Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Policeman1 
1


Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Cześć wszystkim, jestem f-szem Policji od 11 lat. Stanąłem przed wyborem zmiany formacji pomimo ustabilizowanej sytuacji zawodowej ( w skrócie, mam dobre stanowisko w Policji). Zdaję sobie sprawę, że wiele osób powiedziałoby, że jestem niepoważny, ale nie czuje się spełniony, dlatego podjąłem już kroki w kierunku zmiany munduru. Nie posiadam natomiast wiedzy na temat Waszej specyfiki sluzby, dlatego postanowiłem napisać post.
W Policji wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od grupy zaszeregowania oraz dodatku służbowego. Stopień w policji ma mniejszą wagę i roznice w kwotach jakie przypisane są do stopni za nie wielkie.
Jak wygląda to w Wojsku. Posiadam stopień mł. aspiranta, więc w wojsku otrzymałbym stopień ml. Chor. i co dalej? Jaka skladowa w MON ma wpływ na wynagrodzenie? I o jakich dochodach mówimy? Jakie mogę otrzymać stanowisko posiadajac ten stopień ? Pytam Was, bo czytając artykuły na Google zdaję sobie sprawę , że nie mają zbyt realnego odniesienia.
Kolejna kwestia świadczeń, w Policji pobrałem równoważnik za brak mieszkania. Pobieram również swiadczenie za dojazd do miejsca pracy. Czy w Wojsku przysluguje mi jakieś swiadczenie mieszkaniowe , czy gdy pobrałem już swiadczenie w Policji mam do podobnego prawo w MON? Na jakie swiadczenia jeszcze mogę liczyć.
Pozdrawiam.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Uposażenie składa się z podstawy za stopień oraz dodatku za długoletnią służbę.
Dodatkowo można otrzymać:
Dodatek motywacyjny (za ocenę z opinii) ;
Świadczenie za długoletnią służbę wojskową;
Świadczenie motywacyjne;
Dodatek specjalny;
Dodatek służbowy.
Wszystko opisano w
Rozp. MON z 27 marca 2023 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych
Rozp. MON z 9 stycznia 2023 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Policeman1 
1


Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Ok, część już mam w jakiś sposób wyjaśnioną. Dziekuje
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Pięknie się tu zareklamowałeś...
Rozumiem, ze spełnienie zawodowe u ciebie to kasa... Świetnie! Oby tak dalej 😂
A jakie ty kolego doświadczenie będziesz miał jako ml.chor. w wojsku? Co ty robić możesz?

Jak ja nie rozumiem i nie zgadzam się co do tych przepisów, które pozwalają m.in. policjantom zachować stopień... W policji ml.asp. po 11 latach... W MON wielu po 11 latach to mogli liczyć co najwyżej na st.szer. a wybrani na kpr. Dziś może jest inaczej, co nie znaczy że dobrze... Po 2 latach kpr. i potencjalny awans co rok...

Startuj do ŻW i tam zachowaj stopień, w pozostałych przypadkach ucz się od zera...
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

mati_s1 napisał/a:
Co ty robić możesz?
Wszystko co nie wiąże się z dowodzeniem wojskiem. Nie wiem czy ta zasada nadal obowiązuje.
[i]Może w klubie żołnierskim klikać zdjęcia lub oprowadzać wycieczki z przedszkola. Może np być instruktorem na hali sportowej. Może zostac podoficerem sztabowym i sklejać tabelki z pododdziałów w całość i tak dalej można wymieniać...[/i]
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

przypadeek, stopień wojskowy jednak zobowiązuje do posiadania pewnego rodzaju wiedzy, zarówno ogólnowojskowej jak i specjalistycznej. W przypadku kolegi będzie wiedział ile PLN wpływa na konto i z czego się składa jego uposażenie.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

mati_s1, podstawowy błąd to łączenie stopnia z wiedzą a tym bardziej z inteligencją. Te rzeczy niekoniecznie idą w parze 😉.
Jeszcze kilka lat wstecz gdy była tzw masówka przejść z Policji do WP był odgórny nakaz aby funkcjonariuszy z MSWiA kierować na stanowiska niezwiązane z dowodzeniem (nie wiem jak jest obecnie) niezależnie od posiadanego stopnia i wysługi. Wiecie jakie było rozgoryczenie pośród ŻZ... stary w deszczu biega po poligonie a młody mu zdjęcia :cool: klika nie wysiadajc z honkera :cool:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
RickSanchez 
2


Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 68
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

mati_s1 napisał/a:
przypadeek, stopień wojskowy jednak zobowiązuje do posiadania pewnego rodzaju wiedzy, zarówno ogólnowojskowej jak i specjalistycznej.

Bzdura. Prości, niekompetentni i chamscy ludzie są w każdym korpusie osobowym i noszą każdy stopień. Wojsko nie dbało o uczciwe warunki awansu i rozwoju dla tych którzy na to zasługiwali, więc jeden policjant więcej tym bardziej nie zmieni tej patologii tworzonej od lat wewnątrz armii.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

przypadeek napisał/a:
Wiecie jakie było rozgoryczenie pośród ŻZ... stary w deszczu biega po poligonie a młody mu zdjęcia :cool: klika nie wysiadajc z honkera :cool:

To jest przykre.

Nie mam nic do policjantów. Ale nie wiem co nimi motywuje aby przechodzić z Policji do Wojska.
W kwestie górnolotne nie uwierzę. Bardziej - w kwestie finansowe.

Tak źle Wam w Policji?

Jakież Wy policjanci macie kwalifikacje do wojska?

Macie drogówkę, dochodzeniówkę i parę innych spraw. Nijak się to ma do wojska. Może chyba w Żandarmerii Wojskowej.

Jestem przekonany, że każdy z Was, policjantów, który chciałby zacząć służbę przy sprzęcie wojskowym poległby już na wstępie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

i, dokładnie to napisałem na początku, w tej kwestii mamy zbieżne zdanie. Co mnie cieszy 😃
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

RickSanchez napisał/a:
...więc jeden policjant więcej tym bardziej nie zmieni tej patologii tworzonej od lat wewnątrz armii.
a skąd takie założenie, że Policjant będzie wykazywał się inną mentalnością i podejściem do podwładnych niż ŻZ?
Już widziałem takich. Przyszedł jeden na szefa, a że na robocie się nie znał to wyżywał się na swoich "kancelarzystach" (wyznaczonych przez d-cę kompanii) za wszystkie niedociągnięcia... Zanim odszedł na "zasłużoną emeryturę" (chyba po 2,5 roku, ponoć nie wytrzymał psychicznie) nie nauczył się robić strojówek ani pisać rozkazu- nikt za nim nie płakał.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
RickSanchez 
2


Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 68
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

przypadeek napisał/a:
RickSanchez napisał/a:
...więc jeden policjant więcej tym bardziej nie zmieni tej patologii tworzonej od lat wewnątrz armii.
a skąd takie założenie, że Policjant będzie wykazywał się inną mentalnością i podejściem do podwładnych niż ŻZ?
Już widziałem takich. Przyszedł jeden na szefa, a że na robocie się nie znał to wyżywał się na swoich "kancelarzystach" (wyznaczonych przez d-cę kompanii) za wszystkie niedociągnięcia... Zanim odszedł na "zasłużoną emeryturę" (chyba po 2,5 roku, ponoć nie wytrzymał psychicznie) nie nauczył się robić strojówek ani pisać rozkazu- nikt za nim nie płakał.

Nie sugeruję że będzie się wykazywał lepiej. Sądzę że swoją mentalnością i podejściem idealnie wpasuje się w rzeczywistość typowej jednostki wojskowej WP.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej :lol:
 
 
Policeman1 
1


Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 16 Lut, 2024   

Widzę, że rozpętałem małą burze.
Wspaniała atmosfera, chcialem jedynie pozyskac informacje , zeby nie byc ciemnym w temacie.Bardzo to przytłaczające, biorąc pod uwagę fakt, że wielu wojskowych jest w policji i nie są wytykani palcami. Nie mam zamiaru udowadniać komuś dlaczego zmieniam formacje. Napisałem jak jest, a jeśli ktoś mi nie wierzy to już jego problem.
Poruszył " kolega" kwestie zarobków i stwierdził, że to właśnie one mną kierują. Tutaj również mogę zapewnić Ci ze nie są one moim celem, chociaż ty już napisałeś co myślisz. 11 lat służby i ml asp, zgadza się. Za tym kryje się ciężka praca obarczona , wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem o których nie możecie wiedzieć. Czy moje doświadczenie przydatne w wojsku musi opierać się jedynie o sluzbe w policji ?. Przecież mogę posiadać różne specjalizacje z cywila.
Na szczęście takie sytuacji jeszcze bardziej mnie mobilizują. Nie odpuszczę. Pozdrawiam
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Policeman1 napisał/a:
Widzę, że rozpętałem małą burze.

Przeceniasz się.
Policeman1 napisał/a:
Za tym kryje się ciężka praca obarczona , wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem o których nie możecie wiedzieć

Nie wiemy? A tu to rozśmieszasz.
Jak najbardziej - zapraszam do wojska. Dowiesz się co to są wyrzeczenia. Obyś nie zapłakał.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Policeman1 
1


Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 26 Lut, 2024   

Policeman1 napisał/a:
Za tym kryje się ciężka praca obarczona , wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem o których nie możecie wiedzieć

Nie wiemy? A tu to rozśmieszasz.
Jak najbardziej - zapraszam do wojska. Dowiesz się co to są wyrzeczenia. Obyś nie zapłakał.[/quote]

Jeśli nie służyłeś w Policji to nie możesz wiedziec o wyrzeczeniach i poświęceniu jakie włożyłem, aby dojść do miejsca i funkcji jaką dzisiaj pełnię. Nie napisałem, że w wojsku nie ma wyrzeczeń. Nie zrozumiałeś co napisałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group