Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
podwyżki uposażeń oraz emerytur
Opublikował Wiadomość
Krucjator
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   podwyżki uposażeń oraz emerytur

jestem młodym emerytem[01 02 06] i proszę o udzielenie mi informacji na temat podwyżek uposażeń styczniowych procentowo,oraz wysokość rewaloryzacji?Pobrałem 12-ke jednorazowo i w przypadku podwyżki styczniowej czy WBE doliczy do pobranej w lutym 12-ki tą podwyzkę styczniową i jak to ma się odbyć?
 
 
Bodek137
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Nie licz na podwyzki przez okres 12 miesięcy, za który otrzymałeś kasę. Plusem jest że potrącany podatek wynosi 20 procent od całej sumy, tzw podatek zryczałtowany. Jeśli masz emeruturę mniejszą niż 75 % WBE nie ma prawa pomniejszyć Twojej emerytury w tym okresie w przypadku gdy Twoje miesięczne dochody z podjętej przez Ciebie pracy przekroczą średnią krajową.
 
 
ANDRZEJ 50
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Wydaje mi się, że Bodek137 nie ma racji. W przypadku podwyżki uposażeń od 1 stycznia 2006 roku, OG jednostki zwalniającej powinien ponownie naliczyć stawki i należności oraz przesłać je albo do emeryta albo do WBE (tego akurat nie wiem).
Wtedy WBE powinno skorygować wypłacone należności i je wypłacić. Co do rewaloryzacji to przyznaną emeryturę brutto należy pomnożyć przez 1,023 i otrzymamy wysokość zrewaloryzowanej emerytury.
Tak na chłopski rozum powinno być.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
klosjerzy 
4


Wiek: 64
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 169
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Krucjator możesz liczyć na waloryzację emerytury w wysokości 2,3% od 1.03.2006r. oraz na podwyżkę w wysokości 1,5% uposażenia zasadniczego z 1.01.2006r. Podwyżka uposażenia z wyrównaniem nastąpi prawdopodobnie w kwietniu. Biuro Emerytalne powinno ponownie przeliczyć podstawę wymiaru emerytury i wypłacić wyrównanie.
Pozdrawiam!
_________________
wiarus
 
 
Namil 
1



Wiek: 52
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 49
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Ja również dzwoniłem do WBE i macie racje.Od kwietnia wszystko nam naliczą i wyrównają.Dlatego też WBE zwlekają z decyzjami emerytalnymi.
_________________
Namil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group