Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

W mojej zjebanej byłej jednostce wojskowej nie potrafią wystawić prawidłowego/poprawnego zaświadczenia o wysokości uposażenia i innych należnościach pieniężnych/finansowych żołnierza zawodowego do celów zaopatrzenia emerytalno-rentowego (niektórzy nazywają to tzw. "atestatem finansowym"). Wszystkim, którzy odeszli wystawiają ten dokument z następującymi błędami:
1. Wszędzie zamiast "Ż"/"ż" użyli "Ź"/"ź".
2. Bardzo często zamiast "spacji"/przerwy jest "_" (pewnie skopiowane z jakiegoś archaicznego programu, może nawet programu pod DOS?).
3. To jest dość mocno istotne. Na tym dokumencie/zaświadczeniu jest napisane: "okres_nieprzerwanej czynnej słuźby wojskowej od dnia"(tu jest błędna "spacja"/przerwa przed dwukropkiem): (tu wstawili datę rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej) i zrobili to w przypadku osób mających ciągłość służby wojskowej, czyli zasadnicza służba wojskowa -> nadterminowa zasadnicza służba wojskowa -> zawodowa służba wojskowa (bez żadnych przerw i wyjść z wojska, po prostu w trakcie służby podpisywali kontrakty/umowy i przechodzili/"awansowali" na kolejny/inny rodzaj służby). Jest to bardzo dużym błędem, gdyż (nadterminowa/pełniona nadterminowo) zasadnicza służba wojskowa jest także czynną służbą wojskową (według art. 130 Ustawy o Obronie Ojczyzny czynna służba wojskowa polega na pełnieniu: zasadniczej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej, służby w aktywnej rezerwie w dniach tej służby oraz odbywaniu ćwiczeń wojskowych w ramach pasywnej rezerwy, zawodowej służby wojskowej, służby w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny) i mamy tu doczynienia z ciągłością, czyli nieprzerwaną czynną służbą wojskową w tej sytuacji, więc użycie w tym przypadku daty rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej jest dużym błędem i może się przyczynić do problemów z uzyskaniem tzw. "12-stki" w WBE. W przypadku takich osób powinni w tej pozycji użyć daty rozpoczęcia/początku służby (poboru do służby) albo powinni zmienić tą pozycję i napisać "okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej od dnia:" i użyć daty rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej albo powinni z tej pozycji, zamiast niej zrobić dwie pozycje i napisać "okres nieprzerwanej czynnej służby wojskowej od dnia:" i użyć użyć daty rozpoczęcia/początku służby (poboru do służby) i napisać "okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej od dnia:" i użyć daty rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej. Wtedy byłoby w porządku.
4. Póki co w tym dokumencie wystawiali tym osobom, które odeszły z końcem stycznia uposażenie według starej tabeli uposażeń. Bo oficjalnie jeszcze nie była podwyżka "załatwiona". Zobaczymy, czy teraz po podwyżce poprawią tym osobom ten dokument i wystawią nowy dokument i czy nowe dokumenty będą już wystawiane według nowej tabeli uposażeń po podwyżce.
Co mam zrobić i powiedzieć jak mi będą chcieli wcisnąć taki dokument z takimi błędami?
 
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Może ktoś nie wie, że jest taki Dokument, który określa wzór jak ma to wyglądać:
Decyzja Nr 40/MON z dnia 3 marca 2016 r. w sprawie wydawania zaświadczeń finansowych i kadrowych w przypadku zmiany miejsca pełnienia służby wojskowej przez żołnierza zawodowego oraz zwolnienia żołnierza z zawodowej służby wojskowej

DECYZJA Nr 40/MON z dnia 3 marca 2016 r.
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

Wzór ten się mniej-więcej zgadza z tym co wystawiają. A nawet więcej niż mniej się zgadza. A nawet trochę uaktualnioną wersją wystawiają, w której w punkcie 4 zaświadczenia (NIE chodzi o pkt 4 wymieniony przeze mnie we wcześniejszym poście, tylko pkt 4 zaświadczenia!) odnoszą się już do artykuł(u/ów) Ustawy o Obronie Ojczyzny. A wzór zaświadczenia w decyzji podesłanej przez Ciebie odnosi się do "przestarzałych" ustaw. Także wzór wystawiany przez jednostkę jest nawet OK, tylko że zawiera wymienione przeze mnie błędy (i mam nadzieję, że chyba innych błędów nie ma) i proszę o odniesienie się tylko do wymienionych przeze mnie błędów. Ale w tej decyzji podesłanej przez Ciebie jest instrukcja jak wystawiać/wypełniać prawidłowo ten dokument. Ta instrukcja potwierdza, że w pkt 3 mojego pierwotnego postu w tym temacie miałem całkowitą i 100% rację i jest to związane właśnie z przyznaniem tzw. "12-stki" przez WBE. Moja zjebana była jednostka w tej kwestii wystawia źle/błędnie ten dokument. Co mam zrobić jak będą chcieli mi to wcisnąć z takim błędem? Odnośnie pkt 1 i 2 mojego pierwotnego postu w tym temacie są to błędy bardziej wizualno-ortograficzne, ale jednak nie powinno ich być. Odnośnie pkt 4 mojego pierwotnego postu w tym temacie, to chyba powinni wystawiać już to zaświadczenie z uposażeniem po podwyżce?
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

Sephiroth, służyłeś w WOG? Lub wojskach specjalnych?
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

mati_s1 napisał/a:
Sephiroth, służyłeś w WOG? Lub wojskach specjalnych?

Nie wiem co to ma do rzeczy? To pytanie nic nie wnosi do tematu, ani nie jest z nim związane. Ale odpowiem: ani tu, ani tu. Służyłem w jednostce wojskowej bezpośrednio podporządkowanej pod IWsp SZ. Chociaż WOG-i są pod RBLog-ami, a te pod IWsp SZ, ale nie służyłem w WOG; tylko w jednostce wojskowej bezpośrednio podporządkowanej pod IWsp SZ. Od teraz poproszę odpowiedzi tylko na temat.
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

Sephiroth, łoooo matko... Trochę spokojniej. W końcu oczekujesz czyjejś pomocy. Atakiem jej nie zyskasz więc ochłoń chłopaku...
Pytałem czy służyłeś w takich formacjach gdyż między innymi te jednostki wystawiają atestat finansowy. Zwykłe JW nie mają doi tego kompetencji więc może spróbuj "reklamować" swój egzemplarz bezpośrednio u "wytwórcy".
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

mati_s1 napisał/a:
Sephiroth, łoooo matko... Trochę spokojniej. W końcu oczekujesz czyjejś pomocy. Atakiem jej nie zyskasz więc ochłoń chłopaku...
Pytałem czy służyłeś w takich formacjach gdyż między innymi te jednostki wystawiają atestat finansowy. Zwykłe JW nie mają doi tego kompetencji więc może spróbuj "reklamować" swój egzemplarz bezpośrednio u "wytwórcy".

To co napisałeś jest kompletnie bez sensu. Jakieś dziwne pytania zadajesz i dziwne odpowiedzi dajesz. Jeśli ta pomoc ma tak wyglądać jak Twoja to podziękował za taką pomoc. Jedyne co w Twojej wypowiedzi ma delikatny sens to:
mati_s1 napisał/a:
może spróbuj "reklamować" swój egzemplarz bezpośrednio u "wytwórcy".
Reszta jest kompletnie bez sensu i nie jest prawdą albo jest przynajmniej mocno nieprecyzyjna. Pytanie konkretnie o WOG i wojska specjalne, a potem tłumaczenie, że "między innymi te jednostki wystawiają atestat finansowy" jest słabym tłumaczeniem. Tak jakby inne nie instytucje, jednostki wojskowe, formacje i rodzaje wojsk nie wystawiały (a też wystawiają). Ale jak słusznie zauważyłeś "między innymi" te instytucje, czyli inne też, o czym chyba wiesz. A tych innych, które mogą wystawiać są setki. Pytanie więc konkretnie o WOG i o jeden konkretny rodzaj wojsk w tej sytuacji i odpowiadanie, że to one między innymi to wystawiają (tak jakby inne instytucje i rodzaje wojsk, których są setki nie mogły wystawiać, a bardzo wiele innych może) jest dziwną sytuacją i słabym tłumaczeniem. Pisanie, że "Zwykłe JW nie mają doi tego kompetencji" nie jest prawdą albo jest przynajmniej mocno nieprecyzyjnym stwierdzeniem. Nie wiem co to znaczy "zwykła JW". Jakoś moja zjebana była jednostka wojskowa może wystawiać i wystawia takie zaświadczenia.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 15 Lut, 2024   

Sephiroth napisał/a:
Wszystkim, którzy odeszli wystawiają ten dokument z następującymi błędami:
1. Wszędzie zamiast "Ż"/"ż" użyli "Ź"/"ź".
Powiem krótko. Jeżeli będą jakiekolwiek błędy (np. literowe) w dokumentach składanych do WBE, to Ty będziesz biegał i je uzupełniał. Pół biedy jeżeli JW jest w tej samej miejscowości co WBE. Dlatego sprawdź czy nie ma pomyłek - literówek, zły PESEL, przekręcone nazwisko itp.
Ja dostałem dokument ze źle wyliczoną wysługą. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group