Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: REMOV
Wto 20 Lut, 2007
Nowy Huzar (program Głuszec) czyli o Sokole cd...
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

oskarm napisał/a:
Raczej np: wyłączenie pompy paliwa czy podmianka jednej zmiennej w systeme sterowania np: skokiem śmigła...

Za specjalistów płatowca i silnika nie będę się wypowiadał. Nie znam się.
oskarm napisał/a:
Jeśli tak jest to mnie uspokoiłeś.

Za swoją specjalność mogę się wypowiadać.
Jeśli tylko ja bym sprawdzał śmigłowiec, to gwarantuję Ci, że nic by nie ukryli przede mną. O ile oczywiście miałbym prawo rozbierania do przysłowiowej "śrubki". :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Panowie, ze tak zapytam - a jak dyskusja o zakupie Mi jakiego tam ma się do programu Głuszec?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Obawiam się, że ma, bo to jest wszystko system naczyń połączonych.
Do tego:
http://www.dziennikwschod...IDNIK/141029780

Wsparcie brytyjskie :???: No, no.
Jak nam np. uziemią Anakondy i zostaną tylko PŁ/R, to dopiero będzie krzyk. :gent:
Nie żeby teraz było dobrze.

Arrakis
PS. W podanym porównaniu nie uwzględniłem różnicy na kosztach zakupu. Dodatkowe 0,5 mld. USD.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Arrakis, oki :)
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Sporo krzyku jest o dostawy części z Rosji, trzeba tylko zauważyć jak jest to realizowane właśnie ze Świdnika i wszystko stanie się jasne. Części od wrogów jakoś tam docierają, a od swoich...
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Wybacz, ale patrząc na ceny jakie płacimy za części do Migów-29, to co mówisz brzmi jak kpina. Koniec ot z mojej strony.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

drill napisał/a:
Sporo krzyku jest o dostawy części z Rosji, trzeba tylko zauważyć jak jest to realizowane właśnie ze Świdnika i wszystko stanie się jasne. Części od wrogów jakoś tam docierają, a od swoich...

Największy plus tego jest taki, że nagle do niektórych gabinetów dotarły realia zamiast meldowanie o sukcesach. Pewnie też i dlatego postanowiono przepuścić wszystko przez WZL. A przecież wystarczyło od chwili zakupu WSK dbać o ludzi i klienta.
No cóż. Jesteśmy jednak wciąż traktowani jak frajerzy i ciężko na to zapracowaliśmy w niejednym zakupie/przetargu.

Arrakis
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Ban.. (grupa) pułkowników rezerwy utworzyła firmy pośredniczące w zakupach. Jak swego czasu pewien zakład remontowy chciał zaoszczędzić i kupił trochę tego ustroistwa bezpośrednio u wrogów to dostali po łapkach - bo pewnie było za tanio. Natomiast "Świdnik" sprzedaje wojsku za grosze tak zresztą jak wszyscy inni dostawcy czy to GPS-ów czy też innych "specjalistycznych" wkrętaków, kombinerek itd.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Wiesz, żeby te twoje wywody miały sens, to musiałbyś choć troszeczkę wiedzieć o produkcji śmigłowców, jak ona wygląda, ile trwa, gdzie (w jakich państwach) są kupowane części do nich, szczególnie jeśli potencjalny klient (np. Polska) wymagał by tu i tam wyposażenia made in Zachód, określonego typu silników, APU, itd.
Cytat:
produkt gospodarki

A tak na marginesie, to zakupy państwa (te jak im tam, Iskandery) są realizowane w oparciu o budżet, który jest powiązany z określonymi wpływami, a nie o mityczne PKB.

Fajne akademickie teorie. Trochę gorzej z praktyką :gent:

Cała sprawa jest oczywiście czysto akademicka, bo nawet gdyby naszych decydentów oświeciło, to i tak o tego typu kontrakcie po stronie dostawcy decydowano by na najwyższym szczeblu, a przy obecnym popycie na nasze jabłka :cry:
Pewnie nie powiedziano by niet, tylko cena byłaby jak za F-22.
Z drugiej strony to są plany do 2035 r. Jeszcze wiele wody w Wiśle i Wołdze upłynie.

Jeszcze a propos kosztów h lotu śmigłowców, od razu w odniesieniu do kilku wątków.
http://www.fs.fed.us/fire...d_2008-2011.pdf

To są wartości kontraktów zawieranych w USA przez Krajowe Międzyagencyjne Centrum Ochrony Pożarowej (czy jakoś tak). To są oczywiście sumy kontraktów, a nie koszty - nie wiadomo, ile dana firma zarabia na h lotu - ale daje to jakieś pojęcie, a przede wszystkim pozwala uniknąć sytuacji, w której będzie się porównywać koszty eksploatacji (płyny ustrojowe + części) z kosztami budżetowymi (koszty eksploatacji + uposażenia załóg/SILu + amortyzacja infrastruktury).

drill napisał/a:
Ban.. (grupa) pułkowników rezerwy utworzyła firmy pośredniczące w zakupach. Jak swego czasu pewien zakład remontowy chciał zaoszczędzić i kupił trochę tego ustroistwa bezpośrednio u wrogów to dostali po łapkach - bo pewnie było za tanio. Natomiast "Świdnik" sprzedaje wojsku za grosze tak zresztą jak wszyscy inni dostawcy czy to GPS-ów czy też innych "specjalistycznych" wkrętaków, kombinerek itd.

Przecież w ten sposób funkcjonuje cały kraj (dlatego właśnie istnieje już tylko teoretycznie).

Arrakis
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

Rozni sie, bo ma ochronke, gwarantowana przez panstwo producenta. Pewnie tez dlatego op klasy Wirginia jest miazdzaca drozszy od latawca.
Tylko w tej robocie nie o to chodzi. Znam najlepszego w swiecie plytkarza. I co, to ma do rzeczy?
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

Cytat:
Wybacz Arrakis, produkcja smiglowcow nie rozni sie od produkcji latawcow

I na tym możemy zakończyć jakąkolwiek dyskusję, bo nie mam wpływu na to, co ci się wydaje i jak bardzo Twoje teorie są odległe od rzeczywistości i coraz odleglejsze od tematyki wątku. Do tego nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania i zrozumienia tego, co napisałem (ten fragment o silnikach, APU, etc.).
Z mojej strony EOT.

Wracając do W-3 zastanawiam się, gdybyśmy mieli np. w tej chwili poderwać wszystkie posiadane, to ile spośród nich okazałoby się "zwartych i gotowych".

Jeszcze a propos cytowanego wcześniej artykułu, nie bardzo wierzę w jakieś gwałtowne ruchy kadrowe Włochów w Świdniku. Ktoś musi klepać kadłuby, a to najgorsza robota dla pracowników i środowiska i przynosząca najmniej z punktu widzenia producenta.
Za to jakiś - nomen omen - strajk włoski i wydłużenie terminów kiwnięcia palcem na naszych W-3 i Mi-2... Pamiętam, że nasz były MON psychiatra zapewniał, że przy sprzedaży zakładów zabezpieczono interes SZ. Więc pewnie nie ma się czego obawiać.

Arrakis
 
 
mjacenty 
5


Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 886
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

RadArek napisał/a:
Dawno nieaktualne:) Gdy Putin pokazał prawdziwe oblicze... reset się zresetował. Nadto te śmigłowce były dla armii Afgańskiej która już je użytkowała.Czesi też im przekazali zresztą:)


Pisałeś iż USA nie kupi od "wroga "śmigłowców Mi-17 . A tu proszę .
http://dziennikzbrojny.pl...17-w-komplecie.
Jednak "kasa " jest najważniejsza.
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Ale to jest z przed resetu o którym pisałem:) ... Obecnie nie ma szans na powtórzenie takiego kontraktu...
_________________
Polak diabłu pamięta:)
 
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=15118

3 *W-3 do Hiszpanii.

Arrakis
 
 
corran 
9
pasożyt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 5037
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Jako że pogrzebałem dzisiaj w moich listach o W-3 Sokół, małe podsumowanie:

flota liczy 70 maszyn (3 zostały utracone)

Wojska Lądowe posiadają 37 Sokołów

- 2 maszyny w wersji MEDEVAC używane przez Powietrzną Jednostkę Ewakuacji Medycznej
- 4. maszyny w wersjach walki radioelektronicznej (każda inaczej wyposażona) PSOT i Procjon
- 8 maszyn w wersji zmodernizowanej W-3PL Głuszec, pierwsza partia wyposażona do zadań CSAR (0811, 0819, 0820, 0901), druga partia - na razie nikt nie zajrzał im do środka (0601, 0606, 0609 i ???), na dniach mają zostać przekazane
- 23 maszyny w wersji transportowo-bojowej W-3W lub W-3WA, sprawność niska (bardzo), kandydaci do remontu

Siły Powietrzne posiadają 24 Sokoły
- 8 maszyn w wariantach ratowniczych W-3WA SAR i W-3RL (remontowane maszyny są doprowadzane do tego pierwszego standardu). Po wykruszeniu się Mi-8RL trzy grupy SAR dysponują zaledwie po 3 maszyny (jedna 2 Sokoły i Mi-2), sytuacje poratują ratownicze H225M i prawdopodobna przebudowa kolejnych maszyn do wersji ratowniczej
- 6 maszyn w wersji transportowej używanych w Powidzu, nie wiem jakie dokładnie są ich zadania, prawdopodobnie część z nich w przyszłości zostanie zmodyfikowana do zadań SAR, kandydaci do remontu
- 10 maszyn w wersji transportowej lub pasażerskiej używanych na Okęciu, 7 z nich to najnowsze maszyny w wojsku , 5 posiada certyfikaty do przewozu VIP, kolejne 5 (W-3P, 2 W-3WA i 2 W-3WA VIP) już nie mogą tego robić. Wszystkie maszyny z tej bazy otrzymały biało-czerwone malowanie, nowe lub po remoncie.

Marynarka Wojenna posiada 9 Sokołów
- 7 maszyn ratowniczych Anakonda, na części prowadzone są obecnie prace mające na celu zunifikowanie wyposażenia wszystkich Sokołów (do wersji W-3WARM 9. serii) oraz zerowanie resursu, część w remoncie.
- 2 maszyny transportowe, które chciano zmodyfikować do wersji Anakonda jednak podobno nie jest to możliwe (wyposażenie w pływaki), nie wiadomo czy maszyny wrócą jako transportowe czy otrzymają wyposażenie ratownicze, obie w remoncie.

Dokładna lista (proszę komentować nieścisłości): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l6WOQjcb7OzVMBEc7NxjWAu4N724sOeWlpxOcU5LTrE/edit#gid=0
_________________
Fotorelacje z imprez wojskowych i zbrojeniowych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group