Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Interwent z LPR
Opublikował Wiadomość
GrPol 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 542
Skąd: ZSD
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005   Interwent z LPR

Giertych jest przeciwko naszej obecnosci w Iraku poniewaz "jest to mieszanie sie w sprawy suwerennego panstwa" (delikatnie parafrazujac jego retoryke). W zwiazku z tym coz p. Giertych robi na Bialorusi? Ano podnosi na duchu... [wytluszczenia moje]


onet.pl http://info.onet.pl/1102337,11,item.html

Giertych w Grodnie "podtrzymywał Polaków na duchu"


Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą będzie zabiegać, by Polska domagała się od władz Białorusi bezwarunkowego uznania wybranych nowych władz Związku Polaków na Białorusi - powiedział PAP Roman Giertych po powrocie z Białorusi.

W poniedziałek lider LPR przebywał w Grodnie przy granicy z Polską.

Giertych pojechał do Grodna w towarzystwie dwóch eurodeputowanych LPR: Bogusława Rogalskiego i Wojciecha Wierzejskiego. Celem wyjazdu było "podtrzymanie na duchu tamtejszych Polaków", a także pomoc w uregulowaniu konfliktu wokół i w ZPB.

Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi unieważniło marcowy zjazd związku (na którym na nowego prezesa wybrano Andżelikę Borys - PAP) i na prezesa przywróciło Tadeusza Kruczkowskiego, który kierował organizacją do marca. Jednocześnie nakazało powtórzenie zjazdu.

W ubiegły wtorek białoruskie władze wydały decyzję o wydaleniu z Mińska polskiego dyplomaty Marka Bućki. Zarzucono mu "aktywne działania, skierowane na destabilizację białoruskiego społeczeństwa".

Giertych podkreślił, że Białoruś jest stroną międzynarodowych konwencji, które wymagają poszanowania dla mniejszości narodowych, a jednym z podstawowych praw mniejszości jest prawo do zrzeszania się.

"Żądamy bezwzględnego i bezwarunkowego uznania nowo wybranego zarządu (ZPB - PAP) i pełnej możliwości działania tego zarządu i tego związku" - powiedział Giertych dziennikarzom w Białymstoku przed wyjazdem na Białoruś i zaznaczył, że mówi to w imieniu polskiego Sejmu. "Taka jest na pewno wola większości" - dodał.

Poseł spotkał się w Grodnie z wybraną w marcu na prezesa organizacji Andżeliką Borys. W zamkniętym dla prasy spotkaniu brali udział również członkowie Zarządu Związku.

Giertych obejrzał też emitowane w białoruskiej państwowej telewizji propagandowe filmy, w których "szkaluje się Polskę i Polaków", a Polska przedstawiana jest jako "kraj prowokujący do rozrób w tej części Europy". Jego zdaniem występujący w filmie Kruczkowski "w skandaliczny sposób wypowiada się o Polsce".

Lider LPR odmówił spotkania z Tadeuszem Kruczkowskim, nie spotykał się także z administracją białoruską. Zostawił tylko list otwarty do Kruczkowskiego, w którym wezwał go do "uszanowania demokracji wewnętrznej" w organizacji.

Giertych wyjechał na Białoruś na podstawie turystycznej wizy jednorazowej. W niedzielę uznał za "niebywały skandal", że wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz (SdPl), który w imieniu marszałka Sejmu zajmuje się sprawami poselskich podróży zagranicznych będących wyjazdami w imieniu Sejmu, odmówił wydania mu paszportu dyplomatyczngeo.

Nałęcz powiedział, że nie mógł samodzielnie podjąć decyzji w sprawie wyjazdu Giertycha, bo podejmuje decyzje "w sprawach rutynowych, a ta była wyjątkowa". Nałęcz chciał, by to Prezydium Sejmu zdecydowało, czy Giertych pojedzie na Białoruś w imieniu Sejmu. Jak dodał, "apelował do posła Giertycha, aby ten wyjazd starannie przygotować". Według niego, Giertych jednak "był innego zdania".
_________________
Każdy dzień rozpoczynam od szklanki uśmiechu z miodem
"Jeżeli to prawda, że pesymista to po prostu dobrze poinformowany optymista, to ja błogosławię swoje permanentne niedoinformowanie"
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005   

Nie ma potrzeby pisać o Giertychu, jaki on jest każdy widzi
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Wto 24 Maj, 2005   

Jest mnóstwo ciekawszych tematów niż Giertych
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 24 Maj, 2005   

Też jestem tego samego zdania co loko i AKMS.
Tego gostka można zaignorować na śmierć polityczną , co byłoby pożyteczne dla Polski - zwłaszcza w kontekście obiadu na Jasnej Górze z Kulczykiem i pokrętnych wyjasnień (czytaj kłamstw) w momencie przyparcia do muru.
Temu panu mówimy stanowcze NIE :x
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
SZEREGOWY
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2005   

witam

Ja się z wami nie zgodze. Jakie korzysci mamy z wojny w iraku ? jak na razie same straty nie tylko moralne i sprzętu ale i straty ludzi :( Ile to razy gazety pisały o tym ze polscy rzolnieze nie mają broni tylko chodzą na złomowisko aby szukac metali ;) heeh Jak mozna kogos oceniac jak sie nigdy nie slucha ? Polska w wojnie irackiej NIE !! Giertch TAK !!!!!!!!!!!
Wiadome ze w TV czy innych gazetach chcą zdyskredytowac polityków prawicowych ale naszczescie sieim to nie udaje. Jakby na BIałorus pojechał np. Pan Marek Borowski albo ktos z Sld to wszyscy by trąbili ze bohater narodowy ... Ale spokojnie juz niedlugo sie to zmnieni

Pozdrawiam
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Nie 29 Maj, 2005   

Szeregowy, uczyniłeś rzecz, wydawałoby się, niemożliwą. Byłem święcie przekonany, że nic na tym najpiękniejszym ze światów mnie nie zdziwi. Jednak Twój post spowodował, że szczękę podnosiłem z podłogi. Ty poważnie mówisz TAK Giertychowi???? :x
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 29 Maj, 2005   

Mnie też to dziwi Ozzy, ale z drugiej strony zauważ, że ta Jego (Giertycha) partyjka to trochę % poparcia ma więc pewnie kolega SZEREGOWY jest jednym z tych "popieraczy" :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
SZEREGOWY
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2005   

Witam

A nawet gdybym był sympatykiem LPR ? to co w tym złego ? przetępstwo popełniłem ? Polska to wolny kraj a jednym z załozenia konstytucji jest odniesienie do wolnosci słowa i poglądów :x Ludzie nie dajcie sie stłamsic kiełbasą wyborczą !!!!!!!!

pozdrawiam.
 
 
GrPol 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 542
Skąd: ZSD
Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

Oczywiscie szeregowy, ze mozesz byc sympatykiem LPR i nikomu nic do tego. Sek w tym zeby nie popierac w czambul. Zachowanie p. Giertycha oceniam jako dwulicowe (Irak - Bialorus). Osobiscie uwazam, ze byl to polityczny happening obliczony na medialne zainteresowanie osoba posla w okresie przedwyborczym. Happening, ktory nie poprawi naszych stosunkow z sasiadem ze wschodu. Tak samo ocenilbym podobne zachowanie p. Borowskiego, p. Tuska, p. Lepera, o. Rydzyka itp. itd.Rzuc okiem na wytluszczenia w tekscie. Posel Giertych jako przywodca partyjny z TAKIMI aspiracjami na przyszlosc powinien byc bardziej odpowiedzialny. Popieraj szeregowy, ale popieraj swiadomie!
_________________
Każdy dzień rozpoczynam od szklanki uśmiechu z miodem
"Jeżeli to prawda, że pesymista to po prostu dobrze poinformowany optymista, to ja błogosławię swoje permanentne niedoinformowanie"
 
 
marek...
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

Giertych- hi,hi,hi

"Mocherowe berety" do boju!!!!!!
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

SZEREGOWY napisał/a:
Witam

A nawet gdybym był sympatykiem LPR ? to co w tym złego ? przetępstwo popełniłem ?

Zgodnie z zasadą: de gustibus non est disputandum, co w tłumaczeniu "wolnym" znaczy: nad gustami się nie dyskutuje nie mam zamiaru Cię pouczać, ani tym bardziej ganić. Jako obywatel tego Kraju masz prawo do własnych wyborów i preferencji politycznych. Jedna tylko uwaga (tak na marginesie): skutki określonego wyboru będą "procentowały" przez kilka najbliższych lat i oby nam wszystkim "czkawką" się to nie odbiło, bo znów się okaże, że i przed szkodą, i po szkodzie Polak głupi :!: :szok2:


Pozdrawiam serdecznie :gent:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group