Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem]
Opublikował Wiadomość
Motorhead 
1


Dołączył: 30 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: trojkatSmierci
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   [Problem]

Witam, jestem chorążym na pagonie zaszeregowanym do stopnia młodszy chorąży. Mam okazję przejść na etat podoficera starszego. I tu mam 2 pytania:
1. Czy muszę skończyć kurs kwalifikacyjny na podoficera starszego skoro jestem po szkole chorążych i mam na pagonie stopień chorążego
2. Czy jak obejmę stanowisko, będąc chorążym to powinienem dostać od razu awans na starszego chorążego? Mój ostatni awans to 2002 rok
Dziękuję za odpowiedz
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Motorhead napisał/a:
1. Czy muszę skończyć kurs kwalifikacyjny na podoficera starszego skoro jestem po szkole chorążych i mam na pagonie stopień chorążego

W związku z tym że już posiadasz stopień chorążego, nie dotyczą cię wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 września 2014 r. w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania z tych stanowisk. Tym samym możesz zostać wyznaczony na to stanowisko bez kursu.
Motorhead napisał/a:
2. Czy jak obejmę stanowisko, będąc chorążym to powinienem dostać od razu awans na starszego chorążego? Mój ostatni awans to 2002 rok

Możesz zostać wyznaczony na stanowisko wraz z zaszeregowaniem do STE: ST. CHOR., o ile spełniasz wymogi określone w ustawie o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Przypuszczam że w praktyce musiałbyś się o to upomnieć, inaczej kwestia zostanie przeoczona i zostaniesz zaszeregowany do posiadanego stopnia, jak większość wyznaczanych. W innym wypadku, ponownie przy spełnieniu wymagań (ocena z opinii) zostaniesz zaszeregowany przy najbliższej okazji (15.08., 11.11.) oczywiście o ile nie powrócą w tym roku limity i awanse będą realizowane jak w ostatnich latach.

Powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group