Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Medycyna pracy
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sro 01 Lis, 2023   

i napisał/a:
Sądzę, iż masz rację. Zapewne rzecz idzie o pieniądze.


Medycyna niestety to branża w której coraz bardziej idzie o pieniądze.
Niektore badania sa przeciez nieobojętne dla zdrowia - konkretnie na przykład rentgen - a i tak się go zleca bez opamiętania.
:cry:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 01 Lis, 2023   

W tym akurat przypadku sądzę, iż nie masz racji.
Pani od Medycyny Pracy się mnie zapytała: Kiedy ostatnio miał Pan prześwietlenie płuc?

Odpowiedziałem: Cztery lata temu.
No i dopisała mi owo prześwietlenie.

Wynik? Płuca bez zmian ogniskowych.
Ja nie jestem lekarzem. Nie wiem co to oznacza.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Sro 01 Lis, 2023   

i napisał/a:


Wynik? Płuca bez zmian ogniskowych.
Ja nie jestem lekarzem. Nie wiem co to oznacza.

Nie będąc lekarzem obstawiam, że wszystko jest w porządku :)
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Lis, 2023   

Cytat:
Wisi co prawda karteczka ze medycyna pracy jest obsługiwana bez kolejki ale za każdym razem trzeba się z babciami i dziadkami wykłócać

Coś mi przypomniałeś. A i owszem - jeszcze 4 lata temu wisiała taka karteczka.
Później wywieszono pewną litanię - kto jest uprawniony.

Pamiętam jak pewien chłopak powiedział, iż jest z Medycyny Pracy.
Jak na niego wskoczyli.
Myślałem, że się pozabijają.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 05 Lis, 2023   

Problemem z badaniami okresowymi(nie mylić z RWKL) jest taki że jest to sztuka. A lekarz medycyny pracy, często nawet nie patrzy w ogóle na takie badania. Taki co ma taki dwutysięczny garnizon "pod sobą" jest zarobiony. Ale nawet nie do lekarza pretensje.
Problem jest taki że te badania są ogólne. Są bardzo cywilne.
Nie bada się żołnierzy pod względem stomatologicznym, nie bada się co roku kału, czy jakichś robali się nie nabawili jedząc na poligonie. Nie bada się okresowo żołnierzy, czy nie mają boleriozy.

A nowowcieleni żołnierze nie są badani, czy mają uczulenie na jad pszczół czy os. Miałem kiedyś żołnierza, który mi prawie zszedł na pasie taktycznym jak ukąsiła go osa.
A na RWKL jak już kogoś wysyłają to pod kątem, żeby go ewentualnie zwolnić.
Przepisy są zbyt ogólne a nie pod stanowisko i zbyt cywilne.
A wojskowe szpitale i przychodnie, są wojskowe tylko z nazwy....

Ogólnie wojsko w ogóle nie interesuję się obrazowaniem zdrowia żołnierza, nie wie o jego stanie zdrowia nic, nie prowadzi bazy danych. Lekarz jednostki(nie mylić z lekarzem medycy pracy), czy dowódca ZEM nie jest w posiadaniu bazy danych, by w razie czego wiedzieć coś o stanie zdrowia żołnierza.
Są tylko sztukanckie badania okresowe i ewentualne RWKL.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 05 Lis, 2023   

Ale za to mamy, jeżeli się nie mylę, trzygwiazdkowego generała lekarza. :D
Który mógł zostać Szefem Sztabu Gen.

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2023 ]
Z cyklu odpowiedzi ekspertów z MON.
Cytat:
Na jaki okres powinno być wystawiane orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w warunkach opisanych w skierowaniu na badania? Czy obowiązkowe jest powtarzanie badań profilaktycznych co roku?

Kwestie badań okresowych (badań profilaktycznych) żołnierzy zawodowych reguluje art. 288 ust. 1 ustawy z 11 marca 2022 roku o obronie ojczyzny: „1. Żołnierzom zawodowym przysługują coroczne bezpłatne badania profilaktyczne na zasadach określonych w przepisach ustawy z 27 czerwca 1997 roku o służbie medycyny pracy (Dz.U. z 2022 roku poz. 437)”.

Z kolei art. 6 ust.1 pkt 2 lit. a i b tej ustawy precyzuje rodzaj i podstawę sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej, wskazując na przepisy Kodeksu Pracy. Na podstawie art. 229 § 8 Kodeksu Pracy zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z 30 maja 1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz.U. z 2023 roku poz. 607), gdzie m.in. określono częstotliwość wykonywania badań okresowych oraz wzór orzeczenia lekarskiego. Terminy kolejnych badań okresowych określa lekarz orzecznik na podstawie badania lekarskiego, wyników badań dodatkowych oraz konsultacji specjalistycznych po uwzględnieniu opisanych przez pracodawcę czynników szkodliwych występujących na stanowisku pracy lub służby. Mając powyższe na uwadze, należy stwierdzić, że przysługujące żołnierzowi prawo do corocznych bezpłatnych badań profilaktycznych nie jest jednoznaczne z koniecznością ich wykonywania raz w roku. Częstotliwość kolejnych badań jest uwarunkowana stanem zdrowia żołnierza oraz warunkami jego służby (czynniki szkodliwe).
https://www.polska-zbrojn...ia-i-odpowiedzi
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group