Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Sob 04 Mar, 2006
11 Dywizjon Ścigaczy Hel
Opublikował Wiadomość
hammer94
1



Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   11 Dywizjon Ścigaczy Hel

Witam serdecznie. Proszę o zgłaszanie się służących w 11 Gwardyjskim. Wszyscy mile widziani. Napiszcie o swoich losach. Spotykamy się raz w miesiącu na Skwerze na "ścigaczowskim piwie", na które zapraszamy wszystkich byłych żołnierzy 11-go. :piwo:
 
 
hammer94
1



Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   a jednak gwardyjski

Ten, kto słuzył w 11 dDS wie, że określenie "gwardyjski" nie kojarzy się źle.
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   

Niekoniecznie Szanowny Marudo, rzuć okiem tu:

http://www.mars.slupsk.pl/fort/p_ka.htm

A za "Słownikiem Wyrazów Obcych PWN":

Gwardia - (m.in.) wyborowe oddziały wojska.



Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
Bad0 
2
Na szczęsliwej emeryturze



Dołączył: 17 Sty 2005
Posty: 61
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Maruda napisał/a:
Gwardyjski kojarzy mi się z minioną epoką, armią sowiecką, nie pasuje mi to do 11 dDS :zly4:

to strasznie młody jesteś jeśli tak Ci się kojarzy chłopie , poczytaj co to znaczy gwardyjski.a potem pisz takie głupoty.podpowiem gwardyjski to synonim słowa ..elitarny....PZDRW
PS.Takie miano jednostki mogły tylko zdobywać w boju.jedyny wyjatek.Specnaz....PZDRW
 
 
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006   

Bad0 napisał/a:
Maruda napisał/a:
Gwardyjski kojarzy mi się z minioną epoką, armią sowiecką, nie pasuje mi to do 11 dDS :zly4:

to strasznie młody jesteś jeśli tak Ci się kojarzy chłopie , poczytaj co to znaczy gwardyjski.a potem pisz takie głupoty.podpowiem gwardyjski to synonim słowa ..elitarny....PZDRW
PS.Takie miano jednostki mogły tylko zdobywać w boju.jedyny wyjatek.Specnaz....PZDRW


Zupelnie nie rozumiem Twojego postu. Przeciez Maruda przeprosil zakladajacego watek, za swoja nieznajomosc tematu. Teraz widocznie powinien przeprosic Ciebie, ze jest mlodszy... :(
 
 
Bad0 
2
Na szczęsliwej emeryturze



Dołączył: 17 Sty 2005
Posty: 61
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

PRZEPRASZAM.....troszkę nie doczytałem mój błąd...ale mimo wszystko PZDRW..
Ps. Baniak czy nie baniak jakie to ma znaczenie ...chodziło mi o sens uzywania pojęcia gwardyjski a nie o długość służby..
=======================================
Panowie mam nadzieje że nie każecie mnie rozstrzelać. :-o
życzę miłego dznia .PZDRW :D

Rozstrzelać nie, ale:

Postów nie piszemy jeden pod drugim, po to jest przycisk by coś dopisać lub usunąć, a jak chcesz skasować naciśnij
Posty połączone :)
Tu, na Forum takie panują zasady...

Po co cytujesz całą odpowiedź jeśli piszesz bezpśrednio pod nią :???: . Czytelniej. Poprawiłem
P_E
 
 
hammer94
1



Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 19 Sty, 2006   no i co ścigaczatka?

Coś nie widzę odzewu zwłaszcza od służących w 11 Gwardyjskim ostatnio. Czekam. Pozdrawiam dwóch ostatnich dowódców Piotra i Jana, oraz tego, z którym teraz służę.
 
 
pewal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lut, 2006   

Bo ciężko pracują dla dobra własnego :cool: . A moze tak zamiast na piwko to na pielgrzymkę na Ja :efendi2: sną Górę? Będę miał bliżej. Pozdrawiam tych co jeszcze na morzu.
 
 
gall.wa 
1


Wiek: 47
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

Pozdrowienia dla Wszystkich co służyli na "Piątce" i "Ósemce"!
 
 
 
arekboss 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   pozdrawiam wszystkich od 351 do 358

witam :viktoria: moje sciezki zaplataly sie kiedys o 11dDS 1990 oraz 1991 do 1997. zawsze na 357. ps. moze ktos zorganizuje piwo w noc swietojanska 2007???
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   


Na Forum widziałem info, że ścigaczowa brać spotyka się w jednego dzień w miesiącu w Contraście. Jak natrafię, napiszę


 
 
arekboss 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   

100 lat nie bylem w gdyni. przy okazji poprosze o namiarki knajpki :viktoria:

[ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 ]
:!: :!: :!: no co tam ścigaczowska brać? może ogłoszenie w "emerycie pomorskim"? :!: :!: :!:
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse.
 
 
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Sro 20 Gru, 2006   

Witam!
Niestety, nigdy nie służyłem w 4820, ale to było moje przedszkole (prawie dosłownie).
Jako dzieciak trochę bawiłem się (całkiem dosłownie) na piątce, później na ósemce.
Teraz płakać się chce jak się To ogląda.
 
 
Piotr Navy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Gru, 2006   

Kontrasty są przy Bulwarze Nadmorskim, prawie przy "Riwierze", z resztą na stronie miasta Gdynia jest opis.
A "Ścigaczowi" to chyba w "Tawernie" się spotykali.
Poza tym pozdrawiam Wszystkich z "kabrioletów". Dajcie też znać, jeśli coś się zacznie dziać z naszymi blachami. Ja osobiście byłem zbulwersowany, że pan burmistrz chciał kupić od Agencji Mienia Wojskowego kadłub Władysławowa, żeby zrobić z niego atrakcję do nurkowania, a pod bokiem ma 6 sztuk, z których jedna mogłaby dochód m. HEL przynieść(oczywiście stojąc w porcie rybackim). Pamiętacie z resztą, że wszystkie rozliczaliśmy prawie w 100% sprawne(przynajmniej mój... ;-) ).
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i z okazji Świąt życzę wszystkim szczęścia i spokoju w następnym roku (zdrowie mieli ci z Titanica, ale szczęścia to nie...).
 
 
Mario 11
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

Witam!!!

Coś faktycznie mało osób na forum z byłego 11-ego, a Ci którzy już są to jacyś tacy nie doinformowani (bez urazy, to fakt). Pragnę więc poinformować wszystkich zainteresowanych, że “Ścigaczowi” nie tylko się chyba spotykali ale i ciągle się spotykają, a kolejne spotkanie nastąpi w drugiej połowie stycznia. Dokładny termin podam na forum po ustaleniu przez Brać Ścigaczowską - będącą ciągle w służbie, teraz to już w rejonie Gdynia, a nie Hel.
Miejsce spotkania, jak zawsze, “Zielona Tawerna” na Skwerze Kościuszki – łatwo trafić.
Godzina zazwyczaj 16.00.
Tyle danych uściślających.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group