Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILMY o wojsku i wojenne
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Ciekawe filmy podajecie. Obejrzę w wolnej chwili.

Skoro już jesteśmy w takich klimatach (kina rosyjskiego) to proponuję "Biały tygrys".
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Oglądałem Tygrysa na stronie Mosfilmu ...niezły film ale dla mnie trochę za bardzo bajkowy....przypomniał mi horror amerykański z lat 80-ych o samochodzie wampirze ....generalnie u mnie ma najwyżej ocenę 5 na 10...można obejrzeć ze względu na kilka dobrze nakręconych scen...ale nie poruszył mnie...

i napisał/a:
Ciekawe filmy podajecie. Obejrzę w wolnej chwili.

Skoro już jesteśmy w takich klimatach (kina rosyjskiego) to proponuję "Biały tygrys".
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Oglądałem "Białego tygrysa" już dawno i chyba był podawany na forum.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
Obejrzałem "Niezniszczalnego".

Obejrzałem na szybko na YT. O czym to do ch...ry jest? Przecież nie o Kołobanowie. KOłobanow był porucznikiem (został zdegradowany po wojnie zimowej za "bratanie się z Finami" po ogłoszeniu rozejmu- w filmie pojawia się w jednostce jako kapitan. Swoją słynną walkę stoczył w sierpniu 1941, gdzie walczył z Pz 38T i Pz II, a nie z StuG IV i Pz IVH. Miesiąc później został ranny i wrócił do linii dopiero w 1944, jako dowodca batalionu "suczek".
Zgadza się tylko że miał KW-1E.

Nie wiem czy było- ale polecam "А зори здесь тихие"- obie wersje z 1972 i 2015.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

maxikasek napisał/a:
Nie wiem czy było- ale polecam "А зори здесь тихие"- obie wersje z 1972 i 2015.
Oglądałem obie wersje. Ten z '72 roku, oglądałem w tamtym okresie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2306
Skąd: z granicy
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

Czekam na wiosnę i zapowiadaną nową produkcję HBO - 6 odcinkowy serial Paragraf 22.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

A ja czekam na ekranizację www.1939.com.pl i kolejnych części Marcina Ciszewskiego
Cytat:
www.1939.com.pl – debiutancka, osadzona w realiach kampanii wrześniowej powieść sensacyjna z elementami science-fiction autorstwa Marcina Ciszewskiego. Z powieścią związany jest portal o tej samej nazwie, opisujący szczegóły współczesnego uzbrojenia opisywanego w książce. 25 lutego 2009 miała miejsce premiera kontynuacji powieści, www.1944.waw.pl.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Www.1939.com.pl
Cytat:
Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.
Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.
Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.
http://www.1939.com.pl/

Szkoda, że "Major" zakończył się tylko na demo. :(
https://www.youtube.com/watch?v=VIdqhuIRzU4
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

Przypomniałeś mi coś. Tylko nie potrafię sobie przypomnieć tytułu.
Był japoński film o takim samym pomyśle na fabułę: pewna grupa współczesnych żołnierzy, z niewiadomych przyczyn, została przeniesiona w czasy samurajów. Mieli nawet śmigłowiec.
No i oczywiście zaczęły się walki.

Może ktoś z Was pamięta ten film?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

"А зори здесь тихие"- również polecam obydwie wersje...(wyjątkowo udany remejk tzn. remake)
A co do oceny prawdziwości filmu który nie jest dokumentalny... niestety dla nas widzów dużo miejsca jest na licentia poetica (o ile tak się to pisze)....mnie się go oglądało jak filmy amerykańskie o wojnie w Wietnamie ...co strzał to zabity Wietnamczyk a czasem i 2 naraz...

maxikasek napisał/a:
-=Alex=- napisał/a:
Obejrzałem "Niezniszczalnego".

Obejrzałem na szybko na YT. O czym to do ch...ry jest? Przecież nie o Kołobanowie. KOłobanow był porucznikiem (został zdegradowany po wojnie zimowej za "bratanie się z Finami" po ogłoszeniu rozejmu- w filmie pojawia się w jednostce jako kapitan. Swoją słynną walkę stoczył w sierpniu 1941, gdzie walczył z Pz 38T i Pz II, a nie z StuG IV i Pz IVH. Miesiąc później został ranny i wrócił do linii dopiero w 1944, jako dowodca batalionu "suczek".
Zgadza się tylko że miał KW-1E.

Nie wiem czy było- ale polecam "А зори здесь тихие"- obie wersje z 1972 i 2015.


[ Dodano: Sob 09 Mar, 2019 ]
Prawdopodobnie chodzi Ci o: W pułapce czasu z 1979.

Filmweb opis filmu

i napisał/a:
Przypomniałeś mi coś. Tylko nie potrafię sobie przypomnieć tytułu.
Był japoński film o takim samym pomyśle na fabułę: pewna grupa współczesnych żołnierzy, z niewiadomych przyczyn, została przeniesiona w czasy samurajów. Mieli nawet śmigłowiec.
No i oczywiście zaczęły się walki.

Może ktoś z Was pamięta ten film?
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

piomar,
serdecznie dziękuję. Dokładnie o ten film mi chodziło. :gent:
Przy okazji tym, którzy nie widzieli - polecam. Osobiście, bardzo mi się podobał.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

Nie ma sprawy ...
Za to remake z 2005 r. do bani (moim zdaniem...oczywiście). :D

i napisał/a:
piomar,
serdecznie dziękuję. Dokładnie o ten film mi chodziło. :gent:
Przy okazji tym, którzy nie widzieli - polecam. Osobiście, bardzo mi się podobał.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2306
Skąd: z granicy
Wysłany: Sob 09 Mar, 2019   

To jeszcze dorzucę zapowiedż - miała mieć premierę w marcu 2019 ale przesunieto ją na maj 2020.
Scenariusz napisał oraz wcielił się w główna rolę Tom Hanks . Film pod tytułem "Greyhound ". II WŚ - Bitwa o Atlantyk. Opowiada on fikcyjną historię komandora USNavy Ernesta Krause dowódcy niszczyciela USS Keeling który ochrania aliancki konwój i zmaga sie z wilczymi stadami .
Zapowiada się smakowicie . Zdjęcia były kręcone min na niszczycielu muzeum USS Kidd

http://www.wbrz.com/news/...vie-production/
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   

i napisał/a:
Skoro już jesteśmy w takich klimatach (kina rosyjskiego) to proponuję "Biały tygrys".

Obejrzałem- fajne zdjęcia. Zaangażowali chyba cały pułk pancerny Mosfilmu. Fajne makiety wraków- Pz III, Pz IV, BT i...Matilda II.
Idąc za ciosem obejrzałem dwa odcinki serialu "Topór" (tyle było dostępne na Youtubie). Fajnie się ogląda, były carski oficer ukrywający się 20 lat w tajdze dowiaduje się o wybuchu wojny z Niemcami i zgłasza się do armii. Jest nawet nawiązanie do "Esauła" :cool: Idealna rozgrzewka przed "Rambo 5" :gent:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   

Oglądam film Topór, początek trochę nudny ale końcówka ekstra...jak amerykański Rambo 1 :efendi2: , ale jak przeczytałem że to prawdziwa postać i sytuacja, w której jeden człowiek postawiony pod ścianą zabija tylu faszystów, to aż trudno było uwierzyć...
generalnie raczej polecam... daję 35/50 pkt.

maxikasek napisał/a:
i napisał/a:
Skoro już jesteśmy w takich klimatach (kina rosyjskiego) to proponuję "Biały tygrys".

Obejrzałem- fajne zdjęcia. Zaangażowali chyba cały pułk pancerny Mosfilmu. Fajne makiety wraków- Pz III, Pz IV, BT i...Matilda II.
Idąc za ciosem obejrzałem dwa odcinki serialu "Topór" (tyle było dostępne na Youtubie). Fajnie się ogląda, były carski oficer ukrywający się 20 lat w tajdze dowiaduje się o wybuchu wojny z Niemcami i zgłasza się do armii. Jest nawet nawiązanie do "Esauła" :cool: Idealna rozgrzewka przed "Rambo 5" :gent:
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   

A początek jak w Wiedźminie :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group