Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zolnierz smiertelnie postrzelony przez mysliwego.
Opublikował Wiadomość
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   Zolnierz smiertelnie postrzelony przez mysliwego.

21. letni żołnierz z 12 BZ został postrzelony w szyję, nie udało się go uratować.
Link
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

Pierwszą wersję komentarza skasowałem.

Cześć Jego pamięci.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
tfab 
3


Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 134
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

:salut:
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

Są zarzuty dla "myśliwych"... Raczej kłusowników...
https://wiadomosci.wp.pl/tragedia-na-poligonie-zarzuty-dla-mysliwych-6964166163155648a
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

Amatorzy. Komórki zabrali na nielegalną robotę? :lol:

Szkoda że musiał przez ich pomysły zginąć człowiek :(
_________________
....
 
 
Leonardo234 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Pl
Wysłany: Sob 18 Lis, 2023   

Cytat:
Mężczyzna odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci

Mam nadzieję że zmienią na zarzut zabójstwa... Naprawdę nie wyobrażam sobie jak można strzelać i nie być pewny celu. A takie wypadki z udziałem myśliwych zdążają się, i nie jest to jedyny taki przypadek. Mam nadzieję że rząd wprowadzi kiedyś jakieś rozwiązania żeby ograniczyć to dziadostwo z udziałem myśliwych, szkoda młodego człowieka...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sob 18 Lis, 2023   

Brzytwa napisał/a:
Amatorzy. Komórki zabrali na nielegalną robotę?


Na polowanie.
Nie planowali zabójstwa, tylko polowanie.

Leonardo234 napisał/a:
Mam nadzieję że zmienią na zarzut zabójstwa... Naprawdę nie wyobrażam sobie jak można strzelać i nie być pewny celu. A takie wypadki z udziałem myśliwych zdążają się, i nie jest to jedyny taki przypadek. Mam nadzieję że rząd wprowadzi kiedyś jakieś rozwiązania żeby ograniczyć to dziadostwo z udziałem myśliwych, szkoda młodego człowieka...


No nie, niekoniecznie, znamy wynik - pocisk trafił żołnierza, ale nie znamy serii zaniedbań która do tego doprowadziła.
Jak to sie stało, że zakontraktowano polowanie na pasie taktycznym - czy to jest normalne.
Jakie warunki WZAJEMNEGO zapewnienia bezpieczeństwa są przewidziane.
Czy tych warunków dotrzymano, i chodzi w tym pytaniu o obie strony (kto kogo powiadamia o zajęciu pasa taktycznego i w jakich sytuacjach?)

Z jednej strony lufy mieliśmy ludzi z bronią polujących na zwierzeta, z drugiej strony lufy mieliśmy żołnierzy prowadzących zajęcia. Miedzy obiema grupami powininen funkcjonowac jakiś system organizowania OBU zajęć, tak aby sobie nie wchodzić w drogę.
Skupiamy się na jednym aspekcie - czy nie było uchybień po stronie strzelających, i dopatrzywszy się jednego, uznajemy ich za winnych.

Na prawdę nikt nie zamierza zadawać pytań o OBIE strony organizujące zajęcia na tym samym terenie?
Ktoś tym żolnierzem dowodził. Stracił człowieka. Czy zrobił co należało.
W tej JW jesrt dowódca który zakontraktował polowania. Czy przewidział współobecnosć i jak się na ta okoliczność wymyśłił organizować?

Pytań jest wiele. Nie tylko do myśłiwych.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Lis, 2023   

michqq napisał/a:
Jak to sie stało, że zakontraktowano polowanie na pasie taktycznym - czy to jest normalne.

Cytat:
Jak podaje RMF FM, obaj myśliwi usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zdaniem śledczych polowali w miejscu ćwiczeń nielegalnie i usłyszeli zarzut kłusownictwa.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sob 18 Lis, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
Zdaniem śledczych polowali w miejscu ćwiczeń nielegalnie i usłyszeli zarzut kłusownictwa.


O ile się doczytełem teraz - sprawa jest deko bardziej skomplikpowana.
Są na ten temat sprzeczne informacje.
Odstrzał dzików zakontraktowano:

Cytat:
Do sprawy oficjalnie odniósł się również Wacław Matysek, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego. W piątkowym oświadczeniu przekazał, że teren, na którym doszło do wypadku nie stanowi części obwodu łowieckiego. "Nadto zatrzymane w toku postępowania osoby nie prowadziły na terenie żadnych czynności związanych z wykonywaniem polowania. Według wstępnych ustaleń zatrzymani to pracownicy jednej z firm zajmujących się odłowem i uśmiercaniem dzików na terenach miejskich"


Oni wcale nie organizowali polowania, w rozumieniu prawa łowieckiego.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

michqq napisał/a:
Oni wcale nie organizowali polowania, w rozumieniu prawa łowieckiego.

:gent:


Co nie oznacza, że pracownicy tej firmy powinni uzgodnić z zarządcą terenu datę i godzinę przeprowadzenia odstrzału dzików.

Tak wiec, poczekajmy na ustalenia. Może pismo było tylko nikt nie reagował a może była to samowolka.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 776
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

Sprawa jest tak na prawdę prosta. Tam gdzie sie strzela na ostro, tam nie ma prawa być człowieka po drugiej stronie lufy, a jeśli jest, strzelanie sie przerywa, a nie uskutecznia, jak tu miało miejsce.

Jeśli był kontrakt, to zawiodło powiadomienie. Zawiodło zabezpieczenie miejsca odstrzału. Zawiódł strzelający.

Całe wydarzenie to obraz nędzy i rozpaczy wojska polskiego. Żołnierz idzie na taktykę na PĆT, czyli w miejscu gdzie nie prowadzi się ognia z ostrej amunicji, i ginie z rąk cywila.

Ps. Też kiedyś uczestniczyłem w ćwiczeniu, gdzie dowódca plutonu rozpoznawczego zaprowadził nas wprost na czołgową strzelnicę, podczas strzelania. To było dopiero niedogadanie.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

Z tego co ktoś znajomy mi napisał to:

- faktem jest że tam był zakontraktowany odstrzał dzików
- odstrzał miał być prowadzony tylko w DZIEŃ (nie po zmroku)!
- odstrzał miał być prowadzony po powiadomieniu wojska (a nie że jak sobie będą chcieli w dowolnej chwili)

Także ten, faktycznie ci myśliwi kłusowali, bo nie dość że nie strzelali w DZIEŃ, to dwa nie powiadomili wojska.

Natomiast słabe jest zachowanie "rozgrzanych Sędziów"
Cytat:
Sąd zdecydował, że nie będzie aresztu tymczasowego dla mężczyzny, który jest podejrzany o śmiertelne postrzelenie 21-letniego żołnierza w Szczecinie. Odrzucono wniosek śledczych w tej sprawie. Lokalna Prokuratura Okręgowa zapowiada zażalenie na decyzję sądu.

https://www.polsatnews.pl...wal-ws-aresztu/


Kolejny raz Sąd w Polsce zachowuje się jak obrońca przestępców. Myśliwy musi mieć szerokie plecy że nie dostał aresztu.

Witamy w Polsce, zaczyna się zamiatanie sprawy pod dywan.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

gathern napisał/a:
(...) Natomiast słabe jest zachowanie "rozgrzanych Sędziów" (...)
(...) Kolejny raz Sąd w Polsce zachowuje się jak obrońca przestępców. Myśliwy musi mieć szerokie plecy że nie dostał aresztu.(...)

Rozgrzane to są komentarze w podobnym tonie jak powyższy. Stała się tragedia lecz by oceniać postępowanie sądu proponuję schłodzić głowę i przeczytać art. 258 kpk mówiący o przesłankach szczególnych do stosowania tymczasowego aresztowania.
Należałoby sobie odpowiedzieć, jaką górną karą zagrożony jest czyn, czy podejrzany ma stałe miejsce zamieszkania na terenie RP, czy był wcześniej karany, czy istnieje uzasadniona obawa matactwa, czy będzie nakłaniał do składania fałszywych zeznań (kogo? żołnierzy, których kolega tragicznie zginął?). Jeśli nie posiadamy takiej wiedzy to właściwe wydaje się wstrzymanie od osądów. I nie mam tutaj na celu obrony lub usprawiedliwiania kogokolwiek.
Nie zachowujmy się jak tłuszcza gotowa zlinczować wszystkich przed prawomocnym wyrokiem sądu. Przetrzymywanie ludzi miesiącami lub latami bez wyroku było charakterystyczne dla totalitaryzmów i odnoszę wrażenie, że kilka osób na tym forum wspomina te czasy z nostalgią...
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

Leonardo234 napisał/a:

Mam nadzieję że zmienią na zarzut zabójstwa... Naprawdę nie wyobrażam sobie jak można strzelać i nie być pewny celu.


Tam musi być zamiar bezpośredni albo ewentualny. Za cienkie chyba na zabójstwo. Te zdarzenia z udziałem myśliwych kończą się zazwyczaj właśnie wyrokiem z art. 155 kk:
Cytat:

Art. 155

Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


W praktyce wyrokami w zawieszeniu. Tutaj prasa nie pisze czy trafił go bezpośrednio czy np. rykoszetem. A to też ma znaczenie.
_________________
....
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pon 20 Lis, 2023   

Brzytwa napisał/a:
Leonardo234 napisał/a:

Mam nadzieję że zmienią na zarzut zabójstwa... Naprawdę nie wyobrażam sobie jak można strzelać i nie być pewny celu.


Tam musi być zamiar bezpośredni albo ewentualny. Za cienkie chyba na zabójstwo. Te zdarzenia z udziałem myśliwych kończą się zazwyczaj właśnie wyrokiem z art. 155 kk:
Cytat:

Art. 155

Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


W praktyce wyrokami w zawieszeniu. Tutaj prasa nie pisze czy trafił go bezpośrednio czy np. rykoszetem. A to też ma znaczenie.


Tylko że tych "zabójstw" na polowaniach w Polsce jest trochę za dużo. Wychodzi na to że żeby kogoś zabić wystarczy porozmawiać odpowiednio z myśliwym.

Nosz ludzie myśliwi strzelają bez zastanowienia, mamy kilkanaście trupów rocznie z tych "polowań", a tu okazuje się że mogą być zawiasy ? Serio ?

Idealni "zabójcy na zlecenie".

I też ciekawe z czego było strzelane, mam znajomego myśliwego i na nocne polowania używają nakładek noktowizyjnych w których widać raczej w co się strzela, w ogóle strzelać się powinno jak się jest pewnym w co się strzela.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group