Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żużel - Speedway - CzarnySport -pasja i sportowa rywalizacja
Opublikował Wiadomość
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Pią 19 Sie, 2005   

POBIŁ...ZAPŁACI !!!!

Prezydium Głównej Komisji Sportu Żużlowego zawiesiła na pół roku Damiana Balińskiego (Unia Leszno) za udział w poturbowaniu Rune Holty podczas meczu ligowego z 3 lipca. Baliński będzie musiał także zapłacić 9 tysięcy złotych kary.

Do incydentu doszło w 13. wyścigu spotkania w Lesznie, pomiędzy miejscową Unią i Włókniarzem Częstochowa. Na łuku Holta (Włókniarz) zderzył się z Krzysztofem Kasprzakiem i obaj upadli (sędzia uznał, że winny był Holta). Na tor z parku maszyn wbiegli m.in. brat Kasprzaka, Robert oraz jego ojciec i zaatakowali Holtę. W zamieszaniu brał udział także Baliński. Następnego dnia Holta poddał się obdukcji lekarskiej, która wykazała złamanie nosa i palca.

Początkowo prezydium GKSŻ po zapoznaniu się z zapisem telewizyjnym zdyskwalifikowało na pół roku tylko Roberta Kasprzaka. Zawodnik jednak złożył odwołanie i GKSŻ uchyliła decyzję swojego prezydium. W tej sytuacji prezydium GKSŻ skierowało sprawę do Trybunału Polskiego Związku Motorowego, który zajmie się nią w piątek.

"Decyzję o dyskwalifikacji Balińskiego podjęliśmy dopiero po tym, gdy Polsat przekazał nam cały materiał z tego meczu. Zapis telewizyjny nie pozostawia wątpliwości, że także on kopał Holtę. W sprawie Roberta Kasprzaka ostateczną decyzją wyda Trybunał PZM. Uważam, że kary za takie zachowanie powinny być surowe" - powiedział przewodniczący GKSŻ Marek Karwan.

Dziwi mnie jedno - dlaczego takiego "buraka" jak Kasprzak Robert nie ukarano??? Panowie z GKSŻ puknijcie się w łeb :x :x :x

Pozdro od Sivsona :bye:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2005   

Żużlowa GP Włoch - LONIGO: Brązowy medal Adamsa (...nareszcie Panie Adams udało się...), Gollob wykonał plan (...wykonał ... ale i tak w tym GP był na 15 !!!! miejscu :( ...)

TO JUŻ OSTANIE GP W TYM ROKU :gwizdze: :( Czekamy na następny sezon ... :mrgreen:


Szwed Tony Rickardsson wygrał turniej Grand Prix w Lonigo, ostatnią eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jason Crump, trzeci był Amerykanin Greg Hancock, a czwarty Australijczyk Leigh Adams.

Rickardsson już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski, podobnie jak Crump wicemistrzowski. Czwarte miejsce Adamsa w Lonigo pozwoliło mu zdobyć brązowy medal.

Polakom nie udało się w Lonigo awansować do półfinałów. Tomasz Chrzanowski zajął 9. miejsce, a Tomasz Gollob był 15.

Prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach uzyskała czołowa ósemka tegorocznego cyklu GP. Znalazł się w niej sklasyfikowany na 7. miejscu Gollob. Nie startujący w Lonigo z powodu kontuzji Jarosław Hampel uplasował się na 11. miejscu, a Chrzanowski zajął 15. miejsce.

Nie oznacza to, że Hampela zabraknie w przyszłorocznych mistrzostwach. Młody zawodnik Atlasu Wrocław z powodu urazów nie startował aż w trzech eliminacjach GP, a mimo to wyprzedził kilku zawodników występujących we wszystkich turniejach. Z pewnością były mistrz świata juniorów może liczyć na stałą "dziką kartę", których organizatorzy mają do rozdysponowania aż siedem.

Przed turniejem w Lonigo rozstrzygnięte były już losy dwóch czołowych miejsc, nie wiadomo było natomiast kto stanie na najniższym stopniu podium. Dzięki awansowi do finału uczynił to Adams, który trzy poprzednie sezony kończył na czwartych pozycjach.

W sobotę bezkonkurencyjny był Rickardsson. Wygrał wszystkie biegi i triumfował po raz szósty w tym sezonie. Potwierdził tym samym, że zasłużenie wyrównał rekord sześciokrotnego mistrza świata, Nowozelandczyka Ivana Maugera.

Polacy spisali się we Włoszech słabo. Wprawdzie Chrzanowski wygrał swój pierwszy wyścig, a po dwóch seriach był w czołówce stawki, ale w trzech kolejnych wyścigach zdobył tylko jeden punkt i zajął dziewiąte miejsce. Do półfinału zabrakło mu jednego punktu.

Gollob nie wygrał żadnego wyścigu. Dwukrotnie był ostatni, dwukrotnie trzeci i raz drugi. Cztery punkty to jego najgorszy występ w sezonie. Zawodnik Unii Tarnów kolejny raz miał kłopoty ze sprzętem, nie przeszkodziło mu to jednak utrzymać miejsca w czołowej ósemce.

wyniki:

1. półfinał

1. Tony Rickardsson (Szwecja)
2. Greg Hancock (USA)
3. Hans Andersen (Dania)
4. Bjaerne Pedersen (Dania)

2. półfinał

1. Jason Crump (Australia)
2. Leigh Adams (Australia)
3. Scott Nicholls (W.Brytania)
4. Andreas Jonsson (Szwecja) - wykluczenie

finał

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 25 pkt
2. Jason Crump (Australia) 20
3. Greg Hancock (USA) 18
4. Leigh Adams (Australia) 16

dalsza kolejność:

5. Jonsson 10
6. Pedersen 10
7. Andersen 8
8. Nicholls 6
9. Tomasz Chrzanowski (Polska) 6
10. Lee Richardson (W.Brytania) 6
11. Nicki Pedersen (Dania) 5
12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 5
13. Matej Zagar (Słowenia) 5
14. Stefan Andersson (Szwecja) 4
15. Tomasz Gollob (Polska) 4
16. Roman Poważny (Rosja) 4


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2005:

lp. zawodnik kraj GP 1 GP 2 GP 3 GP 4 GP 5 GP 6 GP 7 GP 8 GP 9 suma
1. Tony Rickardsson SWE 25 20 25 25 25 25 18 8 25 196
2. Jason Crump AUS 18 25 16 4 12 16 25 18 20 154
3. Leigh Adams AUS 20 13 9 7 7 8 16 11 16 107
4. Nicki Pedersen DEN 10 16 20 6 16 10 10 9 5 102
5. Greg Hancock USA 11 6 8 6 20 7 8 16 18 100
6. Bjarne Pedersen DEN 4 18 3 18 3 20 7 7 10 90
7. Tomasz Gollob POL 6 6 10 8 6 9 9 25 4 83
8. Andreas Jonsson SWE 8 1 3 12 8 8 20 10 10 80
9. Scott Nicholls GBR 6 7 8 9 4 14 10 8 6 72
10. Antonio Lindbaeck SWE 16 8 3 8 18 6 7 0 5 71
11. Jarosław Hampel POL 10 - - 20 8 18 5 6 - 67
12. Hans Andersen DEN 2 8 9 16 8 3 5 5 8 64
13. Lee Richardson GBR 5 3 3 5 6 4 3 20 6 55
14. Ryan Sullivan AUS 7 3 13 1 5 9 5 2 - 45
15. Tomasz Chrzanowski POL 4 4 2 7 2 1 1 1 6 28
16. Matej Zagar SLO - - 18 - - - - - 5 23
17. Kenneth Bjerre DEN - 8 4 - - - - - - 12
18. Piotr Protasiewicz POL - - - - - - - 11 - 11
19. Niels-Kristian Iversen DEN - - - - 7 - - - - 7
20. Rune Holta NOR - 6 - - - - - - - 6
21. Stefan Andersson SWE - - - - - - - - 5 5
22. Jonas Davidsson SWE - - - - - - 4 - - 4
23. David Norris GBR - - - 4 - - - - - 4
24. Krzysztof Kasprzak POL 4 - - - - - - - - 4
25. Roman Poważny RUS - - - - - - - - 4 4
26. Ales Dryml CZE - - - - - 3 - - - 3
27. Edward Kennett GBR - - - 1 - - - - - 1



GP 1 - Grand Prix Europy (Wrocław)
GP 2 - Grand Prix Szwecji (Eskilstuna)
GP 3 - Grand Prix Słowenii (Krsko)
GP 4 - Grand Prix Wielkiej Brytanii (Cardiff)
GP 5 - Grand Prix Danii (Kopenhaga)
GP 6 - Grand Prix Czech (Praga)
GP 7 - Grand Prix Skandynawii (Maelilla)
GP 8 - Grand Prix Polski (Bydgoszcz)
GP 9 - Grand Prix Włoch (Lonigo)

PZDR Sivson :bye: :roll:

ps. Widzę, że temat speedway`a mało intersuje naszych żołnierzy ... tylko kilku entuzjastów wraz ze mną na czele się znalazło w tym temacie :P :( Zachęcam gorąco do dyskusji ... :cool:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
krzyzbi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005   kolejarz opole

my mamy slaby zuzel ale mistrza świata nikt nie ma, wiwat JERZY SZCZAKIEL!
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Sro 05 Paź, 2005   Re: kolejarz opole

krzyzbi napisał/a:
my mamy slaby zuzel ale mistrza świata nikt nie ma, wiwat JERZY SZCZAKIEL!


Przykro mi, że Opole spadło do II ligii ... :( ... ale co racja - to racja - Jerzy SZCZAKIEL from in the Opole ... Mistrz Świata :viktoria: Jedyny NASZ rodzynek w czarnym sporcie ... w ogóle Opole miało kiedyś znakomitych jeźdzców :mrgreen: a i mój Rybniczek też.

PZDR dla opolskich fanów speedway`a :mrgreen:
SIVSON ;)
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Paź, 2005   

A ja mam nadzieję, że będziemy w końcu mieli medal indywidualnie w cyklu Grand Prix. :cool:
Mam też pobożne życzenie ...
GKS WYBRZEŻE dalej w ekstraklasie :viktoria:
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2005   

kempczol napisał/a:
A ja mam nadzieję, że będziemy w końcu mieli medal indywidualnie w cyklu Grand Prix. :cool:
Mam też pobożne życzenie ...
GKS WYBRZEŻE dalej w ekstraklasie :viktoria:


kempczol te nasze marzenia o złotym medalu w GP uciekają ... mijają ... z roku na rok ... sądzę, że szanse są marne :!: Ale pożyjemy - zobaczymy :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie WYBRZEŻE GDAŃSK :viktoria: Jak dla mnie - powinni nadal jeździć w Ekstralidze :mrgreen: Zresztą wynik na wyjeździe jest Wasz bo wygraliście pierwszy baraż w Ostrowiu 44 - 46 teraz już tylko formalność u siebie :cool: ... pozdro dla Ciebie kempczol trzymaj się ciepło na tych morzach i oceanach :!: :gent:

SIVSON :cool:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
Cris
4


Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 266
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   

Żużel to dla mnie sport Nr 1. Tez kibicuję kolejarzowi Opole http://www.tz.sport.opole.pl/ ale mija pierwsza miłość to Unia Leszno. W stolicy nie ma już speedwaya, więc staram się bywać na zawodach przy okazji wyjazdów rodzinnych. (Opole, Leszno, Gorzów Zielona Góra, Wrocław, teraz mam nadzieję Poznań :mrgreen: ). Drużynę rybnicką bardzo cenię, szczególnie za wychowywanie zdolnych żużlowców (mój dawny idol B. Proch chociaż nie wiem czy był on akurat wychowankiem). Dziś kapitanem drużyny z Opola jest popularny "Paweł", czyli Adam Pawliczek.
Pozdrawiam wszystkich fanów speedwaya :viktoria:
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   

Cris napisał/a:
Żużel to dla mnie sport Nr 1. Tez kibicuję kolejarzowi Opole http://www.tz.sport.opole.pl/ ale mija pierwsza miłość to Unia Leszno. W stolicy nie ma już speedwaya, więc staram się bywać na zawodach przy okazji wyjazdów rodzinnych. (Opole, Leszno, Gorzów Zielona Góra, Wrocław, teraz mam nadzieję Poznań :mrgreen: ). Drużynę rybnicką bardzo cenię, szczególnie za wychowywanie zdolnych żużlowców (mój dawny idol B. Proch chociaż nie wiem czy był on akurat wychowankiem). Dziś kapitanem drużyny z Opola jest popularny "Paweł", czyli Adam Pawliczek.
Pozdrawiam wszystkich fanów speedwaya :viktoria:


Bardzo się cieszę, że nr. 1 w świecie sportowej rywalizacji to dla Ciebie Speedway :mrgreen: Opole to rzut beretem odemnie hehe ... stadion co prawda pozostawia wiele do życzenia :( ale jest w sumie ok :mrgreen: Leszno Leszno ... "Byczki" mają wspaniałych żużlowców :viktoria: Leig Adams jest jednym z nich :P Tak to fakt - Rybnik szkoli wspaniały narybek :roll: ale co z tego ... wchodzimi do Ekstraligii a potem - siuuuup - spadamy z niej z hukiem ... albo w ogóle nie wchodzimy - tak jak miejsce to miało w tym sezonie który jest za nami :( ... hmmm ten Proch nic mi nie mówi :?: :???: :( .... hehe za to "Paweł" już o wiele, wiele więcej - hehe to nasz były rybnicki killer łukowy :P :-o :mrgreen: wszystkich wypychał do bandy :lol:

Pozdrawiam SIVSON :roll:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
Cris
4


Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 266
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   

Pewnie jestem starszy od Ciebie, dlatego Proch nic ci nie mówi. Pawliczek dalej jeździ po bandzie :D
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Czw 27 Paź, 2005   

Cris napisał/a:
Pewnie jestem starszy od Ciebie, dlatego Proch nic ci nie mówi. Pawliczek dalej jeździ po bandzie :D


Witam :!: Bolesław Proch jest wychowankiem "Falubazu" Zielona - Góra :mrgreen: Ale jedne nazwisko, które pamiętam - RABA Leonard były zawodnik Kolejarza Opole :!: :efendi2: Świetnie jeżdżący zawodnik :!: :efendi2: Hehe Adacho to Adacho - dla niego liczy się tylko wypchnięcie w bandę ... hehe czasami nawet kosztem swojego kumpla z drużyny w trakcie wyścigu hehe :P :mrgreen:

Pozdrówki od RKMu
SIVSON :efendi2: :gent:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
rawi69 
3
pracujący emeryt



Wiek: 55
Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 106
Skąd: z emerytury
Wysłany: Pon 21 Lis, 2005   

Witam !

A pamięta ktoś Józka Jarmułę?

Ten to był szatan nie zawodnik:)

Pozdrawiam - fan lszczyńskiej Unii.
_________________
Po 23 latach służby zwolniłem stanowisko dla NSR.
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Wto 22 Lis, 2005   

rawi69 napisał/a:
Witam !

A pamięta ktoś Józka Jarmułę?

Ten to był szatan nie zawodnik:)

Pozdrawiam - fan lszczyńskiej Unii.


Witam :!:
Józek wyczyniał na motocyklu żużlowym niesamowite rzeczy ... hehe ... nie jeden dzisiejszy wirtuoz speedway`a mógłby go ponaśladować ... ale On był jedyny w swoim rodzaju :mrgreen: Widziałem Józka w akcji hehe i to jak już dawno rozstał się z żużlem ... a było to przy okazji Memoriały Red. Ciszewskiego w Rybniku ... pokazał wtedy też klasę :viktoria: :gent:

Pozdro dla leszczyńskich byczków :cool:
SIVSON ;)

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 ]
Witam :!:

Panie i Panowie piłka nożna piłką nożną ... ale nie zaniedbujmy też żużla ... mam nadzieję, że temacik ten ruszy "na nowo" ... bo jak na razie to tylko ja w większości zabieram w nim głos :lol: :cool: Zapraszam wszystkich fanów CZARNEGO SPORTU do dyskusji. Niebawem i ja się odezwę :gent:

Z pozdrowieniami SIVSON

[ Dodano: Nie 16 Lip, 2006 ]
Dziś żużlowe święto w Polsce a dokładniej pisząc w Rybniku

http://sport.onet.pl/7443...,wiadomosc.html

Cytat:
W niedzielę, 16 lipca, o godz. 19:00, na rybnickim stadionie żużlowym rozegrane zostaną zawody o Drużynowy Puchar Świata na Żużlu. Ranga zawodów, mających wyłonić najlepszą reprezentację narodową, porównywalna jest jedynie z Grand Prix.

Celem cyklu jest wyłonienie najlepszej reprezentacji narodowej na żużlu. Zwycięska drużyna, obok tytułu mistrzów świata, otrzymuje przechodnie trofeum im. Ove Fundina.

Australia - Steve Johnston, David Watt, Travis McGowan, Adam Shields, Todd Wiltshire, Leigh Adams, Jason Crump, Ryan Sullivan, Rory Schlein, Chris Holder;
Polska - Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta, Janusz Kołodziej, Piotr Protasiewicz, Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek, Krzysztof Kasprzak, Wiesław Jaguś, Robert Kościecha, Damian Baliński, Adrian Miedziński;
Finlandia - Kaj Laukkanen, Joonas Kylmakorpi, Kauko Nieminen, Juha Hautamaki, Tomi Reima, Jyrl Palomaki, Tero Aarino, Juhe Makela, Rene Lehtinen;
Anglia - Scott Nicholls, Mark Loram, Simon Stead, Chris Harris, Lee Richardson, Joe Screen, David Howe, David Norris, Chris Louis, Edward Kennett, Daniel Bird, Gary Havelock.


Zapowiada się super walka i kibicowanie biało-czerwonym żużlowcom :gent:

Nie mogę się już doczekać zawodów :viktoria:

SIVSON



[ Dodano: Sob 09 Wrz, 2006 ]
http://sport.onet.pl/7443...,wiadomosc.html

Tomasz Gollob nie wystartuje w GP 2007 :?:

Cytat:
Tomasz Gollob może po tym sezonie wycofać się ze startów w Grand Prix! Taka zaskakująca decyzja pozwoliłaby mu zaoszczędzić trochę pieniędzy i pomóc ligowemu klubowi w Polsce.

Prawdopodobnie w żużlowej ekstralidze 2007 zostanie utrzymany limit dwóch zawodników z cyklu GP z składzie zespołu. Tegoroczny mistrz - Atlas - miał w składzie m.in. Hansa Andersena, który nie był stałym uczestnikiem IMŚ. W przyszłym roku podobną rolę chce pełnić Gollob.

- Tomaszowi dał do myślenia przykład Rickardssona. Po trzech wypadkach w lidze szwedzkiej niewiele brakowało, by kariera Szweda skończyła się tragicznie. Wiadomo, że Grand Prix to obciążenia, a Tomek chce jeździć bardziej na luzie - mówi prezes Unii Tarnów, Szczepan Bukowski.


Dziś GP Łotwy w Daugavpils będzie więc zacięta walka o 2 i 3 miejsce :brawo:

PZDR SIVSON :hey:

[ Dodano: Nie 29 Kwi, 2007 ]
GP Włoch: fantastyczny Jaguś! Polak na podium!


Wiesław Jaguś zajął trzecie miejsce w pierwszej w tym sezonie eliminacji indywidualnych mistrzostw świata na żużlu, Grand Prix Włoch na torze w Lonigo. Zwyciężył jeżdżący znakomicie Duńczyk Nicki Pedersen.


Drugie miejsce w finale zajął Amerykanin Greg Hancock, który stoczył zaciętą walkę z Jagusiem. Na czwartej pozycji w finale linię mety minął Australijczyk Jason Crump.

Postawa Jagusia była największą niespodzianką turnieju w Lonigo. W swoim pierwszym starcie jako pełnoprawny uczestnik cyklu GP zawodnik Unibaksu Toruń odniósł życiowy sukces, stając na podium eliminacji mistrzostw świata.
Dla Jagusia to pierwszy występ w Grand Prix jako pełnoprawnego uczestnika cyklu. Poprzednio startował dwa razy (w Bydgoszczy w ubiegłym roku był w finale) z dziką kartą. Jaguś jest trzeci Polakiem, po Tomaszu Gollobie i Jarosławie Hampelu, który stanął na podium Grand Prix.

W półfinałach GP w Lonigo odpadli dwaj inni reprezentanci Polski - Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Pierwszy z nich zawody ukończył na 6. miejscu, drugi na 8. Reprezentujący Polskę Rune Holta zgromadził zaledwie 2 punkty i sklasyfikowany został na 15. pozycji.

W klasyfikacji generalnej GP na czele znalazł się Pedersen, który w Lonigo zgromadził 24 punkty. O pięć mniej wywalczył drugi Hancock. Trzecie miejsce zajmuje, z 14. punktami, Jaguś.

Inauguracyjny wyścig tegorocznego cyklu GP zakończył się zwycięstwem Hampela, który pokonał Hansa Andersena i Golloba. Trzeci reprezentant Polski w tym biegu Rune Holta upadł na trzecim okrążeniu i został wykluczony z powtórki.

Później jednak zawodnik Unii Leszno nie spisywał się już tak dobrze, natomiast dwa kolejne zwycięstwa odniósł Gollob. Jeszcze lepiej spisywał się Jaguś, który wygrał trzy kolejne wyścigi, pokonując m.in. broniącego tytułu Jasona Crumpa i wicemistrza świata Grega Hancocka.

Po trzech seriach startów z kompletem dziewięciu punktów prowadził Nicki Pedersen, osiem miał Greg Hancock, a siedem Tomasz Gollob. Wiesław Jaguś miał sześć punktów, Jarosław Hampel cztery, a bez punktu pozostawał Rune Holta.

W turnieju zasadniczym bezapelacyjnie najlepszy był Nicki Pedersen, który wygrał wszystkie pięć wyścigów. Trzy punkty mniej miał Hancock. Jaguś zdobył 10 pkt, Gollob 9, a Hampel 8. Słabo zaprezentował się Holta, który dwa razy został wykluczony, raz miał defekt, a jedyne punkty zdobył w sytuacji, gdy na starcie stanął tylko on i Crump (dwaj pozostali zawodnicy zostali wykluczeni).

W pierwszym półfinale kolejny raz dużą klasę pokazał Nicki Pedersen, a o drugie premiowane awansem miejsce walczyli Gollob i Jaguś. Początkowo górą był ten pierwszy, jednak później popełnił błąd, co wykorzystał Jaguś, który zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce.

Drugi półfinał wygrał Hancock, przed Crumpem, a jako ostatni linię mety minął Hampel.

W finale od startu do mety prowadził Nicki Pederesen, a przez większą część dystansu za jego plecami jechał Jaguś. Jednak na ostatnim okrążeniu polski żużlowiec dał się wyprzedzić Hancockowi i minimalnie przegrał walkę o drugie miejsce.

Za dwa tygodnie, 12 maja, odbędzie się druga eliminacja IMŚ, Grand Prix Europy we Wrocławiu.

Wyniki:


finał:
1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Greg Hancock (USA)
3. Wiesław Jaguś (Polska)
4. Jason Crump (Australia)

pierwszy półfinał:
1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Wiesław Jaguś (Polska)
3. Tomasz Gollob (Polska)
4. Hans Andersen (Dania)

drugi półfinał:
1. Greg Hancock (USA)
2. Jason Crump (Australia)
3. Leigh Adams (Australia)
4. Jarosław Hampel (Polska)

Końcowa kolejność:

1. Nicki Pedersen (Dania) 24 (3,3,3,3,3,3,6)
2. Greg Hancock (USA) 19 (3,3,2,2,2,3,4)
3. Wiesław Jaguś (Polska) 14 (0,3,3,3,1,2,2)
4. Jason Crump (Australia) 12 (3,1,2,3,1,2,0)
5. Leigh Adams (Australia) 12 (2,2,1,3,3,1)
6. Tomasz Gollob (Polska) 10 (1,3,3,0,2,1)
7. Hans Andersen (Dania) 9 (2,1,1,2,3,0)
8. Jarosław Hampel (Polska) 8 (3,0,1,2,2,0)
9. Andreas Jonsson (Szwecja) 7 (2,2,2,0,1)
10. Chris Harris (W.Brytania) 7 (2,2,0,1,2)
11. Matej Zagar (Słowenia) 5 (1,0,1,0,3)
12. Bjaerne Pedersen (Dania) 5 (w,d,3,1,1)
13. Scott Nicholls (W.Brytania) 4 (1,1,2,w,0
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 3 (1,1,0,1,0)
15. Rune Holta (Polska) 2 (w,d,w,2,0)
16. Mattia Carpanese (Włochy) 2 (0,2,w,w,0)




Kłaniam :roll: ;) SIVSON
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

onet.pl Sport

Grand Prix: zwycięstwo Golloba!



Cytat:
Tomasz Gollob wygrał żużlową Grand Prix Słowenii w Krsku, pierwszą w tym sezonie eliminacji mistrzostw świata. To dwunasta wygrana Polaka w historii jego startów w cyklu Grand Prix. Gollob został liderem tegorocznych mistrzostw świata.
Drugie miejsce w GP Słowenii zajął broniący tytułu Duńczyk Nicki Pedersen, a trzecie jego rodak Hans Andersen.

Początek zawodów w Krsku nie zapowiadał szczęśliwego końca. W swoim pierwszym wyścigu Gollob zajął ostatnie miejsce, a w kolejnych dwóch był drugi. Po trzech seriach startów miał tylko cztery punkty i wydawało się, że jego awans do półfinału jest poważnie zagrożony. Później jednak było już znacznie lepiej. Ostatnie dwa wyścigi w turnieju zasadniczym zakończyły się jego pewnymi zwycięstwami.
Po rundzie zasadniczej Gollob zajmował drugie miejsce, co dało mu przywilej wyboru pola startowego w półfinale. Zdecydował się na wewnętrzne, najlepsze po ulewnym deszczu jaki spadł w Krsku w połowie turnieju.

W półfinale Gollob prowadził od startu do mety, zostawiając w pokonanym polu Andersena, Australijczyka Jasona Crumpa i Amerykanina Grega Hancocka. Z drugiego półfinału awansowali Pedersen i Szwed Andreas Jonsson.

Także w finale Polak nie dał szans rywalom. Już po pierwszym okrążeniu miał zdecydowaną przewagę i później kontrolował sytuację. Wprawdzie w końcówce dystansu zbliżył się do niego Niki Pedersen, ale nie był w stanie odebrać Gollobowi dwunastego w karierze zwycięstwa w turnieju GP.

Gollob, którego największym sukcesem było do tej pory wicemistrzostwo świata w 1999 roku, stał się faworytem tegorocznych mistrzostw. Za dwa tygodnie zawody odbędą się na świetnie mu znanym torze w Lesznie, a we wrześniu w Bydgoszczy, gdzie wygrywał sześciokrotnie. W sumie do zakończenia cyklu GP pozostało dziesięć eliminacji.

Z rywalizacji po biegach eliminacyjnych odpadło dwóch innych reprezentantów Polski. Krzysztof Kasprzak zdobył 6 punktów, zaś Rune Holta - 5. Wprawdzie obaj wygrali po jednym wyścigu, ale w pozostałych popełniali poważne błędy i dali się wyprzedzać rywalom.


Wyniki GP Słowenii:

1. półfinał

1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Andreas Jonsson (Szwecja)
3. Lukas Dryml (Czechy)
4. Niels K. Iversen (Dania)

2. półfinał

1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Hans Andersen (Dania)
3. Jason Crump (Australia)
4. Greg Hancock (USA)

finał

1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Hans Andersen (Dania)
4. Andreas Jonsson (Szwecja) - taśma


:viktoria:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Chciałem się pochwalić że w Gorzowie Wlkp otwarto przebudowany stadion żużlowy.
Uznawany za najładniejszy w Polsce i jeden z ładniejszych w Europie :D

Kadra drużyny

» T. Gollob
» R. Holta
» M. Ferjan
» P. Karlsson
» J. B. Monberg
» M. Rajkowski
» P. Hlib
» T. H. Jonasson
» K. Hansen
» J. Makinen
» A. Szewczykowski
» M. Mikorski
» P. Zmarzlik

Myślę że mamy szanse na Mistrza Polski. :viktoria:

Pozdr. i zapraszam Stal Gorzów

Stadion1
Stadion2

:gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
madlen 
1


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

Fani żużla....gdzie się podziewacie :? :!: : Niedługo ów temat umrze śmiercią naturalną. :( A przecież to piękna dyscyplina sportu:
emocjonująca
podnosząca adrenalinę
wywołująca skrajne emocje u każdego kibica
widowiskowa
przyciągająca tłumy na stadiony....
A najbardziej przykre jest to, że mimo fantastycznej frekwencji, sport ten nadal jest dyscyplina traktowaną "po macoszemu".
Choć przyznać trzeba, że coś się zmienia. Pomalutku, ale się zmienia. Relacje tv są już profesjonalne, znalazł się sponsor strategiczny. Gdyby jeszcze wymienić tych granatowomarynarkowych....na nowszy model.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów czarnego sportu. :gent:


P.S. W piątek moje ukochane "byczki" poległy z "aniołami". Ech...:(
:cry:
_________________
w życiu nic nie ma wartości, o ile czemuś wartości nie nadasz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group