Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izrael
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Cytat:
Wcześniej Teheren poinformował USA, że atak będzie ograniczony.


w sumie bez komentarza. Następnym razem poproszą o zgodę.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 234
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

zielony1 napisał/a:
No i nawet dobrze wyszło Izraelowi plus jankesko-franusko -brytyjskiej koalicji przyjęcie uderzenia Persa.
Na 185 wystrzelonych dronów wszystkie zestrzelone lub awaryjnie spadły na terenie Iraku, na 110 wystrzelonych balistyków - 103 zestrzelone - 7 trafiło w izraelską lotniczą bazę Ramon na pustyni Negev( podobno mimo tego nie wyszła zniszczona), na 36 wystrzelonych manewrujących wszystkie zestrzelone. Praktycznie większość zestrzelona nad Irakiem i Syrią.

Zanim zaczniesz się zachwycać nad klangorem języka propagandy, proponuję obejrzeć scenę z filmu Bitwa o Anglię (1969) z rozmowy Marszałka Dowdinga z ministrem lotnictwa, na temat oceny strat lotnictwa (od 2:05:40). Słowa marszałka Dowdinga bezcenne.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2309
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Maj Or napisał/a:
zielony1 napisał/a:
No i nawet dobrze wyszło Izraelowi plus jankesko-franusko -brytyjskiej koalicji przyjęcie uderzenia Persa.
Na 185 wystrzelonych dronów wszystkie zestrzelone lub awaryjnie spadły na terenie Iraku, na 110 wystrzelonych balistyków - 103 zestrzelone - 7 trafiło w izraelską lotniczą bazę Ramon na pustyni Negev( podobno mimo tego nie wyszła zniszczona), na 36 wystrzelonych manewrujących wszystkie zestrzelone. Praktycznie większość zestrzelona nad Irakiem i Syrią.

Zanim zaczniesz się zachwycać nad klangorem języka propagandy, proponuję obejrzeć scenę z filmu Bitwa o Anglię (1969) z rozmowy Marszałka Dowdinga z ministrem lotnictwa, na temat oceny strat lotnictwa (od 2:05:40). Słowa marszałka Dowdinga bezcenne.


Czyli co ? Syjonistyczno- jankeska propaganda czy kadzenie ajatollahów ?
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 234
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Nie. Ale należy pamiętać, że pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Dziwię się, że po tym jak kłamią obydwie strony w wojnie Ukrainy z Rosją, dajecie się nabrać na stare sztuczki. Nie zaskoczyło Ciebie to, że zestrzelono wszystkie drony i pociski za wyjątkiem tych, co trafiły w jednostkę wojskową na pustyni Negew. Co za przypadek?

Niestety musimy odczekać. Prawda zacznie przeciekać między palcami. Trzeba tylko czasu. Kiedyś ktoś się wygada.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
  
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2309
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Maj Or napisał/a:
Nie. Ale należy pamiętać, że pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Dziwię się, że po tym jak kłamią obydwie strony w wojnie Ukrainy z Rosją, dajecie się nabrać na stare sztuczki. Nie zaskoczyło Ciebie to, że zestrzelono wszystkie drony i pociski za wyjątkiem tych, co trafiły w jednostkę wojskową na pustyni Negew. Co za przypadek?

Niestety musimy odczekać. Prawda zacznie przeciekać między palcami. Trzeba tylko czasu. Kiedyś ktoś się wygada.


To jest to co napisałem wcześniej. Przyjęte na Bliskim Wschodzie - zachowanie twarzy . Podałem przykład sprzed 4 lat , gdy to Jankesi odstrzelili dronem perską szyszkę - generała Sulejmaniego . Persowie zaczeli mówić o odwecie . Jankesi byli na to przygotowani - aby nie eskalować - nadstawili policzek - swoje bazy w Iraku . Pers ostrzelał je balistykami i dronami - chyba 7 rannych żołnierzy - po ataku zasygnalizował USA - Nasz odwet się zakończył.

Teraz ruch Izraela - choć są naciski - aby dał sobie spokój i nie eskalował - skończy się na bombieniu "głębi" w Libanie i Syrii.

Zestrzelili - wszystkie drony zestrzelone albo nad Irakiem lub Syrią przez samoloty myśliwskie( gdzieś już pisali w mediach zachodnich - polowanie na bażanty - poligon doświadczalny ) - manewrujące i balistyki tylko przez Procę Dawida i Strzały.
Tak miało być i tyle - są w stanie sobie na to pozwolić mając tak zbudowany przez siebie potencjał OPL oraz tak duże wsparcie Zachodu.
  
 
 
CromCruach 
5


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 488
Skąd: z Wrocka
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

zielony1 napisał/a:
Tak miało być i tyle - są w stanie sobie na to pozwolić mając tak zbudowany przez siebie potencjał OPL oraz tak duże wsparcie Zachodu


Tutaj trąbią o kosztach tej "zabawy" i o tym, ze obrona kosztowała Judeuszy ok. 2-krotnie więcej niż nakłady Persów na atak:

https://tech.wp.pl/nocna-obrona-izraela-jej-koszt-robi-wrazenie,7016869610097568a
_________________
Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor!!!
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 234
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Pragnąłbym zwrócić uwagę, że fakt zestrzelenia iluś tam rakiet i dronów oznacza, że wystrzelono dokładnie tyle rakiet do ich zniszczenia. Z tego co mnie kiedyś szkolono, to podczas wojen na Bliskim Wschodzie rozchód rakiet na jeden zniszczony cel wynosił ja 5 : 1. Oczywiście od tamtej pory celność i skuteczność rakiet plot wzrosła, ale zapewne nie jest lepsza niż 3 : 1. Zwłaszcza że w pierwszym rzędzie wystrzeliwuje się najstarsze rakiety, aby pozbyć się złomu, któremu kończy się resurs. Część rakiet nie jest przechwycona na śledzenie, część po prostu chybia, nie eksploduje. Dokładnie jak te drony czy pociski wystrzelone przez Iran, które spadły na terenie Iraku, Syrii czy wręcz Izraela.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
  
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Intendentura napisał/a:
...potem wracam do niektórych wpisów by się z nich pośmiać po upływie dłuższego czasu.
Mam podobnie hehe np. Konstytucja; ***** ***; pisowskie referendum; zbyt tanie paliwo itd. Niezły ubaw. :cool: Tyle było pier...enia a tu nagle z deszczu pod rynnę i co? i cisza... wstydzą się przyznać, że w ogóle na nich głosowali. :gwizdze:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group