Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Rekrut23 
1


Dołączył: 11 Lip 2023
Posty: 8
Skąd: WW
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Witam. Być może ktoś miał podobny problem, o ile to jest problem a nie normalne postępowanie administracyjne, nie wiem jak to nazwać lub słyszał ktoś o podobnej sprawie a mianowicie.... Jestem byłym żołnierzem zawodowym. Od momentu zwolnienia minęły 2 lata. Staram się o ponowne przyjęcie do służby zawodowej. Jestem już po badaniach, orzeczenie (zdolny) dociera do WCR i tutaj, co mnie trochę dziwi chociaż nie powinno, bo wiadomo MON... WCR zwraca się do JW w której pełniłem zawodową służbę o moją teczkę. Czy ta owa teczka już dawno nie powinna być w WCR? Skoro odchodząc do cywila przeszedłem na ewidencję WCR.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Rekrut23 napisał/a:
Od momentu zwolnienia minęły 2 lata.
Dwa lata powiadasz. To pewnie będzie poniższe rozporządzenie.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210001563
Cytat:
§ 27. 1. Ewidencję elektroniczną żołnierzy zawodowych, wobec których wydano decyzję o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej, udostępnia się właściwym wojskowym komendantom uzupełnień.
2. Po upływie sześciu miesięcy od dnia zwolnienia żołnierza z zawodowej służby wojskowej dowódca, który wykonał decyzję o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej lub skreśleniu żołnierza z ewidencji wojskowej, przesyła teczkę akt personalnych po jej aktualizacji do właściwego archiwum wojskowego. Teczki przekazuje się zbiorczo, nie częściej niż co sześć miesięcy.
3. Teczki akt personalnych żołnierzy w stopniu wojskowym pułkownika (komandora) lub wyższym zwolnionych z zawodowej służby wojskowej przekazuje się bezpośrednio do Centralnego Archiwum Wojskowego.
4. Jeżeli miejsce stałego pobytu żołnierza jest nieznane lub znajduje się poza granicami kraju, ewidencję elektroniczną żołnierza udostępnia się wojskowemu komendantowi uzupełnień właściwemu dla ostatniego miejsca pobytu stałego żołnierza w kraju.
5. Po skreśleniu żołnierza zawodowego z ewidencji wojskowej odnotowuje się ten fakt w ewidencji elektronicznej oraz zaprzestaje się jej aktualizacji w stosunku do tego żołnierza.


Teczka zaginęła ... w akcji. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rekrut23 
1


Dołączył: 11 Lip 2023
Posty: 8
Skąd: WW
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Czyli dobrze rozumiem, że coś nie zagrało w momencie zwolnienia? WCR powinien te dokumenty mieć? W momencie wydawania zaświadczenia o etacie też był problem, choć ten udało się szybko rozwiązać a mianowicie, dalej widniałem w systemie, że zajmuje etat w byłej JW i nowa JW nie mogła mi wystawić tego zaświadczenia o wolnym etacie.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Rekrut23, Tak jak Alex zacytował przepisu prawa, po 6 miesiącach od zwolnienia Twoja była JW powinna wysłać Twoją teczkę do właściwego archiwum, nie do WCR pomimo że jesteś na ich ewidencji. Skoro WCR pisze do JW o teczkę to znaczy że:
1. JW po Twoim odejściu nie odesłała teczki do archiwum.
2. WCR nie wie do kogo napisać o teczkę.

Ktoś może śmiać się z drugiej odpowiedzi ale w mojej ocenie kompetencje ludzi pracujących w WCR, w przeważającej większości, są poniżej zera...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Tylko że dwa lata, to jest także "po upływie sześciu miesięcy od dnia zwolnienia żołnierza ..." :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rekrut23 
1


Dołączył: 11 Lip 2023
Posty: 8
Skąd: WW
Wysłany: Sob 13 Sty, 2024   

Zadzwonię w poniedziałek do WCR i zapytam jakie są postępy w tej sprawie. A naszła mnie taka myśl... Zaświadczenie o wolnym etacie ma ważność 6 miesięcy. W momencie dostarczenia papierka do WCR już się nie trzeba martwić terminem ważności?
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sob 13 Sty, 2024   

Rekrut23, teoretycznie nie. Jednakże ze względu na brak podejmowania czynności celem powołania do zawodowej zdarza się umorzyć postępowanie administracyjne. Ale to w przypadku osób, które pomimo wezwań nie stawiają się do RWKL lub lekarzy...
 
 
Rekrut23 
1


Dołączył: 11 Lip 2023
Posty: 8
Skąd: WW
Wysłany: Pon 15 Sty, 2024   

Telefon do WCR był. Teczka z jednostki jeszcze nie przyszła. Pismo o teczkę wysłane było przed świętami. Pozostaje chyba tylko czekać. Pani mówiła, że to nie pierwszy taki przypadek, więc pewnie i nie ostatni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group