Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload
W dniu 01.06.2010r na wieczną wachtę odszedł były Dowódca ORP "Krogulec" /TrB-614/ kmdr ppor. rez. Zbigniew MALISZEWSKI .
Tytuł zdjęcia: W dniu 01.06.2010r na wieczną wachtę odszedł były Dowódca ORP "Krogulec" /TrB-614/ kmdr ppor. rez. Zbigniew MALISZEWSKI .
Opis zdjęcia:
Wysłał: drager
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010
Odsłon: 190
Komentarze: 4
Wysłał: drager @ Pią 04 Cze, 2010
Kmdr ppor. Zbigniew Maliszewski urodził się 18 grudnia 1950 r. w Kościerzynie. Służbę w polskiej Marynarce Wojennej rozpoczął 24 września 1968 r. wstępując do Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ukończeniu studiów na Wydziale Dowódczym otrzymał pierwszy przydział do 13 Dywizjonu Trałowców (9 Flotylla Obrony Wybrzeża w Helu).


 
Wysłał: drager @ Pią 04 Cze, 2010
9 listopada 1972 r. objął dowodzenie działem broni podwodnej na ORP Czajka. W grudniu 1974 r. został zastępcą dowódcy ORP Kormoran&, a rok później dowódcą ORP Krogulec. W latach 1977-79 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej. W roku 1979 trafił do sztabu 13 Dywizjonu Trałowców na stanowisko oficera nawigatora sztabu.


» Ostatnio zmieniony przez drager Pią 04 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz


 
Wysłał: drager @ Pią 04 Cze, 2010
W latach 1981-83 pełnił obowiązki szefa Sztabu 13 Dywizjonu Trałowców. W 1983 roku przeszedł do dowództwa 9 Flotylli Obrony Wybrzeża na stanowisko flagowego oficera broni podwodnej. Rok później został starszym flagowym specjalistą w Dowództwie 9 FOW. Obowiązki te pełnił do 3 listopada 1989 r. kiedy to zakończył służbę w Marynarce Wojennej.


 
Wysłał: drager @ Pon 07 Cze, 2010
Potem pływał na statkach handlowych - Kapitan Żeglugi Wielkiej .


 
Sortuj:  


Powered by Photo Album Addon 2.0.51 © 2002-2003 Smartor

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group