Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanatorium po misji
Opublikował Wiadomość
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   Sanatorium po misji

Witam wszystkich. czy ktos zna wykaz sanatoriów do których mozna sie udac po powrocie z misji w Iraq lub Afganistanie? :viktoria:
 
 
CARABINIERII.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   

Do bzz.

Z tego co ja ustaliłem przed moim pobytem w sanatorium po misji w Afganie na dzień dzisiejszy ( lecz moge sie mylić ) mozna korzystać praktycznie z n/w. Sanatoriów tj ;

- 20 Wojskowo Szpital Uzdrowiskowy w Krynicy - Zdrój.

- Szpital - Sanatorium Wojskowe w Busku Zdrój.

Ja byłem na takim 2 - tygodniowy turnusie antystresowym po misji w Krynicy Zdrój było O.K. warunki dobre, jedzenie też, zabiegi itp, itd.

Podaje Ci wszystkie namiary na 20 WSzU w Krynicy Zdrój i tam pytaj co i jak. Sa tam fajni ludzie to Ci powiedzą, co i jak.

RECEPCJA 20 WSzU Krynica Zdrój - tel. MON 124-211 lub końcówka 266.

Pan mjr SZYDŁOWSKI osoba odpowiedzialna za takie turnusy ( fajny oficer i całkowicie kompetentny w tym temacie jest OKI. )
tel. MON 124-535 lub końcówka 435.

Uważam, że tam sie wsio dowiesz co i jak jak tak załatwiałem, ale pamietaj, że wszystko zaczynasz od swojego lekarza w JW.

Pozdrawiam.
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   sanatorium po misji

Dzięki juz wszystko ugadane, a lekarzem jest mój brat więc będzie ok. pozdrawiam
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   sanatorium po misji

W krynicy zamiast numeru początkowego 124 jest 146 . :viktoria:
 
 
CARABINIERII.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005   

Do bzz.

Sorry - masz racje pomyliłem sobie poczatek numerów tel. po linii MON do 20 WSzU w Krynicy - Zdrój, ale końcówka nr. tel. była o.k.
Pozdrawiam.
 
 
NAMIBIA99
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

Ja po zakonczonej misji tez bylem w Krynicy było Ok.
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   sanatorium po misji

Witam szanownych kolegów. Czy znajdzie sie ktos kto był w sanatorium w Lądku? Niby jestem zdecydowany na Krynicę , ale jest jeszcze czas więc może Lądek? :cool:
pozdrawiam
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005   

Byłem w Lądku.
Mieszkalismy w dobrych warunkach poza sanatorium w pywatnej willi wynajetej dla nas. Pokój z pełnym węzłem sanitarnym i przedpokojem. TV za dodatkową opłatą (ale nie wielką). Parking za samochód 6 zł dziennie, ale nie ma obowiązku trzymac fury za bramą.
Jedzenie w porzadku. trzeba wykupić co najmniej dwa posiłki dziennie. Mozliwość brania suchego prowiantu.
Zabiegi też. Od dzieci do 12 lat (chyba, bo nie jestem pewien granicznego wieku) "z zasady" nie biora kasy za zabiegi.
Sponsorowana jedna z wycieczek dla Ciebie i jednej osoby towarzyszącej:
1. Praga - Czechy
2. Wiedeń - Austria.
Ogólnie było w porzadku.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Sob 17 Gru, 2005   Sanatorium po misji

Jeszcze jedno pytanko?
Może ktos orjentuje się czy to prawda że do sanatorium nie trzeba jechac zaraz po misji, tylko mozna całkowicie w pózniejszym terminie.
pozdrawiam
 
 
zzigi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 343
Skąd: z kont
Wysłany: Sob 17 Gru, 2005   

Tak z tego co pamiętam to na wyjazd do sanatorium ma sie pół roku i czas spędzony w sanatorium nie wlicza sie do urlopów.
Pozdrawiam
 
 
zmeszek40 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 362
Skąd: olsztyn->wawa
Wysłany: Sro 28 Gru, 2005   

Hejka.
Pamiętam nieco faksiora z początku roku, przysłanego z góry odnośnie "opracowania medycznego" powracających z misji. Było tam m.in:
- na zrobienie badań/komisji po misji było 7 dni (niestety choćby się usrać to i tak WKLki sie nie wyrobią) i tych dni NIE NALEŻAŁO WLICZAĆ DO URLOPU PO MISJI;
- na turnus profilaktyczno - leczniczy może udać się każdy, kto odczuwa taką potrzebę; zainteresowany dzwonił do wybranego kurortu ustalić sobie najbliższy (lub dowolny ;-)) termin a następnie lekarz JW wypełniał odpowiedni kwit; OKRESU TURNUSU TAKŻE NIE NALEŻAŁO WLICZAĆ DO URLOPU NALEŻNEGO PO MISJI.
Oczywiście kadrowcy zawsze mieli odmienne zdanie na ten temat, bo przecież ludki w tym Iraku to sie wystarczająco naopier....li żeby jeszcze teraz sobie bimbać.
Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, co do NIEWLICZANIA w/w spraw do urlopu to pozwolę sobie wyjaśnić:
- wykonanie badań popowroccie do kraju jest obowiązkiem SŁUŻBOWYM, a na WKL kieruje dca JW (na wniosek lekarza) - więc jakim cudem żołnierz ma wykonywać OBOWIĄZKI w ramach czasu wolnego???;
- turnus profilaktyczno - leczniczy jest formą LECZENIA I PROFILAKTYKI (a nie wczasów pod gruszą) w sanatorium; sanatorium=szpital; czy z powodu choroby idziemy na urlop wypoczynkowy? Nie. Czy celem profilaktyki zagrożeń stanu zdrowia spowodowanych czynnikami szkodliwymi w miejscu pracy idziemy na urlop wypoczynkowy? Nie. W takich sytuacjach jesteśmy KIEROWANI na leczenie do ośrodków specjalistycznych, a takimi są szpitale/sanatoria.

Uf, trochę przydługo ale chyba zrozumiale, co? Po nowym roku podrzucę namiary na 4 sanatoria, które prowadziły w tym roku turnusy. Pozdro misjonarze!!!
_________________
"When I die bury me upside down, so the world could kiss my ass"
 
 
 
Hillbear
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   SANATORIUM w Ladku Zdroju

Czesc witam was wszystkich! Najserdeczniejsze zyczenia w nadchodzacym Nowym 2006 Roku. z Camp Echo.
Mam kilka pytan do osob ktore przebywaly w 23 WSzUR w Ladku Zdroju, szczegolnie z rodzinami. Obecnie z kolega pelnimy jeszcze sluzbe w V zmianie i interesuje nas pobyt w tym sanatorium. Czyli jakie tam sa warunki itp. itd. Czyli wszystko co mozecie na ten temat powiedziec. Bedziemy bardzo wdzieczni za kazda informacje moj adres to hillbear@op.pl. Z zolnierskim pozdrowieniem i do zobaczenia w Nowym 2006 Roku.
 
 
milusi
2


Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 64
Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

u mnie w jednostce dowiadywalem sie po jakim okresie od powrotu z misji moge jeszcze wykorzystac wyjazd do sanatorium, no i uzyskalem nastepujace informacje: ze moge udac sie na taki turnus w przeciagu roku i ze podobno dwa razy?!? jezeli ktos jest zorientowany w temacie na 100% prosilbym bardzo o zweryfikowanie tych danych i w miare mozliwosci opisanie stanu faktychnego, bo gosc z ktorym rozmawialem nie byl do konca zorientowany w tym co mowil, z gory dziekuje i pozdrawiam
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   sanatorium po misji

Z tego co sie dowiedziałem to podobno w ciągu trzech lat trzeba ten przywilej wykorzystać i prawda jest to że można dwa razy w roku pojechać. I nie tylko po misji w Iraku i Afganistanie ale równiez po Libanie i innych misjach.
 
 
endrju 
1
już emeryt


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 23
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   sanatorium po misji

Na sanatorium po Bośni - są jakieś szanse?Z góry dziękuję za informacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group