Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz fotografowania JW
Opublikował Wiadomość
arczi0044 
2
prawie emeryt


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 83
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

WG wydaje mi się że nasz forumowy rambo dopiero się rozkręca. Służyłem z gościem o podobnych poglądach, udało mu się dociągnąć do 15-stu i położył papiery, psychika nie wytrzymała. Plus taki że mamy co teraz opowiadać młodym.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1825
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

WG napisał/a:
Riczard, ja już kiedyś wspomniałem, że miałem zaszczyt być z Tobą w tym samym czasie na "podoficerce". Już wtedy Ci się odklejało jak zacząłeś dowodzić grupą, o czym zresztą tutaj kilka razy wspominałem.


Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Nie byliśmy w tym samym czasie w Szkole Podoficerskiej.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 777
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

Byliśmy kolego, nie chce mi się szukać Twojego postu gdzie to określiłeś. Zresztą, po co miałbym kłamać ?
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1825
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

WG, nie kłamać tylko mnie z kimś innym pomyliłeś.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
wojak_1 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: WP
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

mati_s1 napisał/a:
Kolejnym krokiem będzie cenzura internetu i blokada wolności słowa... Niepoważni są ci którzy widzą w legalnych czynnościach coś złego... Mi też może nie podobać się że idąc na spacer mija mnie mnóstwo samochodów, które rejestrują mój wizerunek 🤷

Internet już dawno jest cenzurowany, patrz Facebook, TikTok itp. :gent:
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 461
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 06 Sie, 2023   

wojak_1, na szczęście nie mam i nie będę miał żadnego profilu społecznościowego. Jestem z tego powodu szczęśliwy :viktoria:
Za to w moim odczuciu może dojść do gorszej cenzury niż tej o której piszesz. Oby nie...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11620
Skąd: -)
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

Cytat:
Dowódca Jednostki Wojskowej jest jak gospodarz w domu.


W żadanym razie takim nie jest.
Urzednik państwowy działać musi w granicach prawa i na podstawie prawa.

Właścieciel domu zaś nie musi. Jak ja sobie wymyślę, jako własciciel domu, że wejde na dach i będę puszczał latawca, podwieszając pod latawcem takie malutkie akwarium ze złotą rybką, a no bo żeby się porozglądała po świecie, to MOGĘ i nikomu nic do tego.
Ja nie działam na podstawie prawa, tylko na podstawie widzimisię.
Jedynie co muszę - musze się mieścić w granicach prawa.

Natomiast Dowódca Jednostki Wojskowej dodatkowo musi mieć dla swoich działań podstawę prawną.
Nie może nic zrobić "na widzimisię".
Musi się mieścić zarówno w granicach prawa jak i działać na podstawie prawa.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1747
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

michqq napisał/a:
Natomiast Dowódca Jednostki Wojskowej dodatkowo musi mieć dla swoich działań podstawę prawną.
Nie może nic zrobić "na widzimisię".
Musi się mieścić zarówno w granicach prawa jak i działać na podstawie prawa.
:gent:


Niestety nie musi, jak wyda dokument który jest bez podstawy prawnej, a żołnierz powiadomi organy ścigania, a ów dowódca ma odpowiednie usytuowanie w MON to Prokuratura stwierdza niską szkodliwość społeczną czynu.

Tak więc to tylko zależy od wielkości dowódcy, który umie wejść miedzy pośladki pierwszemu :)
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 461
Skąd: z wojska
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

Tak czy siak, taki dokument wewnętrzny, niezgodny z przepisami, może posłużyć jedynie do podtarcia tyłka po dwójce...
 
 
Hudson 
3



Wiek: 43
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 113
Skąd: miasto:)
Wysłany: Sob 12 Sie, 2023   

Hm....Co w takim razie zrobić z tzw. "dni otwarte koszar"?Z okazji np. święta JW Setki cywilów na terenie jednostki wojskowej. Każdy może sobie zrobić zdjęcie. Czy nakręcić film. :gent:
_________________
"CIESZ SIĘ MŁODZIEŃCZE W MŁODOŚCI SWOJEJ..."|- KS. KOHELETA
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1747
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Nie 13 Sie, 2023   

Hudson napisał/a:
Hm....Co w takim razie zrobić z tzw. "dni otwarte koszar"?Z okazji np. święta JW Setki cywilów na terenie jednostki wojskowej. Każdy może sobie zrobić zdjęcie. Czy nakręcić film. :gent:


A zwykła przysięga, gdzie jest wizyta polityków na tym wydarzeniu i są zdjęcia w prasie ?
Czy oni też będą winni złamania zapisów ?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

No to w końcu wprowadzono do ustawy o obronie Ojczyzny zakaz fotografowania i filmowania obiektów, m.in. wojskowych:
Cytat:
Art. 616a. 1. Zakazuje się, bez zezwolenia, fotografowania, filmowania lub utrwalania w inny sposób obrazu lub wizerunku:
1) obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów resortu obrony narodowej nieuznanych za obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów infrastruktury krytycznej, jeżeli zostały oznaczone znakiem graficznym wyrażającym ten zakaz, zwanym dalej „znakiem zakazu fotografowania”;
2) osób lub ruchomości znajdujących się w obiektach, o których mowa w pkt 1.
2. Zakazu, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli czynności wymienione w tym przepisie są wykonywane w ramach ochrony obiektów, o których mowa w ust. 1 pkt 1.
3. O oznaczeniu obiektu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, znakiem zakazu fotografowania decyduje organ właściwy w zakresie ochrony tego obiektu, uwzględniając zagrożenia dla bezpieczeństwa obiektu.
4. Obiekty objęte zakazem, o którym mowa w ust. 1, oznacza się znakiem zakazu fotografowania w sposób i w miejscach zapewniających widoczność tych znaków dla osób postronnych. Oznaczenia obiektu dokonuje podmiot władający obiektem.
5. Zezwolenia na fotografowanie, filmowanie lub utrwalanie w inny sposób obrazu obiektów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, wizerunku osób lub ruchomości, o których mowa w ust. 1 pkt 2, udziela organ, o którym mowa w ust. 3, mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obiektu oraz interes bezpieczeństwa i obronności.
6. Minister Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, tryb oraz terminy wydawania zezwoleń, o których mowa w ust. 5, oraz wzór znaku zakazu fotografowania, sposób jego uwidocznienia, utrwalenia i rozmieszczenia w lub na obiektach, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mając na uwadze zapewnienie sprawności postępowania oraz jednoznaczności, widoczności i czytelności zakazu w lub na obiekcie.

Podstawa: https://dziennikustaw.gov.pl/D2023000183401.pdf

Pierwotnie zakaz miał obejmować tylko obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, czyli te, które zostały uznane za takowe przez Radę Ministrów i ujęte w wykazie prowadzonym przez MON-a, ale później dodano jeszcze: inne obiekty resortu ON oraz obiekty infrastruktury krytycznej.
Jeżeli dobrze rozumiem, to zakaz fotografowania będzie mógł sobie wprowadzić gospodarz danego obiektu poprzez wywieszenie tabliczki zakazu. No to już widzę oczami wyobraźni te poślednie obiekty MON-owskie, jak np. WCR-y, szpitale, czy ordynariaty poobwieszane zakazami dla dodania sobie ważności.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11620
Skąd: -)
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Szwejk napisał/a:
Jeżeli dobrze rozumiem, to zakaz fotografowania będzie mógł sobie wprowadzić gospodarz danego obiektu poprzez wywieszenie tabliczki zakazu.


Bardzo wiele problemów taki zakaz wprowadza, biorąc pod uwagę gigantyczne rozpowszechnienie urządzeń fotografujących, poczynając od kamerek zainstalowanych w samochodach, w niektórych nowszych nawet są wbudowane na stałe i nie daje się ich wyłączać.

Taka Tesla nie tylko że fotografuje sama z siebie, i jeszcze to wysyła do zagranicznego centrum - czy twórcy tej ustawy sobie z tego nie zdają sprawy, czyteż będzie wprowadzony jakiś zakaz jeżdzenia Teslami?

Rozpowszechnienie urządzeń fotografujących będzie z każdym rokiem coraz większe zamiast coraz mniejszego.

W niektórych krajach przepisy przewidują że zakazane jest dopiero używanie teleobiektywów o takim zbliżeniu, że narusza to prywatność - coś jak zakaz podglądania przez lornetki.

To TAKŻE jest trudne do wyegzekwowania, noale przynajmniej nie idzie sie do pierdla za zrobienie selfie na ulicy.

Cytat:
Art. 683a. 1. Kto bez zezwolenia fotografuje, filmuje lub utrwala w inny sposób obraz obiektu, o którym mowa w art. 616a, oznaczonego znakiem zakazu fotografowania


Jakto "w inny sposób".
NA serio napisali że ze sztalugami i pędzlem też jest karalne?
:???:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1825
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Podziękujcie za te przepisy takiemu prowokatorowi jak AUDYT OBYWATELSKI, baranom próbującym go naśladować i agentom obcych państw, którzy wykorzystali ten kontekst.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

michqq napisał/a:

Bardzo wiele problemów taki zakaz wprowadza, biorąc pod uwagę gigantyczne rozpowszechnienie urządzeń fotografujących, poczynając od kamerek zainstalowanych w samochodach, w niektórych nowszych nawet są wbudowane na stałe i nie daje się ich wyłączać.

Jak znam życie decydenci pójdą na łatwiznę i wprowadzą zakaz wjazdu wszelkich samochodów na teren jednostek.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group