Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Legitymacje PKP
Opublikował Wiadomość
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 11 Gru, 2005   Legitymacje PKP

Chciałbym zapytać, czy ktokolwiek wie kiedy otrzymamy nowe legitymacje uprawniające do przejazdów ulgowych w pociagach PKP? Pytanie na czasie, bo przecież treba kupić kolejny bilet miesięczny, a tu nie wiadomo jaki. W ubiegłym roku brak zdecydownia w tym temacie był przyczyną wielu kar nałożonych przez "kanarów". Już oni wiedzą doskonale kiedy dokładniej ogladać legitymację. Proszę bliżej zorientowanych o wypowiedź.
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Wto 13 Gru, 2005   

Tego się nie dowiesz. Nigdy nie były na 31 grudnia i w tym roku będzie tak samo. Może coś się zmieni jak powstanie stanowisko pełnomocnika Ministra do spraw legitymacji na ulgowe przejazdy na PKP.

22.12.05 "Wiedziałem, że tak będzie" cyt. Kabaret G.Halamy. 29.12.05. No i wyjaśniło się - od stycznia bez zniżek.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek Czw 22 Gru, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   

Jak to jest z tymi uprawnieniami do ulgowych przejazdów PKP w 2006r. Przecież w "PUZ Pracowników Wojska" istnieje zapis
Cytat:
Strony zawierające Układ zobowiązują się corocznie negocjować wykup uprawnień dla pracowników do ulgowych przejazdów PKP

Czy pan Zenon J. nie może tego dopilnować? Albo przynajmniej dać jednoznacznej odpowiedzi? A tak na marginesie NSZZ Pracowników Wojska już kompletnie zszedł na dzady? Jeszcze nie mają swojej strony www i nie publikują żadnej aktualnej informacji w Internecie? Szanowni członkowie-związkowcy - DO ROBOTY.
 
 
A_1965 
1


Dołączył: 24 Lut 2005
Posty: 34
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   

Z tego, co wiem pracownikom wojska normalnie przysługuje ulga po wykupieniu legitymacji. U mnie pracownicy już byli o to pytani. Nie wiem czy dostali legitymacje już czy nie
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   

Wymieniony przez Radiolę pan Zenon nie zajmuje się tak przyziemnymi sprawami. Cóż go to interesuje, że przy nędznych płacach koszt dojazdu PCW sięga 17% wypłaty netto i to nie z drugiego końca kraju. Nie dojeżdżać panowie i panie - najlepsze rozwiązanie.
 
 
dekiel1964 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 302
Skąd: z nad Iny
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   no to" macie" swoje legitymacje,życzę dalekich pod

NPI
Ostatnio zmieniony przez dekiel1964 Sro 03 Maj, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   

No właśnie. Przed kim związki zawodowe odpowiadają za swoja działalność? Czy pracownicy mają jakikolwiek wpływ na działania podejmowane przez zarząd NSZZ PW? Kto powinien rozliczyć przewodniczącego związku w zakładzie pracy? Z tego co słyszałem, to jest to osoba nienaruszalna :x A pracownikowi (nie będacemu członkiem związku) wara od tego co on robi.
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2006   

zapomnijmy o ulgach w JW1106przyrzedl faks ze ulg nie bedzie i basta mamy kolejno podwyszke a zwiazki i pan Przew. maja sie dobrze od kilku lat ten sam tylko udaje ze cos robi bo w sumie nic nie robi nawet swej strony internetowej zeby nie zrobic to jest skandal pozdrawiam
 
 
kormoran3
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Proszę pamiętac jednak, że istnieje coś takiego jak legitymacja seniora, za 75 zł można wykupić zniżkę 50% i spoko. Niestety o takową legitymację mogą ubiegać sie osoby które ukończyły 60 lat życia. :|

Pozdrawiam
 
 
margol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Po ostatniej interpretacji przez Ministra Finansów przepisów o podatku od dochodów, która nakazuje koszt legitymacji na przejazdy ulgowe (ponad 300zl) dopisać do dochodów pracownika, nastapiła dyskusja czy to się opłaca i dlatego prawdopodobnie wstrzymano sie od zawarcia umowy z PKP. Nie wiem na ile to prawda, ale takie coś słyszałem.
 
 
margol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Po ostatniej interpretacji przez Ministra Finansów przepisów o podatku od dochodów, która nakazuje koszt legitymacji na przejazdy ulgowe (ponad 300zl) dopisać do dochodów pracownika, nastapiła dyskusja czy to się opłaca i dlatego prawdopodobnie wstrzymano sie od zawarcia umowy z PKP. Nie wiem na ile to prawda, ale takie coś słyszałem.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Czy mam rozumieć, że papier toaletowy i długopis też mi kiedyś dopiszą do dochodu? Jeśli tak, to ja dziękuję. Sam sobie kupię. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można powiedzieć tego wprost i we właściwym czasie. Czyżby decydentom zabrakło odwagi?
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

tylko dlaczego nie zabrano nauczycielom gdzietu sprawiedliwosc
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2006   


Korek,
Pisałeś o nauczycielach, odpowiedź dostałeś.
Jedyny na Ciebie sposób, to

Zignorować Cię i nie odpowiadać na głupie teksty
 
 
walker z Torunia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2006   

W tym tygodniu otrzymałem dwie wiadomości na ten temat:
-pierwsza z Oddziału transportu i Ruchu Wojsk Logistyki POW( ORiTW), że legitymacje będą pod koniec stycznia i będą ważne od 01 lutego.
-druga od ORiTW Logistyki DWląd, że jeszcze Minister nie podpisał stosownych dokumentów ( wiadomość z 16.01 g. 12.00)
Spora część kadry dopiero w styczniu się obudziła i zgłosiła chęć nabycia takich legitymacji, ponieważ dowiedziała się, że legitymacje zołnierzy zaw. nie będą uprawniały do ulg. Odpowiedź OTiRW jest taka, że mogą się starać o legitymacje od drugiego kwartału czyli w marcu.
W ub. roku koszt takiej legitymacji wynosił 324,00 zł od czego pobierano podatek w wysokości 19% czyli jakieś 65 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group