Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
internet bezprzewodowy
Opublikował Wiadomość
milusi
2


Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 64
Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   internet bezprzewodowy

witam, mam pytanko odnosnie netu bezprzewodowego m.in. do laptopów, oferowanego przez sieci komórkowe. chodzi mi o opinie ludzi ktrórzy używają tego typu kart, lub maja styczność z tego rodzaju dostępem do netu, chodzi mi głównie o zasięg, szykość transferu itd. Chciałbym porównać to co mówią doradcy w poszczególnych punktach danych operatorów komórkowchych z opiniami użytkowników, czyli jak to wszystko wygląda w praktyce, nosze się z zamiarem kupna takiej karty, więc najpierw chciałbym się zorientować co i jak, z góry dziekuje
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   

Przede wszystkim zajrzyj na specjalistyczne forum Internet Bezprzewodowy

a dokładnie Internet komórkowy UMTS / EDGE / GPRS

Z praktycznych uwag, w super skrócie:
a) zasięg jest tam, gdzie działa komórka (GPRS- żółte), ale szybkość jest już różna (EDGE- zielone / UMTS) - iPlus:



Mapa ORANGE


ERA


b) szybkość jest bardzo zróżnicowana i niepewna, GPRS ? EDGE, ale i tak zależy głównie od obciążenia łączy u operatora, generalnie jest wielokrotnie niższa od teoretycznej, ale... jest! Charakterystyczne są bardzo duże straty pakietów, pingi na poziomie 400-500, transfer EDGE w zakresie 2-24kB/s, na UMTS po przytuleniu do BTSa nawet do 400!, itd.
Dużo pomaga zewnętrzna antenka na daszku skierowana bezpośrednio na nadajnik (bez odbicia).

Użytkowo należy się nastawić na wydajność zbliżoną do modemu. Jednak jest duże zróżnicowanie - znam fantastów, którzy nawet próbują na tym grać i wieczorami im to nawet nieźle wychodzi!

No i ważne, czy chcesz używać tego w "ruchu", czy w "domu"?
W "ruchu" wybierz najlepszy efektywny zasięg. Natomiast w "domu" rozejrzyj się, gdzie masz najbliższy BTS, dokup antenkę i jak złapiesz EDGE/UMTS, to jesteś gość!
 
 
milusi
2


Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 64
Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   

dzięki wielkie i popatrze jeszcze na tym forum: Inernet bezprzewodowy, pozdrawiam
 
 
ravros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   

Odnośnie mapy zasięgu PlusGSM to na http://www.plusgsm.pl/zas...a_mapa_zasiegu/ po przełączeniu na GPRS/EDGE widać w znacznym powiększeniu zasięg.

Odnośnie transferu to zależy od siły sygnału, ale przy maksymalnym zasięgu przez GPRS spokojnie 5KB/s. Zdarzają się przypadki, że modem GPRS połączy się z więcej pasm niż przypada na GPRS i transfer wzrasta do 12KB/s dopóki się nie wyłączy komputera.
Ping jest naprawde duży, ale w gry typu "Tibia" można grać.
 
 
milusi
2


Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 64
Wysłany: Wto 21 Lut, 2006   

uzywam teraz karty Blue connect i naprawde nie polecam! w wiekszych miastach gdzie lapie UTMS jakos to chodzi, chociaz tez szalu nie ma, dla mnie osobiscie era sie nie sprawdza!
 
 
Wodnik-32 
4


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 203
Skąd: pomorze
Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   

Witam.
W sprawie tematu.
Korzystam z modemu PCMCIA Sony Ericson GC 79 w sieci iPlus.
Do łączenia wykorzystuję program iPlus Manager.
W "mieście" zasięg jest na 4-5 kreskach i transfer jest dość poprawny.
W "pracy" zasięg mam na 2-3 kreski i tu są spore problemy z logowaniem do sieci i transferem.
Sprawdzając przepustowośc łącza wychodziło około 25-50% szybkości z 56kb/s.
Można ściągnąć program do tego modemu ze stony Sony Ericsona. Jednak na ten temat niewiele się mogę wypowiedzieć gdyż używałem go jako testera.
 
 
Jakub Mike 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 233
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

iPlus Manager proponowałbym wyrzucić bo przeciąża pamięć. LEpszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie Sony Ericsson Wireless Manager (oprogramowanie producenta) lub MojMM (autorstwa: Pogar). Program pierwotnie przeznaczony był dla kart Globetrotter ale był intensywnie rozwijany (min. pod kątem produktów GC). Wymagania: platforma NET 1.0, indywidualne sterowniki do karty. Zabezpiecza: GPRS/EDGE/UMTS

Osobiście korzystałem z tego wynalazku w połączeniu z Globetrotter Combo EDGE. Zalety: po nawiązaniu połączenia sprzętowego aplikacja wyłącza się, zwalniając tym samym pamięć operacyjną.

Jeszcze jedno. Rozsądnym byłoby zaopatrzenie się w antenę zewnętrzną.
_________________
YMA2ZZ
 
 
Wodnik-32 
4


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 203
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 05 Lut, 2007   

Co do oprogramowania Sony-Ericsson. Faktycznie program jest fajny jednak mam spore problemy z konfiguracją (brak doświadczenia). Pod GC79 nie podłączę.

[ Dodano: Pią 09 Lut, 2007 ]
Jednak WM jest zbyt "mądry" dla mnie albo ja jestem zbyt głupi. Konfiguracje zamieszczone w portalu "forum bez kabli" niestety nie rozwiązało mojego problemu. No nic wróciłem do iPlusa w wersji 1.5.
 
 
krisis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Panie i Panowie mam pytanie dotyczące internetu bezprzewodowego. Korzystam z aparatu telefonicznego Nokia 6021 jako modemu do internetu łącząc się z laptopem przez Bluetooth. Wszystko jest fajnie i internet działa (EDGE), aczkolwiek nie jestem w stanie wysłać mail'a. Wysyłam bezpośrednio ze strony bez wykorzystywania klienta poczty, najczęściej ze stron tlenu, wp, tenbit'u, interii. Przeglądarka to Mozilla Firefox.
Dziwi mnie to ponieważ mam komunikator tlenu i Skype i oba te programy działają bez żadnych problemów. Przeglądam strony i ściągam dokumenty i też podczas tego nie występują problemy.
Czy może ktoś z Was ma doświadczenia związane z takim problemem ?


Witam ponownie,
nie daję nowego postu bo wydaje mi się to bez sensu.
W ramach wcześniejszej mojej prośby o pomoc chciałbym napisać kilka słów ponieważ może się to przydać innemu użytkownikowi.
Nie mogłem wysyłać maili gdyż podobno ten model Nokii jak i modele kilku innych telefonów ma zbyt słabego klienta poczty SMPT. Nie pytajcie mnie co to znaczy :???:
Chodzi o to żeby znaleźć sobie taki serwer pocztowy, który przy słabym kliencie przepuści maila. Ja korzystam z usługi iPLUS i na stronie Plusa serwer przepuszcza bez problemów maile. Podejrzewam, że użytkownicy innych sieci mogą postąpić analogicznie na witrunach swoich operatorów.
 
 
pik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

Mi sie wydaje, ze klient SMTP nie ma z tym nic wspólnego. Klient SMTP to poprostu program pocztowy do przegladania maili na swoim komputerze - wczesniej pobranych z serwera, np Outlook, Mozilla thunderbird, the bat itp.
Jezeli wchodzisz na strone i stamtad wysylasz maile, to znaczy ze ten problem Cie nie dotyczy.
Może problem jest z poczta z której wysyłasz maile - np nie taki załącznik (niektóre skrzynki nie akceptują rozszerzeń *.rar, *.exe itp
Zależy tez jaki pojawia się błąd...
Przyczyn może być wiele...
- adres docelowy nie istnieje (wtedy wyslesz maila, ale dostaniesz inf zwrotna, ze nie doszedl)
- za duży załącznik wiadomości mail (z rególy jest to do 10 mega)
- zle rozszerzenie załącznika ...
- za wolne polaczenie internetowe (nie zdazy zakonczyc transmisji w okreslonym czasie itp) - takze wystapi jak za duzy zalaznik)

Musialbys podac inf jaki blad sie pokazuje :D

PS jest wiele serwerow pocztowych swiadczacych darmowe skrzynki pocztowe, jednak jakosc uslug moze byc mizerna...

Osobiście polecam gmail.com :D poczta od google :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group