Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddział Wart Cywilnych
Opublikował Wiadomość
Jurek
Gość
Wysłany: Sro 14 Lip, 2004   Oddział Wart Cywilnych

Proszę stworzyć grupę roboczą OWC. Działamy na terenie JW, mamy problemy podobne jak żołnierze, wielu z nas to byli żołnierze. Chcemy się dzielić problemami, szukać wspólnych rozwiązań.
 
 
Gość

Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

podzielam opinię Jurka zwłaszcza że zjawisko pod nazwą OWC jest coraz częściej spotykane-taki dział pozwolliłby na wymianę informacji jawnych dotyczących funkcjonowania tych oddziałów
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

Generalnie ,myślę że Admin mógłby pomyśleć o dziale dla pracowników cywilnych wojska ,nie tylko dla wartowników-bo zaraz odezwią się panie z finansówki ,chłopaki z kotłowni itd....
Pomysł chyba wart przemyślenia :?:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

Generalną zasadą forum jest jak najszersza integracja, tym bardziej z pracownikami cywilnymi wojska. Przeciez pracujemy w jednej "firmie", prawda :?: Więc nie ma powodów, by tworzyć nowe działy. Każdy może znaleźć odpowiednią kategorię i zapytać , poprosic o pomoc, wymienić się poglądami lub też poradzić innemu użytkownikowi.


:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

Tyle że widzisz Stevie -pracownicy cywilni mają nieco inne problemy jak my .Oczywiściwe w sprawach ogólnych mogą zaczerpnąć języka w innych działach ,ale są i kwestie o których my (żołnierze) nie mamy pojęcia np.Związki zawodowe -dla cywilów jest to bardzo istotne,dlatego pomyślałem o jakimś zakamarku dla pracowników cywilnych.Myślę że poczuliby tam się jak u siebie-pozostaje tylko problem -kto mógłby moderować ten dział ?--->może Marek ??
(Nawiasem mówiąc serdecznie go pozdrawiam i mam nadzieję że ze zdrówkiem lepiej :lol: )

Oczywiści ty tutaj jesteś szefem ,a z mojej strony to tylko drobna sugestia :lol:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
lorddaar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   Forum dla pracowników OWC

Jestem dowódcą warty cywilnej w JW. Od dłuższego czasu poszukuję przepisów prawnych dotyczących swojej pracy (grupy zaszeregowania, należności itp.), w jednostce pytanie o to jest wysoce niewłaściwe. Uważam że stworzenie takiego forum dla pracowników OWC pozwoliłoby wielu z nas wymienić się informacjami jak wygląda nasza praca w jednostkach całej Polski i być może osiągnąć coś w sprawach nas interesujących. Zrozumiała jest dla mnie chęć unikania podziałów na forum jednak uważam że problemy pracowników OWC raczej w niewielkim stopniu interesują żołnierzy zawodowych. Aby było jasne nie chcę tu mówić, że by nas nie zrozumieli ale oprócz wielu bardzo fajnych zawodowych z którymi w pracy jesteśmy kolegami (bez względu na stopień) spotykam się również z opiniami, że tak właściwie to wartownik nic nie robi - chodzi sobie tylko po posterunku przez 8 godzin a właściwie to jest jakby po OHP bo to "pracownik niewykwalifikowany przyuczony do pracy pod nadzorem" pomimo posiadania licencji. PS: Osoby zainteresowane tym tematem proszę o kontakt bezpośredni. :???:
PRACOWNICY OWC ŁĄCZCIE SIĘ
 
 
IN
Gość
Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   

Przesympatyczny kolego - zapraszam do serwisu www.xxxxx
Tam jest forum o tematyce zbiżonej do Twoich zainteresowań.
Pozdrawiam


/ Proszę się nie reklamować na Forum NFoW - wszelkie sprawy dotyczące reklamowania stron komercyjnych należy uzgodnić z Administratorem Forum - M@rEK /
 
 
pop
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2005   

bardzo dobry pomysl z ta strona owc popieramy z calego serca
 
 
DAM26
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2005   

Podzielam opinię Jurka!!!Pracowników OWC będzie przybywać coraz więcej!!! :gent: :viktoria: :gent:
 
 
SŁAWOMIR 47 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 345
Wysłany: Pią 09 Gru, 2005   oddziały wart cywilnych

Panowie popierwsze proponuję zapomnieć iż byliście kiedyś żołnierzami zawodowymi i to od stanowiska wartownika po komendanta warty, przestańcie zwracać się do siebie panie pułkowniku , kapitanie a o resztę trzeba wykłócać się z finansowcami po co wam kodeks pracy, regulamin OWC , regulamin premiowania w zakładzie pracy (JW). Ponadto wszyscy robicie ten sam błąd pracy szukacie najczęściej w tej JW w której służyliście i wychodzi na to że większość z was jest zapamiętana po dawnym stopniu wojskowym i dalej czujecie się jak w służbie . Pozdrawiam wszystkich pracujących emerytów wojskowych w OWC.
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   

mam pytanie czy majac licencje musimy robic badania okresowe bo u nas sie tego wymaga ..... czy to nie jest nabijanie kasy ................................bo nikt nam nie zwraca za te badania a sa takie same jakie mamy z licencji .........................czy u was w jw za badania licencyjne placice za swoje pieniadze pozdrawiam nara
 
 
SŁAWOMIR 47 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 345
Wysłany: Pon 19 Gru, 2005   owc

kolego badnia robi się raz na 3-y lata pmimo tego iż masz licencję i opłaca je pracodawca wiąże się to z tym iż jako pracownik OWC jesteś licencjonowanym pracowikiem fizycznej ochrony osób i mienia / praca z bronią/ . pozdrawiam i zachęcam do przejrzenia ustawy o ochronie osób i mienia.
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2005   

slawek47 co ty mowisz jaka jw placi za badania po tylu owc jezdzilem i pytalem ale kazdy pracownik owc placi z wlasnej kieszeni masz nas za durni albo poprostu ty tu nam wprowadzasz specjalnie zament i chcesz nas osmieszac co byly twoje posty poprzednie tego przykladem .....pozdrawiam
 
 
SŁAWOMIR 47 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 345
Wysłany: Pon 19 Gru, 2005   badania warty owc

Koreczku odkorkuj badania wart są prowadzone nie od roku ja też kilka lat wcześniej byłem organizatorem jeednej z wart w jednostce na szeroko pojętym pomorzu - dalej siedzę w tej problematyce. Ręczę Ci za to iż są to badania w związku z wykonywanym zawodem i obowiązkiem dowódców jest kierowanie na takie badania. W praktyce termin przestrzegania badań należy do kadr PCW / pracowników cywilnych wojska/, kadry winny wręczać skierowania na badanie w porozumieniu z lekarzem JW są też wyjatki iż takie badanie robi wartownik samodzielnie na rachunek potem rozliczany w JW. Niektóre jednostki stosują RWD i podpisują z wartownikami umowę iż w przypadku zerwania stosunku pracy z winy pracownika zwraca on koszt badań. Koreczku ponad to w interesie dowódców jest aby w wartach cywilnych była jak najmniejsza rotacja kadr / gdyż wtedy występują tzw. inne koszty/. Kolego ponadto chcę cię zapewnić iż pomimo mojego czasami jak Ci się wydaje ironicznego ośmieszającego stylu pisania nie mam w zamiarze ośmiezania kogo kolwiek chcę tylko uzmysłowić wszystkim iż nieznajomość przepisów bardzo utrudnia życie na codzień. W jednym z postów podałem iż ewentualnie mogę podpowiedzieć coś na priwie. Pozdrawiam i nie mniej urazy jak o coś pytasz praktyka i teoria jest czasami okrutna a w szczególności gdy znasz instrukcję o ochronie obiektów wojskowych, nieudany regulamin warty OWC, trochę kodeks pracy i masz rozeznanie w wyrokach sądu pracy.
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

slawomir 47 dalej nie wiesz oczym piszerz kilka lat temu to byly tzw, kruki kture nosily orzelki i pracowaly po 24 godz a teraz jest kodeks pracy ktory jeszcze w tej polsce obowiazuje . i nie dziw sie ludziom ze tu jest taki klimat . skoro jest wolnosc slowa to nie zamykac prisze tu ust nikomu ale tu na tym forum widze ze sa ludzie myslacy tokiem starego betonu ......widze to w swojej jednosceci mlodzi chlopcy 20-30 latkowie z kadry jusz maja zaszczepione myslenie starego betonu kazdy czeka na podpadke drugiego.. najlepiej to widac to na paradach i swietachto co naszej armi najlepiej wychodzi od kilku lat ...............................................pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group