Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja "Strzelec"
Opublikował Wiadomość
kapitanzbik 
3
ppor.



Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 133
Skąd: Północ
Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   Organizacja "Strzelec"

Witam!

Myślę o wstąpieniu do "Strzelca"...Czy jest może na forum ktoś kto jest albo był w Strzelcu i może powiedzieć o tej organizacji coś więcej niż jest napisane w internecie??

Pozdrawiam...
_________________
War is not nice.
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

Być może tutaj http://nfow.pl/viewtopic.php?t=6305&start=15 dowiesz się czegoś. A jeśli nie, na początku tematu znajdziesz linka do strony jakiegoś gienierała (hihihi) zajmującego się tą problematyką. Spróbuj dogadać sięz wąskim, pewno niejedno na temat organizacji strzeleckich Ci wyjaśni. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

witam

Pytaniem o Z.S. "Strzelec " -O.S.W. czuję się przywołany do tablicy (jestem członkiem tej organizacji) zatem zamieszczam poniżej parę podstawowych informacji na temat tej organizacji.



"Strzelec" jest organizacją Paramilitarną

Czyli struktura i regulamin są prawie identyczne z tymi które obowiązują w WP, "Strzelec" jest organizacją mundurową, od żołnierzy można nas odróżnić tylko po odznakach rozpoznawczych (patki na kołnierzach, "S" na pelcie orła który się nosi na berecie, plakietki na rękawach tak jak to widać na fotkach poniżej.) to chyba jedyna tego typu organizacja która może używać munduru wojskowego. Opiekę nad strzelcem dzierży MON z którym np. ustalane są programy szkolenia strzelców. (Jest wyznaczony inspektor wojskowy z sztabu generalnego WP który jest odpowiedzialny za kontakt "S" z WP ) "S" często opiera swe działania na pomocy J.W. dlatego można nas spotkać w koszarach i poligonach. (oczywiście jeśli tylko jest taka możliwość i ochota ze strony J.W. z tym bardzo ciężko jest).





Główne zadania strzelca to:

-Propagowanie wśród młodzieży idei koleżeństwa, patriotyzmu i
poszanowania dla drugiego człowieka i jego własności.
-Działanie na rzecz umacniania obronności państwa.
-Kreowanie wzorowych postaw obywatelskich, oraz poszerzanie wśród młodzieży znajomości historii naszego państwa,
-Podnoszenie sprawności fizycznej i wyrabianie umiejętności zdyscyplinowanego życia.
-Kultywowanie wśród młodzieży sportów pro obronnych.
-Gruntowne przygotowanie do służby wojskowej.

A po ludzku mówiąc to skupiamy po pierwsze młodzież która albo chce zostać żołnierzami, ale chce się przekonać czy to sport dla nich, albo młodzież która nigdy nie przekroczy bram koszar ale chce zobaczyć jak to jest i dla nich stwarzamy tą namiastkę wojska. Młodzież od nas wychodzi w pełni wyszkolona i gotowa do służby wojskowej. W sumie gość który idzę ze strzelca do wojska często mógłby już odrazu dostać kaprala i myślę ze by sobie poradził na tym stanowisku.

Przychodzą tez do nas ludzie którzy odbyli służbę wojskową ale im mało, nie mogą wrócić do wojska ale chętnie by jeszcze pochodzili w mundurze .

I ostatnią kategorią są mundurowi którzy odczuwają chęci zrobienia czegoś (pomocy) dla poprzednich kategorii osób lub robienia czegoś innego niż zazwyczaj w bramach koszar.




Szkolenie

Jest szkolenie podstawowe którego program wyznaczył MON i jest w dużej mierze zbieżne z szkoleniem w J.W. i szkolenie specjalistyczne oparte na programach szkolenia różnych armii (bierzemy to co najlepsze) staramy też szkolić się od najlepszych. zielona taktyka - byli żołnierze GROM czarna taktyka - chłopacy z AT (Tu uwaga, można spotkać J.S. na bardzo różnym poziomie tak jak na różnym poziomie są jednostki wojskowe)

Niestety brakuje nam wciąż wsparcia ze strony wojska traktowani jesteśmy trochę jak piąte koło u wozu, z jednej strony to rozumiem ale uważam że wszak odwalamy kawał roboty dla WP i to powinno być bardziej docenione. Osobiście szukamy jednostki wojskowej w lubuskim która objęła by swoimi skrzydłami naszą jednostkę strzelecką.

W każdym razie zapraszam wszystkich mundurowych w nasze szeregi.







I jeszcze parę adresów gdzie jest więcej na ten temat


http://www.js4031.szczecin.pl/

http://www.js4026.neostrada.pl/

P.S. Powyższe fotografie pochodzą z ćwiczeń J.S. 4031
Ostatnio zmieniony przez Łygi Pon 29 Sie, 2005, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Tia ja akurat należę do Związku Strzeleckiego w Krakowie i broń Boże tego OSW - bez urazy ;) . Jest jedna Federacja Strzelecka, która jako, by łączy wszystkie związki, ale cóż wiecznie walka o władze, więć istnieje, bo istnieje. Łygi troche przesadził z tą apoteozą ZS, bo cóż nie jest kolorowo, JW trudno pozyskać do współpracy, nam sie troche udało współpracować z 6bdsz. Wojskowych bardzo łatwo zrazić do Strzelca, nieposzanowaniem mundury i tu prym wioda obecnie licea o profilu wojskowym. Pozatym zapraszam na naszą strone http://www.zwiazek-strzelecki.prv.pl/ i hmm nauczysz sie musztry, poznasz historię, jak są dobre układy to postrzelasz, ale na wielkie rzeczy nie licz, bo na to nie ma pieniedzy i kazdy Ci to powie.

Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
wojas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2005   

Ja tez naleze do Zwiazku Strzeleckiego (naszczescie tego OSW - bez urazy;) ) i zgadzam sie z tym co mowi Lygi. Nalezy jednak zaznaczyc, ze kazda jednostka strzelecka samemu musi wypracowac sobie uklady, sprzet itp. W jednej organizacji moznemy spotkac jednostki zalosne jak i wzorowe. Nasza jednostka scisle wspolpracuje z wojskiem: zajecia w 100% odbywaja sie na terenach jednostek wojskowch badz obiektach szkoleniowych przy jednostkach, wojsko organizuje duza czesc szkolen wynikajacych z naszego planu szkolenia, obozy odbywaja sie w jednostkach wojskowych i na poligonach, siedzibe i magazyny mamy rowniez na terenie nalezacym do WP (klub garnizonowy), wiec czego wiecej mozna chciec? Jezeli chodzi o wladze zwiazku i klutnie pomiedzy zwiazkami to nie wnikam w to gdyz nie interesuje sie polityka, robie swoje i koniec. Jak narazie wojskowi nie zniechecili sie do nas bo i z poszanowaniem mundurow nie mamy klopotu... Zapraszam na nasza www gdzie mozna dowiedziec sie wiecej: www.js4031.szczecin.pl
 
 
MichalNS
2


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 58
Skąd: rezerwa SZ RP
Wysłany: Nie 08 Sty, 2006   

Kiedys tez bylem nawet d-ca jednej z najstarszych jednostek oraganizacyjnych na pomorzu(JS4006).Faktycznie wszystko zalezy od dowodcy i jego operatywnosci.Wystapilem z Z.S. STRZELEC-O.S.W. kilka ladnych lat temu oraz moja jednostka ulegla samorozformowaniu.Ogolnie burdel na szczeblach wladz,marnotrawienie pieniedzy z dotacji itp.Nie polecam osobiscie.
Jesli chodzi o pozniejsza sluzbe mlodych ludzi w ZSW to i tak WKU przydzieli jak leci.Ja akurat jako wtedy jako zawodowy mialem mozliwosci tzw dogadania sie z WKU,ale w wiekszosci JO tego nie bylo.
Niestety nasze SZ nie potrafia docenic jeszcze mlodych ludzi idacych z powolania.
Ostatnio zmieniony przez MichalNS Pon 08 Maj, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Styrbjorn 
1


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

Witam. Mam 18 lat za miesiąc i chciał bym wstąpić do strzelca. Tylko nie wiem, czy takich starych przyjmują (w końcu niedługo służba). Druga sprawa o jaki jest koszt na początek.
 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

przyjmują starych :) w jednosce strzeleckiej której jestem najmłodszy ma 20 lat a nastarszy 31 średnia wieku to 25 lat. a co do kosztów. to różnie, zależy od jednostki. trza płacić składki a sprzet kompletuje się stopniowo. najpierw mundur, beret i buty a potem specjalistyczny. tak czy owak zapraszma w nasze szeregi
 
 
Styrbjorn 
1


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Nie wiem czy zrozumiałem - to można być strzelcem będąc na słuzbie zawodowej w stopniu podchorążego np. :???:
_________________
"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnia"
Józef Piłsudski
 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Nie wiem czy zrozumiałem - masz 18 lat i jesteś p.chor. ? czy może pytasz tak ogólnie czy żołnierz zawodowy może być strzelcem. Ze strony strzelca nie ma problemu, a od strony MONu to już to reguluja odpowiednie przepisy których nie znam. Ale coś pamiętam że żołnierz może należeć do organizacji społecznych tego typu.
 
 
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Styrbjorn napisał/a:
Nie wiem czy zrozumiałem - to można być strzelcem będąc na słuzbie zawodowej w stopniu podchorążego np. :???:


Taki stopien jak podchorazy, nie istnieje. Jest to tytul sluchacza szkoly oficerskiej. Jest natomiast stopien -mlodszy chorazy- i o ten zapewne Tobie chodzilo.
Pozdrawiam
 
 
Madman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Witam
Do Strzelca należałem bardzo krótko ponieważ musiałem się wycofać ze względów osobistych ale żadnego dnia nie żałuje. Jak widze koledzy piszą tu o JS z prawdziwego zdarzenia (patrząc również na zdjęcia) u nas tak dobrze nie było. Stare mundury niektóre buty dziurawe bardzo mało sprzętu lecz wieżcie mi lub nie ale warto było. Czołganie w OP1 działania nocne na budynkach marsze itp. Mimo braku sprzętu było super. Wystarczyła pomysłowości i zorganizowanie w grupie ponieważ gdy ja uczęszczałem do strzelca było tam niewielu członków ale za to sami "przyszli wojskowi". Należałem do JS 3023 i z łezką w oku wspominam te czasy.
Pozdrawiam
 
 
Styrbjorn 
1


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Jez Jerzy napisał/a:
Styrbjorn napisał/a:
Nie wiem czy zrozumiałem - to można być strzelcem będąc na słuzbie zawodowej w stopniu podchorążego np. :???:


Taki stopien jak podchorazy, nie istnieje. Jest to tytul sluchacza szkoly oficerskiej. Jest natomiast stopien -mlodszy chorazy- i o ten zapewne Tobie chodzilo.
Pozdrawiam


Tak tak. Bardzo przepraszam, za mój kardynalny błąd :-o
_________________
"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnia"
Józef Piłsudski
 
 
wojas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2006   

Styrbjorn napisał/a:
Nie wiem czy zrozumiałem - to można być strzelcem będąc na słuzbie zawodowej w stopniu podchorążego np. :???:
dla przykladu u nas w JS sa zolnierze zawodowi (zarowno oficerowie jak i podoficerowie). sluzba/praca w MONie nie eliminuje nikogo z dzialalnosci w organizacjach tego typu
 
 
maciek62 
4



Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 223
Skąd: skąd inąd
Wysłany: Wto 06 Cze, 2006   

Ja mam niemiłe wspomnienia z Z.S. STRZELEC O.S.W. Niestety polityka zabija tą organizację. Sam z kolegami założyłem jednostkę strzelecką, zdobyliśmy po roku istnienia III miejsce w zawodach o puchar MON w 1998r i dopiero tam ujrzałem pełne i prawdziwe oblicze ludzi stojacych na czele tej organizacji. Nie mieli oni niczego co zapisane jest w statucie, a co gorsza ani kszty honoru. Od tamtej chwili minęło sporo i mam nadzieje że ludzie też się zmienili. Ja urazy do strzelców nie mam i gdy zostanę przez nich o coś poproszony to chętnie pomogę.
Pozdrawiam :bye:
_________________
precz z betonem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group