Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka NFoW
Opublikował Wiadomość
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Wto 02 Sie, 2005   Re: Muzyka NFoW

Simone napisał/a:
1. TOOL ("Radiohead wśród metalu",teledyski
śniące się co delikatniejszym po nocach..
płyta Lateralus, po której nic lepszego nie jest
w stanie powstać..)
2. Pearl Jam
3. RHCP
4. Nine Inch Nails
5. Massive Attack ale tylko dwie płyty:
- Mezzanine
- 100th Window ( uzalezniająca,wielka,mroczna "czarna dziura")
6. U2

i troszkę nieśmiertelnych staroci z czasów młodości:

- Joy Division ( z niskim głosem Ian'a Curtise'a, wydobywającym się
jakby z blaszanej puszki - wirtuozeria i poezja tekstów)
- The Doors
- wczesne The Cure, gdzieś do roku 87..
- Bauhaus
- anielski,delikatny głos Julee Cruise z muzyką wykorzystaną w filmie
Twin Peaks
- Tori Amos z płytą "Strange little girl" a na niej przerobiony utworek...
Eminema - '97 Bonnie &Clyde - nie pozostało z niego nic, co
przypomina pierwowzór w warstwie muzycznej, zaś to, co powstało
podnosi włosy na karku z przerażenia...


:mrgreen: wszystko powyżej bo to jest ta muza :mrgreen:
Do tego Pink Floyd tylko z Rogerem Watersem, smooth jazz, jazz, gospel
no i wszystko z wytwórni: 4AD: This Mortal Coil,Dead Can Dance, Cocteau Twins, Clan Of Xymox ehhhh.... do tej pory lubię tego posłuchać.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 02 Sie, 2005   

Nie będę oryginalny.
Wszyscy (w zasadzie) wymienieni wyżej wykonawcy z lat 70 i później ( z wyjąkiem nieznanych mi nurtów polskiego hopu, rapu, rocka itd (vide choo), ale mam kilka ulubionych np. Bolero Ravela, w róznych aranżacjach i wykonaniach, albo Taniec z szablami Chaczaturiana, 9 symfonia w wersji pop.
Z bardziej współczesnych podziwiam min. głos (i wygląd) Shani Twain :D
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2005   

hmmm....Pink Floyd...wspaniała muzyka, przenosi w nierealne swiaty, światy wyobraźni...pozwala ją budować..tworzyć..przekształcać, za każdym razem..te same ścieżki budują nowe - inne... kolory i obrazy...Pink Floyd..to moc cudownych wspomnień, czarujących, urzekających chwil....które nie są ulotne..nie mogą być...i nie będą...

Istnieje jeszcze kilka innych wspaniałych ścieżek, które uwielbiam, ale z racji tego, że muzyka jest dziedziną, w którą wkrada się wiele intymności...prywatności..ich nazwy i brzmienie podzielam tylko z nielicznymi...

w tym miejscu kieruję uklony w stronę E....w podziekowaniu za fascynujące..chwile :)
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Sro 03 Sie, 2005   

:mrgreen: Polecam gorąco fanom hip-hop`u, a także legendarnej grupy Wu-Tang Clan krążek premierowy nieżyjącego już, byłego członka grupy - Ol`Dirty Bastrad`a "The Definitive Ol` Dirty Bastard Story"
Zbiór 'the definitive' zawiera 16 piosenek i bonusowe DVD ze wszystkimi videoclipami Bastarda.
POLECAM-Rekomenduję :mrgreen:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 03 Sie, 2005   

A czego ja słucham......???? Oto jest pytanie, jakos z wiekiem zmieniają sie moje gusta muzyczne. Kiedys lubiłam coś cięższego Guns n' Roses, Metallica czy Type of Negative itp..... A obecnie wole muzyke lekka i przyjemna ot co puszczą w radiu. Oczywiście w zależności od nastroju chetnie zatopie sie w Guano Apes czy Gathering czy U2. Mam sentyment do muzyki z lat 80tych i nie ważne rock czy pop słucham wszystkiego z tamtych czasów. Pozatym nie pogardze polskich hip hopem, ale niektóre teksty uważam za przesadzone. A i właśnie Pink Floydów, The Beatless, The Police to bede zawsze lubieć


Pozdrówki ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 05 Sie, 2005   

BLACK SABBATH !!!

A z zespołów dzisiejszych -córa zaraziła mnie Black Eyed Peaes
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
von_Zakapior 
4
Chamisko siepackie



Wiek: 47
Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 255
Skąd: Festung Siauliai
Wysłany: Pią 05 Sie, 2005   

Yo, Gryzli :D
Black Sabbath, ale i Piersi, Metallica ale i Kury ;) , Rammstein ale i Łzy, szanty, ale i gothic rock, muzyka filmowa... i to wszystko przy słuchu kategorii pierwszej (rozróżniam, kiedy grają, a kiedy nie)
Pozdrawiam :gent:
_________________
Maskowanie i pozoracja podstawą żołnierskiego wyszkolenia
 
 
 
Piotrek'89
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2005   

dopiero kilka tygodni temu odkryłem Black Sabbath :lol:
mam płytke Black Sabbath - Dehumanizer
ulubiony utwór tej kapeli to jak narazie TV Crimes
genialna muzyka - jak z resztą każdy ich kawałek ;)

słucham też troche Guano Apes, Papa Roach, pare utworów Linkin Parku wpada w ucho i wiele innych hardrockowych i metalowych zespołów
a oprócz tego uwielbiam też czarną muze - lil jon & eastside boys
 
 
Karabinek 
4



Wiek: 49
Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 195
Skąd: ...
Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

yo sisters and brothers :viktoria:

rammstein, szanty, tool, rage aganist the machine, erazmus, RPVL , marsze niemieckie i rosyjskie z IIwojny światowej, z poważnej: Bethoven, Mocart , Czajkowski(to przy "robocie" jak sie udaje :D )

uff starczy

pozdrawiam :gent:
_________________
Nie uciekaj w obliczu snajpera...umrzesz zmęczony...

 
 
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

Panowie Karabinek i von Zakapior :gent:
Ramstein, przez jedno "m"!
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

jesli mozna....

glownie muzyka filmowa a w szczegolnosci Hans Zimmer np. "Helikopter w ogniu", "Gladiator","Twierdza"," Last Samurai" czy cale mnostwo innej jego muzyki...
polskie seriale, i nne co w ucho wpadnie, ostatnio sciezka z "Byliśmy Żołnierzami" bardzo mnie zintrygowała...

ze starszych rzeczy: Iron Maiden, Accept, Vangelis, Kitaro. Sisters of Mercy, Ultravox, Alfavil itakie tam...

z nowszych to glownie Rammstein

edit

poprawilem na 2 "m"
Ostatnio zmieniony przez coyota Pią 20 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Paź, 2005   

mozna , mozna ... :)

Widze ze dotykasz juz prawie klasyki (Hans Zimmer) :) , zreszta podzielam w pelni, to naprawde swietny kompozytor jesli chodzi o muz.filmowa. Pisze z polotem i choc jego utwory sa osadzone w jak najbardziej klasycznym nurcie, to posiadaja w sobie ten pierwiastek nieprzewidywalnosci, ktory powoduje ze mowimy na cos "sztuka" ..:)

Coz wiele moglbym wymienic rownie wartosciowych tworcow czy zespolow, w koncu muzyka jest jak rzeka ... mozna wchodzic w nia z wielu miejsc i choc zanurzajac sie po szyje, widziec zawsze niezmierzana jeszcze przestrzen przed soba :) Moze tylko przypomne pare nazwisk, taki juz czas do pryzpominania (niedlugo zaduszki jazzowe).. Milesa Davisa, Ray'a Charlesa, Janis Joplin, ... Leonarda Bernsteina, Samuela Barbera ....i wielu wielu rownie swietnych.

A z nam bardziej wspolczesnych moze Ennio Morricone'a (jesli chodzi o film), czy takie formacje jak Roger Waters i Pink Floyd, Mark Knopfler oraz Dire Starits, Police, Sting solo :) (dwie pierwsze swietne plyty nagrane razem z muzykami jazzowymi), Peter Gabriel, Dream Theater, Porcupine tree... to takie perelki w tlumie wielu wielu innych :)

Pozdrawiam
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 18 Paź, 2005   

Również dorzucę swoje pięć groszy w tym temacie:

Głównie muzyka elektroniczna w szczególności:

Jare Michel Jarre, Vangelis z nowszych Darude

Ale nie gardzę też muzyką moich lat młodzieńczych

BROS - w szczególnosci płytki Push, Changing Faces. :balanga2:

Pozdrowionka :cool:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

Wlasnie jestem tuz po i pozostaje pod wielkim wrazeniem wystepu mlodziutkiego (bo 18 letniego) pianisty z Poznania, ktory w finale aktualnej edycji Konkursu Chopinowskiego wspaniale wykonal Koncert Fortepianowy e-moll. Ten chlopak mimo mlodego wieku naprawde wie co znaczy grac , co to znaczy rozumiec i czuc duch muzyki Chopina !! Jeszcze nie slyszalem zeby komus tak pieknie a zarazem z glebi duszy "spiewal" instrument, kiedy przeslizgiwal sie z lekkoscia bez jakiegokolwiek zdawaloby sie wysilku ponad najbardziej karkolomnymi ukladami na klawiaturze. Dzwieki, porozwieszane jak perly na strunach wiatru, zdawaly sie z nim leciec, unosic daleko, wysoko by jak niegdys przed laty stopic sie z szelstem wierzb w Zelazowej Woli..

Pozdrawiam
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Ja nie lubię tylko landrynkowego popu, disco, techno, hip-hopolo ;) i innych temu podobnych. Poza tym lubię wszystko a w szczególności rocka.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group