Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
w jaki sposob szeregowy zawodowy moze awansowac?
Opublikował Wiadomość
cycu1717
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   w jaki sposob szeregowy zawodowy moze awansowac?

Mam jedno pytanie odnosnie szkol podoficerskich.Ne znalazlem tego tematu na forum wiec mam nadzieje ze nie byl poruszany.Sluze w wojsku od szesciu lat,jestem drugi raz w Iraku(dodam ze drugi raz w pododziale bojowym a nie na jakims cieplym etacie siedzac w bazie)wiec chyba mam prawo uwazac siebie i moich kolegow za w miare doswiadczonych zolnierzy.Dodam ze wiekszosc z nas ma mature i spelnia wszelkie warunki przyjecia do psz.Wiec dlaczego szeregowi zawodowi nie sa przyjmowani do szkol.Czy maja nas zolnierzy z kilkoletnim doswiadczeniem szkolic swiezo upieczeni podoficerowie z cywila?Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   Re: w jaki sposob szeregowy zawodowy moze awansowac?

cycu1717 napisał/a:
Mam jedno pytanie odnosnie szkol podoficerskich.Ne znalazlem tego tematu na forum wiec mam nadzieje ze nie byl poruszany.Sluze w wojsku od szesciu lat,jestem drugi raz w Iraku(dodam ze drugi raz w pododziale bojowym a nie na jakims cieplym etacie siedzac w bazie)wiec chyba mam prawo uwazac siebie i moich kolegow za w miare doswiadczonych zolnierzy.Dodam ze wiekszosc z nas ma mature i spelnia wszelkie warunki przyjecia do psz.Wiec dlaczego szeregowi zawodowi nie sa przyjmowani do szkol.Czy maja nas zolnierzy z kilkoletnim doswiadczeniem szkolic swiezo upieczeni podoficerowie z cywila?Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.


A kto mówi, że nie są przyjmowani,. Był nabór trzeba było złozyć podanie. W tym roku dostało sie np. do Poznania kilkunastu szeregowych do pdf. Nie ma ulg dla żołnierzy i przywilejów, każdy startuje z taka sama szansą. Poza tym okazało sie, ze ludzie z cywila mieli lepsze wyniki z wf.


Pozdrawiam
;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Wystarczy złożyć podanie i przyjechać na egzaminy. Dla nadterminowych i szeregowych zawodowych jest 6-cio miesięczny kurs zakończony mianowaniem do stopnia kaprala.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
cycu1717
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Podania byly zlozone a gdy pojechalismy do Wroclawia to odeslano nas z kwitkiem bo szeregowych zawodowych nie przyjmuja.Widocznie ktos w ustawie o nas zapomnial.Jezeli chodzi Ci o kwestie wf to kazdy z nas zalicza wf na 5 ale to akurat nie swiadczy o poziomie wyszkolenia zolnierza. Doswiadczenia natomiast nie nabywa sie w szkole.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

cycu1717 napisał/a:
Podania byly zlozone a gdy pojechalismy do Wroclawia to odeslano nas z kwitkiem bo szeregowych zawodowych nie przyjmuja.Widocznie ktos w ustawie o nas zapomnial.Jezeli chodzi Ci o kwestie wf to kazdy z nas zalicza wf na 5 ale to akurat nie swiadczy o poziomie wyszkolenia zolnierza. Doswiadczenia natomiast nie nabywa sie w szkole.


Hmm w Poznaniu odsyłali zołnierzy co nie mieli prawo jazdy, a reszta przystepowała do egzaminów, a wiem, bo zdawałam egazmin i poznałam paru szeregowych po Iraku, którzy nie dostali sie do pdf. I nigdzie w ustawie nie pisze, że szeregowy zawodowy nie może podnosic swych kwalifikacji. Bodajże tylko dow. jednostki musi się zgodzic, bo wtedy traci zołnierza na pare miesięcy.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
cycu1717
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Ci zolnierze z Iraku z pewnoscia byli nadterminowymi bo w ustawie jest sprecyzowane kto i na jaki system szkolenia moze zostac przyjety do psz.Tu jest link ktory mozesz zobaczyc i nie ma w nim nic o szeregowych zawodowych. http://wku.wroclaw-3.sow.mil.pl/16_podof.htm
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

cycu1717 napisał/a:
Ci zolnierze z Iraku z pewnoscia byli nadterminowymi bo w ustawie jest sprecyzowane kto i na jaki system szkolenia moze zostac przyjety do psz.Tu jest link ktory mozesz zobaczyc i nie ma w nim nic o szeregowych zawodowych.http://wku.wroclaw-3.sow.mil.pl/16_podof.htm



Skoro pdf, który skończuy studia moze sie ubiegać o przyjęcie do SO, to tak samo szereg. zawodowy może się starać o przyjęcie do pdf. I wg. ustawy to zołnierzy nadtermionych już nie ma.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
cycu1717
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Niestety ktos nas nie ujal w ustawie itaka jest prawda.Jezeli chodzi o zolnierzy nadterminowych to jest ich u nas w jednostce bardzo wielu kilku z nich zostalo przyjetyJesli dobrze zrozumialem to jestes przyjeta z cywila.?
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

... CISZA ... :lol: nie kłócić się :P Do Podoficerskich Szkół przyjmowani są ludzie ze środowiska cywilnego posiadający wykształcenie co najmniej średnie, żołnierze nadterminowej służby zasadniczej, żołnierze służby zasadniczej odbywający służbę z wykształceniem średnim i cywile po zasadniczej służbie wojskowej posiadający wykształcenie co najmniej średnie...odpowiednie szkolenie trwa: 11 miesięcy dla cywilów bez przeszkolenia wojskowego, 10 miesięcy dla żołnierzy czynnej służby zasadniczej, ten samo okres dotyczy żołnierzy rezerwy po zasadniczej służbie wojskowej, 6 miesięcy dla żołnierzy czynnej nadterminowej zasadniczej służby wojskowej !!!! W Podoficerskich Szkołach kadra kształci elewów, pryszłych kaprali na stanowiska dowódców drużyn a w związku z tym - na służbe zawodową ... więc po co kształcić kogoś kto jest żołnierzem zawodowym ?? Żołnierz zawodowy w stopniu szer. i st.szer. może ubiegać się, jeśli posiada dyplom studiów wyższych, o naukę w SO...więc pamiętajcie - nie ma naboru do Podoficerskich Szkół żołnierzy zawodowych - jeśli zaś są takowi szer. lub st.szer. to są to tylko i wyłącznie żołnierze służby nadterminowej !!!!

PZDR SIVSON :cool:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

SIVSON napisał/a:
...CISZA...nie kłócić się :P Do Podoficerskich Szkół przyjmowani są ludzie ze środowiska cywilnego i żołnierze nadterminowy służby zasadniczej jak i żołnierze służby zasadniczej odbywający służbę z wykształceniem średnim !!!! W Podoficerskich Szkołach kadra kształci elewów, pryszłych kaprali na stanowiska dowódców drużyn a w związku z tym - na służbe zawodową ... więc po co kształcić kogoś kto jest żołnierzem zawodowym ?? Żołnierz zawodowy w stopniu szer. i st.szer. może ubiegać się, jeśli posiada dyplom studiów wyższych, o naukę w SO...więc pamiętajcie - nie ma naboru do Podoficerskich Szkół żołnierzy zawodowych - jeśli zaś są takowi szer. lub st.szer. to są to tylko i wyłącznie żołnierze służby nadterminowej !!!!

PZDR SIVSON :cool:


Czyli wychodzi na to, ze ustawa jest błędna. Można zrobic z szeregowego oficera, ale nie podoficera :lanie: :lanie: : Ale tak jak to sie mówi, gdzie kończy sie logika to zaczyna się wojsko.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

SIVSON napisał/a:
...nie ma naboru do Podoficerskich Szkół żołnierzy zawodowych - jeśli zaś są takowi szer. lub st.szer. to są to tylko i wyłącznie żołnierze służby nadterminowej !!!!
PZDR SIVSON :cool:



Sugerujesz zatem że wiesz lepiej kogo szkolimy.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Ustawa nie jest błędna !!! Ustwa mówi o tym, że kształci na wybrane stanowiska przyszłych żołnierzy którzy będą pracować zawodowo !!!! Jeśli żołnierz jest w służbie zawodowej w stopniu szer. lub st.szer. to kto ma mu dać "wolne" na okres 6 lub 10 miesięcy hahaha :lol: :lanie: Jak podpisał kontrakt zawodowy to musi się z niego wywiązać a nie robić sobie wakacje w SP :lol: :x

Pzdr Sivson :mrgreen:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
ogry
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Czyli wychodzi na to ze st.szer zawodowi pozostana w tych stopniach do emerytury?
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Wycinek z Ustawy o Szkolnictwie Wojskowym napisał/a:
... do szkół podoficerskich przyjmowani są:
a) podoficer rezerwy,
b) żołnierz rezerwy, który odbył zasadniczą służbę wojskową oraz ukończył specjalistyczne przeszkolenie wojskowe lub posiada zawód przydatny w korpusie osobowym, w jakim ma pełnić zawodową służbę wojskową,
c) żołnierz nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, po odbyciu co najmniej dwunastu miesięcy tej służby,
d) cywil


Wszystkich dotyczy co najmniej wykształcenie średnie...

ogry napisał/a:
Czyli wychodzi na to ze st.szer zawodowi pozostana w tych stopniach do emerytury?


A kto powiedział, że nie możesz awansować do emerytury ??!! Jeśli w opiniowanym okresie wyszedłeś na sumiennego żołnierza to możesz być mianowany wyżej, jeśli, rzecz jasna jest zapotrzebowanie / miejsce na wyższe stanowisko dla Ciebie w danej JW. Czasami jest tak, o ile dobrze słyszałem, że w JW odbywasz krótki, że tak powiem "kurs eksternistyczny" zakończony egzaminem a co za tym idzie awansem na wyższy stopień.
POZDRAWIAM SIVSON :viktoria:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
ogry
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

To nas uspokoiles.Jesli jeszcze moglbys swoja wypowiec podeprzec czyms wiecej to bylbym wdzieczny. Z gory dziekuje i pozdrawiam :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group