Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkos procesora
Opublikował Wiadomość
Sratanik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   Szybkos procesora

Czesc mam jedno pytanie ktore mnie ciekawi moj prosesor ma 1.1 Ghz(amd athlon) a wchodza mi takie gry ktorych minimalne wymaganie do np 1.3ghz lub 1.6ghz wiec zastanawiam sie dlaczego mi te gry płynnnie wchodza :zly4:
 
 
corran 
9
pasożyt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 5037
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

To dość szeroki temat, po pierwsze producenci oprogramowania często podają wymagania z pewną rezerwą, po drugie nie wszyscy stosują rozdział na wymagania minimalne (wymagane do prawidłowego uruchomienia aplikacji) i zalecane (gwarantujące jej poprawne działanie). Po trzecie wreszcie komputer, komputerowi nie równy. Ogólna wydajność systemu zależy nie tylko od procesora ale pozostałych elementów komputera, wydajności (dopasowania do aplikacji) sterowników, wersji systemu operacyjnego (różne systemy konsumują różne ilości zasobów) itd, itp.

Generalnie należy się cieszyć że jest ok :-)
 
 
 
Piotrek'89
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

wymagania gier są zawsze przesadzone ;)
np. doom 3 lub quake 4
ten drugi według testu na gamespy nie powinien u mnie się uruchomić :x
karta graficzna obsługuje tylko dx 7 i nie ma shaderów 1.0
procesor o 700 Mhz za słaby - to kłamstwa wymyślone żeby napędzać sprzedaż nowych podzespołów - co prawda nie da sie grać gf 2 , lub gf 4 mx440 ale procek słabszy może być
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   

drugim waznym czynnikiem - jest ilosc i szybkosc pamieci. Co od szybkosci - nie masz tutaj wielkiego wyboru , z racji posiadanej starszej juz architektury plyty gl. najprawdopodobnie uzywasz kosci SDRAM pracujacych z predkoscia 133 MHz. Natomiast ilosc tej pamieci (fizycznej) moze znaczaco wplynac (nawet o 30% ) na osiagi i "chodzenie" wogole pewnych gier. Dodac trzeba, iz czasem jakas gra posiada wprawdzie niezbyt wygorowane wymagania jesli chodzi o sprzet, ale , w zamysle producenta , zostala napisana tak, azeby mogla sie uruchomic wylacznie na sprzecie ktory obsluguje okreslona technologie (np. Pixelshading realizowany przez karte graficzna, albo zalozona z gory ilosc pamieci na karcie >64 MB, etc.) W takim wypadku niestety - choc Twoj komputer moze spelniac z powodzeniem wymogi szybkosciowe danej gry, ustalenie a priori przez firme takich warunkow , uniemozliwi Ci uruchomienie takiej gry na swoim sprzecie.
Dobrym przykladem przeciwienstwa do powyzszego jest stanowisko producentow gry Battlefield II - ktorzy w wymaganiach minimalnych okreslili karte od GF 5600 (bodajze) w gore , podczas gdy ja sam uruchamiam ta gre na GF 5200 (spowolnionym ze wzgledu na brak wiatraczka) tyle ze rozgrywki moge toczyc na najmniejszych tylko mapach i z udzialem do 16 botow.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group