Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomoc] Cyrk nadgodzinowy
Opublikował Wiadomość
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
Kiedyś to była służba, a teraz wszyscy myślą, że to z praca i żeby nie wiem ile płacili, to zawsze ktoś się będzie dopominał nadgodzin. Takie czasy i taka świadomość.

Kiedyś siedziało się po 12-14 godzin i nikt nadgodzin nie liczył. Zaczęliśmy skrupulatnie liczyć jak jednego ukarano za to, że zjechał 10 minut wcześniej.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

Jefrjeitor napisał/a:
Tytan w dresie. napisał/a:
Kiedyś to była służba, a teraz wszyscy myślą, że to z praca i żeby nie wiem ile płacili, to zawsze ktoś się będzie dopominał nadgodzin. Takie czasy i taka świadomość.

Pomijając skrajne przypadki roszczeniowców, to problemy wynikają głównie z powodu złej organizacji. Bo jeśli coś działa ch*jowo, to po co to zmieniać? Przecież działa! Działa tyle lat, czasem jakiś roszczeniowiec zgłosi pretensje/problemy... Ale większość osób nie zgłasza. Więc niech dalej działa. Nie ważne, że ch*jowo.

Ta skrajne przypadki ewoluują do postaci normy.
A co do zgłaszania, to znasz powiedzenie "gadał dziad do obrazu"?
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

A kiedyś to rycerze służyli całe życie.

Co mnie to interesuje, ludzie. Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, prawo też się zmienia czego sami jesteście świadkami. Tak jak wspomniałem, nie było by to problemem, jakbym służbe pełnił raz na miesiąc, ale w sezonie wakacyjnym jest takie obłożenie, że dwie w tygodniu to będzie lekko. Z każdej służby po 3-4 nadgodziny "ku chwale" to sorry, ale nawet ja "już z uprawnieniami" też w końcu podejdę do tego jak młody roszczeniowiec. Ja po prostu chcę uczciwie mieć za to nadgodziny, bo nie uśmiecha mi się spędzać w jednostce 3 dni robocze (24h) na miesiąc dodatkowo ZA DARMO.

Nie te czasy.
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

Ociec, zgłoś przełożonemu propozycje projektu punktu do rozkazu organizacyjnego. Może przejdzie.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
Ta skrajne przypadki ewoluują do postaci normy.

Kiedyś normą było to, że tzw. "kadra" miała darmowych mechaników, malarzy/tynkarzy/glazurników, a nawet darmowe ekipy od przeprowadzek. Wystarczyło wziąć kilku poborowych oraz służbowego stara. I prywatny samochód był naprawiony, służbowe mieszkanie wyremontowane, meble przewiezione i wniesione. Czasy się zmieniły, roszczenia też.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Wto 27 Cze, 2023   

Dlaczego tak twierdzisz?
Nigdy nie miałem darmowych mechaników, malarzy, glazurników itp.

Przeprowadzałem się sam. Nawet złotówki nie wziąłem za to od wojska.

Meble to wnosiłem ja i mój brat cioteczny (cywil).

A zatem proszę - ostrożnie z takimi generalizowaniami.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Ociec napisał/a:
A kiedyś to rycerze służyli całe życie.


I tak właśnie powinien służyć żołnierz z powołania. Całe swoje życie...
Żołnierz z powołania traktuje przysięgę złożoną na sztandar wyżej niż przysięgę ślubną. Bo kobiety zmienne są i mogą zdradzić ale Ojczyzna? Ojczyzna nie zdradzi. Można się ewentualnie w*urwiać na rządy. Ale rząd to nie Ojczyzna. Rząd to Państwo a to nie to samo co Ojczyzna. I na to potwierdzenie podaje to jakie rozterki mieli nasi przodkowie na wszystkich frontach II WŚ...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 239
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Ociec napisał/a:
A kiedyś to rycerze służyli całe życie.

Co mnie to interesuje, ludzie. Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, prawo też się zmienia czego sami jesteście świadkami. Tak jak wspomniałem, nie było by to problemem, jakbym służbe pełnił raz na miesiąc, ale w sezonie wakacyjnym jest takie obłożenie, że dwie w tygodniu to będzie lekko. Z każdej służby po 3-4 nadgodziny "ku chwale" to sorry, ale nawet ja "już z uprawnieniami" też w końcu podejdę do tego jak młody roszczeniowiec. Ja po prostu chcę uczciwie mieć za to nadgodziny, bo nie uśmiecha mi się spędzać w jednostce 3 dni robocze (24h) na miesiąc dodatkowo ZA DARMO.

Nie te czasy.
Ja bym Tobie ten czas za służby wydzielił wydzielił z pozostałego. :zly4: A za te trzy godziny udzielałbym Tobie czasu wolnego w godzinach od 11.00 do 14.00. Nakazując oczywiście abyś w tym okresie opuścił jednostkę. Ciekawe kiedy byś zrozumiał o co chodzi?

A wracając do służb. O ile mi wiadomo za służby jest płacone. Nigdzie nie jest określone szczegółowo za co dokładnie jest ta opłata, i oczy przypadkiem nie obejmuje czasu jej przyjęcia i zdania.

W mojej jednostce służba podoficera dyżurnego pododdziału pełniona była w godzinach służbowych (była niepłatna) i nie była pełniona w dniu dodatkowo wolne od pracy i święta. Podoficer obejmował służbę godzinę przed rozpoczęciem godzin służbowych i zdawał godzinę po. Sprawa ta była unormowana w rozkazie organizacyjnym i żołnierz w dniu zdania służby był zwalniany z zajęć dwie godziny wcześniej (te dwie godziny nie były wpisywane do zeszytu pracy ponadnormatywnej), chyba, że okoliczności służby nie wymuszały czegoś innego.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Panie Majorze Kochany, służba trwa 24h i za służbę jest płacone. A co do tego wolnego 1100 -1400 to radzę przeczytać nowy regulamin. Ze zrozumieniem.
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 239
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Ociec napisał/a:
Panie Majorze Kochany, służba trwa 24h i za służbę jest płacone.
Moje słowo przeciw Twojemu.
W odniesieniu do kwestii służb i dyżurów podniesienia wymaga, że zgodnie z §9 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 czerwca 2008 r. w sprawie czasu służby żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1044), żołnierza wyznaczonego do pełnienia służby dyżurnej lub dyżuru trwającego co najmniej dwadzieścia cztery godziny zwalnia się z wykonywania innych zadań służbowych w dniu rozpoczęcia i zakończenia tej służby lub dyżuru. Jednocześnie żołnierzowi, który pełnił służbę dyżurną lub dyżur w dniu ustawowo lub dodatkowo wolnym od służby, w wymiarze co najmniej ośmiu godzin, udziela się za ten dzień czasu wolnego w wymiarze jednego dnia. Na mocy art. 822 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny niniejszy akt wykonawczy nadal obowiązuje. Wobec powyższego zasady udzielania czasu wolnego za służby i dyżury nie uległy zmianie.Dane za
Polska Zbrojna. Pytania i odpowiedzi
Tak więc czas przyjęcia i zdania służby to czas wyjęty z dni wolnych jakie przysługują zgodnie z prawem przed przyjęciem i po zdaniu. I jako takie służą na zapewnienie odpoczynku przed służbą i po służbie, ale także czasem na przygotowanie się do służby, zaliczenie instruktażu, zrealizowaniem (udziałem) w odprawie, przyjęcie i zdanie. Jak to zostanie zrealizowane zależy od rodzaju służby, okoliczności jej pełnienia, organizacji działalności w jednostce wojskowej, od osób odpowiedzialnych za te służby, ale także od wyszkolenia samych żołnierzy,. Dlatego nie jest regulowany stricte.
Ociec napisał/a:
A co do tego wolnego 1100 -1400 to radzę przeczytać nowy regulamin. Ze zrozumieniem.
Po co?
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Maj Or napisał/a:
zgodnie z §9 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 czerwca 2008 r. w sprawie czasu służby żołnierzy zawodowych

Skoro dyskusja zeszła na przepisy, to pozwolę sobie na zagadkę. Znajdź błąd w ust. 3 tego paragrafu:
Cytat:
§ 9. 1. Żołnierza wyznaczonego do pełnienia służby dyżurnej lub dyżuru trwającego co najmniej dwadzieścia cztery godziny zwalnia się z wykonywania innych zadań służbowych w dniu rozpoczęcia i zakończenia tej służby lub dyżuru.
2. Żołnierzowi, który pełnił służbę dyżurną lub dyżur w dniu ustawowo lub dodatkowo wolnym od służby, w wymiarze co najmniej ośmiu godzin, udziela się za ten dzień czasu wolnego w wymiarze jednego dnia.
3. Żołnierzowi, który pełnił służbę dyżurną lub dyżur w dniu ustawowo lub dodatkowo wolnym od służby, w wymiarze mniejszym niż określony w ust. 1, udziela się za ten dzień czasu wolnego w wymiarze równym liczbie godzin pełnienia tej służby lub dyżuru.
4. Udzielenie czasu wolnego, o którym mowa w ust. 1 i 2, wyłącza zaliczenie tego czasu służby lub dyżuru do normy czasu służby, o której mowa w § 4.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Maj Or napisał/a:
Ja bym Tobie ten czas za służby wydzielił wydzielił z pozostałego. :zly4: A za te trzy godziny udzielałbym Tobie czasu wolnego w godzinach od 11.00 do 14.00. Nakazując oczywiście abyś w tym okresie opuścił jednostkę. Ciekawe kiedy byś zrozumiał o co chodzi?


Właśnie tacy ludzie często mają wpływ na funkcjonowanie JW. Niby tylko major, ale z tylnego fotela wprowadza swoje "genialne" pomysły podpowiadając dowódcy JW w kwestiach, które go nie dotyczą i o których nie powinieneś se w ogóle wypowiadać. Właśnie przez takiego człowieka z pewnej jednostki odszedł w tym roku ekwiwalent kompanii. W większości byli to staży podoficerowie, ale też doświadczeni szeregowi, a nawet oficerowie starsi.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Cytat:

Ja bym Tobie ten czas za służby wydzielił wydzielił z pozostałego. :zly4: A za te trzy godziny udzielałbym Tobie czasu wolnego w godzinach od 11.00 do 14.00. Nakazując oczywiście abyś w tym okresie opuścił jednostkę. Ciekawe kiedy byś zrozumiał o co chodzi?


Jaki Ty jesteś męski i stanowczy. :cool: Na pewno tym zyskałbyś poklask i autorytet. I przy okazji stracił byś wartościowych żołnierzy, których wyeksploatujesz na siłę. Niektórzy nie mają pojęcia jak się buduje morale.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Maj Or napisał/a:
Ja bym Tobie ten czas za służby wydzielił wydzielił z pozostałego. :zly4: A za te trzy godziny udzielałbym Tobie czasu wolnego w godzinach od 11.00 do 14.00. Nakazując oczywiście abyś w tym okresie opuścił jednostkę. Ciekawe kiedy byś zrozumiał o co chodzi?

Maj Or, Ty to kursy przywództwa musiałeś w jakiejś zapyziałej kompanii na Syberii pobierać. Widzę, że beton i zwykła złośliwość nadal silna u niektórych. Wejście do NATO w mentalności betonowego "dowodzenia" nic nie zmieniło.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Desantnik 
1


Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2020
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

W 6 BPD nie przyznają nam nadgodzin w dni kiedy wykonujemy skoki spadochronowe - często zaczynamy ok. 4:00 a kończymy o 21:00.
(Zbiórka, BPS, pobieranie sprzętu, przejazd na lotnisko, powrót z DZ, układka).

Wcześniej mieliśmy normalnie nadgodziny a teraz nic.
Ktoś twierdzi, że za szkolenie nadgodziny się nie należą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group