Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILMY o wojsku i wojenne
Opublikował Wiadomość
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Ostatnio oglądałem rosyjską produkcję chyba z 2004 roku.
Tytuł "Kryptonim Gwiazda" ,akcja całkiem dobra,ale zakończenie czysto rosyjskie.
Dla trochę mniej wymagającego odbiorcy jest to film godny polecenia.

http://www.stopklatka.pl/dvd/recenzja.asp?wi=20543

Pozdr :gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Polecam film produkcji Fińskiej - ,,WOJNA ZIMOWA''.

Cytat:
Zimą 1939-40 wszechpotężna armia sowiecka zaatakowała Finlandię. Pomimo miażdżącej przewagi w ludziach i sprzęcie, Sowieci długo nie potrafili zdobyć głównych fińskich ufortyfikowań. Finowie byli doskonale wyszkoleni, mieli wysokie morale i bardzo dobrą znajomość terenu. Szczególne straty Rosjanom zadawały małe patrole narciarskie wyposażone w broń automatyczną. Skromne siły Finów w ekstremalnych warunkach, podczas niesamowicie mroźnej zimy, odpierały nieustający atak Czerwonej Armii przez 105 dni, przynosząc jej olbrzymie straty. "Wojna Zimowa" to opowieść o tej heroicznej walce garstki żołnierzy...


_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Dragon 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 225
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Polecam rosyjski "Batalion karny" - 11 odcinkowy serial. Film z 2004 roku nieźle oddaje atmosferę tamtych specyficznych oddziałów oraz rolę NKWD w kreowaniu "patriotyzmu".
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Cytat:
polecam niemiecko-szwedzki STALINGRAD


Czy chodzi ci o ten film co na początku są pokazane wracające oddziały Afrika Korps, bo jeśli tak to jest to według mnie najlepszy film wojenny
 
 
chlorek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

Inwazja radziecka na Afganistan widziana z perspektywy załoganta czołgu - tytuł o ile dobrze pamiętam /Edit :-o źle pamiętałem, ale królik odświeżył mi pamięć :mrgreen: / "Bestia"
Walki nie ma za dużo, jest za to dobrze pokazane studium okrucieństwa i bezsensu wojny.
II wojna światowa:
front zachodni - wspomniane już amerykańskie produkcje ze względu na efekty specjalne i w miarę zgodność historyczną: "Szeregowiec Ryan", "Kompania braci", "Cienka, czerwona linia" oraz nieco starsze "Najdłuższy dzień" i "O jeden most za daleko"
front wschodni - klasyk (przynajmniej dla mnie) nieco starawy, ale wciąż jary "Krzyż żelazny" oraz wspomniany wczesniej "Stalingrad"
polskie podwórko - z powodów sentymentalnych - "Stawka większa niż życie" i "Czterej pancerni..." oraz całe mnóstwo polskiej kinematografii wojennej

Zaś największy hit wojenny wszechczasów: "Gdzie jest generał?" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez chlorek Pon 23 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

Polecam kolejny film, być może nie dla każdego jest typowym filmem wojennym, ale w moich oczach zasługuje na pełne uznanie.
Naprawdę polecam - dla mnie osobiście to klasyk.

To End All Wars - Droga do wolności (2001)

Cytat:
II Wojna Światowa. 120 jeńców brytyjskich uwięzionych zostaje w japońskim obozie jenieckim w Singapurze. Wykorzystywani do niewolniczej pracy przy budowie kolei w samym sercu dżungli, głodzeni, maltretowani i dziesiątkowani chorobami, nie tracą ducha walki. Planują zbrojne przejęcie władzy w obozie i zgładzenie swoich oprawców... Jest to prawdziwa historia kapitana Ernesta Gordona, który przetrwał ponad 3 lata morderczego obozu. W tym czasie budowa syjamskiej kolei pochłonęła życie ponad 96 tysięcy jeńców. Gordon wspierał innych podtrzymując ich wolę przetrwania. Po wojnie, w 2000 roku spotkał się z byłym komendantem obozu jenieckiego Takashi Nagase, który przeprosił go za okrucieństwa wojny.


_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Jagdtiger
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Tak dokładniej to ten film zdaje się że nazywał się "Beast of war" czyli na nasze "Bestia wojny" i moim zdaniem to jeden z lepszych filmów wojennych. Nie ma w nim miejsca na propagandowy patos, nikt nie starał się go na siłę oprzeć na faktach, nie ma w nim wątków romantycznych a pozostaje tylko miejsce na kawał dobrego kina wojennego.
 
 
chlorek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Kontynuując sprawę filmu o którym wspomniałem i o który rozgorzała wojna:
http://www.filmweb.pl/Bes...e,Film,id=36992

W kilku miejscach spotkałem obie wersje tytułu "Beast" i "Beast of war"
 
 
ssgt
2



Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 73
Skąd: znienacka
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Proponując temat filmów wojennych i o wojsku w kaciku dotyczącym hobby nawet w marzeniach nie przypuszczałem, że okaże się tak popularny.... wszystkim, którzy zechcieli się tu podzielić swoimi opiniami i wrażeniami bardzo, ale to bardzo dziękuję i proszę o jeszcze.

Cieszą mnie też częste wiadomości na PW dotyczące wymiany filmów - zachęcam Kolegów do tego bardzo, bo wymieniając się np kopiami bezpieczeństwa (co - tak na marginesie - jest całkiem legalne dopóki nie robi się tego zarobkowo) pozwala na skuteczne uzupełnianie kolekcji niewielkim kosztem...

Mając na uwadze powyższe proponuję Kolegom (i - co z radością zauważam, Koleżankom) umieszczanie w swoich postach informacji czy dysponujecie danym tytułem i czy jesteście wymianą zainteresowani.

Zachęcam też ponownie do umieszczania własnych recenzji, najlepiej dokładnie WŁASNYCH - nic nie jest bowiem lepszą informacją o filmie (czy czymkolwiek innym) niż subiektywna opinia konkretnych ludzi, jakże często różna od oficjalnych informacji dystrybutora bądź niejednokrotnie snobistycznych i tendencyjnych recenzji profesjonalnych krytyków...

Wszystkich fanów mojej skromnej profesji i traktujących o niej filmów serdecznie pozdrawiam i zachęcam do rozwijania tematu...

:film:
_________________
Hasta la Victoria Siempre! Patria o Muerte!

www.ssgt.republika.pl
 
 
HEDGEHOG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2006   

Witam no to ja dodam jeden film "Saints and Soldiers" polska nazwa to za linia wroga lecz nie chodzi tu o film rozgrywany gdzieś w bośni (o tym samym tytule) chodzi tu o film który dzieje się w czasach drugiej wojny światowej gdzie 3 żołnierzy alianckich zdołało uciec przed egzekucją w miasteczku (a raczej skrzyżowaniu) przy miejscowości malmedy spotykają alianckiego pilota który musi dostarczyć informacje o ofensywie niemieckiej w ardenach (tam dzieje się film) żołnierze postanawiają przedrzeć się przez linie wroga i dostarczyć niezbędne informacje. ps. niektórzy mogą spierać się że słynna masakra w malmedy nie była egzekucją istnieją żródła które mówią że amerykanie próbowali uciekać a dopiero pużniej niemcy otworzyli ogień.
 
 
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 26 Sty, 2006   

Witam
Z filmów o tematyce walki z terroryzmem proponuję taką nowalijkę :cool:
"The Hunt for Eagle One"


Porucznik Matt Daniels dowodzi grupą szturmową w trudnej wodnolądowej akcji, w celu złapania terrorystów Al-Kaidy, którzy pomagali filipińskim rebeliantom. Tymczasem, podczas podobnej akcji złapania lidera terrorystów, helikopter kapitana Amy'ego Jenningsa zostaje zestrzelony daleko na terytorium wroga. Porucznik Daniels, pod ostrzałem, musi poprowadzic swój oddział, by uratowac kapitana Jenningsa i zniszczyc bron biologiczna, ktora moze zostac uzyta przez terrorystów.
:gent:
 
 
grubyZastG
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   film STALINGRAD

Kolego AKMS pisząc o filmie pt. STALINGRAD miałem na myśli ten w którym na początku widać żołnierzy niemieckich na wakacjach we Włoszech jak wyginają z plaży na zbiórke batalionu. Jeśli móiwmy o tym samym, a chyba tak (warto obejrzec jeszcze raz, przekonać się że to ten, tym bardziej że zbliza się 2 lutego i kolejna rocznica zakończenia walk w tym przeklętym mieście), to zgadzam się z Tobą na temat wartości tego filmu.
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

może to nie o samej wojnie ale tuz po wojnie... ale zaproponuje:
"Prawo i pięść" oraz "Wilcze echa"

:gent:
 
 
Brodeur 
5



Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 373
Skąd: z Wielkopolski
Wysłany: Sob 18 Lut, 2006   

Ja uwazam ze najlepszy film o wojnie to "Helikopter w ogniu". Ta pozycja pojawiala sie w tym temacie juz nie raz. Chce podkresli ze w tym filmie perfekcyjne sa efekty pirotechniczne. Ponad 2 godziny czystej walki, zadnych nie potrzebnych przemyslen i watkow milosnych
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon
 
 
dingo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lut, 2006   

Jeden najbardziej poruszajacych filmow o wojnie, szczegolnie ze nam wspolczesnej i nieodleglej, o wojnie na Balkanach, pokazujacej wybitnie jej bezsens (jak kazdej innej) oraz hipokryzje czolowych demokracji zachodnich: Behind Eneny Lines, nie wiem polski tytul chyba Za linia wroga, albo Ziemia niczyja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group