Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanatorium po misji
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

Ali napisał/a:
- statystyka jest bezwzględna: proponuje sprawdzić: rok 2010: skierowanych do senatorium 656 osób, oficerowie starsi: 437, ...

Chyba z trzech zmian na raz pojechali. Jak piszesz statystyka jest bezwzględna. Etat PKW opiewa na około 2000 ludzi. Rocznie daje to 4000 uprawnionych do sanatorium. Pojechało 656 co daje nam statystycznie 16,4%. Co to oznacza? że 16,4% ma problemy psychiczne? Nie. Wynika, że 83,6% nie wie lub boi się skorzystać z tej formy. Turnus rehabilitacyjny nie jest do leczenia zdrowia psychicznego ale żeby po prostu się zrelaksować i tyle. W dwa tygodnie nawet najlepsi psycholodzy lub psychiatrzy nie wyleczą żadnych przypadłości tej natury. Tu chodziło od początku, żeby pobyć z rodziną w warunkach luzu. Żeby po pół roku nieobecności jednego z domowników spokojnie zaaklimatyzować się wspólnie. Ali próbowałeś pojechać? Odmówili Ci? A Pani z Nowowiejskiej to niech się za robotę weźmie a nie pytluje jęzorem na temat danych wrażliwych z pierwszym lepszym znajomym. Tym bardziej, że nie ma dostępu do pełnej informacji. Ali ta statystyka dotyczy Garnizonu Warszawa a nie całej Polski. A tam skoro statystycznie jest więcej oficerów starszych to i wśród wyjeżdżających stanowią większość.
Takie teksty jak Twój mogą jedynie doprowadzić tylko do tego, że i to zabiorą. A wtedy okaże się, że nie tylko nie skorzysta ten be oficer starszy ale też i ten szeregowy co naprawdę potrzebuje. problem byłby rzeczywisty gdyby niższym korpusom odmawiano a póki co to tak nie jest.
Pozdrawiam
P.S.
Czasem większe obciążenie psychiczne wynika z "konieczności posyłania ludzi do boju" lub planowania tego boju (szczególnie gdy ktoś zbierze) niż z samego udziału w tym boju. Ale nie jest to normą.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

Ali napisał/a:
Wskazywanie transparentnych faktów to nie atak, nie nadinterpretuj sobie koleszko pewnych rzeczy bo to nie zdrowe, zauważam, że Twoje komentarze nacochowane są sporą dawką serwilizmu, cóż - w jakiś sposób u pewnych ludzi zastępuje to obiektywizm. Nie omieszkam wskazać ilości i statystyk po powrocie Twoich kolegów z "Black Division", postaram się też, aby zawierały podział na przyporządkowanie do poszczególnych komórek. Ponad to, uważam obecną zminę z najbardziej amatorską - tak w dowodzeniu jak i realizacji od początku misji, Wątły Sławomir położył nacisk na PIR poprzez publikowanie na swojej stronie PKW Afganistan pseudo-sukcesów, nie wspominając o porażkach (które statystycznie biją na głowę sukcesy) i o nieudolności dowodzenia - do którego panu generałowi nie w smak byłoby się przyznać.


Nie spotkałem się jeszcze z tzw. przezroczystymi faktami, ale mogę potraktować jako naukę ale w tzw. znaczeniu negatywnym. Próbujesz używa górnolotnych słów których osobiście nie rozumiesz, włącznie z ich znaczeniem. Mowa jest o wyjeździe do sanatorium po misji, nagle przechodzisz do krytyki aktualnej zmiany, naprawdę utwierdzasz mnie w przekonaniu, że powinieneś skorzystać z tego dobrodziejstwa jakim jest sanatorium, a w szczególności z domu weterana w Lądku Zdroju. :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

A ja głupi myślałem, że sanatorium jest dla ludzi chorych. :hmmm: A tymczasem czytam, że to po prostu taka forma wczasów za darmo.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

i napisał/a:
A tymczasem czytam, że to po prostu taka forma wczasów za darmo.

i, żeby jechać do sanatorium to trzeba mieć zdrowie.

Sanatorium po misji jest i jeżeli spełnia się wymagania oraz ma się chęć wyjazdu to dlaczego nie jechać ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

i napisał/a:
A ja głupi myślałem, że sanatorium jest dla ludzi chorych.

Też, ale nie tylko.
Słownik języka polskiego:
Cytat:
sanatorium «zakład leczniczy przeznaczony dla przewlekle chorych i rekonwalescentów»

a rekonwalescent to człowiek w czasie:
Cytat:
rekonwalescencja «powrót do zdrowia po przebytej chorobie;

czyli odbudowa sił człowieka zdrowego co kiedyś chorował.
A kto zdrowy na ochotnika jedzie na wojnę?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
zgrywusnik22 
4
kiwi121


Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 152
Skąd: kolegi
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Witam a czy po kosowie można jechac do takiego senatorium???????
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Do sanatorium, tak.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Alex, do sanatorium to po skończeniu szkoły podstawowej 8-klasowej, lub nowym trybem 6-klasowej +gimnazjum. Dla pozostałych jest senatorium, sanitarium, senatorka. Od pewnego wieku (pacjenta-kuracjusza) zmienia nazwę na krzakoterapię i krzewopicie. I zdziwienie personelu budzi osoba wymagająca terapii.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

lokom, a mnie tam ciągle się myli klauzula z klauzurą.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Ciągle, czy już? :lol:
Koniec OT :zly4:
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

Te erudyci, łapiecie za słówka, a w innych tematach milczycie. :zly3:
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie czepianie się literówek. FAZI 1
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
kolunio500 
2


Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 62
Skąd: Południe Najjaśniejszej
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

Panowie, być może była jakaś wzmianka o tym ale nie znalazłem. Mianowicie, czy mogę skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego po odejściu na emeryturę i kto by mnie wtedy kierował? Proszę o komentarz...
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

do kolunio500

Jeżeli nie zamówiłeś sobie terminu turnusu w WDW na początku roku to obecnie szanse będą marne. Ja już w styczniu zamówiłem sobie termin w WDW Ciechocinek. Skierowanie pobierasz z ich stronki , załatwiasz podpisy : lekarz + dowódca JW , wysyłasz kopie FAX-sem w celu potwierdzenia. Ja odchodzę w październiku i od miesiąca jestem w dyspozycji. Nikt mi nie robił z tego powodów schodów skoro się należy to się należy i tyle.
 
 
mega 
3


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 101
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

2 dni temu lekarz w JW odmówił mi wystawienia skierowania do sanatorium. Jestem już 2 lata po misji. Niestety do puki nie przedtawie u zaświadczenia że się lecze psychiatrycznie nic z tego. Powiedział jeszcze że może uwzględnić opinie psychologa klinicznego.Czy to jest zgodne z prawem że jedni jeżdzą tak sobie bez zaśiadczeń a inni nie. Nic z tego nie rozumiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group