Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile brytyjskich fregat typu 23 sprzedano Chile?
Opublikował Wiadomość
Aragorn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   Ile brytyjskich fregat typu 23 sprzedano Chile?

Mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedziec ile fregat Typu 23 zostało sprzedanych przez Wlk. Brytanie do Chile???? Nie jestem pewny czy 2 czy 3????? Czy ktos z was wie moze też o ewentualnych planach sprzedaży fregat Typu 22 Batch 3??? W służbie pozostają jeszce 4 takie jednostki (są one stosunkowo młode).
Heh...No cóż, cięcia dotykaja wszystkich, nawet tak lubiana przeze mnie Royal Navy.
Będe wdzięczny za informacje
 
 
Jar
6


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1135
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 23 Sie, 2005   

4 fregaty typu 22 batch 1 do Brazylii
2 fregaty typu 22 batch 2 do Rumunii
1 fregata typu 22 batch 2 do Chile

3 fregaty typu 22 batch 2 jeszcze chyba nie wiadomo gdzie

4 fregaty typu 22 batch 3 nadal w służbie RN
 
 
Theodor_
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2005   

Chile kupiło 3 sztuki fregat Typu 23.
 
 
Aragorn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2005   

Szkoda że marynarka o takich tradycjach coraz bardziej zmniejsza swój stan ilościowy... Pozostaje mieć tylko nadzieje że na tym redukcje sie zakończą i przynajmniej Typ 23 Brytyjczycy zostawią w spokoju, ale cóż..wszystko bedzie zależało od budżetu brytyjskiego MoD.
Ciekawe ile zostanie zbudowanych niszczycieli Typ 45. Narazie zakontraktowanych jest 6 (wszystkich podobno ma być 12), ciekawe czy RN rzeczywiście otrzyma 12 Daringów?????
:(
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

Aragorn napisał/a:
Szkoda że marynarka o takich tradycjach coraz bardziej zmniejsza swój stan ilościowy... Pozostaje mieć tylko nadzieje że na tym redukcje sie zakończą i przynajmniej Typ 23 Brytyjczycy zostawią w spokoju, ale cóż..wszystko bedzie zależało od budżetu brytyjskiego MoD.
Ciekawe ile zostanie zbudowanych niszczycieli Typ 45. Narazie zakontraktowanych jest 6 (wszystkich podobno ma być 12), ciekawe czy RN rzeczywiście otrzyma 12 Daringów?????
:(


Liczą się możliwości.. dzisiejsza fregata nie miałaby większych problemów z zatopieniem lotniskowca z czasow 2 wojny swiatowej.

Brytole maja do zaplacenia za Type45, Astute'a, i 2 wielkie lotniskowce. Do tego dochodzi ze setka F35. Trzeba zacząć myśleć o następcach Type23. Duuuzo kasy.
pozdrawiam
 
 
plut. pchor. rez 
6



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 1017
Skąd: ten dym?
Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

Cytat:
Liczą się możliwości.. dzisiejsza fregata nie miałaby większych problemów z zatopieniem lotniskowca z czasow 2 wojny swiatowej.
Jeżeli chodzi o wykrywanie i zwalczanie samolotów i OP to się zgadzam w 100%, jeżeli chodzi o sam lotniskowiec z II wś. to były to okręty o solidnej wytrzymalej konstrukcji i stosunkowo dobrym opancerzeniu a głowice współczesnych rakiet przeciwokrętowych nie dokońca są przystosowane do niszczenia takich celów, więc to porównanie nie jest trafne.
_________________
Wojna nie wybucha wtedy gdy gotowi są do niej wszyscy, lecz wtedy gdy gotowi są do niej tylko niektórzy.
 
 
Aragorn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

Masz racje lekomin że liczy sie jakosć a nie ilość. Sprzedaż 3 fregat to jeszcze nie jest jakieś niesamowite osłabienie Roayl Navy (w końcu w sumie jest ich 16) ale ciekaw jestem czy na tym się wyprzedaż Typu 23 skończy, mam nadzieje że tak. Masz racje, że brytyjskie MoD czekają najdroższe zakupy w jego historii i kase trzeba oszczędzać. Nie chodzi tylko o marynarke ale także o RAF (232 Eurofightery), Brytyjczycy rozglądają się też za następcami wysłużonych Sea Kingów, tak więc wydatków jest masa. Ja mam tylko nadzieje że liczba niszczycieli Typ 45 nie zostanie zbytnio zredukowana (może rzeczywiście powstanie 12 jednostek??????). Najsłabszą stroną RN jest lotnictwo ale mam nadzieje że z wejsciem do służby 2 nowych lotniskowców ta sytuacja sie zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group