Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrywarki - porady, opinie
Opublikował Wiadomość
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   Nagrywarki - porady, opinie

Zdziwiło mnie to, że nie ma tu jeszcze tematu o tych urządzeniach.
Jakie macie w swoich komputerach "writery" i co możecie o nich powiedzieć. :)
Ja mam napęd combo, czyli CD-RW/DVD Sony CRX320E. Ma szybki czas dostępu, ale przy nagrywaniu płyt nie można ustawić wyższej prędkości niż 12x bo inaczej zaczyna zgrzytać i jedyną radą jest reset komputera. :( Żeby było śmieszniej prędzej miałem też takie combo Sony i wymieniałem ją na gwarancji z tego samego powodu a ta dopiero zaczęła szwankować po gwarancji. :)
Druga jest nagrywarka DVD firmy Optiarc dawniej NEC AD7173A z LabelFlashem. Na jednej stronie znalazłem, że nie jest za dobra, ale ja mam ją około miesiąca i jakoś nie musiałem wyrzucać nagranych nią płyt. Jedynym minusem jest czas dostępu około 5 sekund i głośna praca przy odczycie. Wypalam na DVD Verbatim 16x prędzej miałem TDK 8x i nie narzekam. Płytki CD-R to również Verbatim i jeszcze mam kilka Esperanz silver-silver i kilka black. Wszystko jest OK. Polecam te płytki.
Liczę na szerokie zainteresowanie tym tematem. :)
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Ahoj! Posiadam w PC-cie dwa napędy optyczne (dwie nagrywarki):
HL-DT-ST CD-RW GCE-8160B (zwykła 16/10/40x) oraz HL-DT- ST DVD RAM GSA-H10N Ultra Speed (obie firmy LG) spisują się b.dobrze. :viktoria:
:gent:
PS. Jako nośnik używam płyt TDK
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
Ostatnio zmieniony przez Endriu48 Pon 12 Mar, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Polecam nagrywarkę dvd LG GSA-H12N.Mój znajomy ma ją od miesiąca - średni czas dostępu to 140ms dla płyt dvd.Zamierzam również ją zakupić - bo na razie pracuję na wysłużonej cd-rec.LG GCE-8526B - co prawda nie mam powodu do narzekań - ale sprzęt trzeba modernizować :) .A odnośnie płyt dvd - jeszcze nigdy nie zawiodła mnie Esperanza.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Mnie a raczej mojego brata przy zakupie tego Optiarca/ NECa zmyliło to, że prędzej NEC to był czołowy producent nagrywarek DVD a o tym, że się połączył z Sony dowiedziałem się już po fakcie. :( Ale jak na razie nie jest źle (odpukać). :)
jankes co do tej nagrywarki LG to już jest nowszy model H42N z maksyalną prędkością zapisu DVD 18x. :)
Co do nośników to ten mój Optiarc rozpoznaje jakość nośnika i podaje maksymalną prędkosc z jaką można nagrać daną płytę. Jak włożyłem DVD Verbatim 16x to mogłem nagrywać z maksymalną prędkością 18x, ale mogłyby być później błędy więc najlepiej nie nagrywać z maksymalną prędkością. :)
 
 
 
Pentagoniusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

U mnie śmigają dwie nagrywarki, obie LG - wypalają na tym co im wrzucę na tackę, nie są wybredne :not2: .
GCE - 8240B - do wypalania płyt CD - R/RW i drugi napęd GSA - 4167B - do wypalania DVD. Obie chodzą bez zarzutu. Polecam ;)
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Mam "tylko" jedną nagrywarkę DVD BENQ. Po rozebraniu do czyszczenia okazało się niestety :) , że w środku jest Plextor. :)
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007   

No i dokonałem zakupu :D
Mój nowy nabytek to LG GSA - H42L .
Nagrywa szybko i ma funkcję "light scribe " .
To teraz już mam dwie nagrywarki :D
A odnośnie nośników jestem wierny Esperanzie .
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007   

Witam ja posiadam nagrywarkę NEC DVD ND-3540A mam ja dwa lata jestem z niej bardzo zadowolony planuję zakupić jeszcze jedną i sądzę ,że będzie to również NEC . Płyty to zazwyczaj Tdk lub Platinum .
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007   

:gent: :gent: Witanko :viktoria:

Pierwszą moją nagrywarką była ( teraz to już zabytek - leży sobie cichutko w szafie ;) - Mitsubischi x 1 - ile to wtedy kasy było ..... ho ho , płytki czyste kupowałem po 50 PLN ) .
Po kolejnych zakupionych sztukach doszedłem do wniosku, że najbardziej mi odpowiadają napędy LG.

Na dzień dzisiajejszy mam założone :

1. HL-DT- ST DVD RAM GSA-H20 L

2. HL-DT- ST DVD RAM GSA-H42 L

pozostałe jako kolekcja ;) leżą w szafie hehehe... :D

Pozdrawiam :viktoria: :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007   

M@rEK to trzymaj jako starocie za kilkadziesiąt lat mogą być warte fortunę :viktoria:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007   

sam88 napisał/a:
Witam ja posiadam nagrywarkę NEC DVD ND-3540A mam ja dwa lata jestem z niej bardzo zadowolony planuję zakupić jeszcze jedną i sądzę ,że będzie to również NEC . Płyty to zazwyczaj Tdk lub Platinum .

Teraz gdy NEC połączył się z Sony jego nagrywarki pogorszyły się pod względem parametrów. Polecam raczej jakiegoś LG, Pioneera albo Asusa.
 
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007   

Sam uzywam wypalarki DVD Benq i nie mam powodów do niezadowolenia.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Ja posiadam dwa Liteonki: 1. LTR-48246S; 2. DVDRW-LH-20A1H i też nie narzekam szczególnie na ten pierwszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group