Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomoc] Zwolnienie zolnierza z 3 z opinii
Opublikował Wiadomość
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Sob 14 Paź, 2023   [Pomoc] Zwolnienie zolnierza z 3 z opinii

Witam. Mam żołnierza, któremu wystawiłem drugi raz z rzędu uczciwe 3 z opinii. Gość się po prostu nie nadaje, przenieśli go do mnie za karę w ramach "pierwszego ostrzeżenia". Dałem mu szansę, ale po prostu nie ma dla niego przyszłości w tej firmie, ma za sobą postępowanie dyscyplinarne w poprzednim pododdziale, u mnie zarobił od mojego przełożonego póki co rozmowe dyscyplinującą, ale też się kroi coś grubszego.
Pytanie: jak się delikwenta pozbyć, bo na prawdę, jestem wyrozumiały, ale mam też swoje granice.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Trzeba mu było wystawić 2. Z oceną z opinii 3, dowódca może go zwolnić ale nie musi. A w dobie budowania statystyk to różnie może z tym być. Pozostaje Ci rozmowa z dowódcą jednostki albo wypunktowanie go i wystawienie mu za rok oceny 2. Albo jedno i drugie.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Nie mogłem dać 2, dlatego, że jestem człowiekiem, który opiniuje według punktów, a nie, że najpierw wystawiam ocenę, a dopiero później uzupełniam punkty tak, żeby wyszła dana ocena. Gość według mojej punktacji, nie jest żołnierzem na 2, ale to 3 to jego maks jaki osiągnął przez ostatnie lata. Destabilizuje mi pracę z zespołem, działa demotywująco na resztę, nie chce mu się nic, zwolnienia rzuca z dnia na dzień takie jedno, dwudniowe. Nic przez niego nie mogę zaplanować, a jak już jest w robocie, to olewa wszystko i wszystkich.
Jest żołnierzem na 3, a takich też można się pozbyć, tylko proszę bardziej doświadczonych kolegów, jak to zrobić ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15965
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Było wystawić "6" i wysłać na nauki do jakiejś uczelni. Kadrowcom zgadzałyby się słupki, a Wy pozbylibyście się wrzoda. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Ociec napisał/a:
...nie jest żołnierzem na 2.....


Ociec napisał/a:
Destabilizuje mi pracę z zespołem, działa demotywująco na resztę, nie chce mu się nic, zwolnienia rzuca z dnia na dzień takie jedno, dwudniowe. Nic przez niego nie mogę zaplanować, a jak już jest w robocie, to olewa wszystko i wszystkich.


I dalej według Twojej oceny zasługuje na 3 a nie na 2? To masz bardzo zaniżone wymagania. I to nie jest jego pierwsze 3, tylko kolejne. Zero poprawy. Już Ci napisałem co możesz zrobić. Dochodzi jeszcze sposób przeniesienia kukułczego jaja na inny pododdział. Ale najlepiej to się umówić z dowódcą jednostki, żeby go zwolnił bo nie rokuje na przyszłość. Może przez jednego się tabelka w exelu nie popsuje. A jak jednak go nie zwolni a Ty dalej będziesz uważał, że zasługuje na 3 to się z nim męcz.
Ale jak tam się nie znam. Za "mało doświadczony jestem".
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 236
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

A według Ciebie jakie żołnierz powinien mieć "osiągnięcia", aby mu uczciwie postawić 2 z opiniowania.

A w przypadku tego delikwenta, żebyś nie bredził, że zasługuje punktowo na 3, to w jakich kategoriach cząstkowych spełnia wymagania w ograniczonym zakresie. Bo z moich wyliczeń wynika, że nawet w przypadku gdybyś w kategorii wykonywanie obowiązków i zadań na 5 kryteriów wystawił 3 na pozytywnie, a w ocenie kompetencji i predyspozycji na 9 kategorii 5 wystawił na pozytywnie to łącznie otrzymałby 25 punktów, które kopnięciem po łuku wywalałyby go z MON-u.
A tak realnie aby uzyskał 2 z opiniowania wystarczą dwie kategorie na 0 punktów. To albo jesteś miękką fają w ocenianiu podwładnych, albo ten żołnierz jest po prostu przeciętnym żołnierzem, a to Ty stanowisz problem w systemie dowodzenia.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Ociec napisał/a:
Jest żołnierzem na 3, a takich też można się pozbyć, tylko proszę bardziej doświadczonych kolegów, jak to zrobić ?


Trudno ocenić sytuację, jak nie posiadamy wiedzy w zakresie:

- zajmowanego stanowiska opiniującego i szczebla odwoławczego ....
- szczebla wyższego przełożonego uprawnionego do rozpatrzenia odwołania,
- organu uprawnionego do zwolnienia

Tak, w stosunku do żołnierza który otrzymał w ostatniej opinii służbowej ocenę dostateczną można wystąpić z wnioskiem o zwolnienie z zawodowej służby wojskowej - zwolnienie fakultatywne.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

1. Dowódca drużyny, szczebel odwoławczy to dowódca plutonu jednocześnie będący dowódcą kompanii (cz.p.o).
2. Dowódca plutonu, jak już powyżej napisałem.
3. Organ uprawniony to dowódca jednostki.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Trzeba tu jasno powiedzieć. Nie ma dobrej woli wyższych przełożonych, żeby się takich gamoni pozbywać. Ukompletowanie! To nie oni męczą się z gówniarzami, tylko dowódcy niższych szczebli. Sam fakt przyznania kompetencji dyscyplinarnych tylko i wyłącznie dowódcy jednostki, to działania na szkodę służby.
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

Ale u mnie w jednostce z ukompletowaniem nie ma żadnego problemu. Na jego miejsce jest z 10 z DZSW, których przyjąłbym z otwartymi rękoma.
 
 
weteran_DZ 
2


Dołączył: 28 Lis 2022
Posty: 64
Skąd: Z-P
Wysłany: Nie 15 Paź, 2023   

To weź do ręki regulamin oraz zakres obowiązków tego żołnierza i zacznij go punktować. Oczywiście staraj się jak najwięcej dokumentować, stawiaj zadania w obecności świadka/ów.
Potem na koniec dnia / tygodnia - rozliczanie, a za nie wykonane zadania - zastosowanie środków dyscyplinujących. Na początek szczera rozmowa z "delikwentem", potem przy kolejnych "obsuwach" lub braku realizacji zadań - kolejno stopniowane środki wychowawcze i dyscyplinarne.
Jak "uzbierasz" odpowiednią ilość "argumentów" i przedstawisz je przełożonemu lub nawet Dowódcy JW, to nie będą mieli wątpliwości czy żołnierz się nadaje czy nie.
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

No i temat powraca. Pytanie teraz, czy dowódca drużyny występuje z oficjalnym wnioskiem o zwolnienie żołnierza z tytułu otrzymania (którejś z kolei) oceny 3 z opinii ?
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Dowódców jednostek którzy mają jaja i podejmą odpowiednie w takiej sytuacji kroki pod którymi się podpiszą, jest obecnie garstka. Gdyby twój dowódca takim był, to ten temat by pewnie nie powstał. U mnie nawet dwója, podtrzymana przez szczebel odwoławczy (którym zresztą byłem osobiście) nie pomogła. Dowódca jednostki zmienił wszystkim dwójarzom oceny na trójki i pozostawił w służbie. Tworzymy pospolite ruszenie w czasie "P". Ja podziękowałem, po drugiej stronie trawa też jest zielona.
 
 
Ociec 
1


Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Skąd: Zielonka
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Czyli zmienianie ocen w grudniu z 3 na 5, żeby wysłać szeregowych na kursy podoficerskie nie jest odosobnionym przypadkiem ...
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Nie spodziewaj się niczego innego. Jeżeli z nową władzą przyjdą czasy redukcji, też nie dostrzeżesz w tym żadnej logiki. Najgorsi bez problemu zostaną i na dodatek awansują. Przerabialiśmy to w latach 90.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group