Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[YT] KANAL POR.REZ. PIOTRA POWALKI
Opublikował Wiadomość
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6063
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Każda dobra manipulacja to 99% prawy i tylko 1% procent kłamstwa. I na tym polega jej skuteczność...

Wśród różnych technik jedną z technik uwiarygadniania "pozornie prawdziwych tez" jest zestawienie tychże z "wykreowanymi przez siebie" oponentami, których rola jest polega na nadmiernym, wypaczonym, zniekształconym prezentowaniu argumentów przeciw (prawdziwych lub fałszywych)

W efekcie każdy kto przytoczy którykolwiek argument "przeciw" zostaje zaliczony do "pocztu szurów ..."

W obecnym szumie ciężko powiedzieć kto jest prowokatorem, manipulantem i dla kogo pracuje. A kto jest po prostu głupi.

Ale to by był zbyt proste że jest tylko "onucowa propaganda" i że kreml stoi za tymi pseudo-prawicowymi formacjami.
Lewica - z hasłami zielonych nieładów, polityką migracyjną i niechęcią do atomu i zbrojeń też "pracuje na korzyść" moskali. Więc czemu to agentura nie miałaby ich wspierać?
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Dokładnie tak. Z resztą to jest kolejny poziom działań "informacyjnych". W momencie gdy lansowanie opinii mających podważyć jakiś porządek przestaje działać to zalewa się eter masą różnych innych rozbieżnych opinii, tak że ludzie już nie wiedzą w co mają wierzyć.

Udowadnianie fałszu w takich wywrotowych hipotezach jest bardzo ciężkie, bo "dowody" są często prezentowane w postaci długich wywodów (których nikomu się nie chce oglądać aby je podważyć), kierowania do rozległych, czasem obcojęzycznych publikacji (z ktorych na dowód wyjmuje się jedno zdanie) itp. a także trzeba posiadać szeroką wiedzę z wielu dziedzin.

Można się posłużyć pewnym skrótem, np. do czego prowadzi rozpowszechnianie pewnych opinii, choć i tu trzeba mieć szeroką perspektywę.
Przykładowo, unijne wciskanie nam elektrykow czy multikulti może być słusznie krytykowane, ale kto zyska na naszym wyjściu z UE? Wywrotowcy oczywiście będą udowadniać że Polacy zyskają, serwując kolejne porcje "argumentów", a kto posiada wiedzę, która pozwoli to ocenić?
A gdyby ktoś nie wiedział, to jest parę krajów,.ktore po rozpadzie ZSRR nie weszły do Unii, i mają albo Łukaszenkę albo oligarchię i nieskończoną korupcję. I zupełnym przypadkiem długi cień swojego większego sąsiada nad sobą...
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2455
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

239099 napisał/a:
Każda dobra manipulacja to 99% prawy i tylko 1% procent kłamstwa.


Wreszcie! Ktoś mi przypomniał tą słynną formułę podaną przez pewnego emerytowanego komandora, jaki uczył mnie na mojej Alma Mater wiele lat temu.

Na to wszystko Anglosasi mają takie powiedzonko "Fuck around and find out".
Zadajesz się z towarzystwem onucowym, wielbiącym Rosję i głoszącym takie treści, to nie dziw się, że ktoś kiedyś zacznie zadawać pytania.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 238
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Panowie Gweir, manfred, młyniu and konsorcies , podsumowując wasze wypowiedzi, bo nawet nie chce się czytać i cytować tego bełkotu, poszukujecie ruskich agentów na zasadzie wywodzącej się z końcówki starego kawału z brodą:

....
- masz akwarium?
- mam.
- to jesteś pedałem.

Powodzenia
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2455
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Maj Or napisał/a:
Panowie Gweir, manfred, młyniu and konsorcies , podsumowując wasze wypowiedzi, bo nawet nie chce się czytać i cytować tego bełkotu, poszukujecie ruskich agentów na zasadzie wywodzącej się z końcówki starego kawału z brodą:

....
- masz akwarium?
- mam.
- to jesteś pedałem.

Powodzenia


O widzę CUMrat się ujawnił nam :D I w dodatku wściekły.
Jak możesz patrzeć w lustrze patrzeć sobie w gębę będąc Polakiem i jednocześnie mając niezdrową sympatię do Rosji?
I mój nick pisze się przez literę "v". Nawet nie umiesz wystosować innej uszczypliwości, niż celowe przekręcenie litery? :D poziom uczniaka z podstawówki, słowo daję.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Maj Or, rozczaruję Cię - nie mam akwarium :lol:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Kto pracując w
Cytat:
w korporacji
będzie się zajmował szczepionkami i mundurem dla przyszłych pokoleń?
Chyba łatwiej narobić sobie kłopotów, niż we wojsku. Co potem?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6063
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

mlyniu napisał/a:
Maj Or, rozczaruję Cię - nie mam akwarium :lol:

To może byłeś? :cool:
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Cóż, dopuszczenie do wiadomości że takie tematy mogą być inspirowane zewnętrznie to przyznanie się przed sobą, że było się wodzonym za nos. Niewykonalne ;)
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Hudson 
3



Wiek: 43
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 111
Skąd: miasto:)
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

PO u władzy i ABW zaczyna wchodzić do rożnych miejsc? Przecież to już grali. Choćby w 2014 jak najechali redakcję "wprost" po aferze podsłuchowej.

:gent:
_________________
"CIESZ SIĘ MŁODZIEŃCZE W MŁODOŚCI SWOJEJ..."|- KS. KOHELETA
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15985
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Niedługo premier zacznie listy do żołnierzy wysyłać. ;)
Deja vu :?:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Intendentura, ludzie jak byli głupi tak są.
Kiedyś faraon postraszył, później ksiądz postraszył z ambony, teraz dają się manipulować przez media i łykają wszystko jak pelikany. Zero własnego myślenia tylko życie w swojej bańce. Napiszesz o jakiejś sprawie to zrównają ją z inną a nawet stwierdzą że to to samo co płaskoziemcy.
Szukają agentów tam gdzie ich nie ma. Oddają swoją wolność w imię bezpieczeństwa. A niektórzy jak czytam, są nawet skłonni oddać niepodległość na rzecz UE, bo inaczej Ruscy przyjdą. Straszenie ludzi jak dzieci Baba Jagą. Na Ruskich trzeba mieć silną armię. Swoją a nie Europejską.
Stąd kod choroby: F40.

Pogody ducha życzę wszystkim! Bez odbioru.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

No, I proszę. W imię wolności będziesz rozpowszechniał treści, które kawałek po kawałku będą demontować system. Jak się to rozpowszechni odpowiednio, to taki Braun dojdzie do władzy, zaraz potem polexit i przyjaźń z ruskimi. Brawo :brawo:
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

Riczard napisał/a:
Kiedyś faraon postraszył, później ksiądz postraszył z ambony, teraz dają się manipulować przez media i łykają wszystko jak pelikany. Zero własnego myślenia tylko życie w swojej bańce.

A odbiorcy mediów internetowych to nie łykają? "Wyłącz telewizor, włącz myślenie" - to już jest manipulacja, mająca wywołać przekonanie u odbiorcy, że tylko tutajrzetelne, nieprzekłamane, niezmanipulowane informacje, podane przez wolnych i niezależnych "redaktorów". A jak jeszcze połączysz kropki, to zapewne wpłacisz na te "niezależne" media jakąś kwotę.
Riczard napisał/a:
Szukają agentów tam gdzie ich nie ma

Akurat już się wypowiadałem na temat osób powiązanych ze stowarzyszeniem, do których weszły służby. Podstawy widocznie były, niech więc służby działają i jeśli mają dowody, to niech stawiają zarzuty. Wtedy sąd, na podstawie dowodów, stwierdzi, czy ktoś jest, lub był, agentem obcych służb. Zapewne i tak o wielu rzeczach w tym temacie nigdy się nie dowiemy, ze względu na objęcie odpowiednią klauzulą tajemnicy.
Riczard napisał/a:
Straszenie ludzi jak dzieci Baba Jagą. Na Ruskich trzeba mieć silną armię.

Od tego właśnie są wszelkiej maści specjaliści czy analitycy w instytucjach rządowych i wojskowych, by, także armię, przygotowywać na najgorszy wariant. Dlatego też pojawiają się w mediach informacje, że nawet za 3 lata może nam grozić konflikt z Rosją. I zapewne dlatego obecnie trwa "przycinanie" zamówień tak, by w nowy sprzęt wyekwipować cztery dywizje. Widocznie nowy MON chce mieć cztery porządnie wyposażone i ukompletowane dywizje, zamiast sześciu papierowych wydmuszek. 8 Dywizja już podobno poszła w odstawkę; nie wiem, nie słyszałem, co rządzący planują w sprawie 1 Dywizji Piechoty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group