Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Sob 04 Mar, 2006
11 Dywizjon Ścigaczy Hel
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   



Tam chyba dowodzi Sylwek :cool: . Contrast 1xmiesiąc jak pisałem. Kiedy? Mario zapoda :)


 
 
arekboss 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią 05 Sty, 2007   CZY W GDYNI SŁUŻY JESZCZE KTOŚ Z "7"

mam na myśli kogoś z lat
Cytat:
91-97
. napiszcie kiedy macie spotkanie to zaopatrze sie w trunki i będę walił ścieme ze swojego SD ;)
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse.
 
 
modern25
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

ścigacze helskie to tylko mi sie kojarzą z paroma rzeczami
1 "stukanie " zawsze na wiosne i jeszień chlopaki stukali w blache wszystkim co mogli tylko znaleść na molo żeby przygotowac pod malowanie a byli w tym najlepsi
2. komiczne odprawy poranne i jakieś dziwne poruszenie pod " budą" ( czytj duzurka oficera) o 2 giej w nocy
3 kiepski zapach marynarzy w kantynie na bloku szkoleniowy ( strach za nimi było stanąć)
4 no i koronne ... to widok tego ich pirsu hehe wyglądal jak po wojnie jakieś iny cumy, beczki, skrzynki opony i inne ...biip... ]
CHOC DLA MNIE TO BYł DYWIZJON ROZśMIESZANIA WROGA I TAK SZKODA ZE GO JUż NIE MA !
( moze by wtedy do mojej jednostki nie przyszli by te morszczachy ze ścigów)
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

modern25 napisał/a:
ścigacze helskie to tylko mi sie kojarzą z paroma rzeczami
1 "stukanie " zawsze na wiosne i jeszień chlopaki stukali w blache wszystkim co mogli tylko znaleść na molo żeby przygotowac pod malowanie a byli w tym najlepsi
2. komiczne odprawy poranne i jakieś dziwne poruszenie pod " budą" ( czytj duzurka oficera) o 2 giej w nocy
3 kiepski zapach marynarzy w kantynie na bloku szkoleniowy ( strach za nimi było stanąć)
4 no i koronne ... to widok tego ich pirsu hehe wyglądal jak po wojnie jakieś iny cumy, beczki, skrzynki opony i inne ...biip... ]
CHOC DLA MNIE TO BYł DYWIZJON ROZśMIESZANIA WROGA I TAK SZKODA ZE GO JUż NIE MA !
( moze by wtedy do mojej jednostki nie przyszli by te morszczachy ze ścigów)


Wielki morszczacho,

nie będą tolerowane tego typu odzywki i udowadnianie kto tu jest lepszym fachowcem.
Otrzymujesz :kartka:

Jednocześnie przestrzegam przed prowadzeniem tego typu polemiki na Forum. I nie są to czcze ostrzeżenia

 
 
arekboss 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

modern25 napisał/a:
ścigacze helskie to tylko mi sie kojarzą z paroma rzeczami
1 "stukanie " zawsze na wiosne i jeszień chlopaki stukali w blache wszystkim co mogli tylko znaleść na molo żeby przygotowac pod malowanie a byli w tym najlepsi
2. komiczne odprawy poranne i jakieś dziwne poruszenie pod " budą" ( czytj duzurka oficera) o 2 giej w nocy
3 kiepski zapach marynarzy w kantynie na bloku szkoleniowy ( strach za nimi było stanąć)
4 no i koronne ... to widok tego ich pirsu hehe wyglądal jak po wojnie jakieś iny cumy, beczki, skrzynki opony i inne ...biip... ]
CHOC DLA MNIE TO BYł DYWIZJON ROZśMIESZANIA WROGA I TAK SZKODA ZE GO JUż NIE MA !
( moze by wtedy do mojej jednostki nie przyszli by te morszczachy ze ścigów)


Może gdyby modern25 służył na okrętach a nie w "piiiiiii" to by wiedział do czego służą oskardy, /może dzięki temu stukaniu ścigacze służyły ponad 30 lat/ i po co są odprawy o 2 w nocy. Jak ma taki wrażliwy węch to powinien przenieść się na PR-ek, tam mają świeże powietrze ;-) "piiiiii" groziło by omdlenie w czasie wyjścia w morze jak by się dowiedział że ma zakaz marnowania słodkiej wody. Przydało by się go wysłać na poligon w czołgu to inaczej by śpiewał;-)
Dobrze że są jeszcze ludzie którzy wiedzą czym się różnią "piiiiiii" od załóg okrętów. Na filmie "Das Boot" doskonale przedstawiono sytuację pachnących "piiiiiii" i prawdziwych żołnierzy.
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   



Dalszą dyskusję proszę prowadzić na


 
 
bosman 
1
Hydrol / BO - 358


Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Hell
Wysłany: Czw 25 Sty, 2007   11dS

Witam i pozdrawiam wszystkich co służyli w 11 dS. Ja zostałem na Helu i ostatnio widziałem jak 2 ścigi ściągali do Gdyni. Aż się :cry: chciało .Pracuję teraz na cyplu i często z wieży obserwuję sobie ścigacze i wspominam sobie stare czasy. Trzeba kiedyś w lato zrobić jakiś zjazd na Helu póki jescze 4 ścigacze stoją. W tym i 358
 
 
Piotr Navy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Które odholowali? Mam nadzieję, że jeszcze Mój stoi ścigacz. Pozdrawiam Wszystkich.
PS. Kiedy w końcu w "Tawernie" to spotkanie?
 
 
ymil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

wypijcie na spotkaniu jedno piwo za mnie , służyłem na 358 ale 30 lat temu
 
 
bosman 
1
Hydrol / BO - 358


Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Hell
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

został tylko jeden. jak ostatniego odholują dam znać.
 
 
ymil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lut, 2007   

szukam kolegów z rocznika wiosna 1974 którzy służyli na ścigaczach
 
 
bosman 
1
Hydrol / BO - 358


Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Hell
Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

Wczoraj tj. 03.03.07 odholowali ostatniego ścigacza do portu w Gdańsku. Był to 356. Żal było patrzeć. :( :rip:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   


No to poooszły ścigaczątka... dobre to były okręty...



 
 
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

:!: :!: :!: :cry: :!: :!: :!:


i komu To przeszkadzało?
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.
 
 
bosman 
1
Hydrol / BO - 358


Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Hell
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

Dla przypomnienia i dla tych co nie wiedzą nic o ścigaczach:
http://marynarkawojenna.pl/sop/912m.htm
_________________
"Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group