Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Numerowane recepty od 01. lipca 2005.
Opublikował Wiadomość
Maurycy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   Numerowane recepty od 01. lipca 2005.

Odwlekali, odwlekali, ale teraz już raczej nie odpuszczą. Od wspomnianego dnia w całym kraju tylko recepta opatrzona niepowtarzalnym numerem oraz kodem kreskowym będzie refundowana przez NFZ.

Jak przejrzałem na ich stronie, każdy Oddział Wojewódzki realizuje to nieco inaczej, część województw to novum wprowadziła jakiś czas temu.

Jak się mają Panów Doktorów przygotowania do tego wzniosłego ;) momentu ?
 
 
Darek1 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 609
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

Jedno cieszy, że teraz w całym kraju będzie jednakowo. W zeszłym roku "pośliznałem" się bowiem na tej wojewódzkiej różnorodności próbując zrealizować receptę z W-wy (bez kodu i numeru) w Kielcach (gdzie kody i numery już wprowadzono).
_________________
Częste zmiany decyzji nie są dobrym miernikiem operatywności
 
 
Tom35
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Darek1 napisał/a:
Jedno cieszy, że teraz w całym kraju będzie jednakowo.


Ja bym się nie cieszył z wprowadzenia wojskowej zasady "....., ale jednakowo" w służbie zdrowia.

Poza tym nie widzę większego sensu w funkcjonowaniu recept w dzisiejszej formie. Kiedyś to były jedynie instrukcje jak wykonać dany specyfik, a teraz pełnią funkcję pozwolenia na zakup leku. Znam wiele bardziej niebezpiecznych substancji niż leki, a można je zakupić bez ograniczeń i jedynie sporadycznie prowadzą do nieszczęścia. Rzadko kiedy słyszymy, żeby ktoś wypił np. szklankę benzyny.
Oczywiście recepty są jeszcze niezbędne do funkcjonowania socjalistycznego pomysłu refundacji leków.
 
 
Sredni 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 66
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 180
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Tom35 napisał : "Znam wiele bardziej niebezpiecznych substancji niż leki, a można je zakupić bez ograniczeń i jedynie sporadycznie prowadzą do nieszczęścia." - tylko czy faktycznie każdy kupuje i pije tą szklankę benzyny i czy każdy ma potrzebe to robić - bo choruje każdy i chciałby być zdrowy, a człowiek najczęściej w celach oszczędnościowych robi to sam (co nie zawsze na zdrowie wychodzi). Nie porównuj wypicia szklanki benzyny z braniem np. antybiotyku czy też innych środków leczniczych. :nie2:


Pozdrawiam
 
 
Tom35
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Jeśli ktoś ma wątpliwości co tam sobie wziąć na dolegliwość może się zawsze udać do zaufanego lekarza po poradę. Jestem po prostu przeciwny ograniczaniu wolności ludzi i traktowaniu ich jako bezmyślnych, czy jak dzieci. Nie znam nikogo, kto zjada wszystko, niezależnie od tego czy wie jak to działa, czy nie (no może oprócz niemowlaków, które kładą wszystko do buzi). 100 lat temu można było kupić bez problemu nalewkę z opium na kaszel bez recepty i jakoś ludzie żyli. A co do benzyny, to ktoś może jednak zdecydować się ją wypić, bo będzie uważał, że pomoże mu na trądzik. Czy powinniśmy z tego powodu ograniczać jej sprzedaż?
 
 
Maurycy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Szanowny Średni, Twe egzystencjalne dryfy odbiegają od tematu wątku, zaś tutaj i tutaj już kiedyś dowiedziałeś się, co my - lekarze sądzimy o Twoich mentorskich zapędach. Żadnych wniosków z tego tytułu ?
 
 
Tom35
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Wracając do wątku, to nie za bardzo wiem o co chodzi z tym ostatecznym terminem. W tych miejscach, w których pracuję mam już recepty z numerem i kodem kreskowym od paru lat chyba. Nie wiem co prawda skąd ten kod i numer się wzięły i nie za bardzo mnie to interesuje, bo wkurzają mnie te wszystkie głupawe zarządzenia urzędasów. Jak mi się kończą recepty, to biorę jedną, daję do drukarni i mi drukują nowe. Na razie to działa. Mam nadzieję, że po tym ostatecznym terminie też będzie działało. Wkurza mnie też to numerowanie wszystkiego. Pierwsze pytanie lekarza do pacjenta w gabinecie: „jaki Pan/Pani ma numer pesel?” Co to? Jakiś obóz koncentracyjny? Sam znam na pamięć kilka przypisanych mi numerów.
Urzędasy nas kiedyś wykończą. Chyba, że będziemy szybsi :mrgreen:
 
 
Maurycy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Cze, 2005   

Taką datę określa aktualne rozporządzenie w sprawie recept (par.37). Termin wprowadzenia tych zmian wielokrotnie przesuwano w czasie. Część oddziałów NFZ wprowadziła numerację już dawno, pozostałe mają na to jeszcze 3 tyg. Lekturę w/w rozporządzenia polecam także niektórym Pacjentom, co to czasem lubią "przyatakować" doktora gdzieś poza gabienetem, że "oni tylko po receptę".
Tom35 napisał/a:
jaki Pan/Pani ma numer pesel?”

Sama idea rejestracji usług medycznych świadczonych za publiczne pieniądze jest słuszna (stąd wymóg tych cyfr), tyle że cały cywilizowany świat, jeśli już się na to porywa, do obróbki takiej masy danych używa kart, czytników, komputerów.
 
 
Maurycy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2005   

Jest już 17 wersja MPSystemu. Większośc Kolegów Lekarzy wie, do czego ta aplikacja służy. "Full install" (ok.120 MB) ze strony "firmowej" pobiera się dość wolno, toteż wrzuciłem to na szybszy serwer.
Jeśli ktoś z Kolegów Doktorów jest zainteresowany - proszę o kontakt na PW. Aktualne tylko do 16.09.2005.
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group