Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowe zagrożenia.
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 17 Lip, 2004   Internetowe zagrożenia.

Bardziej zaawansowani użytkownicy internetu z przymrużeniem oka traktują "rewelacje" publikowane w sieci. Często prasa niefachowa i telewizja prezentują materiały zawierające dużo uogólnień, nieścisłości i przemilczeń. Na łamach Magazynu Net dokonano przeglądu największych zagrożeń w Internecie ( rzeczowo i bez straszenia ) a także sposobów na ustrzeżenie się przed nimi.

1. Spyware
Wg. autorów strony www.whatis.techtarget.com spyware to "rodzaj oprogramowania, który umieszczony na cudzym komputerze umożliwia niedostrzeżone zbieranie informacji o użytkowniku i przekazywanie ich zainteresowanym firmom". Według autorów artykułu to tzw.adware czyli programy wyświetlające banery reklamowe i jednocześnie pozwalające określić na które użytkownicy internetu reagowali. Ustalenia te są podstawą określenia typu reklam w kolejnych programach adware w przyszłości. Jeden z czołowych specjalistów w tej dziedzinie Steve Gibson w przeciwieństwie do wielu plotek twierdzi, że nie ma powodu by sądzić by istniały popularne programy zawierające tajne procedury typu spyware. W przypadku wykrycia takich procedur autorzy byliby narażeni na nieporównywalnie wysokie koszty w stosunku do zysków. Receptą jest rezygnacja z aplikacji adware. Gdy zdecydujemy się na instalację takiego programu powinniśmy uważnie przeczytać licencję użytkownika. Możemy również skorzystać z programu AdWare => www.lavasoft.com , który usunie elementy reklamowe z aplikacji. Niewykluczone, że po takiej operacji program przestanie działać. Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to dwa.

2. Agresywne aplikacje
Większość tych aplikacji nie jest niebezpieczna, ale bardzo irytująca. Autorzy podali tutaj przykład programu GoHip => www.gohip.com Po zainstalowaniu masz same kłopoty. Zasypią cię reklamy, w ulubionych pojawi się kilkanaście nowych adresów przez ciebie nie wpisywanych. Nie ma prostego sposobu by usunąć tą aplikację z komputera. Aby to uczynić należy wykonywać dokładnie wskazówki dostępne na stronie => www.gohip.com/remove_browser_enhancement.html Wiele programów współpracujących z przeglądarką ( np. przyspieszające ściąganie plików) instalują się jako proxy i w rezultacie przejmują kontrolę nad transferem danych do i z Internetu. W przypadku zaprzestania działania lub złego odinstalowania tych programów przeglądarka nie wyświetli stron www. Jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu to wyczyszczenie ustawień proxy. W tym celu należy z menu przeglądarki wybrać Narzędzia => Opcje internetowe => Połączenia i w Ustawieniach sieci lokalnej LAN wyłączyć opcję Użyj serwera proxy. Nigdy nie zabezpieczysz się w pełni przed takimi przypadkami, ale zawsze przy instalacji programu czytaj uważnie licencje i warunki. Autorzy polecają zainwestować w narzędzie GoBack => www.roxio.com ułatwiające odtworzenie stanu systemu sprzed instalacji programu. Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to 3.

3. Cookies
Niektóre odwiedzane strony zapisują na twoim komputerze tzw ciasteczka ( cookies), zawierające informacje o banerach reklamowych, które kliknąłeś będąc na danej stronie. Gdy odwiedzasz powtórnie witrynę , znane są już twoje upodobania a banery są wyświetlane z interesującego cię zakresu tematycznego. Gdy na stronie podajesz swoje dane są one często zapisywane w ciasteczkach. Istnieje więc niebezpieczeństwo przekazywania ich innej firmie ale gdyby taki fakt wyszedł na jaw to spółka ta popełniłaby komercyjne samobójstwo. Jeżeli cenisz sobie prywatność, konfigurując ustawienia przeglądarki przejmiesz kontrolę nad cookies. W tym celu należy wybrać z menu przeglądarki => Narzędzia => Opcje internetowe => Zabezpieczenia => Poziom niestandardowy i wyłącz opcje cookies. Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to 1

4.Ludzie
Czasami bardziej niż hackerów należy obawiać się ludzi, którzy mają dostęp do twojego komputera. Mogą oni przejrzeć strony, które ostatnio odwiedzałeś lub też zainstalować program zapisujący każdy wciśnięty przez ciebie klawisz. Dlatego, żadnych istotnych danych (np. haseł do aplikacji, numer karty kredytowej) nie należy na tym komputerze przechowywać. Innym wyjściem jest kodowanie. Na rynku istnieją jednak programy zarówno do szyfrowania i do łamania zabezpieczeń. Powinno się pamiętać, że w systemie operacyjnym Windows wszystkie kasowane pliki można w krótkim okresie czasu odtworzyć. Aby uniknąć takiej sytuacji można skorzystać z wirtualnej niszczarki ( programu Eraser ). Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to 5.

5.Programy monitorujące
W firmach czy na uczelniach raczej nie spotyka się szefa obserwującego jak wykorzystujesz komputer. Coraz powszechniejsze w użyciu stają się programy, które sprawdzają twoje rozmowy, zapamiętują adresy odwiedzanych przez ciebie stron, adresatów poczty elektronicznej itp. Są to programy, których obecności nie musisz zauważyć. Aby sprawdzić czy na swoim komputerze nie masz zainstalowanego takiego programu należy: kliknąć menu Start => Uruchom. Po wybraniu polecenia Uruchom należy wpisać msinfo32.exe. Następnie ukaże się okno Informacje o systemie Microsoft. Z menu tego okna wybierz Narzędzia => Narzędzie konfiguracji systemu => Autostart. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że tu je znajdziesz. Jeżeli denerwuje cię obecność tego programu, na czas pracy możesz go wyłączyć odznaczając opcję tego programu po wybraniu zakładki Autostart.
Oszukanie takich programów jest bardzo trudne. Teoretycznie jest to możliwe za pomocą programu Starr choć nie zawsze sprawdza się on działaniu. Następny sposób to uruchamianie komputera w trybie awaryjnym - podczas startu systemu wciskasz klawisz [Ctrl] i menu wybierasz tryb awaryjny. Takie działanie powinno powstrzymać program monitorujący przed uruchomieniem. Jednak musisz pamiętać, że łącząc się z siecią przez serwery firmowe twoje ruchy są śledzone i zapisywane w logach. Nie są to zapisy tak szczegółowe ale zawierające dużo informacji o twojej aktywności w sieci. Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to 6.

6.Błędy w aplikacjach
Większość osób uważa, że zainstalowanie programu typu firewall zabezpieczy przed sieciowymi niebezpieczeństwami. Należy pamiętać, że w programach i aplikacjach wykorzystujących sieć mogą znajdować się błędy ułatwiające dostęp do komputera. Taki błąd ma popularna przeglądarka IE 5.5 Przy normalnym ustawieniu możliwe jest ściągnięcie z twojego komputera każdego pliku, jeżeli jest znana jego nazwa. Inny błąd umożliwia przesłanie na twój komputer pliku html z dowolnym programem, który sam się uruchomi. Programy typu ICQ są szczególnie podatne na takie dziury. Należy często aktualizować takie aplikacje a także odwiedzać stronę Security Focus prezentującą informacje o błędach w najpopularniejszych aplikacjach. Ocena niebezpieczeństwa w 10 stopniowej skali to 6.

7.Zamknij luki w systemie zabezpieczeń twojego komputera
- W programie Internet Explorer należy z menu wybrać Narzędzia => Opcje internetowe => Zabezpieczenia => Poziom niestandardowy. Im więcej wyłączysz ty będziesz bezpieczniejszy. Autorzy proponują zacząć od wyłączenia ActiveX i Active Scripting.
- W programie Outlook Express należy wybrać => Narzędzia => Opcje => Zabezpieczenia
- w programie Netscape Communicator należy wybrać Edycja ( Edit ) => Ustawienia ( Preferences) => Zaawansowane ( Advanced) i wyłączyć Java Script dla poczty i grup dyskusyjnych.


Za magazynem NET
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lip, 2004   

.. no niestety - bezpieczny komputer to bez kabla sieciowego i to nie do konca...
nie moge do konca sie zgodzic ze wszystkimi punktami "zabezpieczen"
- pierwsze juz wyszlo - jezli wiecej sie wylaczy w zabezpieczeniach - wiecej czlowiek straci z multimediow, bankow i innych dobrodziejstw sieci,
- cookes - czasmi wygoda np automatycznego logowania do forum wygrywa z tym ze moje dane zostana sprzedane po raz 1345 :D .
Jak we wszystkim nalezy wybrac srodek miedzy zabezpieczeniem systemu a "ruszajacymi sie pajacykami" na ekranie:(
...na kazdym kroku trzeba byc czujnym...
pozdrawiam
marek
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Zgadzam się z moim przedmówcą -niestety Doc tak to już jest że im poczujesz się bezpieczniejszy tym więcej stracisz.
Zamysłem autora tego tekstu (nie ja go oczywiście napisałem -co zaznaczyłem)było zapewne uświadomienie nam możliwości jakie istnieją ,w ochronie swojego komputera przed sieciowym dziadostwem :!:od nas już zależy jaki poziom bezpieczeństwa sobie zapewnimy i za jaką cenę .
Piszesz że nie widzisz banków-to tylko świadczy o tym że widocznie banki są mocno zainteresowane informacjami o swoich klientach i tak skonfigurowały swoje łącza aby nie dopuścić do sytuacji w której "Ja cię widzę ty mnie nie :!:
To co jest napisane w tym tekście to jedynie takie propozycję ,ale poziom bezpieczeństwa można zwiększyć poprzez instalację odpowiedniego oprogramowania-w tym dziale na naszym forum jest kilka dobrych programów służących temu celowi-są programy do usuwanie "szpiegów" ,była mowa o darmowych bardzo dobrych antywirusach ,są wreszcie tutaj zamieszczone programy do zacierania naszego ruchu w sieci .Poszperaj a jestem pewny że coś dla siebie znajdziesz a potem metodą prób i błędów ustawisz odpowiednią konfigurację dla zabezpieczenia własnego komputera :cool:
Co do AVANTA -to o ile wiem, w sumie nie ma wielkich różnic w bezpieczeństwie między nim a IE -Avant to tylko nakładka na IE (tak jak np Crazy Browser czy MyIe2)ułatwia pracę poprzez wyświetlanie okien w zakładkach czy blokadę reklam ,ale chodzi na silniku IE ma więc wszystkie jego wady :!:
Dla większego bezpieczeństwa lepiej więc przesiąść się na Mozillę lub Operę .Ja osobiście mam zarówno MyIe2 jak i Mozillę firebirda .
Przesiadka na Mozilę jest bezbolesna i przyjemna ,warto ją poznać
-->http://mozillapl.org/
Co do konfiguracji własnego kompa to podstawą jest dobry Firewall ,część internautów twierdzi nawet że lepszy byle jaki firewll jak nie mieć go wcale -był tutaj opisany Zone Alarm ,ale jest jeszcze kilka darmowych zapór które doskonale spełniają swoje zadanie ,ja np mam Kerio i w sumie jestem zadowolony (nie przymula systemu w takich starych gratach jak moja maszyna) .Tak więc doktorze wybór należy do ciebie.

Pozdra.GRYZLI
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Ja jak wiekszosc (mam nadzieje) uwazam ze firewall jest niezbedny do korzystania z sieci ale... wlasnie ale - kiedy ludzie pytaja jaka maja zainstalowac firewalla - to moje pierwsze pytanie co przechowuja na komputerze podlaczonym do siec:) a oni ze maja gry itp - pytam jakie "np pasjans i saper":) wiec tu od razu odradzam instalke zapory. ze wzgledow oczywistych - latwiej jest przerzucic system co pol roku niz 5 miechow uczyc konfiguracji zapory a w koncu i tak wcisnie kiedys przycisk "Permit".
Chociaz antyvir to raczej obowiazkowo czy chroni swoje "gierki" czy tez nie i to taki ktory da sie raz skonfigurowac - czyli update automat, kasowanie automat i najlepiej niewidoczny dla operatora komputera. Tu przynajmniej zalatwi poczte i milion groznych zalacznikow.
pozdrawiam
marek
ps. jakich uzywacie narzedzi - ja mam Avast (home edition) oraz kerio rowniez home (chociaz czasem przydalby sie "pop killer" :) )
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Jeśli idzie o mnie to aktualnie mam Norton atyvirus 2004,Kerio Personal Firewall 2.1.5 i dodatkowo Spyware Guard.
Po za tym od czasu do czasu skanuje system programem Evido Security suite-polecam.Jesli idzie o przeglądarki stosuję zamiennie (tak jak pisałem MyIe2 i Mozillę Firebird.
Jeśli idzie o Firewall to początkującym polecam właśnie Kerio 2.1.5-z polską nakładka -jego zaleta to właśnie prosta konfigurowalnić,która nie powinna sprawić nikomu trudnośći,tym bardziej że można znależć w internecie gotowe pakiety regół pomagające w początkowym skonfigurowaniu programu
:!:
Z tej strony można pobrać Kerio i polską nakładkę-->http://www.olesno.pl/~pab...php?id=download

Nie polecam początkującym wersji 4-są to jeszcze beta testery ,a po za tym posiada ona bardziej skomplikowana konfigurację.
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Kiedys byl DOS.. nastepnie antyvir - ale to nie wystarczylo - pojawil sie firewall to tez widze ze nie wystarczy pojawily sie anty-spyware - ciekawe kiedy programy ochronne zajma przepustowac przeplywu danych do tego stopnia ze korzystanie z sieci bedzie cierpliwym czekaniem na pojawianie sie informacji:(
pzdr
marek
ps znacie moze jakiegos kombajna czyli takiego "loś end go" :) antyvir + zapora+ killer spyware i niechcianych wtyczek?
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Przeczytaj tutaj -->http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=580 :!:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Witam Panów i Panie ;) ( koledzy & koleżanki ) ;) :oops:

Przyglądam się Waszej dyskusji i muszę stwierdzić , że robi się ona coraz bardziej skomplikowana i zawiła. Przecież nasz " doktorek " ;) pisze , że jest "lamer kompowy" , a Wy jeszcze bardziej zaczynacie mu " utrudniać życie " :( , i wpuszczacie go w maliny. Tak nie można.

Należałoby zacząć od PYTANIA :

Na jakim łączu pracujesz doktorku :) :?: :?: :?:

A potem można dawać " dobre rady " :-o

Powiem tak :

Osobiście pracuję na Win XP , do ochrony swoich DANYCH :???: :-o używam :idea:

- Norton Antyvirus 2004
- używam przeglądarki Avant Browser

I to całkowicie mi wystarcza.
Raz w tygodniu robię skan dwóch HDD jakie posiadam, czy nie ma " wirusów ". Inne "świństwa" , których antyvir nie wyłapie usuwam " ręcznie" . Chyba jest to najbardziej skuteczna metoda.
Dlaczego nie używam , żadnego programu typu FIREWALL :?: :?: :?:

1. Bo nie chcę spowolnienia mego łącza,
2. Nie mam aż takich ważnych danych, o które musiałbym się obawiać,
3. Pracuję za NAT-em :) :) :)
4. Mam Firewalla sprzętowego :) :) :D :D :lol: :lol: :lol: ;) - chyba jest on bardziej skuteczny od programowego.

Najczęściej firmy do programów " dołączają dodatki " , których zadaniem jest " szpiegowanie " użytkowników.
Chodzi o sprawdzenie :
- jakie strony najczęściej odwiedzamy w necie ,
- jakich używamy programów itp.

Co zrobić aby nas nie szpiegowano ???

Chyba najlepiej co jakiś czas użyć programu o nazwie Ad-aware
uaktualniając często jego bazę danych - o nowych zagrożeniach.

Program ten znajdziecie pod tym adresem : www.google.pl ;) ;) :D :-o

wpisując nazwę programu ;) ;) ;) ;)

Pozdrawiam :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Darek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Marek myślę że tu masz rację ,zazwyczaj powinnismy brać pod uwage nasza zawartość na komputerze ,jeśli mamy Windows XP to w wypadku NTFS mamy mozliwość szyfrowania plików i te wazniejsze mozemy zaszyfrowane umieścic na bezpiecznym nosniku.
Poza tym jak pamiietam najsłabszym ogniwem systemu zabezpieczeń jest człowiek,także pamietac tylko o kopiach i chyba nic nam nie grozi
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Ad-aware 6.181

Darmowy program do usuwania programów szpiegujących instalowanych zazwyczaj wraz z oprogramowanie typu 'adware'. Program skanuje pamięć, rejestr oraz dyski twarde w celu wykrycia i bezpiecznego usunięcia szpiegujących modułów reklamowych. Moduły te służą do pobierania i wyświetlania reklam podczas przeglądania stron internetowych. Niestety potrafią także wysyłać informacje o użytkowniku. Ad-aware to obowiązkowe narzędzie dla każdego kto korzysta z internetu.
Rozwijanie poprzedniej wersji programu oznaczonej numerem 5.83 zostało zaprzestane ze względu na ograniczenia silnika. Wersja 6 jest programem całkowicie przebudowanym. Od razu rzuca się w oczy zmieniona szata graficzna oraz szybsze działanie aplikacji.

Najnowsza wersja znakomitego programu usuwającego szpiegujące nas oprogramowanie. Wiele programów, zwłaszcza darmowych i reklamowych pozostawia po sobie komponenty szpiegujące (spyware) tj. programy i ich wpisy w rejestrze, które śledzą i zbierają nasze prywatne dane, uruchamiają bardzo kosztowne połączenia modemowe, zapisują naciskane klawisze, zmieniają ustawienia przeglądarki i w końcu wysyłają w "eter" zebrane informacje o nas. Ad-aware usuwa takich niechcianych gości. Wersja 6.0 została wyposażona w całkowicie nowy silnik umożliwiający usuwanie złośliwych komponentów szpiegujących najnowszych typów a także dialerów itp. W wersji 6.181 wprowadzonych został wiele cennych zmian, m. in. najnowsza baza definicji (1R200) oraz wzrost prędkości działania o 400 % !


Ad-aware 6.181

Kategoria: Programy zabezpieczające

Producent : Lavasoft :

http://www.lavasoftusa.com/

Licencja : bezpłatna (freeware) :) , z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

Wielkość : 1 655 kB

System operacyjny : MS Windows 95/98/Me/NT/2000/XP


pobierz wersję bezpłatną

http://www.tucows.ps.pl/files2/aaw6.exe

Polską lokalizację można pobrać :

Wielkość : 9 kB

Producent : Lomsel

pobierz wersję bezpłatną

http://pliki.dobreprogramy.com/adaware_pl.zip

Uwaga

1. Rozpakuj pliki "Polski.det", "Polski.ini" i "Polski.bmp" do katalogu "lang".
np. "C:Program filesLavasoftAd-aware 6Lang"

2. W programie kliknij ikonkę "Settings", a następnie "General -> Languages file" i z listy wybierz "Polski".

3. Kliknij "Proceed"


:) :) :) :) :) :) :)
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

M@rek napisal:
" -Norton Antyvirus 2004
- używam przeglądarki Avant Browser

I to całkowicie mi wystarcza.
Raz w tygodniu robię skan dwóch HDD jakie posiadam, czy nie ma " wirusów ". Inne "świństwa" , których antyvir nie wyłapie usuwam " ręcznie" . Chyba jest to najbardziej skuteczna metoda.
Dlaczego nie używam , żadnego programu typu FIREWALL :?: :?: :?:
1. Bo nie chcę spowolnienia mego łącza,
2. Nie mam aż takich ważnych danych, o które musiałbym się obawiać,
3. Pracuję za NAT-em :) :) :)
4. Mam Firewalla sprzętowego :) :) :D :D :lol: :lol: :lol: ;) - chyba jest on bardziej skuteczny od programowego"

Calkiem swietnie ale:
1. Czy uzywales kiedys firewalla programowego ? - jezeli tak to zauwazyles pewnie ze co drugi program zaraz po zainstalowaniu laczy sie z inetem? jak myslisz po co? no oczywiscie to zalezy od zamysłow autora - jezeli mu to oddetniemy tez bedzie dzial:):) ale nie zawsze zycze sobie zeby przy np publicznym IP producent wiedzial ze uzywam przez chwile jego programu z pelna wersja:):)
2. Firewall sprzetowy jest "the best" ale czy na pewno przepuszcza ruch tylko z przegladarek i poczty ftp gg itp? czy w jedna strone puszcza jak leci?:):):)
2. Kiedys na wlanse potrzeby napisalem jakiegos trojanka do zrzutu ekranu i udostepnainia dyskow (dobra - tak dla zabawy) dziala do tej pory w ilosci egzeplarzy 5 - i gwarantuje ci ze zaden antyvir go nie widzi :)
4. Tak jak wczesniej wspomnialem - brak danych po co zabezepieczenia - chyba ze troche piratujemy ale to juz inna historia:)

M@rek napisal:
"Co zrobić aby nas nie szpiegowano ???

Chyba najlepiej co jakiś czas użyć programu o nazwie Ad-aware
uaktualniając często jego bazę danych - o nowych zagrożeniach.

Program ten znajdziecie pod tym adresem : www.google.pl ;) ;) :D :-o "

dodalbym w regularnych dostepach:)


a jezeli chodzi o banki to moim zdaniem nie chodzi o szpiegowanie - niestety programy szyfrujace plug-iny dodatki javy itp musza miec pelna swobode dzialania aby lacznosc miedzy komputerem uzytkownika a bankiem odbywala sie bez zadnych zaklocen , odbywalo sie prawidlowe szyfrowanie i odpowiednie ustawienie sesji - a to wszystko potrzebuje zielonego swiatla w zabezpieczeniach przegladarek:)


to tyle
pozdrawiam
marek
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

HEheheh :) Witaj szymar

Cytat:
Calkiem swietnie ale:
1. Czy uzywales kiedys firewalla programowego ? - jezeli tak to zauwazyles pewnie ze co drugi program zaraz po zainstalowaniu laczy sie z inetem? jak myslisz po co? no oczywiscie to zalezy od zamysłow autora - jezeli mu to oddetniemy tez bedzie dzial:) ale nie zawsze zycze sobie zeby przy np publicznym IP producent wiedzial ze uzywam przez chwile jego programu z pelna wersja:)


Pytasz się czy używałem firewalla programowego ?

Przecież nie włączałbynm się do tej dyskusji , gdybym nie testował tego typu programów :) :) :) :) :)

Jeżeli chodzi o ścisłość to - moje początki pracy w necie rozpoczęły się od modemu 9600 ( nazwy nie pamiętam ) i tak po kolei 14400, 28000 36000 itd.
Ba nawet gdzieś po drodze Była praca na Pakiet Radio przez łącza CB-radio oraz próby łączności Internetowej przez CB-radio . Nawet były zaliczane tzw. BBS-y.
Piszesz że :
Cytat:
Kiedys na wlanse potrzeby napisalem jakiegos trojanka do zrzutu ekranu i udostepnainia dyskow (dobra - tak dla zabawy) dziala do tej pory w ilosci egzeplarzy 5 - i gwarantuje ci ze zaden antyvir go nie widzi


Nie twierdzę , że antyvir ujrzy Trojana - wiem , że są takowe (nawet posiadam dosyć pokaźną kolekcję ) i programy Antywirusowe nie widzą ich.

Niemniej i na nie jest rada jeżeli CZŁOWIEK siedzący przed kompem wie co robi :) :) :) :) ]

Pozdrawiam :piwo:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

witam
czlowiek jest na poczatku i na koncu :) :) i napewno wszystko zalezy od niego:)
... ale czasami do komputera siada moja zona :) i to nie szkodzi ze ma tylko uprawnienia uzytkownika - moze duzo zlego narobic:(
pozdrawiam
marek
 
 
Darek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

A może zwrócimy się w inną stronę ,nie tylko ochrona naszego komputera a naprawdę żagrozenia internetowe ???
Chciałbym zasygnalizować o innych zagrożeniach moze tylko nie ten dział , a mianowicie zagrozenia dla naszych dzieci ,modny ostatnio temat pedofili własnie dzieki tylko netowi tak sie rozprzestrzenia, nie wiem nawet jak to nazwać ,choroba,czy raczej zboczenie Czy to nie jest zagrozeniem ze strony internetu????
 
 
szymar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lip, 2004   

Witam
Moje zdanie :
na temat dzieci - moje dzieciaki maja 5 i 3 lata wiec sa w wieku poczatkow:) oczywiscie 5-latek zaczyna od www minimaxa i teletubbiess. Sprawa pedofilii itp nalezy nad tym panowac - nawet wlsnie powstal mi tu pomyslana zapore takich stron przy filtracji i wylapywaniu pewnych fraz - czyli filtrowanie wszystkiego co idzie w kierunku naszych pociech:) ze wzgledu na zawartosc tresci a nie tylko naglowkow itp:) swobodne ustalanie regul dopuszczajacych strony wiadomosci gg itp. moze cos na wzor sniffera ale takiego lokalnego (dla niewtajemniczonych - sniffer to taki program ktory wychwytuje wszystko co sie dostaje do mojej karty sieciowej a nie jest skierowane do mnie) Uwazam ze do pewnego wieku dziecka nalezy go calkowicie kontrolowac i od samego poczatku ostrzegac , pokazywac mu zagrozenia, zle strony intrnetu itp.


Bezpieczna lacznosc - banki, zakupy - moim zdaniem jest jak jest - jeden bank ma to dobrze opracowane i zalezy od algorytmu, czas polaczenia w czasie ktorego podajesz wazne informacje jest za krotki aby odkodowac dane miedzy toba a bankiem (teoretycznie) wazne abys nie mial zadnych trojankow:) wirusy sa mniej grozne przy tego typu tranzakcjach ale trojany sa cholernie niebezpieczne - poniewaz miedzy innymi odczytuja dane naciskane z klawiszy (hook na klawiature) a nie z ekranu (gwiazdki czy tez kropki) i wysylaja tam gdzie nie trzeba - rozwiazania hasel jednorazowych dla kazdej tranzakcji jest dobrym rozwiazaniem o ile przy probie wyslania takiego hasla wszystko odbywa sie w porzadku i gdy bank poprosi o to haslo raz i wiecej juz o nie nie poprosi w razie utraty lacznosci:)
troche to skomplikowane ale - jezeli kupujesz poprzez siec rob to w znanych miejscach (chodzi mi o karty kredytowe) i nie musisz miec miliona zabezpieczen tylko jakis dobry antyvir - wiekszosc trojankow wpadnie a tak na prawde kazdy kto chce pozanac twoje dane to je pozna:(
pzdr
marek
ps. kupujac samochod tez ryzykujesz:) :) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group