiarze wyjazdu poza granicę kraju. Po drugie, nie ma obowiązku wnioskowania o zgodę na opuszczenie granic RP.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Clinik100, żołnierz informuje dowódcę o zamiarze wyjazdu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Clinik100, dokładnie jak moi przedmówcy mówią.
Cóż za bzdura żeby pytać o zgodę. Po zaewidencjonowaniu takiej informacji dowódca może nie wyrazić zgody na podstawie art. 59 u ooO. Choć nigdy z taką odmową się nie spotkałem.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

mati_s1 napisał/a:
Po zaewidencjonowaniu takiej informacji dowódca może nie wyrazić zgody na podstawie art. 59 u ooO.
Art. 59 ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

mati_s1 napisał/a:
Clinik100, dokładnie jak moi przedmówcy mówią.
Cóż za bzdura żeby pytać o zgodę. Po zaewidencjonowaniu takiej informacji dowódca może nie wyrazić zgody na podstawie art. 59 u ooO. Choć nigdy z taką odmową się nie spotkałem.

To zależy, gdzie żołnierz chcę jechać. Za wschodnią granicę mógłby być problem
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Cytat:
Art. 340. 1. Żołnierz zawodowy jest obowiązany poinformować pisemnie dowódcę jednostki wojskowej, w której zajmuje stanowisko służbowe, o zamiarze wyjazdu i pobytu za granicą w celach niezwiązanych z zawodową służbą wojskową.

2. Dowódca jednostki wojskowej może, w drodze decyzji, zakazać żołnierzowi zawodowemu wyjazdu za granicę w celach niezwiązanych z zawodową służbą wojskową, jeżeli wymaga tego wzgląd na przestrzeganie przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych albo istotne sprawy organizacyjne.

3. Zakaz wyjazdu dowódca jednostki wojskowej wydaje w formie decyzji, którą doręcza się żołnierzowi zawodowemu nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem wyjazdu tego żołnierza za granicę.

4. Dowódca jednostki wojskowej przed wydaniem decyzji o zakazie wyjazdu żołnierza zawodowego za granicę może zwrócić się o wydanie opinii do właściwej jednostki organizacyjnej Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

5. Zakaz dotyczący wyjazdu w ramach małego ruchu granicznego dowódca jednostki wojskowej określa w miesiącach.

6. Odwołanie od decyzji zakazu wyjazdu i pobytu za granicą żołnierz zawodowy wnosi, z pominięciem drogi służbowej, do bezpośredniego przełożonego dowódcy jednostki wojskowej, który wydał kwestionowaną decyzję.

7. Przełożony dowódcy jednostki wojskowej, o którym mowa w ust. 1, rozpatruje odwołanie w terminie nie później niż na dzień przed planowanym terminem wyjazdu żołnierza zawodowego za granicę.


Tyle w temacie.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Tytan w dresie., żołnierze z mojej JW, przed wybuchem wojny na Ukrainie, jeździli m.in. na Białoruś, do Afganistanu, Syrii czy rosji. Każdy z tych wyjazdów nie był związany z działalnością służbową.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Tak, przed wybuchem wojny.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

focus przytoczył to co trzeba.
Ja przyznaję, iż nie informowałem.
Jeździłem sobie do Słowacji, do Czech, do Austrii.

Na szczęście nie trafił mi się żaden podpierdalacz.

A takich nie brakuje.
Napisz informację i będziesz miał "święty spokój".
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group