Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mozna awansowac o wiecej niz jeden stopien?
Opublikował Wiadomość
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 04 Sie, 2023   

Rozumiem,takie właśnie są efekty pisania z telefonu.Reasumujac nie ma możliwości pominięcia stopnia st.sierż aby wskoczyć na mł.chor mimo ukończenia szkoły aspirantów PSP .Chyba że na potrzeby sił zbrojnych ale tu jestem zdecydowanie za krótki
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 459
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 04 Sie, 2023   

Z punktu widzenia kadrowego, kurs aspirantów PSP w wojsku jest taki samo ważny jak kurs drelowania czereśni.
Przyda się pewnie tobie w codziennej pracy i tyle.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 04 Sie, 2023   

PIOTr4443 napisał/a:
Reasumujac nie ma możliwości pominięcia stopnia st.sierż aby wskoczyć na mł.chor mimo ukończenia szkoły aspirantów PSP

Nie, nie ma takiej możliwości. Również ze względu na potrzeby SZ taki awans nie jest możliwy. Zapewne pomyliło Ci się to z możliwością wyznaczenia żołnierza zawodowego na stanowisko o stopniu etatowym wyższym od stopnia posiadanego, z pozostawieniem w stopniu posiadanym. Ale w praktyce dotyczy to raczej oficerów.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 459
Skąd: z wojska
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

Szwejk,
Dziś jest to na porządku dziennym z podoficerami. MON zrobił takie coś co nazywa się kurs dowódców plutonów. Idziesz na kurs mając stopień np. sierż. i po jego ukończeniu na wniosek dowódcy JW DK MON wyznacza sierżanta na stanowisko przewidziane dla STE: PDF.ST. bez mianowania. Taki żołnierz obejmując obowiązki dostaje dodatek kompensacyjny.
To co wyrabia się dziś w MON woła o pomstę do nieba...
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

O proszę. Przepis znam, ale żeby stosowano go w przypadku podoficera? Wow! Ma ktoś spory "żagiel", bo u mnie tacy sierżanci biorą tylko czpo.
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
Wow! Ma ktoś spory "żagiel"

Tytan w dresie., niekoniecznie. Kolega z zaprzyjaźnionej kompanii tak właśnie został dowódcą plutonu. Żagiel? Nie, raczej braki kadrowe, szczególnie wśród podoficerów starszych...
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

Rozumiem i napisałem, że u mnie zaledwie czpo.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 459
Skąd: z wojska
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

Tytan w dresie., dziwne w całym MON od około miesiąca przebiegają takie wyznaczenia. I jak napisał mlyniu, to nie żagiel tylko właśnie braki kadrowe.
Tylko w mojej JW jest 6 takich podoficerów młodszych.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 05 Sie, 2023   

A myślisz, że to czpo to z czego wynika? Też z braków kadrowych. U mnie nie ma takich wyznaczeń.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

Napisze nie co więcej kończąc szkołę aspirantów PSP to jest jak nabycie nowego zawodu egzaminy odbywają się z osobami z min.oswiaty
.Dyplom zawodowy świadectwa itp.juz dość często zastępuje
Inspektora p-poż który co kilka lat musi odnawiać swoje uprawnienia ja mam je nadane dożywotnio.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 459
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

PIOTr4443, nie wiem skąd znowu twoje rewelacje... Zgodnie z ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej:
Cytat:
Art. 4a. [Nabycie uprawnień inspektora ochrony przeciwpożarowej]
1. Uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej nabywa na okres 5 lat osoba, która ukończyła:
1) szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej albo
2) szkolenie aktualizujące inspektorów ochrony przeciwpożarowej
- zwane dalej "szkoleniami".

2. Ukończenie szkoleń stwierdzają odpowiednio zaświadczenie o ukończeniu szkolenia inspektorów ochrony przeciwpożarowej albo zaświadczenie o ukończeniu szkolenia aktualizującego inspektorów ochrony przeciwpożarowej.
3. Okres 5 lat, na który nabywa się uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej, liczy się od dnia wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
4. Szkolenie aktualizujące inspektorów ochrony przeciwpożarowej należy ukończyć w okresie ważności nabytych uprawnień inspektora ochrony przeciwpożarowej.
5. Szkolenia prowadzą szkoły Państwowej Straży Pożarnej, ośrodki szkolenia Państwowej Straży Pożarnej oraz instytuty badawcze Państwowej Straży Pożarnej.
6. Szkolenia na potrzeby ochrony przeciwpożarowej podmiotów organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych prowadzi Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa.
7. Programy szkoleń opracowuje i zatwierdza Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
8. Za szkolenia pobiera się opłatę.

I dalsze punkty...

Nie wiem kto ci powiedział, że ukończenie szkoły PSP da ci to uprawnienie dożywotnio. Przepisy niestety przewidują inaczej.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

No właśnie tu jesteś w wielkim bledzie,poszukaj przepisów jaki uprawnienia nabywa technik pożarnictwa po ukończeniu szkoły aspirantów PSP
.Doskonale wiem co pisze!Ty przytoczyles przepisy które dotycza inspektora ochrony p-poż który nie ukończył szkoły aspirantów a jedynie szkolenie i je faktycznie musi odnawiać co 5 lat ,ale o tym pisałem wyżej
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 11 Sie, 2023   

mlyniu napisał/a:
Tytan w dresie. napisał/a:
Wow! Ma ktoś spory "żagiel"

Tytan w dresie., niekoniecznie. Kolega z zaprzyjaźnionej kompanii tak właśnie został dowódcą plutonu. Żagiel? Nie, raczej braki kadrowe, szczególnie wśród podoficerów starszych...
Nadal uważam, że podoficera nikt tak nie wyznaczy. Więcej. Nawet oficera młodszego.
Cytat:
Wyznaczenie na stanowisko służbowe oznaczone wyższym stopniem etatowym od stopnia wojskowego posiadanego przez żołnierza musi być co do zasady poprzedzone mianowaniem na wyższy stopnień wojskowy. Wyjątek od tej zasady przewiduje art. 193 ust. 2 uooO, zawarowując go do wyłącznej kompetencji Ministra Obrony Narodowej oraz zastrzegając warunek w postaci szczególnie uzasadnionego przypadku. Takim przypadkiem powinny być potrzeby Sił Zbrojnych, rozumiane stosownie do art. 2 pkt 22 ustawy.
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Pią 11 Sie, 2023   

Tytan w dresie., ale jednak ten kolega został wyznaczony na dowódcę plutonu będąc w stopniu sierżanta. I wiem też o podobnym przypadku z innej BOT, gdzie tak samo zrobiono w czerwcu z innym kolegą - st. sierżantem. Zostali oni wyznaczeni na stanowiska d-ców plutonów, zaszeregowane do podoficerów starszych.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 459
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 11 Sie, 2023   

Tytan w dresie., po co miałbym cię przekonywać? Masz prawo wierzyć nawet w drzewo sandałowe :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group