Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Legitymacje PKP
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Przepraszam ale nie jestem w temacie, dlatego pytam: czy rzeczywiście każdy chętny sam musi zapłacić 418 zł ze swojej kieszeni :?: Trochę to dziwne.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

i, nie.
Ludzie nie siejcie fermentu. Sprawę tą już opisywałem na forum. MON wykupuje legitymacje, nam potrącany jest podatek za wykup i nie jest to wymysł przełożonych. Jest to spowodowane przepisami podatkowymi.
http://www.nfow.pl/viewto...er=asc&start=30
http://www.nfow.pl/viewto...der=asc&start=0
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Hej spójżcie na roczek w którym zaczęto temat.
 
 
mihu7 
1


Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 34
Skąd: Wschód
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

neo napisał/a:
Hej spójżcie na roczek w którym zaczęto temat.

Witam !
Szanowny @neo - co ma roczek do pierniczka (lub do wiatraczka)... a temat jest aktualny co roku, bo uprawnienia do zniżek wykupywane są właśnie pod koniec roku.
Pozdrawiam !
Sorry, uprawnienia może nie są wykupywane pod koniec roku ale w tym właśnie okresie zbiera się info o ilości chętnych do wykupu... (* nie dotyczy tego roku - każdy wie, że były opóźnienia..)
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Hej! Nie wie ktoś przypadkiem, co się dzieje z legitymacjami na 2009r? Koniec roku za pasem, bilety na dojazdy na przyszły rok trzeba by kupić, a tu nie ma pewności czy ulga będzie.
Może, tak jak już było kiedyś, będziemy jeździć z wyciętymi artykułami z gazety? ;)
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
mermen124 
1


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Problem z legitymacją PKP na 2009r.
Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum. Po krótce Pokrótce : Jestem żołnierzem zawodowym. W roku ubiegłym przeniosłem się do nowej jednostki w Warszawie z 16 PDZ. Tam przysługiwała mi legitymacja zniżkowa PKP, ta którą jak co rok można było wykupić. Tu zaś poinformowano mnie, że nie przysługuje mi ona ponieważ jestem kawalerem i nie biorę rozłąkowego z rodziną. Poproszę o pomoc w tej sprawie.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Bzdura! To można śmiało zakwalifikować jako dyskryminacja ze względu na stan cywilny :x
Poproś o podstawę prawną takiej odmowy, a najlepiej wystąp z pisemną prośbą o legitymację do dowódcy jednostki. Pismo puść przez kancelarię.

Mnie kiedyś odmawiano tzw. "miesięcznika" ze względu na stan cywilny. Dowódca uzasadniał to stwierdzeniem "kawalerowi nie potrzeba tyle pieniędzy, bo i tak przepije".
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
mermen124 
1


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Dziękuję Radiola tak zrobię jak mówisz, najlepiej jak podeprę się podstawą prawną wtedy byłoby najlepiej. Pozdrawiam
P.S. Tylko gdzie ją znaleźć?
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Piszesz wniosek z uzasadnieniem do dowódcy jednostki (przez kancelarię). Idziesz do kadr z decyzją dowódcy, a tam mają obowiązek przesłać wniosek wyżej. Gdzie, to już oni wiedzą najlepiej.
Po paru tygodniach otrzymujesz z PKP Intercity na adres jednostki decyzję, z którą udajesz się do wskazanego Punktu Obsługi PKP Intercity na najbliższym dworcu kolejowym. Tam kupujesz sobie legitymację. Koszt: 500zł za cały rok. Jeśli do końca roku pozostało mniej niż 12 miesięcy, płacisz proporcjonalnie do ilości pozostałych miesięcy.
Następnie z tak zakupioną legitymacją i zdjęciem, udajesz się do kadr, gdzie ją rejestrują i stemplują.
A na następny rok pamiętaj zamówić ją w kadrach odpowiednio wcześniej (we wrześniu).

Ścieżka przetestowana na własnym przykładzie. Pewna na 100%. :cool:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

No i temat zmierza ku końcowi. Ostatni miesiąc ważności legitymacji zniżkowych na PKP a nowych definitywnie nie będzie. Przy okazji część pracowników wojska, tych dojeżdżających, zrezygnuje z pracy, bo głupotą jest płacić za bilet miesięczny 200 zł i więcej przy zarobku netto 1300 zł. Niestety Afganistan stał się ważniejszy.
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

Jest już decyzja o niewykupywaniu ulgi? :(
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

Są oficjalne informacje przekazywane na odprawach więc pewnie i decyzja jest.
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009   

Roztropek napisał/a:
bo głupotą jest płacić za bilet miesięczny 200 zł i więcej przy zarobku netto 1300 zł.

To fajnie masz bo u mnie są chłopaki którzy dojeżdżają po 45 kilometrów w jedną stronę samochodem i wychodzi im znacznie więcej i nie wspomnę tu o amortyzacji samochodu i jakoś pracują i nikt problemu nie widzi...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
aresch 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 58
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 19 Gru, 2009   

U nas po odprawie wiadomo już, że legitymacje zniżkowe na PKP owszem będą, ale tym razem to żołnierz ma pokryć całą sumę za ową legitymację czyli ok 460 zł.
Żenada.
_________________
Everything looks different in my eyes due to of being in the Middle East !!!
 
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Nie 20 Gru, 2009   

Dobre i to szczególnie dla dojeżdżających do pracy korzystających z PKP.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group