Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Szef MSWiA musi być twardy"
Opublikował Wiadomość
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   "Szef MSWiA musi być twardy"

"Szef MSWiA musi być twardy"

PAP napisał/a:

Konsekwentną walkę z przestępczością, a także nieprawidłowościami i patologiami w podległych służbach zadeklarował w sobotę w Radiu Maryja i Telewizji Trwam wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn.

- Przede wszystkim chciałbym, żeby bali się mnie przestępcy, a po drugie - leniwi, nieudolni, skorumpowani, uwikłani urzędnicy i funkcjonariusze. A z tego wynika, że nie chciałbym, aby obawiali się mnie wszyscy inni. Ja wiem, że minister, zwłaszcza w tym resorcie musi być twardy - powiedział wicepremier.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że priorytetowym celem jego działalności jest doprowadzenie do to tego, aby Polacy poczuli się bezpieczniej, by skuteczniej ścigano przestępców i dochodziło do mniejszej liczby przestępstw.

Zauważył, że jest pierwszym ministrem, który chce położyć tak silny nacisk na pion prewencji w policji i dlatego m.in. zobowiązał się do zwiększenia w ciągu dwóch lat o połowę funkcjonariuszy w służbie patrolowej.

Dorn zwrócił też uwagę na konieczność nawiązania przez policję ścisłych kontaktów z samorządami, wspólnotami mieszkańców, a także radami parafialnymi. - Doświadczenia Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych pokazują, że wspólnoty religijne to bardzo cenny partner dla policji w dziedzinie prewencji - wskazał.

Przypomniał, że istnieje plan powiększenia w ciągu dwóch lat biura spraw wewnętrznych, zajmującego się nieuczciwymi policjantami z 230 do 700 etatów. - Ale to nie będzie koniec - dodał.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji uznał za konieczne odejście od systemu nagradzania w zależności od rangi służbowej funkcjonariuszy, przewidującego, że im wyższa ranga tym wyższe nagrody.

Dorn zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu zostanie powołany pierwszy w dziejach cywilny zastępca komendanta głównego policji ds. logistyki. "Chodzi o to, aby wyżsi oficerowie przestali się ekscytować zmianami kadrowymi oraz zamówieniami publicznymi. Oni są od tego, by walczyć z przestępcami, a nie zajmować się tym, jakiej firmie dane zamówienie publiczne przypadnie" - powiedział.


Paranoja w tym kraju ... paranoja :!: Nasuwa się pytanie "Czy będzie bezpieczniej, w państwie zmierzającym do totalitaryzmu i rasizmu?"

PZDR SIVSON :gent:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Cytat:
Dorn zwrócił też uwagę na konieczność nawiązania przez policję ścisłych kontaktów z samorządami, wspólnotami mieszkańców, a także radami parafialnymi. - Doświadczenia Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych pokazują, że wspólnoty religijne to bardzo cenny partner dla policji w dziedzinie prewencji - wskazał.


Już "widzę" wspólne (jak kto woli - mieszane) patrole policji i pań w moherowych berecikach z antenką - LITOŚCI :!: :!: :!: :cool:


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
klip
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Cytat:
Paranoja w tym kraju ... paranoja :!: Nasuwa się pytanie "Czy będzie bezpieczniej, w państwie zmierzającym do totalitaryzmu i rasizmu?"

PZDR SIVSON :gent:


PiSowcy beda bic czarnych ?
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Coś mi się wydaje, że idziemy w stronę państwa totalitarnego. :(

Ale to nic, jeszcze kilka miesięcy i sami politycy stwierdzą że 90% obietnic nie da się zrealizować nawet w 10%. Chyba że policję w tym przypadku wspierać będą rady parafialne ;)

A że minister musi być twardy to fakt niezaprzeczalny.

Myślę, że cywilny zastępca ds. logistyki też jest potrzebny aby teraz właściwe firmy wygrywały przetargi..
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Jeśli redakcja RM i TV Trwam stają się powoli filią Biura Prasowego Rządu, to pewnie i panie z rad parafialnych staną się taką modernistyczną wersją ORMO. Qrde, jak ja nie cierpiałem tej formacji ... bbbbrrrr. A wszystko przez to, że dzieckiem będąc jechałem po jakiejś parkowej alejce, złapał mnie taki łachudra i wentylki z roweru wykręcił :( Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

"Twardy" minister zapomniał dodać, że w celu wzmocnienie moralności każdy policjant na rozpoczęcie i zakończenie służby powinien udać się do spowiedzi.
 
 
andy:) 
4
Wędrowiec



Wiek: 58
Dołączył: 30 Paź 2005
Posty: 237
Skąd: z południa
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

No popatrzcie i taka spowiedź to byłoby idealne rozwiązanie na korupcję.
Nic by się nie ukryło.... bo grzech.
_________________
Czasem trudniej niż przyznać się do własnych błędów jest je pojąć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group