Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powolania do zawodowej
Opublikował Wiadomość
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 07 Lip, 2023   Powolania do zawodowej

Czy są na forum byli funckcjonariusze którzy w tym roku zwolnili się ze służby (policja, straż graniczna, służba więzienna itp.) po czym zostali powołani do zawodowej?
 
 
roman1012 
1


Dołączył: 20 Kwi 2023
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 07 Lip, 2023   

Cześć. Ja jeszcze jestem funkcjonariuszem, ale jestem juz po wstępnych rozmowach i posiadam wydane zaświadczenie o wyznaczeniu na stanowisko służbowe. Zastanawiam się jeszcze czy się zwolnić czy jednak spróbować przenieść. Pozdrawiam.
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 08 Lip, 2023   

Z tego co wiem po sobie i innych to jest bardzo niewielki odsetek funkcjonariuszy którym udaje się przenieść i nie są to zwykłe przypadki 😉
 
 
nadszyszkownik kilkujadek 
1


Dołączył: 02 Lis 2022
Posty: 8
Skąd: East
Wysłany: Sob 08 Lip, 2023   

Na przeniesienie muszą się zgodzić Min ON i MSWiA. A znając życie jest ciche porozumienie o niewyrażaniu zgody na powyższe, z uwagi na braki w każdej formacji mundurowej.
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 08 Lip, 2023   

Niestety ale to co napisał kolega wyżej to święta prawda dlatego chce się dowiedzieć jak jest z powołaniami dla świeżo zwolnionych funckcjonariusze bo w tej chwili to jedyna droga.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 09 Lip, 2023   

Witajcie koledzy mundurowi!

A ja zapytam z drugiej strony. Są w Waszych formacjach żołnierze zawodowi, którzy się do Was przenieśli lub byli żołnierze zawodowi-emeryci? Wiem, że każda formacja rządzi się swoimi prawami. Ale czy i jak żołnierz może tam się u Was odnaleźć? Szczególnie pytam o Wydział Operacyjno-Śledczy Straży Granicznej lub o Wydział Kryminalny Policji.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
roman1012 
1


Dołączył: 20 Kwi 2023
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 10 Lip, 2023   

Czy są tu osoby które w ostatnim czasie zwolniły się np. z Policji i przyjęły do służby w Wojsku? Tak jak wcześniej pisałem jestem po rozmowę z dowódcą i mam wystawione zaświadczenie , ale z tego co tu czytam to szanse na przenosiny są nikłe, więc będę musiał rozważyć zwolnienie. Czy ktoś mi powie co krok po kroku trzeba zrobić? Czy badania lekarskie itp robię jeszcze jako policjant czy już po zwolnieniu że służby? Dodam że aplikuje do DKWOC i z tego co wiem to z testów sprawnościowych mam być zwolniony. Pozdrawiam
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Lip, 2023   

:bye: WCR na badania moze cię wysłać jeszcze w momencie kiedy będziesz policjantem jedyne co musisz dostarczyć żeby ruszył proceder to zaświadczenie z jednostki o możliwości wyznaczenia na stanowisko. Po komisji trzeba się zwolnić i z chwilą otrzymania świadectwa służby WCR przesyła komplet dokumentów do organu powołującego do zawodowej. Przynajmniej tak wygląda to w teorii.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 10 Lip, 2023   

W praktyce można tak zgrać, że jednego dnia odchodzisz z jednej firmy, a na drugi dzień zaczynasz w drugiej.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 10 Lip, 2023   

Chyba nawet można to sobie dograć, w bagietach chyba można podać datę że mają cię zwolnić np. 17 września?
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Lip, 2023   

Mi DGRSZ powiedziało że zaczną rozpatrywać mój wniosek o powołanie dopiero w momencie kiedy im wyśle świadectwo służby tak więc jest ryzyko że się zwolnię i mnie nie powołają a już na pewno nie z dnia na dzień czyli jednego zwolnienie drugiego powołanie.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 11 Lip, 2023   

To wrócisz do policji i tam gdzie chcesz. Przez rok nie musisz przechodzić całej procedury.
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 11 Lip, 2023   

Niestety ja z SW i u nas nie ma powrotu po zwolnieniu się chyba że ma się dobre pchnięcie.
 
 
apollo 
1


Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

A co w przypadku jeśli chce wrocic do służby ale jednostka odmawia wydania zaświadczenia o etacie ? Jest sens jechać rozmawiać z dowódca jednostki ? Przez to ze nie chciałem się szczepić zaniżono moja opinie służbowa z wielkim hukiem i zostałem na tej podstawie usunięty z armii.
 
 
nadszyszkownik kilkujadek 
1


Dołączył: 02 Lis 2022
Posty: 8
Skąd: East
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Riczard napisał/a:
Witajcie koledzy mundurowi!

A ja zapytam z drugiej strony. Są w Waszych formacjach żołnierze zawodowi, którzy się do Was przenieśli lub byli żołnierze zawodowi-emeryci? Wiem, że każda formacja rządzi się swoimi prawami. Ale czy i jak żołnierz może tam się u Was odnaleźć? Szczególnie pytam o Wydział Operacyjno-Śledczy Straży Granicznej lub o Wydział Kryminalny Policji.


Czy Cię przyjmą od razu do operacyjnych to bez garba śmiem wątpić. Jak masz głowę na karku, logiczne i analityczne myślenie, umiesz rozmawiać z ludźmi i uzyskiwać informację to się odnajdziesz w tych konkretnych wydziałach. Z ulicy są marne szanse się tam dostać, ze względu na specyfikę pracy. Znam jednego byłego żołnierza, który trafił bezpośrednio do wydziału, ale był to brat z-cy komendanta :cool: Poza tym praca jest ciekawa, wymagająca i nie ma nic wspólnego z wojskiem (inny świat).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group