Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marszobieg
Opublikował Wiadomość
fiszu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Marszobieg

CO to jest marszobieg?????
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Re: Marszobieg

fiszu napisał/a:
CO to jest marszobieg?????


Eh jak sama nazwa wskazuje marsz i bieg :D stosuje sie go na dłuższym dystansie, ale wtedy wyniki sa niższe i lepiej biegac, rekordzisci ( patrz egzaminy z wf ) pokonuja ten dystans w 9 minut.


Pozdrawiam :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
fiszu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Marszobieg

Aha dzięki ja myślałem że to jakiś specjalny sposób jest ja już miałem takie bieganie jak zdawałem na kursie sędziowskim mi to zajeło coś około 10 minut. :D
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   

Bardzo myląca nazwa. Ten kto to wymyślił sądził, że część dystansu pokona się marszem, a część biegiem. Było to niestety bardzo ambitne założenie. Jeśli część marszem to reszta bardzo szybkim biegiem, a takie coś nie każdy wytrzymuje. Na szczęście nie określono ile marszem, a ile biegiem.
 
 
piła spalinowa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2006   

ten termin zapewne wymyśliła kadra sztabów ktora dystans 3000 jest w stanie pokonac jedynie marszem(są wyjątki) ale od woiska wymagają biegu
 
 
All Ganonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2006   

piła spalinowa napisał/a:
ten termin zapewne wymyśliła kadra sztabów ktora dystans 3000 jest w stanie pokonac jedynie marszem(są wyjątki) ale od woiska wymagają biegu


No tak, ale oni mają podwyższone normy i na ten dystans maja czas pewnie ze 30 min. Idzie się wyrobić i biegiem i marszem :D
 
 
menel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sty, 2006   lol

po tych waszych nazekaniach, stwierdzam, ze polskie wojsko schodzi na psy. zapomniliscie chyba ze mowicie o wojsku zawodowym !!! które ma bronić ojczyzny w czasie wojny.

wy to pewnie podczas wojny to powiecie, ze nie idziecie walczyc, bo biegac wam sie nie chce i wolicie poczekac :x

zastanowcie sie czego oczekujecie, ale wojsko to nie banda leni!!
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 20 Sty, 2006   Re: lol

menel napisał/a:
po tych waszych nazekaniach, stwierdzam, ze polskie wojsko schodzi na psy.
Miało być pół żartem, pół serio, a tu tak z grubej rury.
 
 
Cielak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sty, 2006   

Ludzie 3000 m w 9min lub 10 min to jest nie mozliwe.
Ja trenuje 6 lat wyczynowo wioślarstwo i co pół roku mamy sprawdziany m.in. na 3000m i nie moge jakoś sobie wyobrazić jak można pobiec w 9 lub 10 min, przecież srednia na 1 km wynosi wtedy 3 min. U nas chłopaki którzy jeżdza na mistrzostwa świata czy olimpiady jak Sławek Kruszkowski to się kręcą w okolicach 10,30 i lepiej to juz jest super cieżko więc w te czasy to ja nie za bardzo wieże.
Moja osobista życiówka to 11,39 i myślałem że UMRĘ!!!

Pozdro!
 
 
monu
1


Dołączył: 08 Lip 2005
Posty: 23
Wysłany: Pią 20 Sty, 2006   

To lepiej uwierz. Mozna przebiec w mundurze poniżej 10 min. Dokładnie 9.48. Poprostu trzeba biegać.
 
 
Cielak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

To chyba w kadrze olimpijskie juz jestes
heheh
co za bajki
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

Cielak napisał/a:
To chyba w kadrze olimpijskie juz jestes
heheh
co za bajki


Niestety nie bajki i musze poprzec monu, bo np. w Podchalańczykach sa rekordziście, co przebiegaja ten dystans 3000m w przeciągu 9,40 - 9,30 minut.


Pozdrawiam ;) i nie widze sensu, by rozstrząsać dalej tą kwestie
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   


Panowie,

chciałbym uprzejmie przypomnieć, że Forum to nie czat. Wymiana korespondencji, proszę na PW.
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   Metoda Galloway&#8217;a

Istnieje metoda Galloway’a polegająca na pokonaniu długich dystansów biegiem przeplatanym z marszem.

Opis można znaleźć tu:
http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=523http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=523

Wielu mioch znajomych sprawdziło ją w praktyce. Nie wiem czy nada się przy biegu na 3000 m.
 
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Ten kto biega najlepiej zna swój organizm. W tej metodzie opisane jest zmienne obciążenie nóg. Osobiście zauważyłem, że po pewnym dystansie organizm przestawia się na oddech biegowy. Podczas biegu można wręcz odpoczywać nie zatrzymując się. Możliwe, że jest to potrzebne w treningu maratończyka, ale dystans 3000 m najlepiej pokonać biegiem, a nie marszobiegiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group