Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ciasteczka z informatycznej prasy ...
Opublikował Wiadomość
dir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   ciasteczka z informatycznej prasy ...

Wszystkich chętnych, którzy lubią czytać prasę informatyczną oraz wymieniać się uwagami w tym zakresie, zachęcam do umieszczania, w tym temacie, ciekawych artykułów, publikacji, newsów etc ... :)


Podsłuchiwanie klawiatury

Naukowcy amerykańskiego Uniwersytetu Kalifornia opublikowali dokument, według którego udało im się stworzyć oprogramowanie umożliwiające odtworzenie układu naciskanych na klawiaturze komputerowej przycisków na podstawie...charakterystycznego „kliknięcia” poszczególnych klawiszy. Czyżby więc narodziło się nowe niebezpieczeństwo dla naszych, z trudem wymyślanych, skomplikowanych haseł?

Trzej naukowcy, Li Zhuang, Feng Zhou i JD Tygar twierdzą, że na podstawie nagrania odgłosów pisania na klawiaturze są w stanie odtworzyć w 96% przypadków poprawny ciąg naciskanych klawiszy. Stwarza to, przynajmniej teoretycznie, nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa haseł wprowadzanych z klawiatury. Sprytny haker może bowiem bez naszej wiedzy nagrać odgłosy wpisywania treści do komputera, a następnie z całego szumu nieważnych informacji wyłuskać poufne hasła.

Oprogramowanie potrzebuje zaledwie 10 minut do zdekodowania półgodzinnego nagrania, i to niezależnie od typu używanej klawiatury. Na szczęście system ma (przynajmniej na razie) pewne ograniczenia. Przede wszystkim działa tylko w języku angielskim, ponadto w trakcie testowania nie wykorzystywano kombinacji klawiszy dodatkowych (np.: shift, control, alt). Oczywiście jest jeszcze jedna prosta metoda zabezpieczenia się przed podsłuchiwaczami – wystarczy przy pracy z komputerem głośno hałasować, np. puszczając głośno muzykę MP3.

źródło: http://www.wss.pl/NewsList/1,6638.aspx
Ostatnio zmieniony przez dir Nie 25 Wrz, 2005, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   zmiany w licencjonowaniu Windows OEM

Zmiany w licencjonowaniu Windows OEM

Microsoft ogłosił poważne zmiany w zasadach licencjonowania wersji OEM swojego oprogramowania. Co się zmieniło?

Przede wszystkim nie ma już możliwości nabycia systemu operacyjnego w wersji OEM z "nieperyferyjnym składnikiem sprzętu komputerowego", czyli w praktyce z podzespołem komputera lub jego elementem niezbędnym do instalacji systemu - np. myszką. Teraz będzie to możliwe jedynie z "całkowicie zmontowanym systemem komputerowym" składającym się minimum z procesora, płyty głównej, dysku twardego, zasilacza i obudowy. Tym samym nastąpiło wyrównanie zasad licencjonowania systemów operacyjnych z aplikacjami i serwerami w wersjach OEM, które już wcześniej mogły być rozpowszechniane wyłącznie z całkowicie zmontowanym komputerem.

Wszystkich, którzy chcieliby nabyć system operacyjny w wersji OEM licencjonowany jeszcze na starych zasadach, informujemy, że jeszcze przez jakiś czas będzie to możliwe. Należy po prostu nabyć system objęty dotychczasową licencją. Będzie to możliwe dopóki z sieci dystrybucyjnej nie znikną stare wersje. Opakowania OEM objęte nową licencją można rozpoznać po zmienionym wyglądzie etykiety certyfikatu autentyczności (COA).

źródło: http://www.wss.pl/NewsList/1,6633.aspx
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

TO ja cos z "przeciwleglej polki" :)

Wiadomosc z serwisu Open Office - www.openoffice.pl z dnia 14 wrzesnia br.

Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym, po niemal 10 miesiącach od poprzedniej edycji ukazała się kolejna, oficjalna i stabilna wersja pakietu OpenOffice.org - v1.1.5. Wprawdzie nie jest to jeszcze produkt z nowej serii 2.x (dla oczekujących - lukasew donosi o udostępnieniu wesji 1.9.128), niemniej wszystkich użytkowników OOo także wersja 1.1.5 powinna zainteresować.

Najistotniejszą zmianą jest bowiem dodanie obsługi formatu OpenDocument, a konkretnie odczytu dokumentów w formacie który będzie standardowym i podstawowym formatem używanym przez OOo z nadchodzącej serii 2.x. Dodanie OpenDocument do OOo 1.1.5 pozwoli powoli migrować na nowy format a także na wymianę dokumentów z użytkownikami wersji rozwojowych (wszak nie każdy ma ochotę instalować deweloperskie na stanowiskach pracy). Poprawiono naturalnie również wiele błędów których nie ustrzegły się poprzednie wydania, więc jeśli ktoś napotkał jakieś utrudnienie w codziennej pracy, powinien wypróbować wersję 1.1.5. Pełna lista zmian jak zwykle w Uwolnionym NotesieTM, zaś archiwa z programem powinny już być dostępne na większości mirrorów (archiwa od 65MB, zależnie od platformy). Lista krajowych mirrorów, na pasku po prawej stronie, zaś oficjalna strona edycji 1.1.5 tutaj.

Pozdrawiam
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Novell Security Manager z technologią Astaro 6

Wiadomosc pochodzi z serwisu Linux.Pl

Firma Novell rozpoczęła dystrybucję nowej wersji systemu zarządzania bezpieczeństwem Novell Security Manager, rozszerzonej o jeden z najdoskonalszych systemów bezpieczeństwa na bazie systemu operacyjnego Linux - technologię Astaro w wersji 6.

W wyniku wykorzystania technologii Astaro, Novell Security Manager został wzbogacony o obsługę najnowocześniejszego sprzętu komputerowego, odznacza się zwiększoną wydajnością i skutecznością działania zarówno na poziomie klienta jak i serwera, zapewnia ściślejsze powiązanie z systemem metakatalogowym Novell eDirectory do zarządzania tożsamością i oferuje szereg innych, nowych możliwości konfiguracyjnych i funkcjonalnych.

W nowej wersji Novell Security Manager oferuje sześć modułów funkcjonalnych zintegrowanych w jednym, łatwym w obsłudze i zarządzaniu pakiecie:

firewall,

wirtualna sieć prywatna VPN (Virtual Private Network),

zabezpieczenie przed włamaniem do systemu,

ochrona antywirusowa,

filtr antyspamowy,

zabezpieczenie przed penetracją systemu (surf oraz spyware),

Pracując w środowisku SUSE Linux, Novell Security Manager zapewnia skuteczną ochronę zasobów sieci pracujących pod kontrolą praktycznie dowolnego systemu operacyjnego – Windows, Linux, Unix i in. System jest wystarczająco silny, by powierzyć mu pierwszą linię ochrony przed sieciowymi zagrożeniami, można go też stosować w roli dodatkowej warstwy zabezpieczeń wspierającej inny firewall. Oprogramowanie Astaro pracuje w ponad 20 tys. instalacji sieciowych w ponad 60 krajach. Na dorocznym kongresie LinuxWorld 2005 pakiet Astaro Security Linux 6 zdobył prestiżową nagrodę Product Excellence Award.

Produkt licencjonowany na liczbę chronionych komputerów. W podstawowej wersji dla 10 urządzeń sugerowana cena katalogowa wynosi 406 euro, od której liczone są upusty takie jak 19 procent w ramach ogólnie dostępnego programu sprzedaży licencji VLA, 28 procent dla administracji państwowej i samorządowej czy 60 procent dla edukacji. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: www.novell.com/products/securitymanager/

(Informacje na podstawie informacji prasowej firmy Novell)
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   Ekran z sekretami


Człowiek - żywy android

W ostatnim czasie bardzo nasiliły się działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa danych. W bardzo szybkim tempie rozwija się biometryka, jeszcze chwila, a nie podejdziemy bez przystawienia palca, małżowiny usznej i oka - jako haseł dostępowych, do komputera. Wygląda na to, że, oprócz powyższego będziemy zmuszeni ...zakładać specjalne okulary, które umożliwią nam przeglądanie zawartości dostępnych na pulpicie monitora...Ciekawe, jak i kiedy zostanie rozwiązany problem np. rozmów głosowych, czyżby czekała nas era umieszczania w uchu specjalnych "kompilatorów", które będą tłumaczyły niezrozumiałe dźwięki, celowo zniekształcane w celu uniknięcia ich podsłuchu przez osoby trzecie, na język dla nas zrozumiały ? Poniżej przedstawiam krótką notkę, na temat nowego wynalazku "Ekranu z sekretami" ...




Ekran z sekretami

W laboratoriach Mitsubishi powstał monitor, którego nie na się podejrzeć przez ramię. A właściwie to nie da się go w ogóle przeczytać - bez specjalnych okularów.

Problem podglądania sekretów przez ramię z ekranu monitora jest znany od lat. Jednak jedyny rozpowszechniony środek zaradczy jaki przyjął się w środowisku komputerowym to zastępowanie znaków hasła gwiazdkami. Inżynierowie z MERL (Mitsubishi Electric Research Laboratories) postanowili ten problem rozwiązać całościowo, tworząc monitor który dla nieuzbrojonego oka wyświetla tylko chaotyczną sieczkę. Aby go przeczytać należy dysponować parą specjalnych, zsynchronizowanych okularów.

System jest oparty o specjalny sterownik wyświetlacza, który na standardowym monitorze wyświetla na zmianę właściwy obraz i jego odwróconą postać, przełączając je 120 razy na sekundę. Bezwładność ludzkiego oka powoduje że widzimy połączenie tych dwóch obrazów, czyli szarą migoczącą siatkę pikseli. Jednak po założeniu odpowiednio zsynchronizowanych z wyświetlaczem okularów migawkowych (shutter glasses) pojawia się ukryty obraz. Dzieje się to dlatego że okulary wycinają drugą część przekazu to znaczy wersję odwróconą i do oka dociera tylko pierwsza, tajna część.

Działa to podobnie do efektu stroboskopowego - jeśli w ciemnym pomieszczeniu powiesimy wahadło, rozbujamy go i oświetlimy lampą stroboskopową migającą z częstotliwością wychyleń wahadła to zobaczymy wahadło wiszące nieruchomo.

System umożliwia także wyświetlanie tajnego przekazu na publicznych wyświetlaczach. Autorzy przewidują dla swojego wynalazku zastosowanie we wszystkich miejscach gdzie wyciek informacji przez podglądnięcie ekranu jest niepożądany, a przy tym prawdopodobny ze względu na ilość postronnych osób. Bezpieczny wyświetlacz mógłby na przykład znaleźć zastosowanie w bankach, szpitalach, aptekach i innych miejscach gdzie kręci się dużo osób zainteresowanych podglądaniem ekranów zawierających potencjalnie wrażliwe informacje.

źródło: www.computerworld.pl
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   Mapa hotspotów w Polsce

Mapa hotspotów w Polsce

Na świecie ilość publicznych punktów bezprzewodowego dostępu do internetu wkrótce przekroczy 100 tys. W Polsce ich liczba zbliża się do 500, a operatorzy zapowiadają, że do końca roku będzie ich dwa razy więcej. Ze względu na zwiększającą się dostępność komputerów przenośnych obsługujących standard WiFi, bezprzewodowy dostęp do internetu staje się usługą masową - dostępną już nie tylko w hotelach, na lotniskach, kawiarniach czy centrach handlowych.

Redakcja Computerworld przygotowała Mapę Hotspotów - kilkaset lokalizacji w całej Polsce, gdzie można bezpłatnie lub odpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Polska mapa punktów

Jak korzystać z hotspotów - zasoby sprzętowe i ich konfiguracja

źródło: www.computerworld.pl
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2005   Zestaw do pobrania

Zestaw do pobrania

Microsoft opublikował Service Pack 2 dla Office'a 2003. Rozwiązano w nim problemy z działaniem programu.
Klienci skarżyli się na nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji, kłopoty z bezpieczeństwem oraz słabą wydajność. Najważniejszą poprawką dotyczącą bezpieczeństwa jest zaimplementowanie mechanizmu chroniącego użytkownika pakietu Office 2003 przed phishingiem. Outlook zyskał ponadto ulepszony filtr antyspamowy. Podejrzane informacje są obecnie automatycznie przetwarzane z HTML-a na plik tekstowy, tak że wszelkie odnośniki stają się nieaktywne.

SP2 ma wielkość od 50 do 104 megabajtów. Poprawka współpracuje ze wszystkimi wersjami Office'a 2003. Obsługuje też SQL Server 2005 i Visual Studio 2005. Można ją pobrać z witryny Microsoftu.

Polska wersja poprawki ukaże się 18 października.

źródło: www.chip.pl
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   Na dziury w IE nawet Service Pack 2 nie pomoże?

Na dziury w IE nawet Service Pack 2 nie pomoże?

Użytkownicy Internet Explorera kolejny raz mogą poczuć się zagrożeni. Nowo odkryte błędy umożliwiają intruzom zdobycie nieautoryzowanego dostępu do maszyny, której użytkownik korzysta z popularnej przeglądarki internetowej. Jak donosi firma Secunia, "dziura" dotyczy także systemów Windows XP z zainstalowanym Service Packiem 2. Microsoft poinformował, że pracuje już nad rozwiązaniem problemu.

Przyczyna błędu, określonego jako "średnio krytyczny", tkwi w sposobie, w jaki Internet Explorer 6 korzysta z komponentu JavaScript, a konkretnie jak rozpatrywane jest zapytanie XmlHttpRequest. Według Secunii, jego wykorzystanie umożliwia intruzowi między innymi dostęp do danych tymczasowych przeglądarki. Póki co, Microsoft nie opublikował łatki unieszkodliwiającej problem, jego przedstawiciele twierdzą jednak, że nie otrzymali na razie żadnych sygnałów o wykorzystaniu błędu. W oświadczeniu prasowym firma z Redmond wystosowała apel, aby zamiast publikować w Internecie informacje na temat ewentualnych dziur, odkrywcy przesyłali je bezpośrednio do Microsoftu.

Eksperci Secunii radzą, aby każdy użytkownik IE 6 ustawił poziom bezpieczeństwa na "wysoki", przynajmniej do czasu pojawienia się "patcha".

źródło: www.computerworld.pl
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2005   

Zapewne chodzilo o ta dziurke :)
http://www.securityfocus.com/bid/14856/discuss

lub ktoras z ponizszych :
http://www.securityfocus.com/bid/14755/discuss

http://www.securityfocus.com/bid/14683/discuss

To ostatnie "nowosci" jesli chodzi o dziury w IE . Jak podaja znalazcy :)
we wszystkich 3 przypadkach chodzi o nieautoryzowane wykonanie kodu po stronie przegladarki (czyli na komputerze klienckim). Jak mozna sie przekonac samemu - czytajac historie slabosci w zabezpieczeniach IE - tego typu bledy sa odkrywane czesto (nawet pare razy w miesiacu) i Microsoft musialby posiadac potencjal programistyczny parenascie razy wiekszy niz ten ktorym dysponuje, aby wszystkie z nich byc w stanie naprawic na biezaco..

Pozdrawiam.
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2005   Piłka z mikrochipem - w grze

Piłka z mikrochipem - w grze

Pierwsze testy "inteligentnej piłki" - futbolówki wyposażonej w mikroprocesor, który ma pomóc sędziom piłkarskim w precyzyjnym rozstrzyganiu o tym, czy strzelono bramkę - przebiegają pomyślnie. Sepp Blatter, prezydent FIFA, określił rezultaty testów jako "interesujące".

Piłki tego typu były testowane podczas piłkarskich mistrzostw świata drużyn do lat 17, które zakończyły się w Peru. Podczas tych mistrzostw nie doszło jednak do żadnej sytuacji, w której sędziowie musieliby skorzystać z sygnalizacji procesora umieszczonego w piłce, aby rozstrzygnąć, czy przekroczyła ona całym obwodem linię bramkową (a jak wiadomo - tylko w takiej sytuacji gol może być uznany).

Umieszczony w piłce mikroprocesor mierzy ok. 15 mm, a jego działanie polega na wysyłaniu kodowanego sygnału radiowego w momencie przekroczenia linii bramkowej. W czasie trwania mistrzostw sygnał ten był odbierany przez 12 anten umieszczonych wokół boiska, które przesyłały go do komputera, który z kolei przesyłał informacje do odbiornika noszonego przez arbitra - informacja o strzeleniu gola była sygnalizowana alarmem wibracyjnym. Wszystko to odbywało się w czasie krótszym niż sekunda.

Podczas mistrzostw w Peru korzystano z 15 piłek, z których 10 stanowiły piłki "inteligentne". Przedstawiciele FIFA podkreślają jednak, że tego typu piłka nigdy nie zastąpi oczu i uszu sędziego, który może zignorować informacje przesłane do jego odbiornika i nie uznać np. gola strzelonego ze spalonego czy po zagraniu ręką.

Niewiadomo jeszcze, czy "inteligentne piłki" będą wpadać do bramek podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Niemczech - decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym roku. O koncepcji umieszczenia mikrochipu w futbolówce informowaliśmy już w artykule "Z główki - w procesor?".

źródło: www.pcworld.pl
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005   Wine'a Pingwina

Wine'a Pingwina

Przesiadając się na Linuksa, nie musimy rezygnować z programów znanych z Windows. Wystarczy, że uruchomimy je pod Pingwinem, korzystając z Wine'a.

Mimo że dystrybucje Linuksa zawierają wiele podstawowych aplikacji, takich jak przeglądarki WWW, edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne czy odtwarzacze multimedialne, to niektórzy użytkownicy nie są zadowoleni z darmowych alternatyw. Jeśli więc nie chcesz nawet myśleć o korzystaniu z Pingwina z powodu braku wersji Adobe Photoshopa dla Linuksa, to... jest to tylko wymówka! Dzięki będącemu w nieustannej fazie rozwoju projektowi Wine możemy obecnie uruchomić wiele programów napisanych dla Windows.
Wine wbrew obiegowej opinii nie jest emulatorem, gdyż aby uruchamiać okienkowe aplikacje, nie musi "udawać" sprzętu (a tylko wtedy możemy mówić o prawdziwej emulacji). Kod programu Windows jest uruchamiany przecież na procesorze z rodziny x86, tyle że pracującym pod kontrolą Linuksa. Zadaniem Wine'a jest tłumaczenie wywoływanych przez aplikacje funkcji (API MS Windows), tak aby były one zrozumiałe przez system X Window. Dzięki temu programy okienkowe w środowisku darmowego Uniksa działają z szybkością podobną jak pod Windows.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie ma na razie dostępnej tzw. stabilnej wersji Wine'a, dlatego też niestety nie wszystkie programy z Windows uda nam się zmusić do działania pod Linuksem. Należy zauważyć, że kompatybilność Wine'a jest od jakiegoś czasu na tyle wysoka, że możemy z jego użyciem uruchamiać tak "poważne" aplikacje, jak Microsoft Office 2000, Internet Explorer 6.0 czy też wspomniany na wstępie Adobe Photoshop 7.0.

Okna dla Pingwina
Aby skorzystać z dobrodziejstw Wine'a, w wypadku większości dystrybucji Linuksa wystarczy, że pobierzemy ze strony domowej projektu odpowiednią paczkę RPM oraz zainstalujemy ją w systemie. Należy zauważyć, że nowe wydania Wine'a są publikowane średnio co miesiąc, lecz nie zawsze warto korzystać z najnowszej dostępnej wersji. W ostatnim czasie programiści pracujący nad projektem wprowadzili sporo zmian związanych z obsługą DirectX 9.0, różnych instalatorów oraz pełną implementacją wielu innych bibliotek systemowych, co może powodować pewne problemy. Dlatego sugeruję, aby używać wersji Wine 20041019, która charakteryzuje się na tyle wysoką kompatybilnością, że pozwala bezpiecznie korzystać z wielu programów okienkowych. Po zainstalowaniu Wine'a powinniśmy przystąpić do konfiguracji podstawowego środowiska.

zapoznaj się z całością artykułu
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005   Nie za DaRMo

Nie za DaRMo

Dystrybucja muzyki w Sieci wymaga kontroli, dlatego wymyślono system zarządzania cyfrowymi prawami. Jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać. Sprzedawcy narzekają, że system jest drogi, a klienci, że działa tylko pod systemami Windows

O zaletach sprzedawania muzyki w postaci cyfrowej nie trzeba nikogo przekonywać. Po pierwsze, umożliwia ona artystom dystrybucję utworów bez pośrednictwa wydawcy, dystrybutora czy samego sprzedawcy. Po drugie, ogranicza koszty drogiej i pracochłonnej dystrybucji płyt CD. Po trzecie wreszcie, w postaci cyfrowej można sprzedawać płyty już dawno wyprzedane oraz takie, na których wydanie nikt się nigdy nie zdecydował.

Po co system kontroli?
Najprostszy i najtańszy sposób cyfrowej dystrybucji muzyki to sprzedaż zwykłych, niezabezpieczonych plików MP3. Tak robią niektóre polskie sklepy (Soho.pl i 3pm.pl), przy czym tylko nieliczni artyści i wydawcy zgadzają się na sprzedaż swoich utworów w takiej postaci.
Zastosowanie Digital Rights Management (systemu zarządzania prawami do cyfrowej muzyki) daje większe możliwości - pozwala np. na ograniczenie czasu i liczby odtworzeń pliku czy też określenie, na którym komputerze będzie on odsłuchiwany. Zarządzający systemem DRM ma informacje o tym, w którym kraju słuchane są dane pliki, może też wprowadzić abonament (np. miesięczny na nielimitowanepobieranie utworów z wybranej wytwórni lub nawet z całego serwisu). DRM pozwala też na wydawanie limitowanych edycji (np. do 500 pobrań). W ten sposób mamy gwarancję, że pliki nie będą powielane.

Jak to działa?
Sprzedawca cyfrowej muzyki przygotowuje zaszyfrowany plik w formacie WMA oraz licencję, która umożliwia jego odszyfrowanie i odsłuchanie. Zbiory z muzyką mogą być używane jedynie przez osoby dysponujące taką licencją. W momencie zakupu utworu sklep tworzy licencję na dany utwór i dostarcza ją kupującemu. Sam plik można pobrać później, korzystającze swojego konta w danym sklepie. Licencja przypisana jest do konkretnego komputera i nie można jej przesłać dalej.

czytaj całość artykułu
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2005   Microsoft szykuje osiem "krytycznych" patchy

Microsoft szykuje osiem "krytycznych" patchy

W najbliższy wtorek Microsoft udostępni kolejną partię uaktualnień dla swoich produktów. Tym razem patchy będzie dziewięć - aż 8 z nich oznaczonych będzie jako "krytyczne".

Wiadomo już, że "krytyczne" uaktualnienia mają usuwać błędy w systemie Windows oraz przeglądarce Internet Explorer. Dodatkowa, dziewiąta łatka (która określona została jako "ważna"), przeznaczona będzie dla Exchange'a.

Przypomnieć należy, że status "krytycznego" uzyskują te uaktualnienia dla produktów Microsoftu, które usuwają błędy, umożliwiające skuteczne zaatakowanie systemu bez żadnego działania użytkownika.

Wraz z patchami usuwającymi błędy w oprogramowaniu, Microsoft udostępni także nową wersję swojego narzędzia antywirusowego - Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool. Wszystkie uaktualnienia dostępne będą w najbliższy wtorek po południu czasu polskiego - będzie je można pobrać za pośrednictwem usługi Microsoft Update lub ze strony Microsoft.com.

źródło: www.computerwolrld.pl
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2005   

OpenSuSE 10 (2005-10-06 )

Pojawiły się dziś oficjalne obrazy płyt Linux SUSE 10 GM(wersja darmowa inaczej zwana openSUSE) dostępna w wersjach na CD i DVD, zapraszam do sciągania: http://ftp.suse.com/pub/suse/i386/10.0/iso

(informacja pochodzi z serwisu Linux.pl)
Od siebie moge dodac iz SUSE to dystrybucja Linuxa o ktora oparty jest (i z ktora jest zintegrowany) znany system Novell Netware 6 Enterprice Server. Wersja Open SUSE to wersja darmowa (inaczej otwarta) tej dystrybucji. Komercyjna wersje SUSE mozna sciagnac ze stron Novella, z tym ze jej platnosc jest realizowana poprzez uaktualnienia, ktore za darmo dostepne sa tylko przez okres 1 miesiaca

Pozdrawiam
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2005   

Mandriva Linux 2006 (wiadomosc pochodzi z serwisu Linux.pl)
2005-10-06 19:35:03

6 października 2005 - Mandriva Linux 2006 w Klubie! - Dla członków Klubu i oficjalnych współpracowników jest dostępny nowy Linux Mandriva 2006. Jest to pierwsza, końcowa wersja Linuksa Mandriva, odkąd Mandriva, Conectiva i Lycoris się połączyły, poza tym, jest też najbardziej przyjazna dla użytkownika, najszybsza i najwygodniejsza ze wszystkich dotychczasowych.
Od dzisiaj członkowie Klubu i współpracownicy, mogą pobierać nową wersję, zawierającą komercyjne dodatki i wtyczki, takie jak Flash, Java i sterowniki do kart NVIDIA i ATI. Pobieranie jest możliwe za pomocą BitTorrenta lub (na żądanie) przez serwery HTTP/FTP.

Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem Klubu, nie masz na co czekać! Dołącz do niego i pobierz najnowszą wersję systemu Linux Mandriva! http://www.mandrivalinux.com/pl/club/.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group