Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
to może na rybki...?
Opublikował Wiadomość
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Nie wiem. Płoć to tylko z jeziora. Mam takie fajne blisko domu. W przyszły weekend wybieram się. Spróbujemy coś z gruntu na "telewizorek" wyciągnąć. :cool:
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Nie mów że płoć z morza nie wchodzi w rzeki i kanały :???: U nas właśnie zaczyna wędrówkę na zimowiska więc stada tłustych mamusiek dostarczają wiele emocji :cool:
Już pomyślałem nawet o odstawieniu feederów i łowieniu tylko odległościówką.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

skipy napisał/a:
Nie mów że płoć z morza nie wchodzi w rzeki i kanały

Tego nie napisałem. :czytanie:
Nie mam czasu a i pogoda nie pozwala na dalsze wypady. :(
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Wiem, wiem... taka mała prowokacja :efendi2:
Może dzisiaj jeszcze uda mi się wyskoczyć nad wodę i powalczę z białorybem :cool:
 
 
balikus 
3



Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Trochę tu trochę tam
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Ostatnie trzy tygodnie spędziłem nad jez. Czos koło Mrągowa na rybki chodziłem i muszę powiedzieć że rybki pojadłem, szkoda tylko że z centrali rybnej :cry: , ogólnie porażka tylko parę okoni na paprocha się trafiło. :gent: :cool:
_________________
Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda, toruje ona głupocie drogę.... Marie von Ebner - Eschenbach
 
 
bosman 
1
Hydrol / BO - 358


Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Hell
Wysłany: Wto 24 Lis, 2009   

Witam a ja wczoraj byłem na rybkach i złapałem kilka dorszy i fląderek z czego jedna o monstrualnych wymiarach 45 cm x 25 cm

Łowisko: Punkt Redowy w Helu
_________________
"Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować"
 
 
trol 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 175
Skąd: ***** ***
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

Ładna sztuka bosman, ja dzisiaj spędziłem dwie godziny ze spinningiem nad wodą. Mróz troszkę utrudniał wędkowanie, co chwilkę trzeba było ściągać lód ze szczytówki. Okonki brały bardzo agresywnie, szkoda tylko że wszystko to maluchy. Najważniejsze że zabawa była przednia.
_________________
Łapie się chorobę weneryczną, ryby się łowi.
 
 
ZEB_45 
4
zeb_45



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 192
Skąd: Pustelnia
Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

Wszystkim bez wyjątków, zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie, oraz bogatego i szczęśliwego Nowego Roku a przede wszystkim taaaaaakich wyholowanych ryb w sezonie 2010.
_________________
Kiedy w końcu zmęczony, zobaczysz światełko w tunelu - na pewno będzie to pociąg :)
 
 
Karus 
4



Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 160
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Witam wszystkich wędkujących :gent:
Czy w tym roku nikt nie ma żadnych sukcesów,że tu tak pusto? :-o
Chętnie wymienię się poglądami z kimś polującym na drapieżniki ;)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Akurat co do drapieżników, to nie podzielę się swoimi wrażeniami. Wędkuję ryby spokojnego żeru.

W moim przypadku, niestety, wysoki stan rzeki Wisły nie pozwolił mi na takie jak zawsze wędkowanie. Zmuszony byłem udawać się na inne zbiorniki. I jedyny mój sukces, to duża liczba karasi srebrzystych. Choć trafił mi się przypadkiem na robaki sum. Ale to dziecko było, to i oczywiście wróciło do wody. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ZEB_45 
4
zeb_45



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 192
Skąd: Pustelnia
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Witam.
Przyznaję, że odrobinę walczę z drapieżnikami przy pomocy różnych gum, wirówek i wahadłówek. Niestety lub stety zależy, jak kto woli nie uznaję trollingu, po prostu uważam, iż ma on niewiele wspólnego z wędkarstwem sportowym czy też rekreacyjnym. Z różnych względów jestem zmuszony trzymać się jednego łowiska (zbiornika, Siemianówka).
a oto moje wyniki w kolejności: połowa maja - 2 x foto, koniec czerwca, początek lipca (branie suma nastąpiło ok. godz. 11.00 :viktoria: ) i początek sierpnia:

_________________
Kiedy w końcu zmęczony, zobaczysz światełko w tunelu - na pewno będzie to pociąg :)
 
 
Karus 
4



Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 160
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

Ja też uważam,że trolling nie ma nic wspólnego z wędkarstwem sportowym ;)
Gratulacje!I okoń i szczupak szczególnie ten pierwszy od góry naprawdę ładne :brawo:
Ja na chwilę obecną mogę się"pochwalić" jedynie kilkoma:pistoletami",ale zamierzam to zmienić w najbliższym czasie ;)
Za dużym szczupakiem ganiam zazwyczaj z żywcem,lub z łamanym woblerem szczupako podobnym.
Pozdrawiam i udanych połowów życzę :gent:
 
 
trol 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 175
Skąd: ***** ***
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Koledzy po "kiju" zaczął się nowy sezon wędkarski a tu żadnych postów. Nikt nie wędkuje pod lodem? Chwalić się osiągnięciami. Jakieś plany na nowy wędkarski rok :?:
_________________
Łapie się chorobę weneryczną, ryby się łowi.
 
 
ZEB_45 
4
zeb_45



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 192
Skąd: Pustelnia
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

trol napisał/a:
Jakieś plany na nowy wędkarski rok :?:

:!: :!: :!: Proszę o wsparcie moich działań. :!: :!: :!:

Szanowni Koleżanki i Koledzy po tzw. kiju a więc miłośnicy wędkarstwa jak i ludzie wrażliwi na piękno niezmienionej czyt. niezdewastowanej i niezniszczonej przyrody.
W poniższych odnośnikach znajdziecie artykuły prasowe traktujące o planach zniszczenia (między innymi mojej) rzeki Narew.
Artykuł 1
Artykuł 2
Niestety, moją czarę goryczy przelało stwierdzenie Pana Dyrektora Inwestycyjnego
Cytat:
- Będziemy się starali o unijne dofinansowanie. Ale nawet jeśli nie uda nam się go zdobyć, elektrownia i tak powstanie.

:zly4: Poczułem się wówczas jak ktoś napadnięty przez bandziorów, bity, okradany, którzy w dodatku kpią śmiejąc mi się w twarz - zagotowałem się. Po prostu, nie mogłem przejść nad tym faktem do porządku dziennego i postanowiłem działać. :czytanie: :czytanie: :czytam:
Analizując możliwy do uzyskania odzew doszedłem do wniosku, że samo wysłanie takiego listu do Pana Burmistrza Tykocina może przynieść tzw. efekt wołającego na puszczy, którego nikt więcej nie usłyszy.
W związku z powyższym mam prośbę i propozycję zarazem, aby treść tego listu, (czyli to wszystko, co jest oznaczone jako cytat poniżej dodatkowo każdy z nas chętnych oczywiście) wysłał ze swoich prywatnych skrzynek pocztowych na niżej wymienione adresy (wystarczy wszystkie adresy tak jak jest skopiować do paska z adresatem wiadomości):

Do:

Wojewoda Podlaski <wojewoda@bialystok.uw.gov.pl>, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku <kancelaria@wios.bialystok.pl>, Redakcja Wędkarskiego Świata <redakcja@wedkarskiswiat.pl>, Redakcja Kuriera Porannego <redakcja@poranny.pl>, ZG PZW Zespół Ochrony i Zagospodarowania Wód <micek@zgpzw.pl>, PZW Okręg w Białymstoku <pzwzobial@wp.pl>, Narwiańskie Towarzystwo Ochrony Środowiska <ntos@narew.org>,

Temat: Ratujmy rzekę Narew!!!

Treść wiadomości:

Cytat:
Pan
mgr inż. Krzysztof Hlebowicz
Burmistrz Miasta Tykocin
Panie Burmistrzu, my zauroczeni pięknem rzeki Narew i wędkarze prosimy Pana o powtórne przemyślenie kwestii zasadności budowy MEW na terenie Pańskiej jurysdykcji.
Czy Pan zdaje sobie sprawę że:
Energia elektryczna wyprodukowana w tej tzw. elektrowni "ekologicznej" zgodnie z obowiązującym prawem musi zostać sprzedana do sieci ogólnokrajowej, co ni jak się ma do zasilenia 500 gospodarstw na Pańskim terenie i w żaden sposób nie wpłynie na obniżenie kosztów poboru prądu dla indywidualnych odbiorców w tym rejonie.
Wymierne dochody z działania takiej elektrowni przede wszystkim jedyne uzyskuje jej właściciel.
Czy uzyskany w ten sposób dochód z podatku dla Pańskiego urzędu jest tego wart?
Czy Pan Burmistrz, liczy na utworzenie znacznej ilości nowych miejsc pracy?
Chyba nie do końca jest Pan poinformowany przez swoich współpracowników o tym, że MEW są zautomatyzowane i wystarczy jedynie doglądać automatyki. To ile miejsc pracy tam zostanie pozyskanych?
Czy Pan Burmistrz zadbał przed wydaniem pozytywnej decyzji na tę budowę, aby wnioskodawca wykazał podkreślam w y k a z a ł, że podpiętrzenie lub inne działanie:
- nie spowoduje zmian reżimu termicznego (np. nagrzewanie się wód);
- nie spowoduje zmiany fauny i glonów z charakterystycznych dla rzeki na inną różną od typu referencyjnego;
- nie spowoduje przerwania transportu rumoszu;
- nie spowoduje w strefie podpiętrzenia procesów zamulania dna;
- nie spowoduje blokady migracyjnej w obu kierunkach dla wszystkich ryb (tak drapieżnych jak i ich ofiar);
- zapewni przepływ nienaruszalny rzece? (co oznacza, że przy przepływie mniejszym elektrownia nie pracuje);
- nie może stanowić zagrożenia dla celów środowiskowych Planu gospodarowania wodami i Programu Wodno Środowiskowemu kraju.
Wszak to nic innego jak wymagania Ramowej Dyrektywy Wodnej.
Czy zastosował Pan tzw. "zasadę ostrożności" wynikającą z Traktatu o Funkcjonowaniu UE a dokładniej z Art. 191 p., 1 z którego wynika, że zgoda na realizację przedsięwzięcia mogącego potencjalnie szkodzić środowisku wymaga uprzedniego rozwiania wszystkich racjonalnych wątpliwości, co do tego szkodliwego oddziaływania?
Czy zlecił Pan, wykonanie nie zależnej ekspertyzy dotyczącej wpływu MEW na środowisko wodne i samą rzekę!
Czy zobowiązał Pan inwestora, aby wykazał, że jego projekt nie wpłynie negatywnie na osiągnięcie celu dyrektywy, czyli dobrego stanu wód i środowisk od wody zależnych?
Czy zażądał Pan (przed wydaniem decyzji) rozwiązań, aby przepływ nienaruszalny wody nie był realizowany przez turbiny?!
Czy inwestor wykazał, że inwestycja stanowi nadrzędny interes społeczny i/lub korzyści dla środowiska naturalnego i dla społeczeństwa, wynikające ze zmian lub tych modyfikacji?
Samo stwierdzenie Dyrektora Inwestycyjnego

Cytat:
- Będziemy się starali o unijne dofinansowanie. Ale nawet jeśli nie uda nam się go zdobyć, elektrownia i tak powstanie.

świadczy o nie spełnieniu wszystkich wymagań potrzebnych do realizacji takiej inwestycji a tym samym inwestor liczy się z nie otrzymaniem unijnego dofinansowania.
Prosimy raz jeszcze o przeanalizowanie wszystkich "za" i "przeciw" przed wydaniem decyzji na rozpoczęcie tej inwestycji.
Pozostajemy z wyrazami szacunku.

Do wiadomości:
Wojewoda Podlaski;
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku;
Redakcja Wędkarskiego Świata;
Redakcja Kuriera Porannego;
ZG PZW Zespół Ochrony i Zagospodarowania Wód;
PZW Okręg w Białymstoku;
Narwiańskie Towarzystwo Ochrony Środowiska.


być może takie posunięcie spowoduje że Pan Burmistrz nie zleci wykonania tzw. "opcji Delete" i nie przejdzie nad tym do porządku dziennego lub też nie zleci zablokowania czy wyłączenia strony Urzędu Miasta, bo dziwnym trafem dziś nie mogłem otworzyć strony UM Tykocin na którą zamierzałem oddzielnie wysłać ten list. Ponadto może to spowodować, że zainteresują się tymi działaniami inne wymienione urzędy, redakcje i organizacje.

Osobiście w dniu jutrzejszym wysyłam tę wiadomość na adres burmistrz.tykocin.bia@gminypolskie.pl, oraz na wszystkie adresy wcześniej przytoczone.
Pozdrawiam jednocześnie dziękując za zainteresowanie i podjęte działania. :efendi2: :efendi2: :efendi2:

[ Dodano: Sob 05 Mar, 2011 ]
Dołączył kolejny adresat listu GREENPEACE Polska .

Portale, na których osobiście umieściłem list:
Portal WędkarstwoTV
Oraz Wędkarski Serwis Podlasia a na nim Forum niestety dostępne tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych.
Portale na których moi Koledzy umieścili list:
Strefa spławikowo gruntowa ssg.pl
spławik.com.pl
jerkbait.pl
Najbardziej zastanawia mnie jednak brak jakiejkolwiek reakcji na moim - Naszym portalu???? :???: :???: :???:
Czyżbym dopuścił się jakiejś profanacji????? :???: :???: :???:
_________________
Kiedy w końcu zmęczony, zobaczysz światełko w tunelu - na pewno będzie to pociąg :)
 
 
Karus 
4



Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 160
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Od soboty można zacząć polować na szczupłego ;) Mam nadzieję, że w tym dziale po długim weekendzie przybędzie postów z sukcesami!
Powodzenia :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group