Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wniosek do Departamentu Kadr MON
Opublikował Wiadomość
roman1012 
1


Dołączył: 20 Kwi 2023
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
roman1012 napisał/a:
Ja za każdym razem dzwoniąc do departamentu kadr MON rozmawiam z jakąś starszą niemiłą Panią, która nic nie wie, nigdzie nie może mnie przełączyć, a na kazde pytanie odpowiada "proszę czekać na list z odpowiedzią"
Może dodzwaniasz się do pakamery z ekipą sprzątającą ? ;) :-o


Otóż nie😛 zawsze dzwonię pod numer podany na oficjalnej stronie departamentu kadr MON tj. 26 184 53 28 i zawsze odbiera ta Pani. Na ich stronie nie ma innych numerów, a kiedy proszę ta Panią o przełączenie lub podanie numeru osoby, która odpowiada za sprawy przenosin z innych służb to ona zawsze odpowiada "nie ma takiej możliwości, proszę nie dzwonić tylko czekać" dlatego też chciałem zapytać obecne tu osoby czy mają kontakt do jakiegoś naczelnika, kierownika lub innej osoby zajmującej się przenosinami funkcjonariuszy z innych służb. W każdym razie do tej pory nie słyszałem o przypadkach wyrażenia zgody na przenosiny z MSWIA do MON i mam coraz mniej nadziei że się uda.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

Może jednak zadzwonić do Kancelarii Jawnej i uprzejmie poprosić o odczytanie z systemu po nadawcy numeru sprawy (pisma). A następnie grzecznie poprosić o przekazanie informacji w jakiej komórce się ono znajduje. Wtedy można dzwonić do danej komórki, najlepiej między 8-9 jak się pije kawę, po kilku telefonach kwit powinien ruszyć dalej (a czy z pozytywną dekretacją tego najstarsi Indianie nie znają).
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 461
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023   

kolega, zrobiłeś mi dzień swoim ostatnim postem :czytanie: :) :) dzięki.

A w temacie, moim zdaniem telefony nic nie dadzą. Tak jak mówi pani spod podanego numeru, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać...
 
 
Slawo2023 
1
Maro_GA


Dołączył: 20 Wrz 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

W moim przypadku sprawa wygląda następująco...

Przeszedłem całą kwalifikację do JW - nie będę konkretnej formacji wskazywał (wariograf, badania psychologiczne i sprawnościowe, wywiad środowiskowy, rozmowy kadrowe - rekrutacyjne z przełożonymi) otrzymałem zaświadczenie o etacie w JW. Wysłałem zgodnie ze sztuką wniosek do MON, otrzymałem decyzję negatywną, a co jest najlepsze napisane było że to MON Kadr mnie nie chce, a nie JW - przecież otrzymałem zaświadczenie o etacie i kadrowiec ciągle do mnie dzwonił i pytał na jakim etapie jest moja rekrutacja. Po wysłaniu wniosku, otrzymałem telefon z Kadr MON czy jestem zaszczepiony..., a że nie jestem to hipoteza moja jest taka, że D- Kadr w ogóle nie wysłał do mojego ministerstwa wniosku. Po otrzymaniu decyzji (około 2 miesiące oczekiwania- negatywnej) napisałem odwołanie i aktualnie czekam już 4 miesiąc na odpowiedz. Chciałbym podkreślić, że WP dalej na mnie czeka i w międzyczasie otrzymałem nowe zaświadczenie o etacie, bo poprzednie straciło ważność.

Co do przeniesienia w 2023 r. mam kolegę, któremu się udało przenieść za porozumieniem stron.
W kontekście Pani, która pracuje w sekretariacie MON to prawda, co jest wyżej pisane , nic nie wie nic nie może... tak najprościej :) ogólnie uzyskałem numery do konkretnych osób w D-Kadr, u których może być prowadzona moja sprawa, ale od 3 tygodni dzwonię i nikt nie odbiera - komedia.

Ogólnie rekrutuję się już 14 miesięcy do WP - u siebie w robocie skreślony ze wszystkiego - zdrajca który chce zmienić kolor munduru, a odpowiedzi dalej nie mam. Ogólnie JW może chcieć cię przyjąć, ale Departament Kadr MON to jakiś w ogóle na to wychodzi bezsensowy organ, które może cię zablokować. Stworzone chyba tylko po to by kontrolować wszystkich żołnierzy na terenie RP pod różnym kątem.

Poczekam jeszcze chwilę, ale rozważam zrezygnowanie z przejścia, z drugiej strony już tyle czekam i dużo straciłem by się nie przenieść.

Podobno procedującą zmianę przepisów w kontekście przyjścia do Wojska bez braku ciągłości i zaliczaniu wysługi. Wtedy będzie trochę prościej, bo człowiek się zwolni ze swojej formacji i przyjmie do MON z ulicy. Z drugiej strony podobno WCR nie może cię wysłać na badania lekarskie jeśli jesteś w służbie, bo cię "nie widać" w systemie. Rodzi to problem później, bo zwolniłeś się ze służby, pójdziesz na komisję lekarską, którą możesz nie przejść i zostajesz bez roboty.

Podsumując powyższe ogólnie TEMAT RZEKA, nie chce mi się o wszystkim rozpisywać, bo mógłbym mały podręcznik napisać..

Powodzenia :)
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

WCR ma obowiązek wysłać na badania czynnego funkcjonariusza po dostarczeniu zaświadczenia z jednostki. Takie wytyczne są od grudnia 2022 r. Zawsze można zadzwonić do innego WCR.
 
 
roman1012 
1


Dołączył: 20 Kwi 2023
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

Ja uzyskałem informacje, że MON faktycznie końcem sierpnia zwrócił się do mojej jednostki celem wydania opinii nt. sytuacji kadrowej. Z tego co wiem to mój przełożony zaopiniował wniosek negatywnie z uwagi na braki kadrowe panujące w naszej jednostce. Dzwoniłem tydzień temu do Departamentu Kadr MON celem uzyskania informacji , czy mój wniosek o przeniesienie został już rozpatrzony. Pan Pułkownik z którym rozmawiałem przekazał mi informacje, że MSWiA miało wyznaczony czas na przedstawienie swojego stanowiska do dnia 15.09.2023 dodając, że termin ten może się wydłużyć. Ciekawe czy skoro na mojej jednostce (Komenda Powiatowa) mój wniosek został zaopiniowany negatywnie to mam jeszcze cien nadziei, że uda się przenieść? wolałbym uniknąć sytuacji w której musiałbym się zwolnić, ale w takim wypadku nie będę miał wyjścia... cóż czekam cierpliwie , do kadr zadzwonię jutro bo moje zaświadczenie o wyznaczeniu na stanowisko jest ważne tylko do jutra... potem chyba muszę wystąpić o jego przedłużenie, zgadza się?
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

Zaświadczenie jest ważne do czasu zakończenia postępowania czyli wydania decyzji o przeniesieniu albo wstrzymaniu z uwagi na brak zgody jednej ze stron. Nowe zaświadczenie będzie potrzebne jak będziesz chciał się zwolnić ze służby i starać się o powołanie do zawodowej.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

Slawo2023 napisał/a:
Podobno procedującą zmianę przepisów w kontekście przyjścia do Wojska bez braku ciągłości i zaliczaniu wysługi. Wtedy będzie trochę prościej, bo człowiek się zwolni ze swojej formacji i przyjmie do MON z ulicy.

Ta zmiana już została wprowadzona do ustawy i wchodzi w życie 29 września. Cytuję nową wersję tego przepisu:
Cytat:
Art. 138. 1. Osoba posiadająca stopień policyjny, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego lub Służby Kontrwywiadu Wojskowego, powołana na jej wniosek albo za jej zgodą do zawodowej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej, otrzymuje, z dniem jej stawienia się do pełnienia czynnej służby wojskowej, stopień wojskowy równorzędny z posiadanym stopniem w danej służbie zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 139. W przypadku oficerów stopień wojskowy nadaje tej osobie Minister Obrony Narodowej, a w pozostałych przypadkach – organ właściwy do powołania do zawodowej służby wojskowej.
2. Okres pełnienia służby w służbach, o których mowa w ust. 1, zalicza się do okresów służby wojskowej, od których jest uzależnione nabycie prawa lub wysokość należności pieniężnych określonych w niniejszej ustawie, z wyłączeniem należności, o których mowa w art. 458 [dot. odprawy] i art. 459 pkt 1 [dot. świadczenia rocznego po zwolnieniu], w przypadku gdy funkcjonariusz otrzymał te należności w poprzednio pełnionej służbie.

Czy w związku z tym coś się zmieniło w uprawnieniach żołnierzy-byłych funkcjonariuszy? Trudno powiedzieć, należałoby każdą należność pieniężną, zależną od wysługi, przeanalizować osobno.
 
 
roman1012 
1


Dołączył: 20 Kwi 2023
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

Właśnie otrzymałem informację, że mój wniosek o przeniesienie został rozpatrzony negatywnie. Jedyną drogą jest zwolnienie się z policji i przyjęcie na nowo. Ktoś przerabiał? Dużo stracę jeżeli dostanę się do MON po zwolnieniu z policji zamiast po przeniesieniu?

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2023 ]
Ner,; napisał/a:
WCR ma obowiązek wysłać na badania czynnego funkcjonariusza po dostarczeniu zaświadczenia z jednostki. Takie wytyczne są od grudnia 2022 r. Zawsze można zadzwonić do innego WCR.


Jesteś pewien? Nie ukrywam, że byłoby to bezpieczniejsze rozwiązanie niż komisja lekarska po zwolnieniu że służby. Czy mógłbyś przytoczyć mi ten przepis z grudnia 2022?. Dostałem odmowę na wniosek o przeniesienie do MON i będę musiał się zwolnić a nie ukrywam że komisję chciałbym zaliczyć jeszcze jako funkcjonariusz
 
 
Honkerro 
1


Dołączył: 11 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

roman1012, Otrzymałeś informację o negatywnym rozpatrzeniu poprzez bezpośredni telefoniczny
kontakt z biurem kadr czy sami cię poinformowali?
 
 
Ner,; 
1
Ner,;


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

To nie jest przepis tylko wytyczne Departamentu Kadr. Jeżeli WCR upiera się że nie chce wysłać na badania to można zadzwonić do centralnego WCR i oni pomogą.
 
 
Honkerro 
1


Dołączył: 11 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Poland
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2023   

Dziś otrzymałem informację o negatywnej decyzji z mojego ministerstwa w sprawie przenosin. No cóż pozostanie w październiku złożyć raport o zwolnienie ze służby wraz z kolejną falą emerytów. Niech ten okręt tonie. :viktoria:
 
 
Slawo2023 
1
Maro_GA


Dołączył: 20 Wrz 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2023   

Ja nadal czekam, 4 miesiąc się zaczął...
Panowie, w jakiej formie dostaliście informację o negatywnej decyzji i kto Was o tym poinformował oraz ile na nią czekaliście ?

Art. 138 w Ustawie o obronie Ojczyzny, nowelizacja, która wejdzie w życie 29.09 br. daje cień nadziei, że idzie w dobrym kierunku.

Prawdopodobnie rozważam teraz, jeśli dostanę negatywną odpowiedzieć - pójść do WCR i spróbować otrzymać skierowanie na badania lekarskie, jeśli wszystko będzie w porządku to spróbuję z JW się porozumieć i ustalić, że u siebie się zwalniam, a oni mnie na kolejny dzień przyjmują. Po zmianie ww. ustawy nie stracę tej wysługi 11 letniej... :)
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2023   

Slawo2023 napisał/a:
jeśli wszystko będzie w porządku to spróbuję z JW się porozumieć i ustalić, że u siebie się zwalniam, a oni mnie na kolejny dzień przyjmują. Po zmianie ww. ustawy nie stracę tej wysługi 11 letniej...

A to sądzisz, że gdybyś miał przerwę pomiędzy obydwoma służbami, to byś stracił tę 11-letnią wysługę? Zastanawiałeś się czy, a jeśli tak, to do czego w wojsku będzie Ci potrzebna ciągłość służby?
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Nie 24 Wrz, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slawo2023 
1
Maro_GA


Dołączył: 20 Wrz 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2023   

Miałem na myśli, że zmiana przepisów spowoduje to, że jak się przyjmę bez "ciągłości" zaliczą mi 11% wysługi do pensji, ponadto za 4 lata otrzymam pierwsze 5% dodatkowe do wynagrodzenia, a za 14 lat dodatek tzw starczy 1500. Natomiast nie zmieni się tylko to, że będę musiał się stawić na komisję lekarską. Przy przejściu za porozumieniem powyższe jest z automatu oraz nie trzeba przechodzić komisji lekarskiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group