Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste płyty
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Ahooj!
Ja używam takich płyt i nie narzekam:
Msonic (czarna) silver CD-R/700MB; VAKOSS silver CD-R/800MB; datex silver CD-R/ 870MB; VAKOSS silver CD-RW/700MB.
:cool: :gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   

Ja datexy polecałbym zielone. Co do pozostałych to mogą być dobre kilka miesięcy po nagraniu a później może się okazać, że niektórych nie da się odczytać.
_________________

 
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   

A ja bym sugerowal zeby ten temat przykleic , bo bedziemy tu pewnie dopisywac na biezaco ciagle nowe "odkrycia" . Rynek zmienia sie tu tak szybko ze po prostu nie nadazy sie czasem z wyprobowaniem wszystkiego nawet :)

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 03 Mar, 2006 ]
od siebie moge dodac - ze do nagrywania (CD) aktualnie uzywam 3 typow plyt
1) TDK - tych jasno niebieskich - sa dobre jesli chodzi o trzymanie danych ale bardzo wrazliwe mechanicznie
2) esperaznz - w roznych kolorach , takze nie zdazylo mi sie utracic czegos - nieco wiecej wytrzymuja porysowan i innych tego typu rzeczy
3) roznych no-name'ow jesli chodzi o jednorazowe przeniesienie danych (np do drukarni)

Oczywiscie jesli ktos mialby potrzebe nagrania i trzymania dluzszy czas jakichs bardzo waznych danych - polecam ceramiczne EMTECi (cena ok 4 zl z pudelkiem) . Sa niezawodne i maja gwarancje 20 letnia od firmy (tak jak kiedysbyly verbatimy - niektorzy pamietaja pewnie te charakterystyczne ciemno niebieskie plyty, ktore nawet po 10 latach odczytuja sie lepiej niz nowe swiezo nagrane nieraz)

Inna sprawa jest fakt, ze nagrywam zawsze z predkosciami do 16X , bo przy wiekszych zadna z nagrywarek nie jest w stanie tka naprawde nagrac plyty w miare bez bledow :) czyli pozniej w konsekwencji odczyt z takiej plyty jest o wiele wolniejszy niz by powinien byc.

Pozdrawiam
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

U mnie Vacossy śmigają aż miło mimo wielu porysowań.Nie polecam płyt PLATINUM.Cena za sztukę ok.1zł.Też dałem się skusić i od nowa muszę przepalać ok 20 filmów.Teraz tylko Verbatim lub TDK.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Pułkownik Kwiatkowski napisał/a:
Verbatim lub TDK

Też używam "takowych" :viktoria:
Pułkownik Kwiatkowski napisał/a:
PLATINUM

Na tych płytach syn uczy sie robić pokazy...........
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Lekka ryska i Platinum burczy w napędzie jakby ktoś przejechał ją papierem ściernym lub szczotką drucianą.Wolę dać 1,5-2 zł za dobrą płytę niż później mieć problemy.U mnie dzieciaki używają PLATINUM do zabawy.Mi jużniestety nie służą.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

Kiedyś używałem tylko TDK. Niestety, pojawiło się kilka wadliwych serii. Przesiadłem sie na Verbatimy i od tego czasu zero problemów.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group