Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Zielona Granica" Agnieszki Holland.
Opublikował Wiadomość
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

I sequel "Biała Granica".
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 122
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Piekło zamarzło, nieoczekiwana zmiana narracji... Komentarz do artykułu
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,30395672,a-co-jesli-dla-migrantow-to-lepiej-ze-straz-graniczna-przerzuca.html

Cytat:
Czy pamiętacie historię o 'małej Eileen' – dziewczynce, której rodzice mieli zgłosić jej zaginięcie w lesie aktywistom po tym jak zostali zmuszeni do powrotu na Białoruś?
6 dni temu dziennikarka rozbrajająco przyznała, że Eileen nigdy nie istniała.


To była jedna z wielu historii, które usłyszeli aktywiści i przekazali dalej. Zyskała ona dużą popularność i stała się kluczowym elementem narracji o „dzieciach umierających na granicy", którą utrwaliła organizacja "Zielona Granica”, do tego stopnia, że nawet w jednym z moich artykułów uwierzyłem tej narracji i zacząłem się empatycznie zastanawiać nad konsekwencjami naszych czynów, do czego mogą prowadzić.


Okazało się jednak, że nie mamy żadnych udokumentowanych przypadków śmierci dziecka na polskiej granicy - zauważa publicystka, specjalizująca się w kwestiach migracyjnych.
Autorka artykułów zaznacza, że odczuwała istotne naciski, mające na celu kierowanie jej wypowiedzi na temat imigrantów.


- Przez dwa lata była mi wpajana idea "etycznego dziennikarstwa", musiałam zapoznać się z różnorodnymi "poradnikami dla dziennikarzy - jak inteligentnie pisać" oraz wielokrotnie dostawałam mniej lub bardziej delikatne sugestie dotyczące tego, co powinnam napisać; czego nie powinnam poruszać; czy też jaki temat będzie do dyskusji dopiero po jego zakończeniu. Podejmowałam wtedy liczne drobne decyzje, które teraz sprawiają, że uznaję swoje teksty za w większości nieautentyczne - pisze autorka dokonując retrospekcji swojej twórczości.

"Były prośby o pominięcie pewnych faktów; delikatne dodanie innych, zasugerowanie czegoś, by polepszyć wymowę tekstu: Czy nie mogłabym wyciąć zdania, że migrant był zamożny i zapłacił 12 tysięcy euro za podróż? Przecież to młyn na wodę dla prawicy. Czy mogłabym usunąć ten akapit? Może zaszkodzić ruchowi pomocowemu"Czy pamiętacie historię o 'małej Eileen' – dziewczynce, której rodzice mieli zgłosić jej zaginięcie w lesie aktywistom po tym jak zostali zmuszeni do powrotu na Białoruś?
6 dni temu dziennikarka rozbrajająco przyznała, że Eileen nigdy nie istniała.
To była jedna z wielu historii, które usłyszeli aktywiści i przekazali dalej. Zyskała ona dużą popularność i stała się kluczowym elementem narracji o „dzieciach umierających na granicy", którą utrwaliła organizacja "Zielona Granica”, do tego stopnia, że nawet w jednym z moich artykułów uwierzyłem tej narracji i zacząłem się empatycznie zastanawiać nad konsekwencjami naszych czynów, do czego mogą prowadzić.


Okazało się jednak, że nie mamy żadnych udokumentowanych przypadków śmierci dziecka na polskiej granicy - zauważa publicystka, specjalizująca się w kwestiach migracyjnych.
Autorka artykułów zaznacza, że odczuwała istotne naciski, mające na celu kierowanie jej wypowiedzi na temat imigrantów.


- Przez dwa lata była mi wpajana idea "etycznego dziennikarstwa", musiałam zapoznać się z różnorodnymi "poradnikami dla dziennikarzy - jak inteligentnie pisać" oraz wielokrotnie dostawałam mniej lub bardziej delikatne sugestie dotyczące tego, co powinnam napisać; czego nie powinnam poruszać; czy też jaki temat będzie do dyskusji dopiero po jego zakończeniu. Podejmowałam wtedy liczne drobne decyzje, które teraz sprawiają, że uznaję swoje teksty za w większości nieautentyczne - pisze autorka dokonując retrospekcji swojej twórczości.


"Były prośby o pominięcie pewnych faktów; delikatne dodanie innych, zasugerowanie czegoś, by polepszyć wymowę tekstu: Czy nie mogłabym wyciąć zdania, że migrant był zamożny i zapłacił 12 tysięcy euro za podróż? Przecież to młyn na wodę dla prawicy. Czy mogłabym usunąć ten akapit? Może zaszkodzić ruchowi pomocowemu"


Jestem w szoku, że dziennikarka do tych wszystkich nadużyć się przyznała i zapewne
w szoku są teraz jej czytelnicy. Niestety mleko się rozlało, bo tego rodzaju emocje miały wielki wpływ na decyzję kilku procent młodych Polaków.


Wielka szkoda, że w ten sposób okłamano również Papieża, który zgodził się, aby kłamliwy film pani Agnieszki otrzymał nagrodę na papieskim festiwalu filmowym w Watykanie.
Dziennikarka dodatkowo uzasadniła, że "Rodziny z dziećmi, wykształcona Afganka, ciężarna kobieta - osoby takie, jak w filmie Holland, są na granicy wyjątkami. (...) zdecydowana większość ludzi na szlakach do Europy to młodzi mężczyźni. W ostatnim roku kobiety stanowiły jedynie 10 proc., a dzieci – 17 proc., z czego wiele to 16-17-latkowie. Mówimy, że prawicowa propaganda wypacza obraz migracji, nie pokazując dzieci i kobiet, a robimy to samo – z tym, że statystyka stoi po ich stronie.” - puentuje publicystka.

Wielka szkoda, że w ten sposób okłamano również Papieża, który zgodził się, aby kłamliwy film pani Agnieszki otrzymał nagrodę na papieskim festiwalu filmowym w Watykanie.
Dziennikarka dodatkowo uzasadniła, że "Rodziny z dziećmi, wykształcona Afganka, ciężarna kobieta - osoby takie, jak w filmie Holland, są na granicy wyjątkami. (...) zdecydowana większość ludzi na szlakach do Europy to młodzi mężczyźni. W ostatnim roku kobiety stanowiły jedynie 10 proc., a dzieci – 17 proc., z czego wiele to 16-17-latkowie. Mówimy, że prawicowa propaganda wypacza obraz migracji, nie pokazując dzieci i kobiet, a robimy to samo – z tym, że statystyka stoi po ich stronie.” - puentuje publicystka.


Czyli wszystko zmyślili... na zasadzie "łgaliśmy przez lata i co nam zrobicie"? Ale pamiętajcie, że tylko w TVPiS była propaganda :oops1:
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Czyli pożyteczne idiotki i idioci.
Kacap swój cel propagandowy osiągnął .

Maja może jechać w fińskie ostępy leśne szukać dziecięcych bucików.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

No ale przecież gdzie w tym filmie jest opis, że przestawia wydarzenia autentyczne? Wizja reżysera i scenarzysty. Mają do tego prawo. Dyskusyjne, też mi to nie pasuje, ale to prawo kina.

Jakoś WP za PiS nie wystąpiło przeciwko reżyserce z pozwem o naruszenie dóbr?

Podobnie jak sprawa aktorki Kurdej-Szatan. Proces karny umorzony, bo nie można "znieważyć" nieokreślonego strażnika graniczniego. To wie nawet student prawa. Ale politycy zażądali, to prokuratura wszczęła super sprawę karną...

Ale jakoś na drogę procesu cywilnego przeciwko aktorce nie wystąpiła KG SG.... ciekawe dlaczego?
_________________
....
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Brzytwa napisał/a:
No ale przecież gdzie w tym filmie jest opis, że przestawia wydarzenia autentyczne? Wizja reżysera i scenarzysty. Mają do tego prawo. Dyskusyjne, też mi to nie pasuje, ale to prawo kina.

Jakoś WP za PiS nie wystąpiło przeciwko reżyserce z pozwem o naruszenie dóbr?

Podobnie jak sprawa aktorki Kurdej-Szatan. Proces karny umorzony, bo nie można "znieważyć" nieokreślonego strażnika graniczniego. To wie nawet student prawa. Ale politycy zażądali, to prokuratura wszczęła super sprawę karną...

Ale jakoś na drogę procesu cywilnego przeciwko aktorce nie wystąpiła KG SG.... ciekawe dlaczego?


@Brzytwa - wiadomo , że to tylko film .

Ale siła propagandy jest , tak jak magia kina.

Efekt przyniosło.

A tak na marginesie

Tusk i Hołownia wymijająco odpowiedział co dalej - chcą wypracować jak to określił - ucywilizowanie polityki migracyjnej .Push backi mają być zlikwidowane a cudzoziemcy deportowani .


:) :) Zapomnieli tylko ,że Białoruś z Kacapią pozrywały umowy o readmisji . Życzę powodzenia w odsyłaniu do Syrii i Iraku.
Będziemy się kisić tak jak Włosi z wyłowionymi cudzoziemcami przez agendy pozarządowe finansowane przez rząd RFN .
 
 
**** 
3


Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 103
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Jakoś WP za PiS nie wystąpiło przeciwko reżyserce z pozwem o naruszenie dóbr?

Podobnie jak sprawa aktorki Kurdej-Szatan. Proces karny umorzony, bo nie można "znieważyć" nieokreślonego strażnika graniczniego. To wie nawet student prawa.

Ale jakoś na drogę procesu cywilnego przeciwko aktorce nie wystąpiła KG SG.... ciekawe dlaczego?[/quote]

Czyli jesteś zdania i nie znajdujesz paragrafu aby takie osoby mogły wyrażać jak najbardziej żałosną i obelżywą opinie i takiej osobie włos nie może spaść z głowy. Nie powinniśmy reagować bo nikogo ta celebrytka pożal się boże nie obraziła-ciebie,mnie i innych. Zaknijmy oczy i powiedzmy sobie - to minie.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Oj tam oj tam.

Dziennikarstwo obecnie to szambo.

A dziennikarze to najgorszy sort ludzi. Takich rzetelnych można na palcach jednej ręki policzyć, reszta to sprzedaje szmaty :)
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Cóż już michnik 30 lat temu otwarcie mówił że jego "ambicją" nie jest opisywanie rzeczywistości - lecz jej tworzenie...

A teraz to jest powszechne - "rzeczywistość" TVN jest inna niż TVP, inną "rzeczywistość" przedstawia Wyborcza a inną Gazeta Polska...

Co do kurdejowych i tego typu szmaciarzy - najskuteczniejsza broń to BOJKOT...
Po prostu tego u nas brakuje - tego solidaryzmu... Jakby każda firma która z nią nawiąże współprace byla bojkotowana. Jakby każdy film / serial w którym weźmie udział był bojkotowany - t bardzo szybko sprawa by się ustawiła

Nie dajmy sobie wmówić że jesteśmy w mniejszości. Nie dajmy se narzucić woli marginesu, którego przewagą jesy wyłącznie to że jest bardziej "zdyscyplinowany".
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 122
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Jeszcze dodam tylko tak odnośnie tego, że to "tylko film" - dzisiaj mignęła mi rolka na facebooku gdzie jakaś babka tłumaczy to tak, że kiedyś aby uniknąć propagandy i prania mózgu, wystarczyło unikać mediów typu telewizja czy gazety. A tak było kiedyś - obecnie kinematografia przejęła w dużej mierze funkcję propagandową. Rzecz znana nie od dziś niby, ale praktycznie 80-90% tego co wychodzi w kinach czy streamingu narzuca odbiorcom pewną wizję świata, m.in. że biali hetero mężczyźni są źli i powinni się wstydzić "toksycznej męskości", a kobiety powinny czuć się uciskane i dyskryminowane, podobnie jak wszelkie mniejszości. I tak dalej...

Prawdę mówiąc jeśli podejdziemy do tematu w ten sposób (że to i tak propaganda), to rzeczywiście nie ma się czym przejmować - co najwyżej pozostaje niesmak, że (znowu) powstał antypolski film propagandowy, wyprodukowany w Polsce. Szkoda że też przy udziale środków publicznych... Trochę jakbyśmy sami sobie drewno na stos na którym nas spalą nosili...
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Kino od dawna jest elementem propagandy...

Dużo problemów "społecznych" łącznie z demografią to efekt propagandy sączonej przez "tzw wytwory kultury" - czyli właśnie współczesne kino, seriale czy prasa popularna

Wiesz na czym zbudowano Hollywood?
Nie na super-produkcjach kinowych lecz na masówce - robionej na rzecz rządu - były to materiały dydaktyczne (edukacyjne), propagandowe - te na potrzeby wojenny, ale przede wszystkim propagujące pewne postawy życia. Amerykański styl życia i "American dream" to owoce rozpropagowane przez dziesiątki filmów i seriali które "wtłaczały" do głów widzów takie a nie inne hasła i postawy...
To czego ludzie się "naoglądali" to potem nieświadomie kopiowali w realu...
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

**** napisał/a:

Czyli jesteś zdania i nie znajdujesz paragrafu aby takie osoby mogły wyrażać jak najbardziej żałosną i obelżywą opinie i takiej osobie włos nie może spaść z głowy. Nie powinniśmy reagować bo nikogo ta celebrytka pożal się boże nie obraziła-ciebie,mnie i innych. Zaknijmy oczy i powiedzmy sobie - to minie.


Kodeks cywilny jak najbardziej. Karny nie bardzo - muszą być konkretne osoby pokrzywdzone. Jest jeszcze kodeks wykroczeń, co ciekawe tam są także artykuły, które można użyć. Ale jak widać komendanci główni działają pod polityków. jak zwykle. Mają swoich prawników, ale leją już na dalsze prowadzenie sprawy....

Skąd to znamy? Pamiętacie jak sierżant Żebryk Jacek samodzielnie walczył z hejtem internetowym pod adresem żołnierzy WP na misjach? I dał radę. A MON go olewał. A Jacek walczył właśnie przy pomocy kodeksu wykroczeń :)
_________________
....
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 13 Sty, 2024   

"Odpolitycznione" media publiczne, w których "leci czysta woda bez nachalnych posmaków" wykupiły prawa do filmu "Zielona granica":

https://rozrywka.radiozet.pl/filmy/zielona-granica-w-tvp-gdzie-jak-mozna-obejrzec-film-agnieszki-holland
I cyk z publicznych pieniędzy dla pani Holland.
Ale żeby tak nachalnie nie było, nie wystarczy się zalogować do TVP VOD ale trzeba zapłacić za dostęp 17zł.

https://vod.tvp.pl/filmy-fabularne,136/zielona-granica,1041273

:lol:
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Cytat:
Na aukcję WOŚP trafiła wizyta w placówce Straży Granicznej


Cytat:

Zwycięzca aukcji, wraz z dwiema osobami towarzyszącymi, miałby m.in. możliwość wyruszenia wraz ze strażnikami na patrol wzdłuż granicy, zobaczenia bariery fizycznej postawionej na granicy




Cytat:
Oferta została wycofana


dlaczego :?: :?: :?:

Onet
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Telefon oburzonego Franka z foliowymi reklamówkami do nowego 01 SG - no i w imię poprawności politycznej nowy odwołał aukcję .
Ale coin Podlaskiego OSG pozostał do wylicytowania ;)

Każdy udaje ,że nie widzi ale takie są realia wojny hybrydowej .
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Nigdy nie byłem w stanie ogarnąć. Czy od darowizny to się płaci podatek czy się odlicza podatek (pomniejsza podstawę opodatkowania) ? :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group