Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Psie sierzancie, melduje !!!
Opublikował Wiadomość
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Nic nie przebije Belgów (a konkretnie strzelców ardeńskich).

 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

philiprvn napisał/a:
Nic nie przebije Belgów (a konkretnie strzelców ardeńskich).

Obrazek


Mają w tradycji od średniowiecza - Dzik z Ardenów lub odyniec ardeński . Jego głowa jest odznaką na ich berecie - batalion Chasseurs Ardennais. Maskotka batalionu - nie posiada statusu żołnierza.

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2023 ]
philiprvn napisał/a:
Nic nie przebije Belgów



No to Ci powiem ,że raczej Norwegów - Pingwin z Norweskiej Gwardii Królewskiej - mieszka w Zoo ale podczas imprez państwowych oraz wojskowych z udziałem gwardzistów bierze w nich udział - posiada status żołnierza i maskotki - posiada stopień wojskowy - uwaga - generała dywizji - i mu młodsi stopniem salutują . Jak by tego było mało jego poprzednik otrzymał tytuł szlachecki od norweskiego króla - baron Wysp Bouveta .
 
 
LenaMW 
1


Dołączyła: 10 Wrz 2023
Posty: 24
Skąd: Marynarka Wojenna
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Mój mąż pracuje w marynarce ale handlowej. Ale odbył kiedyś ZSW w Marynarce Wojennej. Nie będę pisała gdzie, bo to nie jest istotne. Służył w małej jednostce. Był tam taki pies, którego nazwali Szarik(wiadomo filmy) ale to był też jakiś mieszaniec wilczura, prawdopodobnie ktoś go porzucił bo to miejscowość turystyczna. Żył sobie elegancko na wikcie lokalnej stołówki. Na rozprowadzeniach siedział sobie często koło dowódcy jednostki. Miał nawet swoją budę przy palarni sztabu. Żołnierze go lubili bo chodził za oficerem dyżurnym i szczekał jak zbliżał się do posterunku wartowniczego. Dowódca też go chyba lubił, bo nazywał go szeregowy Szarik. Jak mój mąż już prawie wychodził do cywila to szeregowego Szarika potrącił samochód. Szkoda się wszystkim żołnierzom zrobiło. Dowódca jednostki osobiście go pochował owiniętego w prześcieradło w takim mini parku i położył tam kamień i posadził rośliny. W ostatnim rozprowadzeniu powiedział, że Szarik zasługuję pośmiertnie na awans na starszego szeregowego. Mój mąż na chuście ma rysunek Szarika.
No ale wiecie to było takie trochę nieoficjalne, symboliczne jak z tym niedźwiedziem Wojtkiem a nie że takie rzeczy pisze DGRSZ w mediach. I jeszcze wprowadza cenzure ukrywając nieprzychylne komentarze.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Jesteś trolem.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
LenaMW 
1


Dołączyła: 10 Wrz 2023
Posty: 24
Skąd: Marynarka Wojenna
Wysłany: Sro 29 Lis, 2023   

i napisał/a:
Jesteś trolem.

Wypraszam sobie proszę Pana takie insynuacje. Ja tylko napisałam to co mąż mi opowiedział.
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 485
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Oprócz misia Wojtka, w PSP na Zachodzie był ponoć kapral Ciapek. Latał razem ze swoim właścicielem bombowcami. Zginął w locie bojowym.
Opisuje to Z. Neugebauer w książce "Wracajcie szczęśliwie do bazy", wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1971 r. str. 167.
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Była też i Baśka Murmańska - córka pułku - batalionu Murmańczyków. Była na etacie - lecz nie żołnierzem .Potrafiła salutować i maszerować . Witała się z "Dziadkiem " na placu Saskim.

[ Dodano: Czw 30 Lis, 2023 ]
leoncio napisał/a:
w PSP na Zachodzie był ponoć kapral Ciapek. Latał razem ze swoim właścicielem bombowcami. Zginął w locie bojowym.


305 Bombowy "Ziemi Wielkopolskiej "
Brał udział w 8 nalotach bombowych na Rzeszę.
Miał specjalnie skonstruowaną przez mechaników butlę z tlenem zakładaną mu powyżej 3 tysi metrów , ponadto spadochron. Był odnotowywany w książce lotów .
Nie reagował na angielskie komendy , wykonywał tylko polskie.

Posiada ekspozycje w Imperial War Museum w Manchesterze , tak jak i Wojtek.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pią 01 Gru, 2023   

Powiem wam tak, zwierzę może być na etacie, może być w strukturze na stanowisku i nie posiadać stopnia.
Miałem taki przypadek, sam etat powoduje, iż mogę na zwierzę naliczyć suchą karmę, mokrą karmę, usługi specjalisty, oraz inne, które nie wymienię. To wszytko zależy od tego jak sobie zbudujemy strukturę jednostki.
Co najbardziej jest paradoksem, wtedy w meldunkach podajemy stan osobowy i mamy rubrykę plus :)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Akurat to jakiegoś psa obchodzi, że ktoś mu nada stopień "szeregowy pies". Albo "sierżant pies".

Małpowanie zachodnich pomysłów.

Najgorszym jest to, że jakiś "ważny" generał (nie pamiętam jego nazwiska) już się wypowiedział, że w pełni popiera ten pomysł. Chyba ma zamiast mózgu galaretę.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

i napisał/a:
Najgorszym jest to, że jakiś "ważny" generał (nie pamiętam jego nazwiska) już się wypowiedział, że w pełni popiera ten pomysł.
Cytat:
"Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zamierza pozytywnie odpowiedzieć na ten postulat wprowadzając niebawem stosowne regulacje"
:lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Leonardo234 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Pl
Wysłany: Wto 05 Gru, 2023   

i napisał/a:
Akurat to jakiegoś psa obchodzi, że ktoś mu nada stopień "szeregowy pies". Albo "sierżant pies".

Małpowanie zachodnich pomysłów.

Najgorszym jest to, że jakiś "ważny" generał (nie pamiętam jego nazwiska) już się wypowiedział, że w pełni popiera ten pomysł. Chyba ma zamiast mózgu galaretę.


A co z końmi w wojsku, będą dyskryminowane i pozostaną bez stopnia? ;)
W ogóle to ciekawe czy będzie kurs podoficerski dla psów? Jeden taki to już był taki co swojego konia mianował senatorem, normalny to on nie był.:)
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 05 Gru, 2023   

To obsesja jak u bezdzietnych feministek z ... substytutem dziecka a'la stara panna z kotem.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Wto 05 Gru, 2023   

Nadawanie psom stopni wojskowych uważam za głupotę.
Kurs podoficerski? Już wyobrażam sobie rozmowę:
Cytat:
Słuchaj stary. Aby awansować na kaprala to musisz pojechać na kurs podoficerski.
Hau.
Tylko, że to może być daleko od domu.
Hau.
I gwarancji nie masz.
Hau.
No ale musisz mieć odpowiedni stopień z opinii.
Hau.
Czyli - wszystko dogadane.
Hau.

Pomijając psy, które są "wykorzystywane" przez wojsko to jako żywo przypominają mi się dwa, które były "przy wojsku".
I tu akurat uważam, że takowe powinny być wciągnięte na "strojówkę".

Nigdy nie zapomnę jak kiedyś położyłem się pod samolotem (coś tam wymagało roboty). Przyszedł do mnie nasz pułkowy pies, położył się przy mnie. I co miałem zrobić? Podzieliłem się z nim swoimi kanapkami jakie miałem w kieszeni. Ot, zjedliśmy sobie razem śniadanie. On - wędlinę a ja chleb z masłem. :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Gru, 2023   

No i stało się.
Cytat:
Psy służące w armii będą miały stopnie wojskowe od szeregowego do sierżanta. Tak zdecydował gen. Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego WP.
(...)
Z propozycją nadania psom stopni wojskowych do generała Wiesława Kukuły, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wystąpili pod koniec listopada żołnierze, którzy są przewodnikami psów. – Szef SGWP pozytywnie odpowiedział na ten apel. Wczoraj wydał rozkaz, na podstawie którego wprowadzone zostały stopnie wojskowe dla psów służących w Siłach Zbrojnych RP – mówi płk Joanna Klejszmit, rzecznik prasowy SGWP.
(...)
https://www.polska-zbrojn...topnie-wojskowe
Z tego co zostało napisane to powyższego oczekiwało środowisko żołnierskie. :???:

Czyli możemy już oficjalnie powiedzieć, że stopnie od szeregowego do sierżanta to psie stopnie. :lol:
"Szacun" dla st. szer. spec. :)

A tak na marginesie, przecież mogli rozszerzyć aż do stopni generalskich. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Pią 15 Gru, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
Z tego co zostało napisane to powyższego oczekiwało środowisko żołnierskie.


Noo... psy oczekiwały od przewodników...

-=Alex=- napisał/a:
A tak na marginesie, przecież mogli rozszerzyć aż do stopni generalskich


No takwłaśnie czytam.

Cytat:
Z propozycją nadania psom stopni wojskowych do generała

:cool:

A bardziej serio:

Cytat:
wystąpili pod koniec listopada żołnierze, którzy są przewodnikami psów.


Żeby się nie okazało kto tu kogo będzie tresował - podwładny może się okazać starszym stopniem od przełożonego.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group