Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam duży zgryz
Opublikował Wiadomość
hewel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005   Mam duży zgryz

Witam wszystkich.

Pisze tutaj ponieważ mam nadzieje ze ktos bedzie umial poradzic mi co zrobic w mojej sytuacji
W zeszlym roku bylem na 2 roku studiow licencjackich i zglosilem sie na przedmiot przysposobienie obronne i zaliczylem je na 4 poczym chcialem isc na 6 tygodniowe przeszkolenie dla studenta w okresie wakacji oczywiscie mnie nie powolana poniewaz posiadam kategorie A z 3 paragrafami wiec poprosilem ich ze skoro mnie nie chca wziac to zeby mnie przeniesli do rezerwy oni powiedzieli ze nie moga a mi zalezy zeby zostac przeniesionym poniewaz chcialbym isc do policji ale oni powiedzieli mi ze nie wezma mnie na 6 tygodni dla studentow i nie przeniosa mnie do rezerwy ale jak rzuce szkole to mnie wezma na 9 miesiecy ( gdzie sens gdzie logika) Pisalem maila do MON ale mi nie odpisali w tej sprawie, czy oni wogule odpisuja na maile? :(

Jesli ktos wie gdzie moge pisac albo sie zglosic z takim problemem prosze o napisanie i prosze o porady co zrobic by mnie przeniesli do rezerwy zebym mogl startowac do policji
Pozdrawiam wszystkich wojakow
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005   

Myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś dowiedzieć się, że jeżeli ktos aspiruje do wykształcenia wyższego (czyli zdał egzamin maturalny), to powinien posługiwać się polszczyzną w sposób poprawny - zarówno w aspekcie ortografii, jak i składnii.

A wracając do meritum: student ma prawo i możliwość zgłosić się do szkolenia, student ma prawo i możliwość zgłosić sie do sześciotygodniowego przeszkolenia wojskowego, a Siły Zbrojne maja prawo i możliwość spośród chętnych wybrać kandydatów stosownie do aktualnego i przyszłego zapotrzebowania na podoficerów odpowiednich służb.
Szkolenie w okresie wakacji jest wstepnym szkoleniem, które jest kontynuowane po zakończeniu studiów i absolwenci po zakończeniu drugiego etapu są mianowani do stopnia kaprala, a także mają mozliwość ubiegania się w odpowiednim trybie o możliwość odbycia dalszych przeszkoleń i awansów (mianowań, promocji).
Od kandydatów na stanowiska dowódcze ( tzn. od stopnia kaprala wzwyż) wymaga się lepszego stanu zdrowia, i więcej schorzeń wyklucza z odbywania takich przeszkoleń.
Możliwość odbycia przeszkolenie w 2 etapach - w czasie i po zakończeniu studiów jest uprawnieniem nie mającym charakteru powszechnego, tzn. nie można z niego wnioskować o dalszych uprawnieniach, jest to wyłącznie jeden ze sposobów spełnienia powinności wobec ojczyzny.
Nie chęć szczera, ale kwalifikacje (w tym zdrowotne) warunkują skorzystanie z tej mozliwości.
A wobec tego, że jest to zastrzeżone dla studentów i absolwentów, rezygnacja poborowego z takiej drogi stawia go w szeregu wszystkich pozostałych obywateli RP podlegających obowiązkowi obrony ojczyzny.
do rezerwy przenosi się poborowych po uregulowaniu przez nich stosunku do powszechnego obowiązku obrony, tj. po odbyciu słuzby wojskowej w każdej dopuszczalnej ustawą formie, po zakończeniu roku kalendarzowego w którym osiągną granicę wieku, pozostawania w dyspozycji przez czas okreslony (18 mies. absolwenci uczelnii wyższych)

Po szczegóły odsyłam do ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group